Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

Jello Biafra odpad!

Po dlhých 27 rokoch sa Vít Olmer rozhodol natočiť pokračovanie socialistického hitu, ktorý bol sondou do prostredia vekslákov. Výsledok je primitívna a úbohá zlátanina všetkých možných nápadov vrátane nepochopiteľnej účasti členov anonymous či takých stupidít ako rómska stavebná firma, ktorá vyhrá v konkurze na tender. Aby tej ubohosti nebolo málo, tak sa tu dočkáme hromady flashbackov z pôvodného filmu a samozrejme aj starých známých postáv. Navrch sú tu už len prestárnutí herci, (ktorým vládne zarastený santusák Roman Skamene), trapné hlášky a hromada nahoty. Kiež by pán Olmer už konečne odišiel do režisérského dôchodku a definitívne sa vykašlal na točenie takýchto brakov. ()

netahlo

Prvni dil ma pravem status kultu, takze bylo dopredu jasne, ze pokracovani (jeste k tomu po tak dlouhe dobe) se nesetka s priznivou kritikou. Nicmene cerna cisla si urcite nezaslouzi. Proto malinko nadhodnocuji. Ja se totiz nejednou zasmal a narozdil od pokracovani Dedictvi jsem nemel pocit trapnosti. Herecky, s vyjimkou Prachare a Kratochvilove (ta je ale zase moc pekna), celkem presvedcive. ()

insurgentes

Film bych přidal do kategorie "nejméně průserová dvojka". Samozřejmě pointa je slabá, společenská kritika tepe (nebo spíš jen poklepává) jen tak po povrchu, některé xichty z jedničky (třeba toho cikána) tam natlačili na sílu. Ale koukat se na to dá, je to dobrý průměr. (Pět hvězdiček teda dávám kvůli tomu, abych trochu vyvážil debilismus různých tsunami, enšpíglů a podobných gényjů). ()

kenkaku odpad!

Větší a zoufalejší snahu o recyklaci (a vykrádání) svého vlastního hitu jsem snad nevyděl.Zoufalá snaha nacpat do děje odkazy, herce, písničky, flashbacky a provařit tak znovu prakticky vše "legendární" z #1 je totální ubohost. Ubohost navíc zdevastovaná stupidním scénářem (fakt nechápu posuny postav časem a prostorem ani za mák). Ke všemu tomu parazitování na "cool jedničce" se přidává i obludně okatý product placement stylem: jede děj, najednou zcela zbytečný střih na rádio s obřím nápisem impuls, střih zpět a jedeme dál... Garantuju všem, že díky tomuto filmu se Kolči v životě nedotknu a donutit mě poslouchat rádio Impuls se taky nepovedlo (nemluvě o traumatu a hrůze jakou od teď mám z toho se podívat na pokračování "Kurvahošigutntág"). ()

sedm.1

Tak tu máme další zneuctění jedné předrevoluční klasiky, kdy tvůrci opět jen využili všech neomezených možností, které jim dnešní svobodné filmování nabízí, takže tu máme zbytečné a bezmyšlenkovité „kurvování“ a „píčování“ v každé druhé větě, lavinovité kritizování společnosti, lidí, politiky, životního stylu a já nevím čeho všeho ještě, samozřejmě nesmí chybět ukázat minimálně každých deset minut kozy nějaký rádobyherecký šlápoty, atd., ovšem zároveň při všech těchto nezbytných a povinných „vychytávkách“ dnešní filmařiny opět jaksi tvůrci i opomněli, že by film měl být zcela o jiných věcech, jako například tedy o nějaké rozumné zápletce, se slušným hereckým obsazením. U toho obsazení by se tedy zdálo být fajn, že se tvůrci snažili vrátit co nejvíc postav z jedničky, problém ovšem je, že u většiny z nich zub času zapracoval tím nejhorším možným směrem, což znamená, že na ty jejich ksichty a především pak herecké výkony je doslova utrpení koukat a divák jen trpí a kroutí smutně hlavou, kam většina z aktérů dospěla. Co je ale ještě horší, že mladá herecká krev je na tom snad ještě hůř, obsazení hlavní postavy totálním nehercem je naprostá sebevražda, mladej Prachař je šílený poleno a nesympatickej zmrdeček, který ve filmu nemá vůbec co dělat a Gabča Kratochvílová je pak sice kurevsky sexy, ale s tím hereckým nadáním to také není žádný zázrak. Dějově jde pak v podstatě jen o jeden velký blábol, který se snaží být strašně moc aktuální a cool, no, výsledkem ale je každopádně spíš jen trapný pokus o moralizování doby, kdy nakonec čestnost a spravedlnost zvítězí nad vší korupcí a bezohledností, která tu vládne. S tímhle jděte páni autoři ovšem do prdele, takhle to funguje všude na světě a v daleko větším měřítku, takže s touhle kritikou jste úplně mimo. Nicméně, já na závěr hodím ale i trochu toho pozitiva, neboť když to shrnu celkově, já čekal i daleko větší průser, než jak to dopadlo, takže o úplný Odpad! se tedy nejedná, nicméně jsem se stejně ale jen znovu přesvědčil o tom, jak moc je český film v hajzlu! ()

Jungolink odpad!

Aneb jak Pejsek a Kočička vařili dort ze dvou základních ingrediencí: zpravodajství z období 2008-2014 a reálií první poloviny 90. let 20. století. Mňam! ()

klukluka odpad!

Je mi líto... Kecám! Sere mě to! Brečel bych! Takhle zprasit můj oblíbenej biják totálně nesmyslnou dvojkou... Co se Vám to stalo, pane Olmere? Viděl bych to na mozek prožranej chlastem. Nebo i něco horšího? Tak na čem teda frčíte? Nějaký antidepresiva? Tak opatrně. Ale hlavně! V tomhle stavu už žádný filmy! Jestli Vám na ně někdo věčně vnucuje prachy, protože se nemůže nabažit Vaší tvorbou od dob Playgirls, tak je rovnou splachujte do hajzlu. Já osobne bych Vám za to zatleskal mnohem raději a upřímněji než za tohle. Za tohle bych Vás totiž nejraději kopnul do prdele. ()

bari68

Čo som čakal, to sa aj naplnilo. Ten film mal ,,všetko,, čo už pri podobných pokračovaní, po pár dekádach nakrúcania býva. Je tu iný režim, iná doba než v čase jednotky, ťažko porovnávať, a ani tu nebudem rozpisovať sociálne a medziľudské problémy tejto doby a v čase minulého mementa, len tvrdím, že týmto neduhám sa dalo vyhnúť a všetko mi veľa pripomínalo rovnaké problémy a sračky pri pokračovaní ,, Sněženek,,. Herci hláškovaly , flashbacky atď, atď. Pýtam sa prečo?! ()

DonQ odpad!

Myslím, že tenhle film by měl každý filmový fanda shlédnout, protože jde o zážitek skutečně bizarní a v lecčems obohacující. Považuji to za absolutní dno nejen českého filmu. Opakovaně jsem se přistihl, že jsem na hlas volal TO SNAD NENÍ MOŽNÝ...TO SNAD NEMUŽE MYSLET VÁŽNĚ, leč bohužel Olmerova demence a chlípnost nezná mezí. Kdyby tohle natočil nezkušený dvacetiletý režisér, řekl bych si OK...hňup, ale co si myslet o režisérovi se sedmi křížky na krku a desítkami let zkušeností s filmy? Opravdu to překonalo všechna nejčernější očekávání, ale jak píšu z počátku komentáře, tak jsem rád, že jsem tuhle ubohost mohl vidět (avšak neplatit za ni!). Odteď budu hodně váhat, jestli kdejaký paskvil hnedle označím za odpad či si to oproti tomuhle "dílu" zaslouží alespoň jednu čestnou hvězdu. ()

klúčik

Pokračovania úspešných filmov, to je veľký problém. Po dlhých rokoch vznikol film, ktorý je pokračovaním slávneho filmu. Režisér Vít Olmer sa snažil, napodobniť ducha prvej časti. No v konečnom dôsledku to nevyšlo!! Film sa nedá prispôsobiť. Bu´d je dobrý, výborný , alebo slabý až zlý. Film hodnotím 30%. ()

Zagros

Naprosto zbytečný film a jedno z nejhorších pokračování vůbec. Pokračování bývají z pravidla horší, ale takový sešup se jen tak nevidí. Na filmu není dobrého nic. Příběh? Nebyl, nebo jsem jej zapomněl ihned po titulcích. Obsazení? Ano, ale všichni šli herecky hodně dolů. Herecké výkony? Nejsou. Režie? Olmer tápe na dně. Sám se ptám, za co jsem jim nechal tu poslední hvězdu? Jo, bylo tam pár vzpomínek a záběrů z jedničky. Rozhodně jsem nečekal zázrak, ale tohle si "značka" Bony a klid nezasloužila. ()

Carlinhos

Sněženky a machři 2 naznačili, že s pokračováními po tak dlouhé době to nebude nijak slavné, ale pořád to ještě bylo v pohodě koukatelné. Jenže pak přišlo Dědictví 2 a položilo základy žumpy, kterou tento Olmerův 90minutový exkrement naplnil až po okraj. Opravdu nepochopím, jak někdo může podobný film vypustit do světa a ještě se pod něj podepsat svým skutečným jménem, a to nejde jenom o Olmera, ale i kameru (co jako měly znamenat ty stále se opakující "efekty" jak ze světa LSD?) a zoufalé herecké výkony v čele s trapně přehrávajícím Nedorostem. Nečekal jsem od Bony a klid 2 nic extra, přesto jsem se těšil, protože jsem netušil, jak otřesný a po všech směrech amatérský brak z toho může vzejít. ()

Harapes

Prázdnota nad prázdnotou.Nechápu,jak někdo se může pustit s tak deb.......scénářem do natočení druhého dílu,který je tak zbytečný až je člověku k pláči.Jedna hvězdička ode mne pro Jakuba Prachaře,který se snažil něco zahrát,ale film je stejně srač.. . ()

peetriss odpad!

Asi nejhorší český režisér všech dob se po dvanácti letech vrací k filmu - a to se nemělo stát! Výpotek a blábol, hrající si na společenskou kritiku všeho, co pan režisér vstřebal z televizního zpravodajství druhého řádu a neúčinně se snažící hrát na nostalgickou notu. Naprosto mimózní film zcela postrádající filmové řemeslo či něco, co by alespoň náznakem připomínalo umění nebo zábavu. Roman Skamene je dokázal, proč jej producenti míjí mílovými kroky. Nejhorší film roku (to už mohu s jistotou říci). Megaodpad! ()

Foxhound#1

Co to u všech bonů světa bylo? Debilní přehlídka zkrachovalých existencí aneb kdo byl vekslák, je teď automaticky kmotr. A co proboha měli znamenat ty názvy ve filmu, kapitoly alá Tarantino? Přijde mi, jak kdyby Olmer ve stáří totálně zblbnul, někdo mu ukázal win movie maker a on postavil film na zpomalovačkách a čočkovitých efektech. Jo, na reklamu dobrý, ale na pokračování kultovního filmu? To je prostě průser jak vrata a někdo si asi potřeboval slušně vydělat, i když pochybuju, že se ten film zaplatil. Ultraplastovou "celebritu" s IQ uschlé okurky Zugarovou radši nekomentovat vůbec. Na tom filmu je snad nejlepší jen hudba a flashbacky. Jo počkat, to je vlastně vykrádačka jedničky, takže nic nového. Sám sobě se divím, že tomu nedávám odpad. ()

mira007

První díl považuji za jeden z nejlepších filmů osmdesátých let aspoň z hlediska odvahy zfilmovat téma veksláků za komunismu, ale tenhle druhý bony a klid považuji za snad nejhorší za poslední dva roky, co se tu natočilo. Skoro polovinu filmu se nový Martin potácí na pokraji životní existence za asistence Skameneho, který vzpomíná jaký to tenkrát byly časy. V druhé polovině se chystá dotační podvod, ale nikde není zmíněno jakým systémem a proč je potřeba bílý kůň a nakonec gauneři špatně skončej a nikdo neví proč utíkají před policií - nevysvětleno - jen to, že to zase zařídil Karel. Furt se nadává na politiky jak kradou a jak jsou špatní až je to omílání toho samého a je to trapné jako celý film. Jediný bod dávám za sentiment, kdy člověk vidí ty tváře po třiceti letech. A solidní byla muzika. ()

qxkamo

1/10. Tento film je odpad, ale jednu hviezdicku som mu dal len za to, ze bolo zaujimave sledovat kam sa herci posunuli za tych 25 rokov, ako vyzeraju a najviac zavazilo na pridanie jedinej hviezdicky to vracanie sa k spomienkam na prvy diel. Film si pozrite, ked sa uz fakt nudite, nemate co pozerat alebo ked si chcete len pospominat. ()