Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

Ozzy2

Tak to prrr.Rozhodně to není odpad.Je fakt,že v tomto filmu byla spousta blbostí(kozy),Prachař tam byl fakt za vola-on nejenže tak vypadá,ale i tak bohužel hraje.Vadily mi tam neustále se opakující věty "A pamatuješ,když....ty návraty k jedničce byly dost bolestné,protože to je pro mne film č.1. Ale takové zklamání,které tu bylo dopředu avízované to narozdíl od Sněženek,Dědictví rozhodně nebylo. Jen to mělo přijít o 10 let dřív. ()

Luisis odpad!

Neskutečně trapné a ohavné.Film, který se vrací k jedičce.Scénář neexistuje.Casting s výběrem aktuálních hvězdiček dle možnosti zaujmout.Takovej ten Troška style!!!V tomhle případě je mi na zvracení pane Olmere - 3% ()

AxelWers

Bony a klid 2 je veľmi slabým odvarom prvého filmu, v podstate má podobný dej, využitie bieleho koňa na svoje kšefty. Tam to končí. Bolo zaujímavé vidieť takmer všetkých hercov po vyše 25 rokoch, niektorí sa zmenili dosť (aj preto som veľmi uvítal čiernobiele prestrihy z prvého filmu), ale to bola asi len jediná vec, ktorá mi umožnila dať tomuto filmu ako také hodnotenie. Tí čo nevideli prvý film a tým pádom nepoznajú súvislosti, tak to môžu dať rovno do odpadu, pretože celkové spracovanie filmu je veľmi strohé, bez originálneho nápadu s plytkým dejom, ktorý navyše pripadá byť aj dosť chaotický. Vo filme si zahral aj Jan Potměšil, v prvom filme v hlavnej úlohe, v tomto hrá skôr len okrajovú úlohu. ()

Ygnor odpad!

Nechápu jak do toho (téhlé reklamy) vůbec mohli herci jít.... :-O (a kdo toho strčil své špinavé prachy) ()

Razzor_82 odpad!

Zbytečný film a vyhozené peníze, film bez smyslu a je úplně k smíchu! Roman Skamene působý jako vyčpělý bezdomovec a jak vidím na plátně to toporné herecké dřevo Jakuba Prachaře tak je mi opravdu ouzko! Tady Olmer šlápl doslova do hovna a mohl to zrovna pojmenovat Bony a Shit! Vše ruší ty neustálé sekvence z prvního dílu. 0/10 ()

Jolee

První půlhodinku jsem se modlila, aby se film buď rozjel nebo hodně rychle skončil. Když se však Bíny s Martinem dostanou za Richardem, tak se film přeci jen trochu rozjede a má nějaký příběh. Je v něm sice spousta strašně trapných scén, které vypadají spíš jako z Kameňáku, ale kdyby se od toho očistil, tak by to třeba nakonec nemuselo být špatné. Rozhodně byl fajn nápad, aby se znovu sešla "stará garda" z Bony a klid. ()

radeckator odpad!

Myslel jsem, že tvůrčí dno už Vít Olmer našel sérií Playgirs, ale opět mě překvapil a to tím, že ve dnu našel díru, kterou jde klesat ještě níž. Jestli je pro to nějaké slovo, tak ho bohužel neznám a tím pádem to ani pojmenovat neumím. ()

Psycho.R

Olmer asi ještě něco natočit zvládá, jen scénář je chabší. Těšil jsem se na Potměšila, ale toho je tam vskutku poskromnu. Na Kratochvílovou se dá aspoň koukat, když už hrání není její šálek melty. Olmer z toho chtěl mít asi něco jako Wall street - Peníze nikdy nespí, ale na tak vysokou ekonomiku české poměry nemají. Na jedno zkouknutí a pryč. Jednička nepokořena. ()

AloisNeuman

Budu hodnotit jen vizuální stránku filmu a musím říct kamera, zvuk a muzika perfektní. Ale jako u sněženek proč točit po 25letech pokračování. NECHTE BÝT ORIGINÁLY. ()

Shaleman

Dva debilové jdou po stopách Babišů za (ne)štěstím v nehorázně nezajímavé, nezáživné a nudné formě. Film o ničem co se v české kinematografii šedi a podprůměru neztratí. Klasiku jsem neviděl a už ani přes vysoké hodnocení nemám zájem. ()

MELODY odpad!

Blbé a ještě blbější!!!!! Postavu jsem věřila pouze Jakubu Prachařovi a to jen místy, takže co tak ještě dodat? ()

bearmeedek

Delší dobu jsem procházku Dvojkou odkládal s vědomím, že nemusím lézt do odpadu mezi prvními. Odpad ale nedám, viděl jsem horší CZ díla. Zato Olmer by se měl styděl, že si zhanobil své vlastní filmové dítě. Neměl se do toho vůbec pouštět nebo měl alespoň dát jiný název. Nevím, čím chtěl v této době ohromit, předložil jen útržky zcela běžných událostí. A komedii jsem v tom nenašel. ()

rublik05 odpad!

Člověk si myslí, že nic horšího jak české romantické komedie nebo různé Kameňáky nezná, a pak natrefí na snímek Bony a klid 2, který navazuje na ve své době populární snímek o pražských vekslácích. Doteď vůbec nechápu smysl tohoto pokračování. Režisér Olmer napsal příběh o současných problémech, zejména co se týká korupce a papalášství, zasadil do něj staré známé tváře, přidal pár nových postav a světe div se, film je na světě. Bohužel musím říct, že většina scén působí neuvěřitelně trapně a absolutně nedávají smysl, samotné postavy se chovají mimořádně stupidně a nelogicky, o nějakém charisma si divák může nechat jen zdát. Dialogy jsou naprosto zoufalé, atmosféra téměř nulová. Zápletka působí jak z jiného vesmíru, humor nucený až zoufalý. Kamera doslova tristní, nicméně mě docela pobavily neustálé záběry na product placement. Zbytečné pokračování a zbytečně ztracených 90 minut života. 0/10. ()

milwaukee

Ještě než jsem šel do kina, pročetl jsem si recenze a bylo zvláštní, že jsem narazil na tolik odpadů. Teď jsem se z kina vrátil a už se nedivím. První co mě zarazilo byla návštěvnost. V celém sále bylo deset lidí a to mi připadlo jako tenkrát, když pár ortodoxních fandů chodilo na ruské filmy. Půl filmu uběhlo a já marně čekal, o co v tom vlastně půjde. Film je u konce a já pořád nezachytil dějovou linii. Asi proto, že tam žádná nebyla. Magický voko film nezachránilo a marně jsem hledal nějakou hlášku jako v prvním díle, která by zaujala (třeba zajeď do nory ty stará vydro, ...). A na facku bylo Nedorostovo "ju". Hvězdu dávám za Evičku tričko a za Frankie Goes to Hollywood. Na víc to bohužel nebylo :-/ Snad jen jedno poučení, že malé ryby budou vždy převálcovány těmi velkými. ()

Lavinia

Po filmu mi není moc veselo. Syrově realistické, pochmurné zrcadlo současnosti, ještě odpornější doby než léta osmdesátá. Poznámka pro krasomilné odpadové kritiky: Pohled staršího člověka bývá zdánlivě zjednodušený, neboť vystihuje podstatu dění na základě jeho zkušeností. Které mlaďoši nabydou tak za 50 let, pokud vůbec. A pohled na obraz skutečnosti, v které musíme žít, málokdo unese. Ale jinak díky za to zostuzování, nalákalo mě do kina. ()

ANTYCHRYST

Co jsem očekával jsem také bohužel dostal. Pokračování stejně jako kurvahoši skončilo fiaskem i když se musím bony a klid zastat přeci jenom to je o trošku lepší nežli naprosto tragické pokračování Bohuše. Je fajn vidět starou veksláckou partu pohromadě, ale to je asi tak Vše. Pár vtipnejch hlášek se tam občas najde, ale jinak křečovitá snaha a neustálé záběry z prvního kultovního bijáku. Každopádně padesátnice Chytrová nevypadá vůbec špatně :) klobouk dolů. Bíny Skamene taky dobrej. Celkově to je, ale smutnej pohled na chabou snahu navázat na legendární jedničku. 30 % ()

vozralec

Žádná katastrofa to není, i když Prachař a Kratochvílová tu jsou zbyteční. Ze začátku se snaží vše uhrát samotný Bíny. Vizuálně se nejvíc změnil Richard. Slepejš a jeho krásný smích. ()

RedRose odpad!

bohuzel... bony a klid byl sveho casu a ve sve dobe i pres nejake vyhrady vyborny (nebylo lehke natocit takovy film v takove dobe)... ale tohle?!?! co to je?? jestli Babovresky dopadly na dno ceske kinematografie tak tohle uz je zavrtano hloubeji nez sachty OKD... a nepomuzou tomu ani flashbacky (aby divak vubec vedel o ktere postavy z prvniho dilu jde)... bohuzel... ()

JimDeNiro

No tak jako zázrak to není, ale myslím si, že že na jedno podívání si to ty 3hv. zaslouží. Možná jsem to nadhodnotil, ale jako odpad mi to nepřijde. Už z důvodu, že všichni zdejší jsou odvaření z Bony a Klid (1987) a zrovna mne to jako zázrak nepřišlo. Takže dle mého není hned za to odsoudit film do odpadu a Olmera posílat do pekel... P.S. Souhlasím ale s tím, že Prachaře vyměnit a Kratochvílovou taky. Oba mi dojem kazili. Co si budem říkat, Prachař talentu nepobral a Kratochvílová už vůbec nee. Tohle byl Víťo velký přehmat. ()