Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (více)

Série(2) / Epizody(23)

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit. (HBO Europe)

aliki78

Mně se to moc líbilo :) Vtipné a vždy jsme se těšili na další díl. Polívková je úžasná a řekla bych že všichni :) Už se těším na druhou serii. A všem vřele doporučuji shlédnout zasmějete se a aspoň se odreagujete v dnešní hnusné době. ()

janka007 odpad!

Za mě strašná nuda, už v prvním díle je jasné, jak to celé dopadne, takže se jen každým dílem smějete, co je možné ještě natáhnout. Dobří herci hrají divně, Aňa Geislerová nehraje vůbec, spíš fňuká, vůbec nechápete, o co se snaží. Co ale nefunguje ani trochu je žánr, prostě není. K mytí nádobí ok. ()

andreas_tool

Po devíti epizodách se ptám: "Proč?!" Hřebejkovi záběry na Prahu to fakt nemůžou utáhnout, některý dialogy jsou silně nereálný a slaboduchý, zejména ty Geislerky (jak řekla moje lepší polovička ,,...občas to vypadá jako zbytky dialogů z Requiemu pro panenku.") Děj vyjma ,,jak a kde kdo s kým'' úplně chybí, postavy neřeší nic jinýho, než s kým si to (ne)rozdat. Vlastně je to dějově stejně jalový, jako průměrný porno. Od desátýho dílu se začne sice něco dít, ale... ale možná bylo lepší, když se nedělo nic. Protože najednou se ,,to rychle muselo nějak ukončit'', takže to občas moc nedává smysl. Co bych viděl jako jediný pozitivní, byl výkon Jany Kolesárové, ona jediná dokázala uvěřitelně zahrát lidskou bytost. Oproti tomu postava ztvárněná Radkem Holubem byla naprosto dementní (abyste milí diváci pochopili, že on není cool, necháme ho skákat jako opici). Resumé: Dal bych možná i dvě hvězdy, ale protože je zatím průměr na 74%, a to fakt neodpovídá, dám jen jednu. Don't waste your time! ()

Jorja

Rádoby kontroverzní selanka ze života z nějakého důvodu velmi bohatých, stále upravených a nezajímavých lidí, kteří ve skutečnosti vedou banální rozhovory a navštěvují sterilní luxusní podniky. Z tohoto díla srší scenáristická lenost a maloměšťáctví. To že se lesba vyspí s chlapem a otěhotní bylo jasné hned. Celé tohle téma je brané totálně z hetero pohledu jako takové soft erotické show. Ale menšinové publikum v ČR je rádo i za to. Ale je mi jasné, že pro někoho, kdo není náročný, to může působit progresivně a HBO jednou přijde i s 3.sérií. ()

janmatys

Tak tohle v českých vodách poslední dobou nemá obdoby. Vynikající postavy a druhá série snad ještě lepší než ta první! O hláškách jako takových nemá snad ani cenu mluvit, protože seriál je jich plný a v podstatě v každém z dílů uslyšíte něco, na co hned tak nezapomenete. Za všechny snad jedna "ze života" ... Tomuhle ty říkáš erekce? No já myslím, že na doma to celkem stačí... V podstatě všechny postavy jsou skvěle zahrané a uvěřitelné, což je důležité. V první sérii mi přišel trochu "naroubovaný" Hanzlík, ale naopak Němec v druhé sérii neměl chybu. Pokud máte rádi vztahovky, tak není co řešit, a já osobně jsem nesmírně rád, že se tady také dá natočit něco jiného než Ulice, Ordinace a podobné zoufalosti - za další řadu(-y) bych se určitě nezlobil... Za mě naprosto zasloužených 90%. ()

BStone

Až po uši je v první sérii příjemný, dobře obsazený tuzemský seriál, který má potenciál slušně pobavit a je tak možné první sérii rozhodně doporučit. Druhá série je ovšem zcela jiný level. Obrovský propad kvality i zábavy, kdy se z původně sympatických postav stávají retardovaní, otravní kreténi. Suma sumárum to tedy vychází na 35% ()

teri90

Po herecké a vizuální stránce všechno funguje. Hudba fajn, vtipné to taky bylo...Ale, je to pořád to samé dokola: silné vztahové závislosti, žárlivost, nevěry, všechno se točí akorát okolo sexu (proč?), řešení všech problémů lahví vína, nadměrná hysterie...Já nevím, asi je poptávka se pořád na tyhle stereotypy dívat a je to u diváků oblíbené, ale myslím, že bychom se už mohli posunout trošku dál... ()

Lucy39

staré , ale VELMI DOBRÉ, zjm. pro ženy 30+.. prostě život, vztahy... proč to někomu vadí !? postavy úžasné, holky krásné, skvěle se na to kouká (mně se teda víc líbily ty holky, ale lesba nejsem)......... super příběhy a vazby i počin.. kdo s tím má problém je asi extrémní Lumen , za mne zábavné a holkám to děsně slušelo, Jituš i Aňa byly na vrcholu, krásné ! ()