Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

Martin_L

Možná jsem byl naivní, ale chvíli jsem věřil Vítu Olmerovi, že se pokračováním jednoho ze svých nejlepších filmů dokáže vrátit mezi režiséry, jejichž současná tvorba má vysokou hodnotu. Nestalo se tak. Od Bonů a klidu 2 jsem očekával víc a zklamaly mě. Přemýšlel jsem dokonce, že si krátce před návštěvou kina pustím "jedničku", abych se na toto pokračování připravil. Nakonec jsem tak z časových důvodů neučinil a teď už vím, že by to bylo stejně zbytečné. Kromě režiséra a hlavních protagonistů nemá dvojka s původním filmem nic společného. Nezůstala v ní ani špetka autenticity a realističnosti, kterou oplývá snímek z roku 1987, postavy jsou nereálné, nerálně jednají i mluví a mnohdy vyznívají spíše jako karikatury. Zatímco před pětadvaceti lety dokázal film revolučním způsobem ukázat tabuizované téma s nezaměnitelnou syrovostí, dnes jen bezzubě poštěkává po něčem, o čem se dávno mluví zcela otevřeně - o korupci ve veřejné správě a skoro jakoby nostalgicky vzpomíná na doby, kdy kradli všichni, zatímco dnes může krást jen ten, komu to dovolíme. Film těží z dobrého jména jedničky, ale nedokáže nabídnout to, co ona. Skoro jakoby ani nepotřeboval stejného diváka, který dovede ocenit kvality prvního filmu a míří do řad babovřeskových diváků. Vždyť kdo by tápal v paměti s tím, kdo je kdo, tomu je to "velmi nenásilně" připomenuto četnými flashbacky. Ale abych jen nekritizoval, úplný odpad to zase není. Filmové řemeslo tu netrpí, hudba také není úplně nepovedená a filmový děj (jakkoli je nezdařilý) má spád. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami a nakonec dávám dvě. S vědomím, že to bylo to poslední, co Vít Olmer natočil. S veškerou úctou k jeho vynikajícím dílům z osmdesátých let si myslím, že už by dál točit filmy neměl. ()

musolini

Tento film neměl být vůbec natočen.Děj se rovná nule a snaží se přežít z prvního dílu,ale to se mu nepovedlo ani omylem.Olmer musel spadnout někam na dno,že tohle natočil.Pevně doufám,že nepřijde třetí díl... ()

migl odpad!

Jednotka bola vo svojej dobe originálna,preto zaujímavá,toto pokračovanie ktoré sa snaží upliesť z hovna bič je zbytočné a hlúpe ()

Trescha

Samozřejmě žádný skvost české kinematografie.... A srovnávat s prvním dílem taky není objektivní,protože doba je krapet jinde. Ovšem na druhou stranu nekonal se ani mega průser. V pohodě koukatelné a docela mě potěšili herecké výkony.Hlavně Roman Skamene. Od toho jsem nečekal nic,teda ale vůbec nic a nakonec mě jeho výkon mile překvapil.A mezi zdejším výčtem herců chybí naše Jůlinka což není vůbec hezké. ()

Snakefinger

Zatímco jednička byla ještě za starého režimu naprostý kult, tak dvojka je za nového režimu naprostý odpad. Nabízí se zde srovnání s Nemocnicí na kraji města po 20 letech. Hoši autorští zde splácali všechny možné a nemožné nešvary zdejší tkzv. demokracie a prezentují je jako značně červy prolezlé ovoce na stříbrném podnosu. Všichni dobří vexláci jsou dneska na super postech (jenom Skamene Klídek) nezklamal tak je třeba si vyřizovat staré účty. Sečteno a podtrženo: Zbytečný a lichý film. ()

trx2010 odpad!

Zahořklý režisér, již totálně odpoután od reality, vzpomíná na zašlou slávu a modeluje si svůj zlý a nespravedlivý svět. Určitě se najde pár pověstných obyčejných lidí (to oslovení vymyslel Paroubek a ne já), které to osloví. ()

Sobolisk odpad!

WHAAAAAT?! Posral bych se z toho vzteky,naprostá zbytečnost na úrovni povadlého varlete PedoZdeňka (T)Hrošky, už i první díl byl poloprodukt totality, a teď se snaží vévoda zmrdimrd Vít Olmer srát na úrovni arcidementa a snaží se to nacpat do chřtánu Čéskému publiku, které je tak "zkušené" že už ho pošle do komatu už jen remix Decibelů lásky od Mitche Dejvida ()

TT1905 odpad!

Přemýšlel jsem, jakými slovy by se dal tento film okomentovat, a ať se snažím sebevíc, napadá mě pouze slovo "stupidní" ()

sparrow1

Čekal jsem hrůzu ale nakonec se dalo.První díl je samozřejmě úplně jiná káva ale šlo to.Bylo vcelku zajímavé vidět znovu všechny figurky z prvního dílů ohlodane zubem času.To že většina lepších vekslaku po revoluci začalo podnikat a někteří se dostali hodně vysoko je taky pravda.Ono taky proč ne v byznysu se uměli pohybovat už tenkrát. ()

J.J.1972

Vit Olmer ma jednoducho talent vystihnut pravy obraz danej doby. Vid aj BaK I., Jeste vetsi blbec..., Playgirls, Tankovy prapor... a tych co tomu dali odpad si nevsimajte. Nema to zmysel. ()

lepinla792 odpad!

Na odpad jsem už viděl mnohem horší filmy, ale i tak je tohle hodně špatný. Nesmysl současnosti s prostřihy z minulosti, slepenec, kterej nikdy neměl vzniknout. Jako samostatný film by to bylo hodně špatný, ale nevyvolávalo by to nepříjemný pocity, že to sebou chce něco stáhnout ke dnu. Nebudu v budoucnu původní film nazývat jedničkou, a na tenhle raději zapomenu. ()

svatem1

cira demence; V. Olmer je genialni v tom, jak umi vyvolat dojem, ze si to, co svym dilem rika, opravdu mysli, holt praxe dela mistra; ANI TO BLBY PRCANI NEUMI NATOCIT TAK, ABY BYLO JASNY, ZE TA ZENSKA MA VAGINU, CHLAP PERO, A ZE TAM DE VO TYHLE DVE VECI ()

DannyVlk

Zbytečná slátanina snažící se vysosat poslední zbytky slávy jedničky. "Skrytá, neskrytá" reklama na kolču a jiné sponzory vás jen utvrdí v tom, jaká je to sr*čka. Nehledě na pokus o proložení moderními tématy, jako jsou Anonymouse, který byl nic než jen trapný... Tento film slouží dle mého názoru jen ke shledání jak se nějací herci změnili, či ne.. zvlášť, když je film prokládán záběry z jedničky, stejně tak i hudbou... Hvězda za to, že poskládali starou partu celou dohromady, i s cikánem... ()

mavin odpad!

Chybí tady tlačítko hodnocení SUPR ODPAD!!! Mohlo by se zavést a filmy s největším počtem tohoto označní by měli vrátit veškeré dotace na realizaci. ()

Mates Hradecky

Další příklad dílka jednoho z režisérů. který v TV brečel, že za TOTALITY nemohl svobodně tvořit. Jelikož jeho film z roku 1987 miluji, říkám - Zaplať Pán Bůh za uměleckou cenzuru! ()