Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

Juto

David Yates bol ako režisér viac než ideálny, keďže mal pevnú pôdu pod nohami, keď výborné zrežíroval posledné štyri filmy o Harrym Potterovi. Po vizuálnej a technickej stránke nemám žiadne výhrady a okrem pomalšej strednej časti, by sa dalo nájsť len málo chýb v spôsobe, akým bol príbeh vyrozprávaný. Postavy sú dobre vykreslené a ich osobnosti dobre zavedené do príbehu. 7/10 ()

KajusaK

Docela jsem se obávala, že to shodí celou ságu Pottera ale obav jsem se nedočkala. Nebylo to tak dokonalé jak HP ale bylo to super nad očekávání. Herci sympatičtí hlavně Eddie Redmayne a Colin Farrell. Hudba pěkná a efekty vynikající. Těším se na pokračování ()

Šimpy

Za velký plus považuji, že Yates dostal kompletní nový originální scénář a nemusí tak kopírovat kousky knížek a přetvářet je odlišně od čtenářových představ. Nový film tak může nabídnout mnohé. Zaujme naprostou imaginativností (první scéna v kufru), využitím komplexnosti kouzelnického světa (novinové titulky) a po scénáristické stránce i úhybnou kličkou, která diváka na malý moment odvede od hlavního podezřelého. Dále možno trochu SPOILERY. Všichni herci jsou sympatičtí a to bez výjimek, Eddie Redmayne mi připomíná Matta Smithe coby jedenáctého Doctora, Rona Perlmana bych málem nepoznal...a velké plus za Johnnyho Deppa, byť tuhle pointu jsem trochu očekával. A za zmínku rozhodně stojí i skvělá muzika, využívající a´t už původní Potterovské téma, tak spoustu nové hudby. Jen na malý moment (závěrečné loučení) jsem slyšel malé vykrádání Elfmanova Edwarda. Film, po kterém odcházíte z kina s příjemným pocitem. ()

Bane_Boss

Tento film byl průměrnej. Už ale dost o filmu jako takovém, je čas lupnout si odpolední sklenice bílého suchého pozdní sběr a přihodit do vínku zase nějaký komentář, který narozdíl od většiny místních kritikou a trapákou skutečně tne do živého a nebojí se poskytnout bolestivou pravdu....která je následující: Mudlovský tuček Jacob, nositel stejného jména a duševního rozpoložení jako já, nikoliv však stejné váhy, byl zlatým středobodem tohto snímku. Kdyby byl býval hubený a hezký stavěný jako já, možná bych tento film zcenil víc #nohomo. Jinak jsem se v něm ale moc viděl. Nebezpečně prázdný život, smůla na každém kroku, všechno v píči. Když si pak skutečně na dně a přestaneš hledat něco lepšího, to lepší většinou přijde a najde si tě samo - v tomto případě Queenie. Nebezpečně půvabná, myslčtivá, svůdně rozkošná krevetka, které stačí se pousmát a víš, že si v hajzlu, protože ten úsměv chceš vídat every flippin day!!! Jenže pak se něco klasicky posere, třeba ti musí vymazat mysl, nebo tak, však to znáte! A pak v konečném důsledku to byla jen chvilková překážka a ono to přece jen bude dobrý...a dobrý to bylo. Aaaaaale jen ve filmu. Ve skutečnosti by jednou takhle Jacob spěchal v dešti domů a přes cestu by ji viděl, jak se nese ruku v ruce s jiným. A i když si ji jen matně pamatuje a cestu by mu pak zkřížila jiná pohledná dívčina, v srdci by věděl, že nikdy nebude jako dřív. A vo tom to celé je kurva. Na druhou stranu ale nejtemnější noci mají nejjasnější hvězdy, dámy a pánové a my všichni to společně zvládnem!! #TeamJacob #ProVšetkýchSkutočných PeS: Ne, nepřetekl mi pohár emocí. Zvládám svůj nadměrný přísun tohoto hořkosladkého likéru hihihi. ()

Fancipal

Jak se postavit k filmu, jehož největší hvězdou je malý a chlupatý kleptoman :D ... Všichni mudlové (nečarové) pozor ! Kouzla a čáry z pera J.K. Rowlingové jsou zpátky! Tentokrát ale nejsme svědky války kouzelnického společenství očima brýlatého sirotka s jizvou na čele, ale sledujeme úplně nový svět na druhé straně Atlantiku, svět, jehož způsoby a zvyky jsou naprosto odlišné od toho na britských ostrovech. Mlok je výstřední kouzelník se slabostí pro všechno chlupaté a nebezpečné. Určitě by svými zvláštními chutěmi udělal radost jednomu nejmenovanému bradavickému hajnému. Naneštěstí jsme v roce 1926, což je doba, kde být kouzelníkem není něco žádoucího, ale právě naopak a právě to je živná půda pro černokněžníka Grindelwaldova ražení, který se živí na strachu z neznámého a pomalu ale jistě si buduje základnu pro svůj nový řád. Jenom je škoda, že půlku filmu sledujeme chytání kdejaké havěťě rozprášené po celém New Yorku. Kdyby se víc věnovali Grindelwaldovi a jeho snažení, mohl to být o poznání silnější zážitek. Takhle nám nezbývá než si počkat na pokračování, které doufám opustí od poznávání světa roztodivných tvorů a začne nás pomalu ale jistě připravovat na nevyhnutelný konflikt mezi Gridelwaldem a Brumbálem. Přes všechny výtky se nemůžu ubránit pocitu, že J.K. Rowlingová a její tvůrčí tým vykročily tím správným směrem. ()

laik_60

veľa fantázie a trikov, dej trocha chaotický, chýbali mi tam tradiční detskí hrdinovia. Na harryho potera to nemá pani rowlingová, uvidíme ako ďalej. ()

WolfR

Velké zklamání. FIlm je hodnocen vesměs kladně, ale podle mě se prostě nepovedl. Velký dějový chaos a nuda, kde některé z postav nemají své místo, ona fantastická digitální zvířata se mnou prakticky ani nehla a ono velké finální odhalení je k smíchu. Jde tady vidět jedna velký moneygrabing rychlokvaška, 2 hvězdy. ()

animaxis

Tak nakonec na mě Fantastická zvířata zapůsobila opravdu hodně, až skoro lituji toho, že jsem si na ně nezašel i do kina! V tomto filmu se nám otevírá úplně nová stránka kouzelnického světa, než jak ho známe z knih a filmů a Harrym Potterovi. Ano, samozřejmě je tu pár podobných věcí, ale musím říct, že většinou jsem byl spíš mile udiven něčím úplně novým. Fantastická zvířata jako taková mi přišla opravdu skvělá a obecně působivá, přičemž každá z těch potvůrek (malých či velkých) měla svoje vlastní kouzlo. Nové hlavní postavy byly zábavné a pro mě fungovaly dobře jak z humorné tak vážné stránky. Dále mi přišel dobře vymyšlený svět amerických kouzelníků (opravdu typycky americký - občas přehnané zákony, tresty smrti,... :D) a dost dobrá mi přišla i myšlenka obscura. Prostě si myslím, že Rowlingová scénářem k tomuto filmu dost pěkně rozšířila svůj kouzelnicný svět a tomu opět tleskám! Do dalších dílů ovšem čekám zápletku více okolo Grindelwalda, tak snad se jí dočkám, protože ten by se jako záporák mohl podle knížek Voldemortovi klidně rovnat. ()

Kolikokoli

Před zhlédnutím: "Cože? Oni chtějí dělat osm filmů? Se zbláznili, ne?" Po zhlédnutí: "Cože? Oni chtějí dělat jenom osm filmů? Se zblázním!" ()

mortak

Sympaticky temně pojaté, aniž by se zapomínalo, že jde o rodinnou pohádku. Jistě, jde jen o rozšíření potterovského universa, ale vše je profesionálně odvedené. Nová lokace, plně využitý posun v čase, a ústřední čtveřice funguje, jak má (a Redmayne je skvělý v tom, jak ožívá v kontaktu se zvířaty a snaží se je chránit, zatímco s lidmi se stahuje do ulity). Škoda jen, že tempo je v první půlce dost pozvolné s mnohými odbočkami, protože jde o začátek série, a tak se musí rozehrát mnoho linií (volby), a taky dodat divákovi nějaké ty trikové akční scény. Větší sevřenost by neškodila.A docela bych rád viděl dospělácký spin-off z první světové o nasazení draků do boje. Scamander něco takového zmínil. ()

BoXBe

Supr. Kombinace Rowling / Yates funguje parádně. Je to epic. Trochu úspornější nebo aspoň méně nápadný digi svět v Central Parku, na půdě a v půlce New Yorku a je to ok :) Spokojený úsměv. ()

Immortal17

Smekám poklonu J.K.Rowlingové za skvělý scénář, ani tentokrát nezklamala. S překvapením musím podotknout, že jsem nedoufala v tak přímo epické dílo. Co čekat od předchůdce Harryho Pottera? Jak je již zmíněno v názvu filmu, fantastický svět čar a kouzel....a zvířat samozřejmě. :) Konkrétně řečeno, spíš kufr v tomto případě. Úžasná směsice fantasy, komedie a thrilleru v doprovodu příjemného soundtracku známého J.N. Howarda. Vůbec nelituji kinového zážitku, naopak. Podle mého názoru to, prozatím, vypadá na nejlepší film letošního roku. Že by si šel Eddie Redmayne pro dalšího Oscara? Pokud ne Eddie, tak vizuální efekty a David Yates v režii to snad jistí. Bude to velice zajímavé. Nechme se překvapit. ()

tomeek

Jacob Kowalski! Nejlepší vedlejší postava za hodně dlouhou dobu :) Film je sám o sobě jakýsi mix dvou příběhů, kde mě osobně bavil mnohem víc až ten, do kterého se dostaneme za polovinou filmu. Neškodná zábava ke konci dost přikloněná k horroru. 3* ()

URBAN

Nějáký wow efekt už je tu tam, ale já jej ani nečekal. A to co jsem očekával mi bylo dáno, jenže předpokládal jsem trochu temnější provedení od režiséra, který má alespon podle mě na svědomí jedny z nejlepších dílů HP. Ale to člověk vstřebá. Příběh ač byl pro mě jednoduší působil mile a především inteligentně. Herci mě mile překvapili, především Eddie Redmayne o kterém jsem jaktěživ neslyšel a Collin Ferrel byl skvělou třešničkou. Celkem mě jen mrzí že jsem si nemohl přečíst předlohu, jelikož všude byly knížky beznadějně vyprodané a ted to určitě naskladní každé jedno knihkupectví a všichni to budou číst jen aby byli strašně trendy. ( 20.11.16/Cinema City/Sčítání lidu: 32 ) ()

SeanLSD

Zvieratká boli fajn a ten ich magický zoo kufrík jednoducho nekonečne túžim vlastniť, ale nijako zvlášť si tie prefabrikované digitálne výtvory moje srdce nezískali a pletenie hrozne vážnej druhej línie do toho bolo zbytočné. Ba horšie - nudilo ma, otravovalo a brutálne búralo celú tú magickú, príjemne rozprávkovú atmosféru s ekologicky citlivým posolstvom o ochrane biodiverzity. Bez deštrukcie New Yorku v štýle komiksových superhrdinov sa naozaj mohli zaobísť, to už nebolo iba zbytočné, ale aj odporné (bez ohľadu na krásu efektov). Naozajstné emócie vo mne tak napokon vzbudil iba obyčajný chlapík v kúzelníckom svete, a to od začiatku do konca - akoby niekto náhle roztvoril oči a v únavnej každodennosti uvidel skrze ten dážď zabúdania nespočetné kvapky zázrakov. Jemu by som venoval ďalší film namiesto ďalšej naťahovanej velevojny čarodejníkov! ()

alchac

Ale musí se zase nechat, že autorka umí dokonale uplést z odcizeného hovna (hoven (a někdy již dokonce několikrát recyklovaných!)) bič a ještě s ním velmi zvučně a efektně zapráskat. Čekal jsem to sice horší, ale možná to bylo i tím, že, jsa stižen vadou sluchu, jsem nerozuměl úplně všemu a titulky v chalchštině jsem ne zcela stíhal číst. Takto tedy lepší dvojka a bohatě stačilo, nášupu si nežádám. Ovšem v tradičních kožených úborech nastoupivší kouzelnické Geheime Staatspolizei pobavilo, to zase jo! Skoro bych byl i zvědav, zda tam vrchní prznitelka fantasy příště nelupne rovnou abrakadabraka Himmlera. Ačkoliv počkat - ten tam vlastně byl taky! ()

Prometheus69

Viděno DVD_CZD.. doma z gauče. :D Kupodivu to dopadlo po všech stránkách lépe... než jsem čekal. Ba přímo nadprůměrně mému skepticistickému očekávání... Rozhodně už za samotný finální střetnutí a exkurzy do Zoo země nezemě... to stojí za to vidět. Pravda, hlavní hrdina je sice trošku retardovaný, ale postupem času v podstatě přijdete na to že vám to ve finále zas až tak moc nevadí a že se to do tohohle filmu i docela hodí.. Fantastická zvířata tedy nejsou jen dalším z mnoha střípků doplňující příběh HP.. ale je to samostatné velmi výpravně povedené a pojaté dílo.. které vás někdy ohromí, naštve a dokonce rozesměje ba i vyděsí... Snad jen příběh samotný je zatím tak trochu jen v plenkách a teprva se rozvíjí... tedy, není tak propracovaný jako jeho starší bráška.. Na druhou stranu si díky své Dospělácké odlišnosti mohl dovolit mnohem víc experimentovat a rozvíjet se trochu drsnější formou.. kde jsou třeba taková né typicky Potterovská témata jako je, sex, drsná smrt... nebo střelba jak v nějaké gansterské přestřelce... a samozřejmě trochu méně infantilní humor. Mě to bavilo a věřím že se budete bavit i vy... za mě 85% .... Ještě doladit trochu ten chudobnější příběh... a na druhý díl se jde rovnou do kina. Protože tohle chci rozhodně vidět znovu: :) A myšlenka na závěr_ Pan větvička byla skrytá parodie na Grotha? :D ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)