Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (více)

Série(2) / Epizody(23)

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit. (HBO Europe)

velkyvezir

Nakonec měním hodnocení ze dvou na jednu, byť teprve dnes bude poslední díl. První díl mi příšel sympatický, ale pak měl pro mne seriál sešup dolů. Nejvíc mi na tom seriálu asi vadí ta snobská představa Hřebejka o životě v této zemi. Přijde mi, jakoby nikdy nevytáhl paty z Prahy a zjistil, že střední třída, o které pořád točí své filmy a nyní seriál, je ve skutečnosti minoritou. Výstižné zhodnocení seriálu: sator ()

Billie777

Jasně, není to úplně stoprocentní a víte co? Já tenhle seriál zkoukla CELÝ za JEDEN sobotní DEN a vůbec jsem se nenudila, ba naopak. Ze začátku jsem nic takového nečekala a od prvního dílu mě to chytlo a nemohla jsem to zastavit. Kromě toho, že všichni hrály úžasně (hlavně Hynek Čermák a Anička Geislerová) a postavy byli krásně propracované, tak je to prostě návykové, navíc se skvěle příjemnou stopáží a naprosto chytlavou úvodní písničkou od Vladivojny. Celá ta vztahová skládačka do sebe navíc úžasně zapadla a neokoukaný herec Jiří Havelka je fakt sympaťák. Mám jen jednu negativní poznámku - skončilo na trochu moc otevřeně. Ale možná je to dobře. ()

klukluka

Pochopitelně to neberu jako dílo reflektující realitu. Je to klasická, kvalitativně nadstandardní soap opera, obohacená odhadem tak o 20 exteriérů. Lifestylovej časák převedenej na filmovej pás. Pro mě osobně bylo příjemný si v něm listovat do 10. dílu. Pak zvážněli, Milan přišel o erekci, ta nadbytečná kůže mu zkrabatila čelo a od té chvíle se jim z toho bohužel vytratila lehkost. ()

19Lenka

Příjemná seriálová jednohubka, která překvapila. Ovšem první série plná prosluněné Prahy a vína se mi líbila víc. Nejvíc jsem si užívala Jaguára a Mustanga, to nemělo jedinou chybičku. Z dalších postav bych vypíchla Otmara a Zdendu. │PS: A koho tam hrála? No Sida, lenochoda. ()

Hanys_

Bavilo mě to. Což bych se ještě po prvním dílu fakt neodvážil tvrdit. Možná za to může HBO placebo efekt, ale fakt se mi to zdá dobře udělané a dialogy rozhodně uši netrhají jako u podobných tuzemských vztahovek. S01-6.5/10 ()

Ashar

Jsou dobré komentáře typu, hle zhlédl jsem dva díly a už nemusím více, neboť jsem skvělý kritik a filmu rozumím. Nebo jsem pepík z Prahy, Prahu přece znám, ta ulice je jinde než ve filmu, tady jsem přece byl a tak to není, sakra jak mohli tolik kilometrů přejít za tak krátkou dobu, sakra jak může bydlet v bytě za deset melounů? Já zas tak dobrý kritik nejsem, Prahu tak dobře neznám a tak jsem se nechal vtáhnout do skvělého a vtipného seriálu a vůbec mi nevadí, že HBO nemám. Líbí a dávám plný počet. ()

Kovaja

Takový seriál je na naše území hoodně nadstandartní.Vše se točí pouze kolem vztahú a sexu.Moc povedené jsou vykusovačky Čvančarky a Kolesárky.Kolik asi holky dostali za tuhle podívanou.Nicméně musím říct že tahouny seriálu jsou A.Geislerová,J.Havelka,R.Holub .A.Geislerová si mě svojí rolí hoodně získala na svoji stranu:-)) ()

LittleMonste

Propletená hra vztahů, kdy každý zná, nebo postupem času pozná, každého. Sympatické herecké obsazení mezi kterým si nedokáži vybrat oblíbence, protože každý má něco do sebe - ať už je to zakomplexovaná Polívková, její zakulacený ctitel v sandálích s ponožkama, jako "správný Čech" nebo super-duo Havelka/Geislerová. Všechny zápletky se navíc odehrávají v krásném prostředí Prahy a na chvíli jsme se mohli podívat i na prosluněnou Moravu s nekončícími vinohrady...na českou tvorbu je to neskutečná paráda ! Doporučuji (90%) ()

Gogo333

Geislerová, Čermák a Čvančarová v jednom, tak jsem to musel zkusit. Hned na začátku mě to chytlo a vlastně celou první sérii mě to udrželo v pozoru, tahle milenecká motanice. Vtípky byly super a hlavně herci a příběh bavili. Na druhou sérii jsem narazil náhodou, takže jsem se hned těšil jak to bude pokračovat dál, bohužel prvních pár dílu mě nijak extra neoslovilo, naštěstí v závěru se to pak zvedlo a začalo to zase bavit. V druhé sérii bavila maminka a majitel pohřebního ústavu. Samotné motanice se vztahy jak tomu bylo v první sérii jdou ze začátku v ústraní, ale v druhé polovině jsou zpět a zase baví. 70% ()

nylo

Vztahovka, která nejde do hloubky. Občas vtipná, někdy nechtěně, občas trapná. Občas velkoměstsky povrchně velkohubá. Občas podobná dobové tragédii. Občas každý s každým, hlavně holky s holkama. Duo Aňa / Jiří total asexual. Nádherná krása Pan Němec, Paní Medvecká (za ně ta čtvrtá hvězda). Další obsazení nadstandardní, herecky v rámci možností postav a scénáře...Hřebejk je tam hodně poznat. Vladivojna umí......mírně jsem nadsadila, ale do 6ti v tom to má hóóódně daleko ()

Tomyfrok

Třikrát příjemně překvapen, jednou vítečně pobaven a zbytek průměr a níž. Taková ta klasika, že HBO točí to lepší z české seriálové tvorby nemusí platit za každou cenu. Všechny postavy jsou ve svých charakterech striktně jednostranně vyprofilované, snad aby nikdo ani za mák nezapochyboval o jejich roli a filmovém údělu. Tím pak vznikají scény, které ničím nepřekvapí, ba co víc, mnohdy jsou trapné a nesmyslné. Těch lepších (většinou za vystoupení Jitky Čvančarové) je jen co by se za nehet vešlo. Uměle pak působí totální propojení postav v jeden příběh, byť to jako ústřední motiv ještě beru. Jen je to nějak podivně seskládaný, často jen pro oko. Celkově je to ale ukoukatelný, těch třicet minut je akorát a pro nějakou nudu k žehlení je to asi lepší jak leckajá "VéKáVéčka" či "Růžovka". Takže jako jo, jen to hanit by bylo příliš podlé, nicméně tohle Hřebejkovi prostě nejde a zvlášť závěr série je absolutně mimo. Asi už je tlačil čas. Nebo že by dvířka pro další řadu? To snad ani ne. (50 %) ()

Mikeel

Na české poměry je Až po uši nadprůměr, je krásně natočený, má skvělé obsazení, ale samotné příběhy asi nikoho na lopatky nepoloží. Jsou vcelku ordinérní a obsahově průměrné. Scénář, ač není tak pitomý, jak jsme u většiny českých skvostů zvyklí, občas šustí papírem a ne všechno vyznívá přirozeně. Na zábavnosti seriálu to ovšem nijak neubírá. ()

bobstock

V současnosti asi jeden z nejlepších, romantických seriálů domácí tvorby. Režie Jan Hřebejk, skvělé herecké obsazení,supr zahrané, tak neskutečně přirozeně. Krásná Praha. Chytrý, dospělý scénář o spletenci vztahů. Co víc si přát. Přesto to má chybu. Má to jen 13 dílů a každej trvá pouze půl hodinky. 80% ()

janabel

Příjemná komedie. Je zajímavá nejen dobrým obsazením hlavních postav, ale i skvělým křovím. Tolik osobnostní se v jiných filmech takhle pohromadě jen tak nevidí. ()

mira007

Jeden z nejlepších vztahových komediálních seriálů. Ač je to místy zkratkovité a kolem osmého dílu to zpomalí do nudy, tak se to zase rozjede do parády. Scéna kdy se potká Čvančarová u Geislerový s Kolesárovou tak to je herecký koncert, kde jsem šel smíchy do záchvatu. Geislerová umí hrát, to se ví, Kolesárová s menšími příležitostmi taky a nedělá ji problém i odvážnější svlíkací scény a i lesbické, ale co je největší pecka je výkon Čvančarové - nikdy jsem nevěřil, že by to byla herečka, ale tady to je absolutní herecký koncert na padesát způsobů a to nemluvím o odvaze lesbických scén a masážní nahoty. dále herecky exceluje Čermák a Holub a dobře je doplňuje Polívková a Havelka, jehož postava asertivního pohodovýho flegmatika mu sedla. A taky fúrie v podání Krobotové. Nedosahuje to hloubky jiných žánrů ale já se bavil. ()

xHarryx

Člověk by čekal nějakou hezkou hlubší vztahovku, ale nakonec mu naservírujou zase takové to klasické prcáníčko. Ono to je vlastně trošičku ze života. Aničku nechce pr*at nikdo. Hynekl chce pr*at všechny krome Jitky. Ta prozměnu nep*cá s nikým, ale absenci této činnosti nahrazuje střídavě ublíženým a střídavě protivným chováním. Do toho se tam tak nějak poflakuje další Anička, která zase neví co a koho chce. V rámci genderové korektnosti jí v nerozhodnosti zdatně sekunduje Jiřík. I když sekunduje možná není to správné slovo, protože nerozhodnějšáí frajer se pravděpodobně v perimetru nevyskyruje. Né, že bych si chtěl stěžovat. Natočené je to hezky a hudebni podkres opravdu stojí za to. K nedělnímu žehlení ideální volba. ()

LuccinyFilmy

Hřebejk si pravděpodobně řekl, že když už pracuje s několika klišé ("nice guy" prototyp Holub neúspěšně nadbíhá Polívkové, hádejte, s kýmpak asi, po vyčerpání všech možností, Polívková skončí?; profesionální mrcha Krobotová absurdním způsobem bojuje o namachrovaného blbečka Havelku protože ... je zlá?), mohl by to všechno okořenit dalšími mini klišé (lesba flirtuje s každou ženou, kterou vidí) a navrch to ještě zcela vytrhnout z reality (hlavní hrdinové se většinu času courají po Praze, vysedávají po kavárnách, žijí v luxusních bytech v centru a do práce si občas zajdou vyzvednout peníze). Ty dvě hvězdičky jsou za lenochoda a obludu z internetu. ()