Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

Nivenx

České filmy skomírají a režiséři stárnou. Nemůžete po Olmerovi ani chtít 100% zábavu jako když byl o několik desítek let mladší. Ano jeho filmová tvorba je kapitola sama o sobě, ale má to takový zvláštní styl a nádech. Spíš by jsme potřebovali mladou dravou krev, co se pohrne se vší vervou do dokonalého díla, co u nás zkrátkachybí. Oproti prvnímu dílu se změnil pohled a styl. Herci dělají co mají, příběh by i ušel, ale zpracování nepřináší to co se očekávalo. Dnes je doba někde jinde a hlad po filmech také o nečem jiném než v socialismu. Ale zázraky se u nás nekonají a všechno žije minulostí a potom se nemůžete divit, že to dopadá takto. 25% ()

panMartin odpad!

Vždyť je to sračka, na kterou se nedá koukat. Příběh je hrozný, žádná zápletka, žádná akce, nelogicky setřihaný, scénář na blití jen kecy, kecy, kecy. Tak opravdu dnešní mafiáni nevypadají a netočí prachy tak mizerně jako oni a nenechaj se tak jednoduše napálit jako v tomto filmu. Do konce jsem to vydržel jen ze zvědavosti, jestli i zbytek filmu bude tak slabej, jako předcházející půlka ... Snad jediným plusem tohoto filmu je skladba RELAX, která to i tak stejně nezachraňuje. ()

Gavin87 odpad!

Olmera by konečně měli zavřít...lhostejno, zda do kriminálu za trestný čin prznění české kinematografie, nebo do ústavu pro chorobomyslné... na trosku Skamene je žalostný pohled. I členové toho nejtragičtějšího amatérského divadelního spolku by dokázali své role zahrát lépe, než "herci" v tomto filmu. O kvalitě scénáře a úrovni režie snad ani netřeba hovořit. Jediné, co mě smiřuje, je fakt, že jsem neutratil za shlédnutí části tohoto filmu ani korunu. ()

Sabrewulf odpad!

Neskutečný hardcore bizár. Jedničku jsem nikdy neviděl, ale tohle mě lákalo z důvodu, že ty porevoluční brakové pokračování osmdesátkových filmů bývají zábavné tím, jak jsou špatné (Discopříběh 2, Kamarád do deště 2...). Tohle ale překonalo má očekávání. Vůbec jsem nepobral, o čem to bylo, protože film je poskládán ze skečů a scének, vůbec na sebe nenavazujících a nedržících pohromadě, doplněno o příšerné herectví (zejména Skamene), díky kterému mi scény připomínaly spíš scénky z televizních estrád, než jako součást filmu. Nejlepší jsou ale zoufalé obrazové efekty, nad jejichž laciností jsem nejedenkrát vybuchl smíchy, například takové často používané "rybí oko" je majstrštyk. Celou tuhle šílenost podtrhuje soundtrack, který chce být strašně západní, ale ve výsledku z toho dělá ještě bizarnější podívanou. Povinnost pro všechny masochisty. ()

Mrkvič

Roman Skamene předvádí, že je větší herec než zbytek osazenstva tohoto filmu. Vít Olmer si zkouší vymýšlet nějaké hypermoderní novinky a vypadá to otřesně. Snad jen s hláškami se mu jakš takš zadařilo, ale spíš je to opět dílem Romana Skameneho, který je pronáší s takovou lehkostí. Za něj film stál za to, ale zbytek je ostuda. ()

Johnny.ARN

Jednotka matne a dvojka je také volné pokračovanie, kde Skamene skvelý, príbeh z dnešných čias a tak jednoducho podaný. 3 z 5 ()

Charlizee

Hvězdné nebe nade mnou, mravní zákon ve mně... Tvůrci si asi mysleli, že když budou citovat Kanta, zapadne tento snímek do škatulky umění. ()

Stegman

Pokud jsem se měl vztekat nebo se bavit na účet porevolučních poměrů, tak se to vážně nepovedlo. Přitom potenciál tady byl: při nedávném sledování Příběhu kmotra jsem byl z naší 90kové historie vyloženě nešťastnej (i nasranej), jindy jsem se zase u reflexe současné společnosti královsky pobavil. U téhle fikce -splácané ze všeho možného od uplácení po hackerské útoky- ale naprosto nefunguje psychologie postav nebo logika příběhu... Takže to člověk buďto přijme coby podivnou exploataci, anebo to rovnou musí vypnout. Zajímavé ale je, jak se Olmer popral s formou: Zatímco v jedničce byla Frankieho hudba šíleně otravná, sem byla hudba vložena s citem (nebýt nechtěně vtipných bleskových flashbacků "a pamatuješ...?" vždy doprovozených několika tóny hitu Relax). U kamery to bylo naopak: zatímco v jedničce byla nenápadná a přitom dynamická, ve dvojce se snažila být efektní, ale bylo to jen směšné. Shrnuto: Je to tak blbé, až se tomu otrlejší divák párkrát zasměje. ()

RonaMidu

když člověk při sledování filmu Bony a klid 2 zavře oči,občas si se soundtrackem z prvního Bony a klidu připomene ten pocit z kina,kdy chvílema až pobíhal mráz po zádech - za to dávám bod....dvojka je pro mne zklamání prvního řádu,úmysl asi dobrý,ale výsledek je tristní....... ()

Koocik

První díl Bony a klid považuji za jeden z nejlepších, který v českém filmovém průmyslu vůbec kdy vznikl, takže jsem docela i s nadšením očekával pokračování, v tomto případě dějově probíhající v kapitalistické éře narozdíl od té socialistické z minula. Ovšem s realisticky až spíše pesimistickým pohledem, takže v závěru jsem nebyl tolik zklamán (či překvapen?), jako možná jiní uživatelé, co film shlédli. Nejde tedy srovnávat tento a předchozí díl, to je něco jako "nebe a dudy", což by měli brát v potaz všichni hodnotitelé. Jako ale takové novodobé zobrazení, jak to u nás v tom politickém systému a státním aparátu funguje, tak si myslím, že to je velice kvalitní zpracování. Jsem rád, že jsem opět viděl starou partu veksláků a českých mafiánů -> je to úsměvné, že řada lidí, která byla v minulém režimu trestána za své zločiny, teď v dnešní době opravdu se podílí na řízení státu a to beztrestně a bez ohledu na jejich minulost. Nebo spíš než úsměvné je to dosti i smutné, jakmile si to člověk řádně uvědomí. Todle se tomu filmu musí nechat, protože to vyobrazuje opravdu suprově. Co se samotného hodnocení týče, tak tři hvězdy jsou moc a dvě zase málo - čili 50%. ()

pytlik...

Vtipný absurdní bizár, já se bavil jedinečně. Uznávám, že pokud někdo čekal nějakou realistickou sondu do polistopadového vývoje, mohl být trošku zklamán. Akorát mě mrzí, Olmer tvrdí, že scénář napsal sám, a přitom mu evidentně pomáhaly následující osoby: 1. děti tak maximálně ze třetí třídy, od kterých načerpal hlášku "čuměl jako bacil do lékárny" (z úst bývalého veksláka, nyní tvrdého mafiána a starosty v jednom zněla neodolatelně) 2. ženský z mimibazaru, které ho obohatily o výraz "bombózní" (a opět platí ta závorka jako u bodu 1.) 3. patrně Enšpígl, neboť jen jedinec, co kreativně vymyslel bombózní sousloví "kraví, kozí a slovní hovna nakydaný na sebe a pořádně promíchaný" (mimochodem, doteď přemýšlím, jestli to "slovní" má být hříčka nebo to mělo bejt "sloní") mohl přijít na hlášku, na kterou jsem teda čuměl jak bacil do lékárny a smíchy málem spadl z rotopedu, a to "čuměl jako zapařenej v rozkroku". Ale Olmer je vysoce kreativní taky, to jeho přibližování obrazu, jak kdyby se člověk koukal lupou, je minimálně na založení nového směru "Dogma 2014". Co mě ještě zaujalo: a) Potměšil v prvním díle tahá v mišelince gumy a ve druhém se stává váženým právníkem - vida, jak je vězení prospěšné b) během pár filmových měsíců se po dvaceti letech náhodou sejde v podstatě celá parta. Škoda, že Skamene nešel kolem hřbitova, určitě i Hanák by se pak objevil. ()

Pump

Z mého pohledu vynikající film. Za ty roky jsem si již zvykl jak chutnají Olmerovi filmy jinak a beru si z toho jen to co sám chci. Herci jsou skvělí a bavil jsem se výborně a o to jde ne? ()

Castrator

Na to, jak strašně hloupý je příběh, zápletka, dialogy a všechno, co se týká scénáře, to není zas taková trága, jak bych podle hodnocení čekal. Hodinu jsem byl přesvědčený o dvou hvězdách, ale poslední půlhodina mě nutí jít dolů. V té půlhodině jsou všechny neduhy scénáře dotaženy na maximum a film je karikaturou všech filmů kritizujích polistopadové poměry, tolik klišé najednou se jen tak nevidí. S těmi zakázkami a dotacemi na stavební úpravy a stavebnictví obecně a principem, na kterém tyhle malé domů čtvrt století fungují, se Olmer trefil naprosto přesně. Škoda, že nebyl schopen napsat lepší scénář a snažil se za každou cenu nacpat do příběhu postavy z prvního filmu, jen aby tam byly. Mohlo to být solidní pokračování "klasiky", takhle je to slabota. ()

JohnSmith odpad!

Vít Olmer se asi pomátl na rozumu. Tohle je to nejhorší, co jsem za poslední dobu viděl. Ne, že by mě to u české kinematografie nějak překvapilo, ale říkal jsem si, že když Olmer vezme starou partu z Bonů a klidu a udělá pokračování, tak to nebude tak zlý. Tenhle film je naprosto o ničem s naprosto příšernými hereckými výkony. Zúčastnění herci by měli změnit zaměstnání, jelikož to co předvádějí nemá už s herectvím nic společného. A Olmera si můžou vzít rovnou s sebou. ()

ghatos

Samozřejmě se nestalo překvapení a vzniklo špatné pokračování. Nedělejme však z toho tragédii. Přes rychlé tempo, sekaný děj a x jiných slabin (Josef Nedorost šíleně přehrává) není hlavní myšlenka špatná. Snaží se to nešikovným způsobem poukazovat na nešvary současnosti (tak jako za komáru byl veksl). Plusem je také povedený ústřední song. Rozhodně to není nejhorší český film roku 2014. Berte to jako bonusové video k originálu, dovyprávění...37%. ()

Autogram odpad!

Klídek Skamene vkuse kecá, ale sú to len kecy úplne o hovne, ako celý film. Zaobstaral si na špinavú prácu nevinného knihovníka ako druhú smiešnu postavu a ešte pár ďalších trápnych kameňákových postáv. Jediná vec zo súčasnej reality sú biele kone a všeobecná korupcia. ()

cpt.Lynch

No potěš. V tomto „díle“ není po filmové stránce zvládnuté nic. Režie, scénář, dialogy, herecké výkony… katastrofa. Film nefunguje jako celek a hlavní pocit z něho je trapnost. To ale není to nejhorší. Je hodně špatných filmů, ale tady je jiný hlavní průšvih. Tím je jakási vize světa (spíše České republiky), vize divná, nefunkční, zvrácená, nepřiléhavá, nereálná (a nevím co ještě) kterou se nám snaží Olmer presentovat. Za mě než tvořit toto, tak netvořit vůbec. Tak teď pár konkrétních věcí. Herecké výkony šílené, ale ono se není čemu divit, když ti „herci“ nemají co hrát. Nejslabší Prachař (byť ten měl ze všech asi nejmíň co hrát), celé to jakým takým herectvím drží Skamene a to je už co říct. Celý scénář je úlet a vše je vyšperkované místy zcela nesmyslnýma scénama, které jako by do filmu ani nepatřili. Třešničkou na dortu jsou „speciální efekty“ kdy se občas rozvlní obraz, nebo kdy jsou nějaké scény zrychlené. Je spodivem, že Olmer na tuhle blbost vůbec nějaké herce překecal. Jedna hvězda je z důvodu toho, že na konci dává celý příběh aspoň elementární smysl a u cca 2 hlášek jsem se lehce zasmál… ()

Gekacuk

Další „dvojka“, která nedosáhla úrovně „jedničky“. To se ostatně ani nečeká. Jsme už zvyklí na „nastavovanou kaši“ spočívající v hledání nových motivů a zápletek, které jsou pak těžkopádně šroubovány na původní děj. Vít Olmer je současnými diváky vnímán spíše negativně, protože jeho tvorba posledních let je převážně úpadková. Ve svém nejlepším období ale dokázal natočit velice kvalitní filmy. Režisér se netají svou kritikou společenských nešvarů minulého a současného režimu. Svoje snahy spojil s projektem strany Věci veřejné, která se ovšem časem vyprofilovala do panoptika podivných bytostí snažících se prosadit vlastní zájmy. Sebedestrukci tohoto politického subjektu jsme ostatně byli svědky téměř v přímém přenosu. Součástí snah Víta Olmera o nápravu dnešního veksláckého kapitalismu bylo natočení filmu „Bony a klid 2“. Nedá se říct, že by se mu to úplně povedlo. Pomáhá si častými odkazy na „jedničku“ z roku 1987. Většinu herců – představitelů staré vekslácké party – jsme neměli možnost dlouhá léta vidět. Olmer nám to umožní. Dobrou zápletkou a humorem však nový film příliš neoplývá. Rozhodně je nutno ocenit jeho záměr vtipně ukázat na současné nešvary. Za tuto odvahu a dlouhodobou snahu přispět k nápravě společnosti dávám vyšší hodnocení. ()