Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

mdf odpad!

Peklo,peklo,peklo a zoufalost.Pokračování legendárních českých filmů by se mělo uzákonit,aby se v žádném případě nepokračovalo,protože nikdy nemůžou navázat na dobu,kdy byli natočený,na vtip a na atmosféru. ()

bonsetti

Dnes znovu viděno po několika letech. Dávám 3*, nepřijde mi to tak strašný jako většině zde hodnotících. Hlavně jsem si připomněl původní film, který byl v té době bomba. ()

bratr_jezek odpad!

Přiřazuji tento film do sekce "zbytečná pokračování". Jednička znepokojivě ukázala svět veksláků, co ale ukazuje tady? Zase naivního troubu, co přijíždí do Prahy? Že se bývalí veksláci až na Romana Skamene vyšvihli mezi elitní zbohatlíky a politiky? Že nikdo neřeší, že mají kriminální minulost? Že se tu recyklují všechny postavy jedničky? A že nemají co hrát? A nebo hrát vůbec neumí? Tragédie, téměř bez příběhu, pointa se dá odhadnout po pár chvilkách, nuda, blbost, škoda času. ()

5tipes odpad!

Bože, to je tak strašný film. Marně hledám nějaká pozitiva, nebo nějaká světlá místa. Od námětu, přes scénář až k realizaci absolutní absence inteligence, nápadu, vkusku, talentu, či herecké invence. Jakub Prachař opět potvrdil, že neumí zahrát ani banální situaci. Je mi to dost líto. Světlé místo snad zastupuje jedině F. Švihlík bohužel v menší roli. ()

Mirek.Soukup odpad!

To si,pan Olmer, dělá prdel? Proč touto kravinou, zkazil úžasný dojem z jedničky, ví snad jen on! V tomhle filmu totiž není dobře vůbec nic, námět, scénář, režie, herecké výkony tu stojí za vyliž prdel a to takovým způsobem, že to už horší snad být ani nemůže! ()

Ron_F odpad!

Bony a klid 2 jsou ukázkovým důkazem toho, že někdy je lepší dvojky prostě netočit.  Ani dějově, ani herecky film nedosahuje kvalit původního filmu. Vzorec typu jedna intrika střídá druhou, již zjevně nefunguje a negativem filmu je hlavně to, že vám je v podstatě jedno, jak se děj vyvine. Z nostalgie sympatizujete s postavami Jana Potměšila, Romana Skamene a Veroniky Jeníkové a na druhé straně cítíte, že výkony Jakuba Prachaře a krásné, ale netalentované Gabriely Kratochvílové táhnou film ještě více k zemi. To, že pan Olmer obsadí svoji manželku Simonu Chytrovou, což je moc milá a určitě hodná paní, ale hereckého talentu má asi tak jako cvičená ondatra, se dalo více než čekat. Konec konců talent paní Chytrová je dokázán tím, že ze čtrnácti filmů, které za svůj život natočila, bylo třináct režírováno jejím manželem. O tuto herečku je zjevně mezi režiséry takový zájem, jako bude zájem diváků o tento film. ()

Megahead odpad!

Už jednotka z roku 1987 bola z môjho pohľadu skôr priemerná (miestami až podpriemerná) a určite si nezaslúži označenie kultový film. Avšak mala aspoň zopár schopných nápadov (aj keď hodnotenie okolo 70 % na CSFD je z môjho pohľadu výrazne prehnané). No dvojka ne neskutočná zlátanina bez silného príbehu, ktorá každú chvíľu odkazuje na prvotinu a snaží sa čo to vyťažiť zo "slávy" predošlej časti. Bývalí veskáci zostarli, každí má z nich svoj život, svoj osud a opäť ich "spojí náhodička" a chuť nabaliť sa. A tam je ten najväčší problém. Chalani + bývalá štetka sa (podľa deja vo filme) roky nevideli a opäť idú rozbiehať riskantné kšefty s neznámym típkom Martinom (Jakub Prachař), pričom každý z nich je spoločensky / postavením niekde inde a určite by s neznámym debilkom do takého niečoho nešli. Áno, v živote boli zneužití ľudia ako biele kone, avšak nie takto jednoduchým spôsobom. A postava Martina je ešte v niečom zaujímavá: je to akože "poctivý chlapec", ktorý sa však po ľahkom prehováraní nechá nalákať ako komplic (strážca) pri vykrádačkách. Teda tá poctivosť mu dlho nevydržala... :D A postava Romana Skamene pôsobí počas celého filmu ako idiot a miestami mu nie je ani rozumieť. A s podobnou kritikou by som mohol pokračovať ešte veľmi, veľmi dlho, no nemám na to chuť. Stručne: obrovská blbosť bez kvalitných nápadov. ()

999.9

Oproti prvnímu dílu pád do hlubin. Olmer zoufale těží z popularity jedničky, z níž se ve filmu ostatně objevují i vzpomínkové záběry, ale bohužel nepřináší nic nového. Nevýrazný a nezáživný příběh, zmatené dialogy, otravný Prachař. Mužská část publika nicméně ocení účast finalistky České Miss 2009 Julie Zugarové a zejména její obří...herecké dovednosti. ()