Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (více)

Série(2) / Epizody(23)

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit. (HBO Europe)

Jevablo

Je to super. Nejlepší nedektivní český seriál za poslední dobu. Jasně, oddych a jednoduchá zábava, to je náš hlavní cíl, ale díky Čermákovi, Polívkové a trouboidovi (no schválně, koho byste označili za trouboida?) se opravdu pobavíte a napjatě (stále i v době recenze) čekáte, jakže to nakonec všechno dopadne. Samozřejmě nejpravděpodobnější je dementní konec typu všichni se vrací ke svým a Geislerka k trouboidovi, přičemž Hanzlík si vezme její mámu. Tak špatně to snad ale nedopadne, proto teď tipuji: trouboid zůstane s dominou, Geislerka bude mít tři děti s Hanzlíkem, její máma s Holubem, zbytek osazenstva bude žít v jediné čtyřčlenné domácnosti (plus dvě děti), kde to bude pořádně jiskřit:-) Co vy na to? Přece jen si neodpustím pár negativ: a) naprosto nevěrohodná je práce trouboida a Geislerky - kdyby to vedli takto, ještě před ukončením pracovní doby prvního dne by budova lehla popelem, b) naprosto nevěrohodný vztah nevztah Geislerky a Hanzlíka - proč jste ho tam chudáka tahali, když je jasné, že nakonec zase odfrčí do starobince, a s G. nic mít nebude? Jeho roli by přitom plně nahradil diktafon, do něhož by rozervaná G. mohla žvatlat ty svoje monology... ()

DanielDall

"Aź po uši" by měl být tříhvězdičkovým etalonem pro posuzování obdobné české produkce. Kdyby takto vypadaly všechny ty vztahové televizní přiblblosti na pokračování, tak by mohlo mít smysl televizi zapínat i jindy než při zprávách. Scéna kde se Hynek Čermák svěřuji pozadí Anny Polívkové o své "ženatosti" je v české produkci něčím dosud neviděným. ()

joywork

Jeden z nejlepších českých seriálů poslední doby. HBO chválím. Kvality dvou řad Terapie sice nedosahuje, ale stále je v porovnání s ostatní naší seriálovou tvorbou jasný leader. Zaujal vývoj vztahů jednotlivých dvojic, které se ve zvláštním propletenci různě proměňovaly. Někde v půli stopáže děj lehce stagnoval cca ve třech dílech, aby v závěru 12 a 13 dílu nabral neskutečné tempo, klidně bych snesl i dva díly navíc, neboť jednotlivé vztahy hlavních hrdinů zůstaly jen naznačeny. Asi příprava na druhou řadu, aby bylo kde bez problému navázat. ()

ajlonka

Konečně něco zajímavého, co mě bavilo! Vtipné, zábavné, dojemné, smutné, prostě to nemělo chybu... Jen víc takové tvorby!!! ()

zekon

Nadstandardní český seriál s dobrými herci. Polívková je skvělá, že si ze sebe dokáže dělat upřímnou srandu, klobouk dolů. Jsou tam špičkové hlášky, i když poskrovnu, celé je to pěkně zamotané a až na pár zbytečných protekčních postav herecky dívatelné. Nečekal jsem. Lenochod Sid, Fantomas, cos přinesla k výročí ty......Hřebejk občas překvapí :) ()

Peabody

Až překvapivě jsem se bavil na to, že tady už nejde skoro vůbec o nic jiného než kdo spí momentálně s kým. Rodiny nebo koolegové, pokud neslouží k šukání, jako by neexistovali (viz děti hlavní hrdinky). Ale prosím, svoje místo to mít může. Co zvedá celý seriál o několik tří nahoru je ovšem herecké obsazení a režijní vedení, taky Honza Hřebejk ukázal, že řemeslo ovládá na opravdu špičkové úrovni. Jasně, jsou tu taky dekorační figurky, bejvalka je jenom hnusná podrazácká a falešná, ale i ji hraje paní herečka a je dobrá, přítel tajný ctitel Radek Holub je taky především chápající, ale Jan Hřebejk zvládl RH, aby hrál a nejen se pitvořil pak je taky v pohodě. . Jelikož nejsem žena, tak taky nechápu proč je Hynek Čermák Casanova první třídy, po policajtech apodobných postavách je tady jeho postava srandovní (napadl mne Romeo z autobusu z Chalupářům který taky vlezl do sena s kdekterou, ale když se někdo točil kolem manželky ta vyměkl. Tady jde sice o milenku, která mu dá kopačky a on se sesype, ale působí to na mne uvěřitelně. Podobně jako u jiných ženami psaných seriálů jsou tady mužské postavy plošší a jednodušší, ale zase ne tak úplně jednostranně blbé jako jinde. Vložení čisté lesbičky je zajímavých ozvláštněním, zošklivění Anny Polívkové je až za hranici potřebnosti. Ańa Geislrová tomu vládne a JItka Čvančarová je opravdu kus ženské. NIkterak veledílo, ale solidní řemeslo v oblasti zábavy. Jenom ta minutáž je až nesnesitelně krátká, rerospekce minulého dílu, jedna scéna navíc, mně se nelíbíví song Vladivojny (připadá mi jak Štaidlovy znělky ke zkouškám z dospělosti nebo jak se to jmenuje), titulky a po pár větách konec. Kamera dobrá, Praha je krásná, nápad s mosty nosný, jo, docela dobrá komerce. . ()

KapitanKuraz

Kvalita obrazu a zvuku, aj napriek 1080i na HBO a DSku, ci DDcku zvuku, je ohavna. Asi im poziciam telefon od skrachovanej Nokie (dufam ze ich navigacie uzivia). No ale humoru je dostatok a "kvalitneho", tak, akurat. PS. v Cechach nemate iny obchodak ako IKEA, ze je vsade ten Cinsko-Polsky hnoj? Holt cash and carry. Moje hodnotenie dobre a jedno plusko, to plusko za to ze to nema nekonecne tisice dielov ako NOVAcka ulica, ktora je trapna/nudna. ()

castka81

Velice příjemná oddechovka, která nás pobavila a strávili jsme u tohoto seriálu několik pěkných večerů. Vynikající Hynek Čermák !! ()

lu1

Pro mě příjemné překvapení! Svižná komedie místy budící dojem parodie. Ne úplně vyvážená kvalita jednotlivých dílů, ale v zásadě jsem se skvěle pobavila, a to bylo u českého seriálu víc, než jsem čekala. Radek Holub a Hynek Čermák mě místy doháněli až k slzám. U mě dobrý! ()

Johny Mist

Dal jsem pět hvězd a to hlavně proto, že chci, aby se aspoň takhle točil každý Český seriál. Objektivně je to spíše na 3-4 hvězdy, ale.... Jinak jsem se docela slušně bavil. Výborně technicky natočeno, herecké výkony kvalitní, scénář se může zdát, že pokulhává, ale tak je to přeci jen seriál, který si na nic nehraje. Není to o opravdovém životě, i když, vychází jistě ze zkušeností reálných. Melodii vyzvánění jedné z hlavních postav jsem musel manželce dát do telefonu. ()

Monditrade

Je vidět, že když se musí něco pořádného natočit, tak to musí být v produkci HBO. Stejně jako Mamon. Docela by člověk nečekal, že toto je od Hřebejka. Ale zase je lepší být mile překvapen než mile nasrán :-) Jediná chybička je tam dvorní dáma Hřebejka - Geislerová, která už je docela za zenitem a nevím nevím který frajer by tuto již postarší dámu obsadil tam, kde jsou mnohem hezčí holky. ()

KraLuban

Psáno po osmi nebo devíti dílech - přiznávám, tohle jsem nedokoukal. Shlédli jsme párově, já se pak rozhodl, že tolik zbytečného času nemám. Bože to je chujovina - co mohla být prima vztahovka na kulisách Prahy (kameru Hřebejk opravdu umí) bylo - smutné, unylé, níkam se neubírající....komika se postupně změnila v tragiku. Nevím přesně, co mi tak vadilo...asi že obyčejný život je sám plný s.aček i bez tohohle (rádoby)hloubavého veledíla. Škoda, první díl, kdy Havelka potká Geislerku, tam to jiskřilo jak v Dukovanech. Ale pak už jen hnití a smutek. ()

Kamil111

První řada za 4 hvězdy, druhá za dvě - takže průměr tři. Druhá řada je zářným příkladem toho, jak se dá zkurvit a posunout na úroveň nováckého seriálu s mimořádně trapným "humorem" něco, co původně bylo vtipné a inteligentní. ()

teriktm

České podání Californication není tedy třeba to moc rozepisovat. Za mě a pro mě málo dílů ale možná dobře. ()