Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Martin0392

Fincher opětovně dokázal udělat výborný film, i když s poněkud slabším scénářem. Nelíbil se mi poněkud uspěchaný konec, i zvraty tam byly poněkud podivné, avšak nepředvídatelné a udivující. Na druhou stranu se mi hrozně líbila první polovina filmu, která byla z hlediska vyprávění příběhu výborná, styl prezentace divákovi, kdy divák vlastně neví na čí straně stát dřív, je absolutně fantastická. Tempo filmu je výborné. Výborná je i stylizace celkového filmu, kdy Fincher opravdu pečlivě vybírá. Herecké výkony byly výborné, obzvlášť Ben Affleck který svou roli zahrál výborně. Výborná je i hudba, která filmu dodává temnou stranu a atmosféra celého filmu je tedy mnohonásobně poživatelná. 4/5 ()

peproch

David Fincher je jedinečný režisér a točí skvělé filmy, na které je radost se dívat. Amazing Amy je tak amazing, že nestihnete věřit, že je jiná, než by si hodní lidé mysleli. ()

Nellaron

Rosamund Pike konečne dostala rolu, ktorá jej prirodzene srší z očí. Neviem, ako ju vidíte vy, ale mne sa javí ako vypočítavá mrcha s dobrými krivkami, ktorá presne vie, kedy roztiahnuť nohy, aby z toho mala prospech. Psycho thriller ako vyšitý s fincherovskou atmosférou, dobrými zvratmi a kozami Emily Ratajkowski. ()

dominic_joel

...môj zápis č.5: Gone girl nebol (a asi ani nebude) prvým ani posledným počinom, ktorý som na prvé pozretie neocenil - ba naopak... Bol som sklamaný a čakal som čosi viac... Až po pár mesiacoch, kedy film vyšiel a pozrel som si ho doma, som si uvedomil, že som nečakal "čosi viac" alebo "čosi iné"... A čo a prečo?  Ako milovník mind*uck filmov s pointou a veľkým odhalením v poslednej desaťminúte som hltal každý okamih filmu v kine a pozorne sledoval detaily, aby som sa na konci mohol nechať týmto zvratom uspokojiť. Prio zábere, ako si hlavná protagonistka škrabe štípanec na nohe som sa slastne pousmial "toto bude dôležité! Ten druh komára sa isto nevyskytuje na mieste, kde bude tvrdiť, že bola a...". Nuž, bol som pubertiak a nadšenec (to druhé pretrváva). Až krátky odstup by dovolil porozumieť tomu, že film pracuje s inou met=odou a práveže nám odvážne servíruje zvraty už postupne naprieč filmom a koniec je prenechaný "pocitovej" čerešničke na torte, čo pre mňa bol MAXIMÁLNY POCIT BEZNÁDEJE a viac ma zasiahlo a zanechalo vo mne istý nepríjemný pocit iba pramál snímkov.  Rosamund Pike je vo svojej životnej úlohe skvelá, Ben Affleck so svojimi možnosťami bol skvelým nápadom, nakoľko všetky jeho herecké defekty tu fungujú a ako umelecký zámer. A hoc je tento film jeden z mojich najobľúbenejších a dostal najvyššie hodnotenie, predsa si na záver trochu ponadávam: Film je positovo, charakterovo, vzťahovo vybrúsený k dokonalsoti, ale predsa mi v ňom cháva trochu fincherovosti. Kde je svetelná atmosféra, temný set-design, hrátky s kamerou, scény síce zdanlivo jednoduché, no pre oko gurmána kričiace, aká pečlivá choreografia a timming za nimi stoja? Absencia tohto bola pre mňa trochu prekvapením, no na druhú stranu, ak sa má režisér niekam posunúť a čosi iné vyskúšať, nech to je práve týmto spôsobom (a nie prosím ako pri Mankovi), no na druhú stranu, filmu chýbal možno trochu šmrnc a moje posledná riadky budú skôr trochu vyplakávanie filmového fanúšika, avšak - mali sme tu niekoľko rokov trvajúcu éru, ktorá zasiahla mnoho filmov, ktorá vyžadovala vzdať sa temných, špinavých a komorných vizuálov a všetko robiť čisté, digitálne a sterilné pre najcitlivejšie očko toho najobyčajnejšieho konzumenta, ale dúfajme, že to obdobie je definitívne aspoň z časti preč, keďže na druhú stranu - dnes sa zasa začína pretrhávať vrece s bezdovodným cropnutím filmu na 4:3, avšak... Aspoň sú tie filmy správne fachmansky špinavé, čo bolo žiaľ na dosť dlhú dobu surovo odmietané (okrem iných "vďaka" Netlfix a spol)... ()

Fakof

Gone Girl je dobrý psychologický triler so skvelo napísanými postavami a dobre obsadenými hercami. Film neobsahoval nečakané zvraty, ktoré sú pre mňa v takýchto filmoch samozrejmosťou. Chcem spomenúť jeden z problémov (aspoň pre mňa), celá peripetia bola taká narýchlo, prišlo mi, že bola vyrobená dosť z ničoho. Rozhodne ide o dobrý film, ale nie o ten najlepší triler ako všetci hovoria ( Máme tu napríklad Lovcov Hláv, kde sú zaujímavejšie postavy, aspoň ich minulosťou a súčasťou je aj veľa nečakaných zvratov, ktoré držia človeka v omnoho väčšom napätí než Gone Girl). Film určite odporúčam každému fanúšikovi tohto žánru. ()

Enon

Zmizelá je zkrátka výborně odvedená práce. Ten film byl super, a to hned z několika důvodů. Herecké výkony v něm jsou fakt na špičkové úrovni. Hlavně Rosamund Pike dle mého předvedla téměř nadlidský výkon v oboru herectví. Celková tajemná atmosféra byla také dost fajn a chvílemi jsem si to musel pauzovat abych se zhluboka nadechl a odpočinul si. Celkové vyšetřování a postupné odhalování bylo neskutečně zábavné a jaksi netradiční. Právě tím, o jak ojedinělý příběh a způsob vyšetřování jde se mi ten film asi nejvíce líbil. Pan Fincher si zkrátka udržuje post legend. 80% ()

scenarista

Fincher má aj naviac... Gone Girl určite nepatrí k jeho topke (Se7en, The Game, Fight Club). Od začiatku sa dej pomaly rozbieha, prichádza prvá zápletka a je to tu. Dozvedáme sa, že Amy je geniálna žena, ktorá chce dostať svojho muža za mreže. Koniec docela potešil, ale inak za mňa priemerný film bez extra zvratov.        |Cinematography: 7/10 | Plot: 7/10 | Characters: 6,5/10 | Acting: 8/10 | Music: 7,5/10 | Pacing: 6,5/10 | Ending: 8,5/10 | Overall: 7/10 |                                              ()

PanLord

Fincherova výprávečka o zamilovaném páru je skvělým vhledem do domácností každé druhé americké rodiny, v níž se střídají stavy euforie a smýšlení o vraždě svého partnera. Fincher předvedl velmi pěkné dialogy. Samotná zápletka je ve filmografii již známá, nicméně ono podání perspektivy Affleckovy ženy, která se mění v obludku a následně v sexy ženskou, je na samotném filmu ono gró, jež musíte spatřit. ()

Andrmen221

5/5 ale sakra ten konec. Ten mě fakt neuspokojil. Ben Affleck úžasný, scénář neskutečný. Myslím, že film patří mezi 10 nejlepších filmů natočených 2010-2019. David Fincher je mistr svého řemesla, kamera je skvělá, hudba podmanivá. Sakra proč se jí nepostavil, to mě bude ještě dlouho pronásledovat. ()

Kimiraik

Film po ktorom som ostal ako obarený ešte par dni a to je presne to čo mam na kvalitných filmoch najradšej. Zanechajú vo vás niečo, čo vo vás prežíva ešte dlho po záverečných titulkoch a váš život je na chvíľku vymanený zo stereotypu a vy viete, že ste videli niečo výnimočne. Rosamunde Pike je od tejto chvíle jednou z mojich top herečiek a toho Oscara by si fakt zaslúžila. Nezabudnuteľný výkon. ()

gggggg

Ďalší skvelý thriller od Finchera, správne atmosféricky vycentrovaný, dostatok napätia, pekný zvrat v deji. Moje sklamanie bolo hlavne zo záveru, lebo mi štýlovo nezapasoval do predchádzajúceho sledu udalostí. Na druhej strane som rád, že to skončilo takto atypicky. ()

Lukango

Fincher nám tu opět nachystal další povedený snímek, na který jen tak nezapomenete. Další precizně napsaný scénář, kterému chybí jen nominace na Oscarech, protože když si myslíte, že víte, kam se film bude směřovat, tak jakoby vás vyslyší a stočí se jiným směrem. Máme tu i hlubší přesah co se týče pomsty, zoufalství a sociálních medií, kde stačí jeden výstup v televizi a lidé vás vnímají jako úplně jiného člověka a obrátí se tak nenávist v lásku či naopak. Fincher se opět postaral o neskutečnou dávku napětí a zase, jak to je u jeho filmů zvykem, jsem se pořádně zapotil. Postavy jsou královsky napsané, jsou tajemné, komplexní, ale zároveň jednoduché a mají jasnou motivaci či cíl. Affleck s Pike odvádí neskutečný výkon a postavy dokážou skvěle prodat. Film se však neobešel bez mínusů, konkrétně první čtvrtina je nijaká, respektive je dobrá, ale když člověk kouká na Finchera, tak čeká víc než ,,dobrý“. Druhý mínus se vztahuje ke konci, kde můžeme vidět, že se celý příběh neuzavře a nechává tak diváka v otázkách. Některým filmům sedne nedoslovný děj či otevřený konec, divák si tak vytvoří svůj závěr a dokončí si příběh, ale tedy to byla podle mě chyba. Film je neskutečně napínavý, zajímavý a divák, respektive já, chtěl, aby se na konci vše vysvětlilo a postava Amy dostala to, co si zaslouží, protože celý film je s nadsázkou jen o tom, jak Affleck má smůlu, a proto to chtělo na konci vyrovnat tu spravedlivost, aby divák dostal to co chce. Celkově se i tak jedná o kvalitní dílo, kterému jen chybí konec a trochu napumpovat první čtvrtinu. Film vás však i tak nechá netrpěliví, napjatý a nervózní po celou dobu filmu a jedná se tak o další skvělý film od mistra kriminálek, napětí a zvratů. Známka: 8/10 ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi