Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Pedross800

"KDYŽ MYSLÍM NA SVOU ŽENU, VŽDY MYSLÍM NA JEJÍ HLAVU. PŘEDSTAVUJI SI, JAK OTVÍRÁM JEJÍ KRÁSNOU LEBKU, ROZMOTÁVÁM JÍ MOZEK, POKOUŠEJÍC SE NAJÍT ODPOVĚDI" Ty bláhový Bene jako bys nevěděl, že vyznat se v ženském myšlení je mission impossible :-) Tak jo režisér legendární "sedmičky" opět a zas nezklamal a tentokrát namíchal výborné manželské drámo se skvělou atmosférou a vynikající Rosamundou Pike! Od začátku do konce tento paralelně vyprávěný příběh šlape jako švýcarské hodinky. Vyšperkované dialogy, nečekané obraty, vše to do sebe krásně zapadá a jako vážně mě na konci toho Beníka bylo líto....."You fucking bitch" :-) ()

Skeksis

Keby som predtým nečítala knihu, možno by sa mi film páčil viac. Ale nepáčila sa mi ani kniha, ktorá bola zdĺhavá, nudná, plná blbostí a zbytočností, a to isté platí o filme. Otravná postava Amy (inak v dobrom podaní Rosamund Pike), k tomu konský ksicht Bena Afflecka a dlhé dve a pol hodiny, počas ktorých som si dvakrát zdriemla ma presvedčujú o tom, že Fincherovi už začína preskakovať a točí čoraz viac od veci. ()

JohnSmith

Po shlédnutí tohoto snímku jsem si říkal, jestli se mám oženit nebo ne. Zprvu milá, hodná, přitažlivá manželka se změnila v noční můru každého muže. Afflecka mi začalo být brzy líto a před výkonem Rosamund Pike jsem musel smeknout. Samozřejmě k tomu výborná režie Davida Finchera. ()

MichelSmith

Na rovinu Rosamund Pike je tu kurevsky macherská egoblahokultivovaná štetka svojou ťahovou prominetnosťou zahambujúc nejedného futbalistu FC Barcelona,nielen čo sa týka strategickej blízkošestnástkovej simulácie! Zato B.Affleck my temporálne hyperbolicky minutážovo pripomína svoju aksesorickú rolu v Good Will Hunting,kde mal tiež o koliesko menej ako ústredný hrdiňa,osobitne čo sa týka výpočtov a vecí s tým viazacimi sa až na scenáristický honorár... Bohužial zosnulý R.Williams tu už chýba a úbohej Amy nemá kto naznačit cestu ako nebyť kur ..,alebo aspoň ju tokom vody a neoptimálnym výhladom cez handru upriamiť na jej zhoršené vystupovanie... Finitný pasus som plne nepostihol a preto ešte repetívne budem analyzovať,no ked je to tak ako momentálne berem v úvahu moja mysel je neurčitá a zahmlená... ()

Mr.Dogman

Tak strašně krásně natočený, tak příhodně nazvučený, ale tak bolestně nerealistický a přitom hrající si na vážný. Jenže Fincher to stejně dokáže prodat. ()

MI-380

Nepamatuji, že bych viděl film takhle přesně kopírující knižní předlohu. Dobře promyšlená, mírně překombinovaná zápletka je v obou případech - kniha i film - profesionálně naservírovaná: 75% (aktuálně 16798 hodnotících, 86%, 173. nejlepší film). ()

Guzo

Až zbytečně moc scénáristicky (respektive příběhově, protože předpokládám, že v knížce to je stejně) překombinované.. Přitom první polovina filmu je vynikající, napínavá a divák pořádně neví, na čí straně stát (i když samozřejmě tušení tam je). Poslední třetina filmu tomu ale bohužel dává dost na frak, úplný závěr je pak vyloženě hloupý. Jinak režie samozřejmě výborná a Affleck snad už všem ukázal, že hrát umí. 75 % ()

Darill

Ben Affleck už zase hledá Amy:) Oceňuju silný děj plný zvratů, ale o poselství Zmizelé radši nepřemýšlím:D ()

TheRoller

Knihu som nečítal. Pred pozretím som mal dve očakávania: 1.) Bol som plne odhodlaný na to, že nikdy celkom neodpustím Natie Portman, že pre mňa ako najlepšia herečka súčasnosti vycúvala zo spolupráce s pre mňa najlepším režisérom súčasnosti - Davidom Fincherom. 2.) Obsadenie Bena Afflecka som bral ako Fincherovu výzvu, ktorou chce definitívne dokázať svoju genialitu tým, že toho muža prinúti skutočne hrať. Výsledok? K bodu jedna, na prekvapenie, asi len - Natie, o nič si neprišla. K bodu dva - dôkaz, že aj Fincher je len človek a toto bolo moc aj naňho. Ak sa vrátime k bodu jedna, nejde o samotnú rolu, Rosamund žiarila a som si istý, že Natalie by predviedla minimálne rovnako dobrý výkon. Oscara jej želám tak ako už dlho nikomu, pretože ide o najviac nevyužitý talent medzi herečkami, aký poznám. Hlavný dôvod, prečo som nešiel na nový film obľúbeného režiséra do kina je, že som tak-nejak predvídal Afflecov výkon a pozerať sa na to vo veľkom v hlavnej úlohe, pričom Natalie rolu odmietla a Rosamund mala byť väčšinou Gone, to nie je druh veci, ktorú by som dobrovoľne vyhľadával za peniaze. Film ako celok - príbeh ma veľmi nechytil, zaujala ani nie tak forma rozprávania, ako znaky precíznej Fincherovej roboty. Hlavnou oporou filmu však mala byť psychológia postáv, vzťah medzi nimi a Rosamund sa mohla herecky aj roztrhnúť, pretože to poleno oproti nej vyjadruje lásku, nenávisť a vlastne všetko ostatné rovnakým xichtom a jediné, čo na ňom vidieť je, že naberá svaly, aby mohol zničiť ďalší film. Chvíľami mi to svojim psycho nádychom zvláštnym spôsobom pripomínalo Who's Afraid of Virginia Woolf?, na takú dokonalosť sa to však nechytilo ani v sekunde svojho trvania. Účasť NPH potešila. Jediným pozitívom popri výkone Rosamund zostáva, že stránka findamazingamy.com naozaj existuje, ale stačí to? Aj z Mesiaca by sa dalo stále povedať, že ani z ďaleka. Z blízkosti nevídanej viem však s istotou tvrdiť, že pre mňa ide o najslabší Fincherov film. Najlepší moment: Nazvyme to "finálna konfrontácia" NPH s Rosamund. ()

drackula

Skvelé, ale nie dokonalé. Fincher sa s divákom od začiatku pohráva ako mačka s myšou. Každou scénou si pripravuje pôdu pre zvrat, ktorý divákovi kvalitne pomotá hlavu. Následne, keď už si divák myslí, že pôjde všetko hladko, príde ďalší twist. Fincher skrátka vie čo robí. Gone Girl je aj vďaka výkonu Rosamunde Pike chladnokrvná a premyslená ako šachová partia. Informácie o postavách, prostredí, súvislostiach sú dávkované s chirurgickou presnosťou a nič nie je zbytočne uponáhľané. Atmosféra je dusná, nevypočítateľná a nemalou mierou k tomu prispieva aj Ben, keďže jeho postava sa vôbec nespráva ako štandardný smútiaci manžel. Vo vzduchu visí stále viac otáznikov a Fincher odpovedá postupne, a aj to nie vždy pravdivo. Ak zabudnem na trošku rozvláčny úvod, ktorý bol určite potrebný, ale niekomu mohol pripadať nudný, nemám nič čo by som filmu vytkol. Nominácia na Oscara pre Rosamunde je úplne zaslúžená. 90% ()

Kosmik 1

Hodně přeceněný snímek. Na mě zase tolik nezapůsobil jako na ostatní. Příběh mě vůbec nezaujal, byl totiž předvídatelný již od začátku a ničím mne nepřekvapil. Pár slušných psycho momentů by se našlo, ale váhal jsem mezi lepšími 2* a horšími 3*, páč jsem se víc než polovinu filmu příšerně nudil. Nakonec jsem zvolil stanovisko, že 2* by pro Davida Finchera bylo opravdu málo. Jedno ale vím jistě, že tenhle film už nebudu toužit v budoucnu vidět znovu. 55% ()

D28

Cítila som sa ako na napínavej rybačke s perfektným náčiním a s výbornými návnadami vo vhodne zvolenej lokalite. Takže musí na konci zamrzieť chabý úlovok. ()

FrajerTom

Tradiční Fincher... Komplexní drama se skvěle gradovanou atmosférou, které je.....ano zdlouhavé. Zatímco u Zodiaca nebo Sedm jsem hltal každé okénko filmu, tady však Davidovi citelně chyběly ostřejší nůžky ve střižně. P.S.: Rosamund Pike je boží!! ()

Kurikmoon

Na prvé pozretie 4, na druhé už len tri. Rosamunda za 5. Film pútavý do konca. Ale po jeho skončení zážitok tak trošku vychladne. ()

Bagr_007

Fincher je pořád nezpochybnitelný vladař svého žánru. Jak je už vlastně zvykem: vše je vyladěno do nejmenšího detailu. Herci na Oscary. Scénář taky (psala ho přímo autorka knihy Gillian Flynn), protože dávkovat takové dějové kotrmelce bez sebemenšího sklouznutí k béčkovým thrillerům, to si zaslouží velký respekt. No a režie samozřejmě taky na Oscara. Tak snad mu to jednou daj. Nevím jak to působí na čtenáře předlohy, ale já jsem moc rád, že jsem si to mohl užít bez znalosti děje. Užil jsem si to totiž zatraceně moc. ()

LizianShaw

Úžasný thriller, někdy to vystupňuje tak nahoru, až to působí jako horror. Ben Affleck podává skvělý výkon, a krásná Rosamund Pike hraje opravdu skvěle promyšlenou inteligentní postavu. Atmosféra je někdy až k prasknutí. 80% ()

Blackberry

Komu držať stranu ? Naoko kajúcemu sa manželovi alebo doslova do krvi milujúcej manželke ? Na konci by sme niektorí čakali asi iný záver, ale vyhral tu vôbec niekto ? ()

Autogram

Rosamunde, tá áno, tá bola perfektná, ale Ben, kto a prečo ho do filmu vybral? Od začiatku do konca sa tvári rovnako, či je manželka mŕtva, živá, v sprche, v posteli alebo v obývačke. Robí film tak nudným, že sa tých minút zdá skutočne toľko, ako ich je, a pritom napätie nechýba, zvraty prichádzajú, hlavne ten v polovici ma uzemnil. ()

Ravi

Blbě jsem to pojal. Od začátku jsem totiž fandil chlapovi a tu paní jsem nesnášel. Nevím proč, ale měl jsem takový divný dojem, který se pak potvrdil. No, ale to je fuk, film je to výborný a mile mě překvapil Affleck, kterého jsem neviděl takto hrát, ... ani nepamatuju, jestli jsem ho takhle dobře viděl vůbec hrát. Režisér dokázal filmu vtisknout obrovské napětí a vtáhnout diváka do víru událostí dřív, než si to stačí uvědomit. Zmizelá je doopravdy filmem, který Vás chytí a nepustí až do samého konce. 90% = 4/5 ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi