Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

pafka

Musim priznat, ze jsem ocekaval totalni hruzu. A diky tomuhle ocekavani jsem zjistil, ze mi vubec nedelalo problem film dokoukat. Hlavni role Romana Skamene me vubec nepoburovala a naopak jsem si tak rikal, ze to docela dobre ustal. Stejne jako ostatni herci, co jsou herci. Ovsem hromada divnych lidi, ktere v normalnim zivote tezko potkate, ti hrat neumeji a je to sakra znat. Proc tam muselo byt tolik silenych postav? Proc dej vlastne dej nebyl? Zapletka nula. Snad jediny, co by stalo slyset znova jsou ruzna prirovnani padajici z ust vsech a nektera byla skutecne dobra a vtipna. Videl jsem za nemoci v posteli na notebooku a to slo. V kine bych z toho byl na nervy, ze jsem za to zaplatil. ()

martins odpad!

Bohužel novodobé pokračování starých hitů by mělo být úředně zakázáno, tohle je naprosto otřesný příklad, jak lze zkazit původní film, přestože, původní postavy nechybějí a opět režíruje Vít Olmer, 27 let rozdílu, je zkrátka hodně. A obsadit do hlavní rolích J. Prachaře a ušatou miss Kratochvílovou bylo tím posledním hřebíčkem do rakve... ()

Alden_Larson

První díl jsem zatím neviděl, ale myslím, že ani nemusím, abych pochopil, že tohle pokračování je stupidní. Zápletka skáče z jednoho problému na druhý rychlostí světla, navíc moc spoléhá na nostalgii prvního filmu, neustále používá originální scény jen proto, aby si fanoušci na ně mohli ukázat a říct si "hej, to si pamatuju". Film vypadá hrozně, spousta zrychlených záběrů, nesmyslných vizuálních efektů a rychlých střihů mi akorát způsobily nevolnost. Hudba je OK, ale film jí využívá až moc a často nevhodně. Herecké výkony jsou fajn, starší herci jsou viditelně lepší než ti mladší, ale žádné extra výkony to taky nejsou. 2/10 ()

Legie

Jedna hvězdička a ani vlastně nevím zač... Film zcela o ničem vezoucí se na zádech původního příběhu. Podvod na diváka. ()

rekurseman odpad!

Otřesný film...a já se tak na něho těšil....kvalitní film se bohužel neurčuje od sexy kundiček a drahých, rychlých aut. Děj byl vykraden z původního filmu. 1/8 filmu jsou ve skutečnosti jen flashbacky do roku 88. Příběh je slabý, žádná zápletka, žádná akce, jen kecy, kecy, kecy. Tak opravdu dnešní mafiáni nevypadají a netočí prachy tak mizerně jako oni. Vlastně..nedá se o o tom ani nic psát. hnus...Olmer měl jít do důchodu před Nahotou na prodej... ()

makuk1

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Tím bych začal a myslím, že na tohle přísloví režisér zapomněl. Překvapením je Roman Skamene, který hraje celkem dobře. A tím veškerá pozitiva toho filmu končí a můj komentář také protože při vybavení si dalších částí filmu se jen naseru. Dvě hvězdičky jen z nostalgie k prvnímu dílu. ()

wesker

Dávám jednu hvězdičku jen za ty flashbacky prvního dílu .. jinak zkomolenina největšího kalibru a moje největší zklamání očekávání alespoň trochu důstojného pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších filmů mého mládí za totáče.Krom toho nechápu proč tam vůbec hraje agátolízek Prachař když je film v 90% o alkoholikovi Skamene.Jít na TOHLE do kina mám pokaženej minimálně celej zbytek dne. ()

Stormerians odpad!

Po přečtení některých zdejších příspěvků mi to nedá abych nereagoval. Pokud se toto někomu líbí, ať si to klidně hodnotí jak chce, ale dát tomu pět hvězd jenom proto abych ukázal jak jdu za každou cenu proti proudu a ještě se tím chlubit? Vždyť je to sračka, na kterou se nedá koukat. Scénař je tragédie, herecké výkony (až na pár vyjímek, které to nezachrání) bída, kamera a střih příšerné. Prostě k zblití. Rádoby satira pro závidějící plebs. Žumpa, žumpa, žumpa horší než Babovřesky. Nasrat! ()

fafejt001

Škoda, že se to nepovedlo . Všichni přehrávali , skoro , děj slabý až ubohý . Fandil jsem panu Olmerovi , ale nevyšlo to . Jen Prachař a Gabriela byli oživením . Skamene se snažil , leč občas byl kontra produktivníí . Tož i to Dědictví 2 s Bolkem už bylo o třídu lepší . Ty návraty do minula tam nějak působily také divně . Možná dva, tři by stačily a více jít do současného děje . Ze všech vyšel celkem jěště dobře Honza P. Jinak bída s nouzí . A ta milenka od Richarda to byla amatérka ?? Vypadalo to tak . Shrnuto , podtrženo jedna hvězda za snahu . Ponor do stejné řeky se minul účinkem . Absolutně . Bohužel . I když Evička tričko nevypadala špatně . Ta to mohla nějak podržet . No příííííště . S odstupem času musím přidat jednu * a půl . Skamene má totiž dost dobré ,, hemzy ", teda jako hlášky a člověk to tak neocení napoprvé . Čili * * a půl . ()

rigby odpad!

Stejný scénář, jen posunutý o 25 let do současnosti. Původní film byl na svou dobu vydařený a ukazoval hloubku problému, pokračování z něho jen těží a nepřináší vůbec nic nového. Vyčpělé vtipy, vzpomínky starých "kamarádů", náznak děje, aby se nic neřeklo. Divák jen nedočkavě poposedá na své židli a těší se na závěrečné titulky. Takhle opravdu ne. ()

Saxos

Bylo jasné, že kvalit 1. dílu nebude dosaženo. Ten byl poplatný své době. Zde nebýt výkonu Romana Skamene, tak to byl ještě větší průser. 80 minut stopáže z toho 10 minut záběrů z jedničky taky žádná bomba. Příběh vlastně o ničem. Pokusy o uměleckou kameru průser již určitě ano. ()

aannemer odpad!

Ono se vlastně stačí jen podívat na Olmerovu filmografii posledních dvaceti let a připomenout si "klenoty", které tento kdysi pradávno možná výtečný režisér dokázal pustit mezi lidi: Ještě větší blbec, než jsme doufali, Playgirls, Policajti z předměstí, Waterloo po česku, atd. Ono to, vážení, opravdu lépe než sračka ani dopadnout nemohlo. Olmer nad sebou potřebuje cenzuru jako žemen, jinak se pokaždé akorát vyzvrací do bezvědomí... ()

Popinodan odpad!

Další hodně nepovedená dvojka,oproti povedené jedničče,se kterými se roztrhl pytel. Bony a klid se zařadili mezi neúspěšné dvojky typu Dědictví 2,Sněžěnky a machři po 20 letech atd. Co nám filmaři po úspěšném prvním filmu,po 20,30.letech zkazí dál..................doufám že už snad nic. Bony a klid 2,ještě větší sra..a než jsem čekal.-Bohužel! ()

Delmondo

Největší prdel na celým tomhle průseru je fakt že to nejlepší co film nabízí jsou ty retrospektivní záběry z jedničky. No abych nebyl ukvapenej tak Gábina Kratochvílová je to druhý co se mi na filmu líbilo ačkoliv to nijak nekoresponduje s dějem protože ten byl hodně debilní ale bez nějakých caviků jsem to dokoukal do konce. Takže jediný co jsem si z filmu vzal je skutečnost že současný český trend "pokračování po 20 letech" je prostě jen prznění kvalitních filmů, nikomu se totiž nepodařilo natočit něco co by se původnímu filmu alespoň skoro vyrovnalo. ()

hony23

To je tak, když člověk od filmu nic neočekává a přesto je pak zklamán. Chybí tomu vše, co zdobilo jedničku, příběh, humor i napětí. Zřejmě jen chtěl Vít Olmer ukázat národu, že z veksláků 80. let se stali podnikatelé a politici a využil k tomu již známé postavy ze svého nejúspěšnějšího filmu. Jenomže pokud si filmem Bony a klid Olmer postavil pomník, tak tímto zoufalým pokračováním ho pomazal hovnama... ()

VLADEK

100% souhlas s uživatelem Tsunami_X: "...jenom zatraceně prázdný, hloupý a neskutečně diletantský." Ale nedalo se to vydržet a po 25min vypínám a mažu. Prodej takového produktu je zlodějina prvního stupně! ()

jjjerry odpad!

Čekal jsem, že dvojka bude slabší, ale takový Odpad mě opravdu překvapil. Nebyl jsem schopný na to kontinuálně koukat, pár scén jsem přeskákal. Je to nelogický děj, za každou cenu se tam snaží smíchat postavy z prvního dílu. Snaha do krimikomedie nacpat "problémy" Česka není to nejlepší. Chvílemi jsem se ptál sám sebe, jestli to není jen parodie na film. Kamera je šílená, nepochopil jsem smysl toho "prokládání a přibižování", hudba snažící se navázat na první díl je strašná a opakující se písnička to nemůže zachránit. Škoda času, jediné plus je snad se podívat jak se změnili "herci" kultuvního filmu po 27 letech=) ()