Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (více)

Série(2) / Epizody(23)

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit. (HBO Europe)

LordMysti

Člověk se nenudil, bohužel dobře zahrálo jen pár postav a navíc byli tak nějak špatně a nelogicky napsány. Slušná oddechovka. ()

bearmeedek

AŽ POD KŮŽI. Pomalu, nenápadně, ale systematicky se ti tam postupně seriál dostává. Měl jsem tu výhodu, že jsem si pustil naráz prvních sedm dílů (z originálního DVD) a tím pádem jsem přeskočil možné počáteční rozhodování, jestli dál ano nebo ne. Potom už jsem musel a i po posledním dílu se myšlenky samovolně vrací k tomuto dílku. Hřebejk, po posledních asi třech hřeBEJKOVINÁCH, vytvořil něco silně koukatelného a citlivě zpracovaného. Nebudu popisovat, o čem seriál je. To je jasně a stručně naznačeno v anotaci a zbytek je potřeba vidět a procítit. Velmi dobré výkony všech hlavních postav, ženy bodovaly úplně všechny. Oproti běžnému filmu seriál dává prostor k postupnému vývoji postav a divák si tak průběžně upravuje svůj náhled na jednotlivé lidičky. Projekt byl pojat full: Malebné kulisy Prahy, Vladivojnina hudba, plejáda hereckých osobností. A to i v momentkách: Neckář, Menzel ... A opravdu se tak v Praze chlastá? Viz procházky po Praze se skleničkou v ruce. Sex ve městě po česku. ()

255085349

"Jsem vožralá, smutná a jsem na Moravě" Hřebejka nemám ráda, ale tohle má docela vtipný scénář a -až na to snobské sociální zázemí všech postav a nechutně načinčané scenerie - docela reálné příběhy. ()

HonzaMag

Velice zábavné! Největším překvapením pro mne byl fantastický a přirozený výkon Jiřího Havelky (kterého jsem doted nikde jinde nezaznamenal). ()

markotter

Hrozná zábava, oddechovka a sympatičtí herci. Takhle si představuju úspěšný český seriál. Body pro Hřebejka, že se nebál používat ostřejší slova i ostřejší scény. Akorát toho "lesbení" tam už bylo podle mně moc. Normální sex jsme měli skoro pořád ve tmě :-) ()

RajAthen

Většina postav si v seriálu může za své trable dost sama. A trable jsou to většinou dost všední. A přesto, zejména díky ústřední dvojici, to tak nějak klape a člověk je zvědavý, jak to dopadne. Nic se nemění na tom, že "českou hořkosladkost" jako výmluvu a alibi většiny české produkce, moc nemusím, ale produkce HBO zkrátka umí divy. Mimochodem, také vám vadilo jak moc hezké počasí v Praze pořád v seriálu panuje? ()

E lan

Roztomilý český seriál s výborným hereckým obsazením, obyčejnými zápletkami a velmi vydařeným humorem. Konečně slušný vztahový český seriál! ()

Hannibal1913

Nejkomerčnější seriál všech dob. Aji Vladivojina už propadla kamsi k popové muzice? Homo propaganda samozřejmě nemůže chybět... ()

Romanstekl

Průměrný až pomalejší rozjezd, ale pak jsem seriál spolknul asi na dvakrát, na české poměry konečně zase něco co vyčnívá a to je v dnešní seriálový době celkem rarita.Seriál je vtipný, rozhodně jsem se nenudil, dobrá práce. ()

syphoon

Myslím, že každý z nás si najde v seriálu osobu, která vystihuje přímo jeho, nebo někoho známého z jeho okolí. Čím více jich tam najdete, tím více je seriál pro Vás vtipnější. Já jich tam našel mraky :) Některé dialogy jsou opravdu na takové úrovni, kterou jsem v českém filmu dlouho neviděl! Nenáročný děj, který skvělé baví od začátku do konce!!! 75% ()

Sharleen

Milé seriálové prekvapenie od susedov s príjemným hereckým obsadením a kamerou, ktorá dokázala dať už aj tak krásnej Prahe ešte väčšie kúzlo. Nezaškodila by dlhšia dĺžka epizód, dalo by to možnosť viac rozvinúť jednotlivé príbehy. Najlepšia hláška 1. dielu: Ty se tam lesbíš? Hlavne ženské osadenstvo je tu super.. Aňa Geislerová, Jana Kolesárová, Anna Polívková či Jitka Čvančarová. Edit: po 6. dieloch sa prikláňam od zamýšľaných 3 ku 4 hviezdičkám, hlavne kvôli hercom a humoru. ()

JK77

Fajn straveny nedelny vecer s mojou zenuskou. A obcas je to aj vtipne Na druhú sériu sa tu nejak zniesla kritika, ale však je to stále fajn seriál. ()

Sarcasmgirl

Nedokážu uvěřit, že v Čechách vznikl seriál na který se dá koukat. Je to vtipný a na nic si to nehraje. Kámen tu š*ká cihlu už od začátku a ani se to nesnaží skrývat za stupidní charaktery postav. První série je boží, vtipná, originální. Druhá je značně pokleslá, méně vtipná a spíše tragikomická. ()

Luuzyka

Podle mého nejlepší český seriál za posledních x let. U každého dílu se bavím od začátku do konce. Škoda jen že každý díl nemá alespoň hodinu a celkově nemá seriál víc epizod. V neposlední řadě musíte po každé epizodě uznat, že Praha je vážně krásná. ()

ratpile

První díly nadšení, poslední díl zklamání, zbytek příjemný relax. Na české poměry každopádně osvěžující, emocionálně barevný, vtipný, vizuálně moderní seriál. Románek Čvančarová/Kolesarová/Polívková/Čermák pobavil. A konečně taky pro jednou Praha vypadá jako sexy místo k žití. Tohle běžet místo Ulice, vůbec bych se slušné sledovanosti nedivil. ()

MyrnaAlec

Telenovela o postavičkách z Prahy, co bydlí v designových bytečcích a v každém záběru je náplavka či Karlův most. Ovšem super obsazená, Hynek Čermák v netypické roli svůdníka. ()