Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

RedBoryyys

Nemůžu si pomoct,mě se to líbilo více než 1,ze které to sice hodně těží,ale je úsměvné koukat jak se musely "adaptovat" aby pak skončily stejně jako v 1,smutné na tom ale je,že opět přišla další velká amnestie a klidně se tak může natáčet 3,ale s jakým dějem a koncem,to už mě fakt nenapadá... Leda by se stal zázrak a 3 by byla o tom,jak se zbavit těch minulých šmejdů i současných,ale to už je téma na bázi sci-fi,což vidím fakt dost bledě ()

Jayk19

Byl jsem varován přáteli,byl jsem varován hodnocením zde na CSFD.Přesto jsem tu dvojku musel vidět.Teď mám pouze dilema jak film hodnotit..mám být objektivní a brát tento film jakožto samotný subjekt a nebo ho mám přímo srovnat s prvním geniálním dílem?V prvním případě bych to bral jako prostě pokus o něco jako Bony klid v roce 2014.Jenže zde si Olmer dovolil použít právě názvu Bony a klid,navíc ta kampaň která mi třikrát přišla mailem ať se podívám jak dopadli aktéři mého oblíbeného filmu po 25ti letech...No asi tak na začátek nechápu hlavní postavu.Prachař tam se svýma brejlíčkama,básnička a demencí co dělat.Narozdíl od prvního dílu kde se "jedničkový Martin z MB" dostal k vekslákům protože jej okradli a jeho otec i přátele si mysleli že je okradl on.Zde si Prachař naseká dluhy,není schopný si najít práci ani v Praze a to jakoukoliv a klidně bez jakékoliv pohnutky vykrade byt.Zde si Olmer popletl naivitu s demencí a Prachař tam vážně hraje jen debílka.To tak na úvod,bohužel je to dál ještě horší.Buď mi něco uniklo (a je to možné jelikož film byl nudný až běda),ale nepochopil jsem jakýkoliv důvod aby zde byla postava nějaké Pamely a těch dvou noname skinheadů.Člověk by čekal že se vykulaná partička podvodníčků trošku zvedne a budou třeba ředit naftu a podobně,jenže někdo prostě chtěl jít až do korupce ve vysokých postech a těchto filmů tu máme plnou P...Zbytečně nafouknuté postavy které už nemají vůbec žádné charisma.Důkazem budiž role Slepejše který má ve filmu až na větu dvě jen citoslovce oslího hýkání.Přitom by stačilo trošku zmírnit a začlenit postavy do jiných rovin,ideálně třeba do podvodných podnikatelů po revoluci.To by hned byla jiná šupa.No dále jediné dobré záběry byly ty retro ukázky z jedničky.Taky stejné vtipy se tam ukazovat nemusely,i když ty nové rádoby vtípky jsou na úrovni kýblu se špinavou vodou.Krom toho že se nepovedl scénář a režie,tak aby toho nebylo málo a kameramanovi asi dali nějaké halucinogeny jinak si tu práci s kamerou a zbytečnými efekty s bublinou nedokážu představit.To samé si asi šlehnul Soukup,nové songy co do filmu zakomponoval se zde absolutně nehodí a ty staré pecky jsou u naprosto nehodících se scén.Prostě Olmer udělal ostudu vlastnímu výtvoru.Kdyby se to nejmenovalo Bony a klid dal bych za tři.Takhle jen za herce z jedničky a za to že zakomponoval Potměšilův handicap do filmu je to za jednu.Pokud se natočí třetí díl tak se mu vyhnu obloukem.Být panem režisérem tak se radši věnuji odteď paní Chytrové:)Je to kus:) ()

SZYslak

No to je katastrofa tohleto. Lepsi scenar napise i student druheho semestru zvlastni skoly. Do toho jeste ta cuza Chytrova. Nemam slov. Ulozit do trezoru. Jedna za nazev. Ju? ()

rodier

Nejak mi tam chybi vygradovani pribehu.. je to takovy porad stejny.. proste nejakej pribeh, ale bez tempa, bez osnovy. Na druhou stranu - jako takova pocta jednicce..proc ne. ()

DJMaroko odpad!

Jednoznačně největší zklamání tohoto roku u českého filmu. Lidé co film točili buďto ztratili soudnost nebo zešíleli. Na film jsem koukal tedy až do konce a doufal v překvapení na konci, které se stejně nekonalo. Ještě že jsem na to nebyl v kině, protože bych asi dost dlouho po tom bušil hlavou do stěny.Co to proboha mělo jako znamenat ! Herci hráli jako ne herci a fóry byly vytáhnuté až z paty.ŠKODA DALŠÍCH KOMENTÁŘŮ. ()

Ibea

Obrovské sklamanie. Po veľmi kvalitnom obraze doby v prvom filme prichádza veľmi zvláštny odvar, ktorý sa chce priblížiť zobrazením "nových" podfukárskych praktík. Hoci film má svetlé momenty, hrá sa na niečo čo nie je. Roman Skamene, ktorý opäť hrá Bínyho, však stále stojí za to. Ak chcete mať "uzatvorené" osudy hrdinov z jednotky, pozrite si ho. Radšej si však dajte ešte raz prvý diel. ()

zigy

Ta jedna hvězda je pouze za ty prostřihy z původního filmu (jak smutné) a pak za to, že jsme měli příležitost vidět, jak dnes vypadají téměř všechny tehdejší hvězdy. Z nich nejvíce vyčnívá charismatický mafián Pepa Nedorost. Je mi líto Romana Skamene, který evidentně sešel jak zdravotně, tak i po herecké stránce. Je mi líto pana Olmera, který už je dneska evidentně zcela mimo realitu a je z něj senilní dědek. Je mi líto, že to musím říct takhle natvrdo, ale z filmu je to jasně patrné. Těšil jsem se na Prachaře, ale ten absolutně nemá co hrát. Miss neherečka Kratochvílová - tak to je vrchol trapnosti....a ještě trapnější je, že film je tak blbě napsaný, že to ani moc nevyniká mezi ostatními herci, protože ty repliky jsou tak blbě napsané, že přirozeně by je nedokázal říct ani Rudolf Hrušínský (ještě že se toho nedožil). Co dodat? snad jen: "HUHHH!!!!" (viz každých 10 min pravidelný předěl - pokřik z písně RELAX ) ()

brasek

Snímok výrazne ťaží s kultovej jednotky, pre diváka ktorý nevidel jednotku a nemá k nej určitý citový vzťah tento snímok nepovie nič. Sklamaný osobne nie som, kedže som toho veľa nečakal. ()

v.indruchova

Roman SKamene, není jako z kamene a pořád hází nějaký vtipný hlášky a když se k tomu přidá, že film pojednává o realném stavu korupce v naší republice, je to celkem fajn podívaná. Nic jsem od toho nečekala a to se vyplatilo. Dívat se na to s partou je lepší, hlavně těch co jedničku pamatujou :) ()

Optical odpad!

Někdy bych si přál mít možnost vrátit čas a využít ho užitečnějším způsobem, než koukat na takovou dementní píčovinu. ()

james_cole odpad!

Největší ubohost, co jsem za posledních x let viděl. Neuvěřitelně laický pohled na svět. Myslím, že kdyby dostalo stvoření z jiného světa za úkol natočit film o české posttotalitní společnosti na základě komentářů ze serveru Novinky.cz, vypadalo by to zhruba jako tento film.: - Všichni politici kradou (zlatý komouši); Anonymous - masky jsou jejich neodlučitelnou součástí, jezdí v nich i v autě; Absolvent knihovnictví na fildě nemá práci (měl jít na průmku a neměl studovat takovou pavědu) a na závěr nezapomenout zmínit zlo největší EU a její dotace! ()

Amalberga odpad!

No, to tedy byla hovadina. Uvažovala jsem, že se víc o filmu rozepíšu, ale on si moji pozornost ani nezaslouží. Jen bych ráda podotkla, že knihovníci nejsou takoví nešikovní intelektuálové, jak je film prezentuje. ()

Kalda69

Skoda toho konce. Kdyby to nedopadlo tak pozitivne ale jako v realu, nevahal bych dat o jednu hvezdu vic. Jasne, neni to Sverak, Hrebejk a jim podobni ale zde hodnotim predevsim tu vypovidaci hodnotu o nasi dobe, kdy byvali vekslaci delaji do politiky a ... no vlastne budu citovat Tsunami_X: "...utužujíce se přitom v názoru, že tohle je ta jediná, pravá a nefalšovaná realita, se kterou „obyčejný člověk“ prostě nehne i kdyby se zalknul vztekem. Havlovou amnestií počínaje, přes démonizaci karlovarského festivalu, Anonymous (!), různé zbytečné dotační programy EU, špínu „malé“ komunální politiky až po vernisáže současného umění, na kterých se láduje holubí letka pod dohledem silikonových šestek a hektolitry šampaňského." Ano presne takto dnesni kapitalisticka spolecnost funguje. Demokracie je jen iluze a dnes vsechno ridi penize, respektive mamon. ()

Csoki

Jsem mlada, takze jsem nevidela prvni dil, ani jsem nezazila tu dobu vekslovani s bony, ale i tak tam byly hrozne skoky v deji, vzdy s nejakym napisem, ktery mi nedaval smysl. Nekdy mi prislo, ze souvisi s predchozi scenou, nekdy s nasledujici. Bylo to divny. Take nejake ty efekty - vubec se nehodily, byly nesmyslne, a to jak zpomaleni a zrychleni, tak priblizeni a oddaleni obrazu.. Ale abych i neco pochvalila, tak byly super pohledy do prvniho dilu :-) ()

snikrs

Opět marné očekávání druhého dílu . A opět totální nuda ,která nemá z výbornou jedničkou co dělat snad jen prostřihy z prvního dílu to abychom nezapoměli ,že jsme vlastně na filmu Bony a klid 2 a ne na něčem úplně jiném .Proto tak nudný scénař asi odmítl i pan Hanák a v tomto filmu by ho tam určitě vtlačili i když v prvním díle zemřel třeba jako (Polívka Havlovou v Dědictví 2-ale to už je jiná kravinka).1 hvězdu dávám jen za hudbu . Jen sem čekal kdy tam Olmer nahodí svoji Simonu CHytrovou no a dočkal jsem se . ()