Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

dr.fish

A máme tu novou sérii Harryho Pottera. První čtvrthodina mne tak nudila, že jsem to tak tak nezabalil. Nakonec přeci jen nějaký děj přišel. Je to samozřejmě především o efektech, ale musím uznat, že laťka obrazu a zvuku je v tomto případě velmi vysoko. Je to slušná domácí zábava, možná trošku dlouhá, ale v zásadě úplně v pohodě. 70% ()

Nivenx

Nevěděl jsem co mám po ukončení Pottera čekat, jelikož se těžko dalo představit, že by se do toho světa šlo bez rodinky na kterou jsme si za 7 dílů zvykli. Naštěstí to dopadlo lépe než jsem čekal a zvířata jsou v několika ohledech dokonce lepší než několik dílů Harryho. Jsou takové dospělejší a místo dětí jsou postavy uvěřitelnější. Zvířata jsou propracovaná nádherně a charaktery postav též. Zkrátka parádní podívaná a nezbývá než si počkat na pokračování kam dále to chtějí posunout. // 80% ()

VaHo

Zvířata baví. Teprve po projekci jsem si uvědomil, jak mi za těch 5 let začal svět Harryho Pottera chybět. Zvířata se stávají ucházející náhradou, je osvěžující vidět nové hrdiny v novém prostředí, a to vše s novým příběhem. Postavy jsou sympatické, jen s tím Redmaynem si nejsem jistý, ale budiž. Líbí se mi to pojetí „pojďme z toho udělat víceméně samostatný příběh“. Spousta narážek na původní filmy, ale přitom si film jde svou cestou. Největší výtka je ta zlá černá mlha/kouř/mrak – aneb když nevím jakého záporáka udělat, vyřeším to zlou entitou, která všechno ničí… nuda. Nemám potřebu vidět to znova, ale bavil jsem se a dovedu si představit, že za dva roky půjdu na potenciální nový díl. ()

chelseaman22

Jalová zápletka s rádoby atmosférou ze světa obrýleného čaroděje. Člověk se tedy alespoň těší na tu uprchlou zoo, místo níž dostane tři kusy na útěku a omáčku, o kterou vážně nestojí. Přetažená metráž způsobila, že jsem v polovině snímku začal poklimbávat, taková to byla nuda přátelé. Vidina dalších šestnácti pokračování je přinejmenším děsivá. 39% ()

Remivsremi

Chaotické, bez struktury, bez náznaku práce nějakého scénáře. Těžko se mi hledal nějaký záchytný bod od kterého bych se mohl odrazit a sledovat vyprávění a hlavně nějakou souvislost. Tohle byl kočkopes obřích rozměru a ohromné zklamání. ()

octopuska

Hezky se na to koukalo, moc pěkně udělaný. Hrabák byl borec, občas by se hodil na vylepšení rozpočtu.Nečar byl takovej dobráček co se klidně nechal utáhnout na dobrej štrůdlíček. To čarování v kuchyni by se taky šiklo. Ovšem trochu mě tam rušil Redmayne, který se šklebil, pitvořil a podivně pohyboval,jako by byl postižený,čímž mi stále připomínal jiný film. Doufám, že se takhle nebude projevovat i nadále. Mám ho ráda a nechtěla bych, aby dopadl jako Depp. ()

Motinski

Pre milovníkov čarodejníckeho sveta povinnosť. Fantastické zvery sa viac podobajú na skoršie časti HP, ktoré ešte paradoxne nemal pod palcom Yates. Redmayne bol super výber, jeho postava je sympatická a dokáže utiahnuť príbeh. Ten je viac umiernený a jednoduchý oproti tomu čo Rowlingovej svet všetko ponúka. Potenciál do budúcna ale je, no bude treba prísť s niečim originálnym lebo zatiaľ sa hlavne vezieme na nostalgii a obľúbenosti značky. ()

arbitr

Nikdy jsem nebyl velkej Potterovec, ale asi stárnu, protože tohle mě bavilo. Možná to bylo rozmanitostí postav (zvířat), možná komediálnějším pojetím čarovného světa. J.K. taky dospěla, stejně jako představitel této hlavní role. Od Gravitace jsem neviděl film ve 3D, který by dával této technologii zpracování filmu smysl. Až zase teď, další díl si určitě nenechám ujít. ()

Johnny.ARN

Návrat do tohto čarodejníckeho sveta je pre nás, vyslúžilcov, trochu nostalgický. Yates si to dobre uvedomil a snažil sa to oživiť vtipom, hviezdnym obsadením a vymazleným vizuálom. Stačí to však? Na jednej strane áno. Od filmu, ktorý má tvoriť základ série sme ani nič iné čakať nemohli. Preto tá minutáž, preto tie hluché pasáže, preto tá romantika a obmedzený rating. Na strane druhej, keď New York neničia mimozemské bytosti, Transformeri alebo živelné pohromy, zničí ho nesympaťák Miller so svojím ...ehm ... niečim. A to ma už vážne nebavilo. Zas všade samé trosky, prach a iný digi bordel. Ale hold, to v dnešnej dobe predáva. Na úvod teda nie zlé, aj keď by sa tomu dalo vytknúť ešte veľa vecí, napríklad, že Eddieho chceme radšej v brutálne dramatických postavách ako tuto. Bola by škoda v tejto sérií nepokračovať, už len kvôli obsadeniu a soundtracku. Fans sklamaní nebudú, ale od nadšenia to má tiež ďaleko. Dúfajme, že sa na to chytí nová mladá generácia. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Mrkvič

Mohla to být nádherná pohádka ve stylu prvních dílů Harryho Pottera, kdyby se místy nemuselo přitvrdit a řešit jakoby něco strašidelného a velkolepého. Jestli má vzniknout další série z tohoto světa, bylo by lepší začít krásnou, barevnou podívanou a později zvážnět (možná ve zmiňované druhé světové válce). Ta fantastická zvířata jsou totiž nápaditá a hodně koukatelná. Ale když se setmí a po ulicích poletuje... cosi, nijak extra zábavné to není, protože zúčastněné postavy nás zatím tolik neberou. Naopak "rozloučení" s vždy výrazným Danem Foglerem bylo moc milé. ()

Mr.Bulanek

Příjemné fantasy, ale nic extra. Prostě vzali Muže v černém ale místo mimozemšťanů se tam nahánějí tučňáci z Madagaskaru, převlečení za zvířata. ()

filmmovier

Nebudu nic tajit, těšil jsem se. A těšil jsem se strašně moc, jako už dlouho ne. Někde v hloubi duše mě ale hlodaly obavy – co kdyby to náhodou nevyšlo? - zdravím Prokleté dítě, které nebylo špatné, ale zvláštní rozhodně ano. Obavy ale byly velmi rychle zapomenuty – úvodní znělkou jsem se okamžitě vrátil do dětství (a nejen do něj), na tváři se mi vykouzlil obrovský úsměv... a pak jsem se vezl. A byla to nádherná jízda. Rowlingová i lidi kolem ní zvládli návrat do kouzelnického světa s naprostým přehledem a já cítím velký, ale opravdu velký příběh. Každá narážka (Bradavice, Brumbál a další) mi udělala obrovskou radost, příběh mě bavil a ani chvíli nenudil, nové postavy jsou nesmírně zajímavé (a Rowlingovsky skvělé) a herci jsou naprosto skvělí. Jen mě trochu děsí opět šíleně namaskovaný Johnny Depp, ale jinak nemám vůbec nic, co bych vytknul (a Grindelwald snad bude dobrej). Pokud jde o jeho postavu, tam to sice bylo docela čekatelné, ale co se týče druhého záporáka, tak tam jsem to tedy opravdu nečekal. Atmosféra je skvělá, vtipů plno, nové prostředí nemá chybu... já jsem prostě spokojen a letos rozhodně nejlepší (a nejosobnější) kino zážitek a já už se moc těším na další díly, bude to velké, věřte mi. David Yates nezklamal, opět nasadil laťku o něco výš a já mu ( a samozřejmě JK) za úžasný návrat do toho nejkrásnějšího světa fantazie ohromně děkuju. Pro fanoušky povinnost (už jen proto, že hrdinové jsou dospělí a není to jako Kámen mudrců) a nové fanoušky si to najde naprosto bez problémů. Já jsem naprosto spokojen a můžou to překonat jenom Star Wars. 100%. Dejte mi druhý díl, víc Deppa a víc Brumbála! Chci Brumbála! ()

Ryuuhei

Nutno říct, že mě to nenadchlo, ale nakonec ani nějak zvlášť nezklamalo. Když začnu hlavní trojkou (nepočítaje jednu lehce důležitější postavu navíc), tu zde tvořil hrdina - podivín Newt, bývalá bystrozorka Tina (bez výraznějšího charakteru a i důvodu si ji oblibovat) a k tomu všemu neúspěšný podnikatel a mudla Jacob (sranda týpek). Od původní trojky Harryho, Rona a Hermiony úplně něco jiného a hlavně nesrovnatelného (a kdo je přece jen srovnává, vaří z vody). Ohledně hlavních postav tedy docela slušné a sympatie každým coulem. Když odbočím k příběhu, to je to, co mě tolik nezaujalo. Ano, honba za bájnými tvory byla pořádná legrace a hlavně jeden z mála zdrojů obhajitelné akce, ale jinak zde nefigurovalo nějaké propracovanější a promyšlenější zlo, které by otevřelo cestu dalším dílům. Ono celkově, sice téma bylo jasně dané - svět lidí a kouzelníků, kteří se před nimi musí za každou cenu krýt a do toho nebezpečí ve formě koncentrovaného zla - ale jak říkám, podklad pro další díly není úplně jasně daný a popravdě, už jen kvůli tomu jsem zvědav, co si do příštího vymyslí (že by návrat přímo do Bradavic?). Jinak samozřejmě, do poloviny pořádná sranda, skvělý humor. Od půlky lehké potemnění s takovým docela zajímavým, leč ne poutavým vyústěním. Rozhodně se ale vyplatí mít zhlédlou sérii HP, protože se na ni zde hodně odkazuje (už jen třeba symbolem relikvií smrti, či zmiňováním Brumbála a Bradavic obecně). Závěrem, zatím si nemyslím, že by tato série výrazněji měla šlapat na paty výtečně zpracovanému a promyšlenému Harrymu Potterovi, nicméně jako spin-off docela obstojné a pro fanoušky nutnost. 79% ()

DJ Rocco iNc

Obrovské sklamanie. Trailer bol oveľa lepší, než samotný film, ktorý sa propagoval asi viac, ako rok. Pre mňa je to menší prepadák. Ani z ďaleka to nemá na Harryho Pottera, či už spracovaním alebo sk dabingom. ()

LiborGondek

Když skončil Harry Potter, mrzelo mě to. Ne kvůli obsazení, na trio Radcliffe, Watson, Grint by mě do nekonečna tak jako tak koukat nebavilo (obzvláště pak, když můj největší oblíbenec Rickman už bohužel v žádném filmu hrát nemůže), ale příběhy J. K. Rowlingové byly zvláštní, originální a vždy dobré. Jsem rád, že Fantastická zvířata v tomto ohledu nejsou jiná. I když je příběh nový, navazuje na všechno, co nás jako diváky bavilo, co se nám líbilo. Nové obsazení zvoleno výborně, Hrabák vyloženě pobavil. Už teď se těším na pokračování! 85% ()

Lachtaan

Potterů bylo nakonec na plátně 8 a i už po 10 letech neutichajícího natahování nebylo jednoduché kočírovat celkové dojmy z nových dílů tak, aby se stále povznášely nad své předchůdce. Nejnovější díl nás zarazil do křesel a již nás ani nenapadlo, že by ho o rok/dva déle mohl další předčít. V tomhle se pokusil režisér posledních dílů pokračovat i v očekávaném prequelu slavné série, který už ale prostě nemůže původní sérii dýchat na záda. Eddie Redmayne jako v roli uťáplého kouzelníka a strážce zajímavých potvůrek filmu svědčí, ale jinak už vám tahle fantasy podívaná nic v HP neviděného nenabídne. Dvojka sebou se svým promo táhne velké ambice, uvidíme zda je v listopadu všechny využije a opět nás okouzlí restartovaný svět kouzel. [viděno v Kino Šumava Klatovy 19.11.2016] ()

markuc

za mne lepsi nez Harry Potter (nedokoukal jsem vsechny dily), i kdyz zde bylo az moc akce a ruznych CGI efektu...nenudil jsem se ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)