Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

DA_NO

Na tento film jsem se těšil od svých 7 let a konečně jsem se dočkal. Předpokládal jsem něco velmi podobného jako HP, byl jsem ale vyveden z omylu. Film byl mnohem výstřednější, včetně postav, i jiná doba dělala divy, navíc úplně jiné prostředí vytvářelo úplně jinou atmosféru a jiné postavy vytvářeli jiný dojem z filmu. Ale přes postavy, výstřednost i dobu jsem se přenesl, ale to prostředí mi vadí. Uvědomil jsem si, že to je problém i HP a Relikvie Smrti 1. části, která se stejně FZ odehrává mimo Bradavice, což působí úplně jiným dojmem, který aspoň mně na kvalitě dost ubírá (HP je ale stále lepší, kvůli postavám atd.). Říkám si, že je to možná jen otázka zvyku, ale vadilo mi to. Ale co se týče postav, byli perfektně zahrané (hlavně Quennie), triky byly dobře udělané, příběh byl sice chvílemi trošku složitý a překombinovaný, ale jeho zajímavost všechny zápory převážila, potěšil i Johny Depp na konci. 30% ()

bourec

Fantastická výprava,zvířata parádní,prostě triková,a vlastně i herecká stránka filmu na jedničku.Ale jak sem hltal ty poslední díly H.P.a ten temnej svét,kterej se ne všem tady zamlouval,tak tohle je takový přebarvený,přebujelý,ale vůbec ne napínavý,to pátrání po zvířátkách vůbec nemělo koule.Ne špatný ,ale ?60%. ()

joker.george

Harry Potter nikdy nepatřil mezi moje srdcovky, takže jsem si při sledování prequelu ani jednou neposteskl, že už to není ono. Na druhou stranu si mě ani tento film nedokázal omotat kolem, jelikož mi hlavně přišel jako přehlídka atrakcí, které může lehce vachrlatý kouzelnický svět nabídnout, do budoucna tam ale vidím potenciál a v kině už budu sedět. Postavy totiž jsou nosné a netradičně pojatý charakter Newta mi imponoval, což jsem vzhledem k jeho obsazení nečekal. A taky bych chtěl, aby Colin Farrel u série zůstal a táhl ji dál. ()

Rocky88

Barevný mišmaš s nesympatickou hlavní postavou a nulovým příběhem. Musí to být slabý čaj i pro fandy značky Harry Potter. ()

cubajz

Očekávané lehké zklamání - spousta roztomilých tvorečků (o těch to přeci má být), vtipný mudla, několik špičkujících se hlavních postav, spousta skoro až zbytečných efektů, ale jinak příběhová prázdnota víceméně bez atmosféry a hlubokých postav. ()

Cheeter

Úplně na 100% to nebylo, ale rozhodně mě to bavilo. Jen jsem s trochu bál, že mi Scamander bude připomínat postavu Dánské dívky. To se naštěstí nestalo (teda u jiné postavy trochu jo). Rozhodně dobré rozjetí série, která snad bude dobrá. Je jenom škoda, že to nebylo sepsáno jako kniha, ale to je trochu jiný problém. Teda, abych nekřivdil, učebnice existuje. ()

moviefreak

Radsej som o filme nic nezistoval a.. Velmi prihemne prekvapilo. Sice hlavna postava trosku mimo, ale hadam sa v dalsich dieloch o nej dozvieme viac. A ano, dalsie diely chcem!!! ()

C0r0ner

S těžkým srdcem přidávám třetí hvězdičku za excelentní vizuál. Zbytek byla slušná filmová troska bez děje, logiky a smyslu, prošpikovaná haldou brutálních klišé (hezká čarodějka a ten špekoun - lol!, Grindelwald jasný tak po deseti minutách). Dva klady - nenudil jsem se + to bylo tak na hovno, že mi nevadil dement Redmayne. 50% ()

epicek

Bylo to vážně doslova kouzelné a já byl v podstatě očarován tím, jak to všechno krásně fungovalo ty jo! Když jsem se dozvěděl, že se bude točit tento prequel k Harry Potterovi, přiznám že mírně skeptický jsem být musel, ale po včerejším půlnočním zážitku musím uznat, že hodně zbytečně. Vrátit se do světa J.K.Rowlingové po 5 letech, byl opět nevšední zážitek! Herecké obsazení se mi zdálo naprosto bez chybičky a to na všech frontách. Co mě potěšilo byl samotný děj, který suprově odsýpal a neměl jsem ani chvíli pocit, že bych se nudil. Za zmínku stojí i naprosto úžasný soundtrack (odkaz), který si mě získal už před samotným filmem. Rozhodně bezchybná úvodní část do celé této budoucí ságy a mě nezbývá než se těšit na druhý díl ! So you're the guy with the case full of monsters, huh? ()

Pajky3

Londýn, 19.11.2016- Fanoušci potterovské ságy si návrat kouzelného světa a chytlavé znělky užijou a zamilujou. A protože patřím mezi ně, tak jsem se bavil od začátku do konce a magii hltal plnými doušky. Eddie Redmayne je fajn, ale i zbytek obsazení bavil a to nejen herci, ale hlavní příšerky jako ptakopysk/krtek. Škoda je, že příběh není lepší. Čekal jsem nějakou lepší zápletku. Colin Farrell jako záporák fajn a je zbytečná, že ho vyměnili za idiotsky vypadajícího Deppa. ()

Matrinx

Je zvláštní se koukat na Harry Potter příběh, aniž bych věděl jak to přesně skončí a bez toho srovnávání filmu s knihou (knihy jsem přečetl snad aspoň 10x). Je hezký pocit, když vás něco v HP filmovém univerzu dokáže překvapit. Herce pro hlavní postavy vybrali fakt dobře - Mloka "Matt Smithovského typu", strýčka pekaře (který hrál ve Fanboys), hezkou bystrozorku s nebezpečnou sestřičkou - se schopností nitrozpytu (čtení myšlenek) - zajímalo by mě, jestli by se Potter svědomitěji učil nitrobranu, kdyby jeho Ginny uměla číst myšlenky. Byla by žena více motivující než Voldemort? :D Jako "Potterfil" jsem spokojený. :) Nejsem si však úplně jist, jestli to bude takový zážitek i pro normálního smrtelníka bez zvláštní záliby v "roztomilých zvířátkách". Celkově Potter podzim dopadl dobře, i Prokleté dítě bylo fajn, i když nebylo úplně bez chyby... Těším se na další díl... :) ()

Gaaron

Na Potter světě bylo vždycky úžasné jak postupně dospíval se svými čtenáři/diváky. Zvířata jsou naprosto fantastická! ()

campix

Postupem času a mediální kampaně můj zájem o Fantastická zvířata rozhodně stoupal, takže jsem do kina šel s poměrně nemalými očekáváními, a i přes zřejmé nedostatky jsem byl velice spokojen. Nový Harry Potter spin-off nebo jestli chcete prequel nabízí spoustu nenáročné zábavy, která bude zněkolikanásobena, pokud jste fanouškem HP a všechno odehrávající se v tomto universu vás tedy potěší a zpráva, že Fantastická zvířata jsou prvním z pěti připravovaných filmů ze světa HP, Vás vyloženě nadchla. Fantastická zvířata těží z New Yorského dobového feelingu, rozmanitosti zvířátek a překvapivě také Foglerem, jakožto mudlou v kouzelnickém světě. Dále tu máme buď nenáviděného nebo milovaného Eddieho Redmayna, který rozhodně není krokem vedle a Colin Farrell vyloženě potěšil. Mínusem může být ne vždy úplně přesvědčivá CGI animace, závěrečná akční scéna, to že se vlastně skoro nic dějově významnějšího nestane a pro mě osobně Johnny Depp. Ten mě vyloženě nasral. Tak uvidíme, co bude dál. ()

necisty

Před pěti lety jsem šel do kina s pocitem, že už nikdy nezažiji to, co jsem zažíval po jedenáct let svého dospívání, ale že strašně chci vědět, jak to celé dopadne. Nečekal jsem, že dnes díky skvělé paní Rowlingové budu moct pokračovat. Je to vyspělé dílo, které sice má pár hluchých momentů a chvílemi se to snaží udělat radost spíše dětem, ale mě je to jedno, protože už úvodní krátkou scénou jsem věděl, že je to vše zpět. ... GA Cinema 3D ()

Sammya

A mně se to nelíbilo :( Jsem Potter generation, ale prostě Fantastická zvířata u mě neuspěla. Nebudu vypisovat všechno, co se mi na tom nelíbilo, protože to by byl seznam, ale nefungovalo to u mě ani jako fantasy film, ani jako film z HP universa. Bylo to plné nesmyslů, ať už v ději nebo v canonu, nesympatických postav, efektů pro efekt, a čeho tam naopak bylo nedostatek, byl děj. A hlavně to byla děsná nuda a jeden velký facepalm. A největší odhalení ke konci, kdy se tam objevil Johnny Depp, mi nepřišlo ale ani trochu dramatické, naopak jsem vybuchla smíchy. Je mi to ale upřímně líto, že se mi to nelíbilo, a čistě pro to, abych věděla, co bude dál., na další díly půjdu. Aspoň už ale budu připravená. Edit: Po opětovném shlédnutí už to nebyla taková hrůza. Stále mi to přišlo natahované a některé části nesmyslné a nekanonické, ale mnohem víc jsem si užila postavy Jacoba a Queenie, kteří byli zdaleka nejlepší, a víc jsem se soustředila na věci, které mi minule při vší té otravnosti unikly. Takže to teď beru víceméně na milost, ale některé věc mě asi budou štvát pořád, jako že třeba Graves kouzlí rukama. Queenie čte mysl bez pohledu do očí, Tina celkově. Mlok byl ok. Eddieho mám ráda. ()

carly

Pocit, ktorý som mala po skončení tohto filmu je presne ten dôvod, prečo mám tak rada filmy. Je magický. Jednoznačne najlepší film z univerza Harryho Pottera. Čiastočne preto, lebo v ňom je presne to, čo nám JK chcela povedať, nič viac a nič menej. Má tradične excelentné obsadenie. Popri úžasnom Eddiem si pozornosť kradne vynikajúci Ezra Miller, vo výkone, ktorý ide pod kožu a je vám z neho v momentoch až nepríjemne. Ale rovnako ako Newt, je to postava, z ktorou sa je neuveriteľne jednoduché identifikovať, lebo kto z nás sa necítil sám, nepochopený, odstrkovaný. Jeho smrť je tragédiou a nie víťazstvom. Krásne je aj priateľstvo Newta a Jacoba a vidieť Newta z jeho zvieratami je asi najkrajší zážitok, aký film poskytuje. Napriek rozhodnutiu ohľadom obsadenia postavy Grindewalda sa na ďalšie diely teším, ak budú rovnako plné nehy a obdivu k svetu okolo. ()

Martrix

Scénář jako po náletu mozkomorů. Podobně hloupoučkých příběhů jsme tady už pár měli. Jenže tento je díky našlapanému rozpočtu zahalen v luxusním kabátku a co víc, využívá Potterovské universum. Což jsou jediná, ale zato fungující pozitiva. Možná je to záměr a jde jen o jakýsi prolog k velkolepému příběhu, ale dost bych se divil. Spíš je to tak, že se z dojné krávy v podobě příběhů Potterovic hošíka, přesedlalo na dojnou kozu v podobě Scamandera a jeho pěkně naanimovaná zvířata. Nicméně i když je to jen o sledování dění na obrazovce bez nutnosti aktivovat v mozku jiná centra, než ta, která mají na starosti udržení svěračů, kouká se na to hezky. ()

Wormboy

Pekna vyprava, kostimy a cez audiovizual snaha o nadviazanie na svet Harryho Pottera. Na rozdiel od slavnejsieho bratranca vsak Fantasticke zvery ponukaju len obsahovo ukrutne plochy obsah zabaleny do krasneho kabata. ()

pakobylka

Fantastická zvířata jsou dostatečně sebevědomá, ale ne sebestředná. Možná nejsou úplně dospělá, ale to po nich nikdo nežádá. V každém případě jsou mi neporovnatelně sympatičtější než všechno, co kdy souviselo s s působištěm Harryho Pottera a vůbec s čímkoli, co by Harryho Pottera byť jen vzdáleně připomínalo. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)