Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

bloodline

Bosorácka ZOO splnila do bodky očakávania. Úspešne zarobila na pokračovateľov a popritom nelipla na špičkovom predstavení obsahovej stránky. Ukázala čo potrebovala, ohúrila atmosférou, ale zážitkovo vyšumela ako 80% marveloviek. Hudba a výprava siaha do výšin Harry Pottera, ale tam, kde krútila zjazvená tvár najväčšie ovácie, zvery naplnili pohár len do poloprázdna. Áno, reč je o obsadení. Redmayne a jeho mimika mi začínajú spôsobovať kurie oká na viečkach a súdružka Waterston tiež nepredstavuje najšťastnejšiu voľbu. Potter fans nepochybne vytiahnu z prasiatok aj posledné drobné len, aby v ďalších pokračovaniach naplnili kasy, veď z tejto čarodejníckej subkultúry vyvstala permanentná fanúškovská základňa akou sa asi pýšia iba u Star Wars. Otázka pretrváva skôr nad tým, či Yates pojme Fantastic Beasts s nemalou trochou originality, alebo ich fádne dovedie do cieľa s peňažnou megaistotou. ()

Hanys_

Harry Potter taky prvním dílem úplně neoslnil, takže naděje na zajímavou sérii tady určitě pořád je...jenže zatímco v Harrym už po prvním díle bylo celkem jasné oč vlastně půjde dál, tady z toho moc chytrý rozhodně nejsem. Nekoukalo se na to zle, ale vyšumí to z hlavy rychleji než jakákoliv jiná Potterovka. I díky absenci fakt zajímavých postav (Colin DeppFarrell to sám nezachrání). ()

Ebon

Prázdný film udělaný jen pro peníze. Když si na něj zpětně vzpomenu, tak se mi vlastně vybavuje jen kufr s rádoby unikatními a úžasnými tvory. ()

Ledkodlaq

Ač mi Redmayne do hlavní role úplně nesedl, byla to pěkná podívaná. Uznávám, u fantasy a pohádek jsem hlavně na ten vizuál a tady jsem si přišel na své. Otázka, o kolik by byl film lepší s trochu jiným obsazením.. ()

joshula

Komediální scény nahrazují ty zbytečné a zdlouhavé. Díky nim je to něco jiného než předešlé filmy. Ale pokračování to bude mít těžší. ()

Pat.Ko

Pred 3 rokmi som niečo videl v televízii, celé som to nedopozeral, lebo bol to pre mňa prepadák. Je to v tom, že keď budete od toho filmu očakávať tak ako od Harryho Pottera, uvidíte strašne zlý film. Ale keď do toho pôjdete,tak že sa chystáte pozeráte niečo nové, tak uvidíte dobré a uspokojujúce fantasy. Takže neporovnávať s Harrym Potterom. Po pravde som tento film chcel vidieť, lebo chcem pozerať druhé pokračovanie, ale bolo to dosť dobré prekvapenie. ()

Alt.64

Taková dánská dívka převlečená za Indiana Jonese s hůlkou a se zoo v kufru. Eddie kouká do rohu nebo nepřítomně civí (ne, nemám ho rád a do týhle role se nehodí). Hezká hudba a taky jsem si všiml nenápadnýho pastelníčka. ()

Danken

9/10 Nejpříjemnější překvapení roku! Vtipné, kouzelné, a přesto minimálně infantilní. Ústřední čtveřice vynikající a přesná. Největší WTF moment - JD (ten knírek?!). ()

Paldiny

Zvery majú väčšie kúzlo než poslední dvaja Potterovia dohromady. Teší ma, že nehrajú na nostalgickú strunu (Dumbledore bol spomenutý raz, Rockford 2x) a snažia sa budovať svoj vlastný svet v tom notoricky známom. Zasadenie do New Yorku bol dobrý a najmä drahý nápad nakoľko sa dej odohráva ďaleko pred Druhou svetovou. Retro nádych kompenzuje absenciu kúzelných Britských ostrovov a výlety do kufríku, kde pobývajú magické zvieratá sa im neraz vyrovnávajú. Slabšie to už je s figúrkami z čarodejníckeho sveta. Zakiaľ čo už za prvého ročníku sme mohli na dvoch rukách spočítať výrazné charaktery jak u detí tak učiteľov, tu máme k zapáčeniu sa sympatického Eddieho čo dokáže vtipne podať aj ruju na nosorožca a pekára, ktorý je v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Najväčšia pozornosť sa tak upriamuje na zvery, ktoré si moc pekne potykali s 3D efektom a možno ešte bezcitného Colina čoby politického manipulátora, žeby metafora? Po dopozeraní som mal z filmu dobrý pocit a beriem ho ako takú predohru k niečomu väčšiemu, otázkou je či to bude stačiť a film sa zaplatí natoľko, aby dal vzniknúť aj zostávajúcim štyrom pokračovaniam. ()

filipvrbik

Žádný zázrak jsem nečekal, a .........žádného se nedočkal- opravdu přirovnání, že je to HP pro dospělé je velmi trefné. Rozdělil bych to na dvě poloviny -zatímco první se mi líbila a všechny HP strčila snadno do kapsy, druhá polovila v tom udělala nejdříve guláš a pak to (patrně chtěné velkolepé) finále naprosto ubilo, jestli to bylo k smíchu nebo pláči si určete sami...viděno v kině ve 3D...50% ()

IvoB

Nebudu lhát – Fantastická zvířata předkládají fajn příběh plný kouzel a dobrodružství, který se po vyloženě mdlých trailerech jeví jako zjevení. Eddie Redmayne se mi od svého oznámení do hlavní role vyloženě nezdál, avšak svou roli zvládl dobře, stejně jako zbytek osazenstva. Okouzlení jako z Harryho Pottera se nedostavilo. Těžko však říct, jestli je to vyloženě zápor – všechno působí tak trošku povědomě, ale zároveň se série vydává úplně jiným směrem. Postavy jsou dospělejší, prostředí otevřenější, příběh již není svazován knižní předlohou. Co tedy můžu pochválit? Zasazení, atmosféru, soundtrack, postavy. Naopak krkolomně působí několik málo scén, zbytečně natahované finále a také překvapivě náhlé zakončení všech dějových linek. Ačkoliv nás čeká celá řada filmů (celkem má být 5 dílů), Fantastická zvířata a kde je najít působí jako uzavřený celek, u kterých si lze jen těžko domýšlet další pokračování. Pokud bych měl srovnávat co nejobjektivněji se sérií HP, zdá se mi to minimálně lepší než HP 6 a HP 7 1/2, které byly nejméně "samostatné" a postrádaly (alespoň pro mě) nějaký výraznější dějový oblouk. Nová série si tak prozatím nevede úplně špatně. Jsem zvědavý s čím přijdou tvůrci v dalším díle. 4* (7/10) ()

AndrejBB

Už dávno som nevidel zjavnejší príklad toho, ako sa v polovici filmu tvorcovia rozhodli spraviť z jediného filmu celú sériu. Zrazu už vôbec nešlo o zvieratá. Každopádne tie vyzerali neskutočne. Asi pri každom z nich bola celá kinosála, vrátane mňa, nadšená. Vizuálne dokonalé. Príbeh bol trochu kostrbatejší, ale záver mi to úplne vynahradil. Neviem prečo, ale pri Grindelwaldovom nástupe som mal zimomriavky. Už teraz sa neviem dočkať jeho epického súboja s Dumbledorom (teším sa ako v roku 2020, možno neskôr, budú kiná plné ľudí vo veku 25-30 rokov na prakticky detský film). ()

orkadimenza

Zřejmě začíná nová éra kouzelnických filmů. Tentokrát probíhá přesun ze sladké Británie do New Yorku a celou atmosféru ozvláštňuje. Příběh je na 5-filmovou sérii dost chabý a nic velkého se v něm neskrývá, tudíž dává Yates prostor hlavně vizuální stránce a přehlídce jednotlivých zvířat. Ta nejsou nikterak originální, ale oproti HP je to alespoň nějaká změna v procesu. Změnu je možné pozorovat i v komediální stránce filmu, která je silnější, zato v tomto ohledu příliš britská, tudíž suchá a u některých "vtipných" momentů jsem se nesmál a někdy to bylo i trapné. Naštěstí si film na nic extra nehraje, což dává prostor plynulému ubíhání času a obyčejnému koukání do plátna, protože pozastavovat se nad dějem s několika nevysvětlenými událostmi (kdo je Grindelwald, kdo je kongresman) a nad dalšími nedostatky by byla jen spekulace nad knížkou, kterou jsem stejně nečetl. Film ve mě nevyvolal emoce a neřekl bych, že jsem si projekci nějak užil, ale nebudu se zbytečně hanět nad něčím, čemu jde dát v pohodě šanci. Proto nynější 3* jsou velmi slabé (s přihlédnutím k faktu, že nemám rád komerční dělení na více filmů), ale uvidím do budoucna, kam se série vyvine. ()

mclenin

Som veľmi milo prekvapený. Film som si šiel pozrieť bez väčších očakávaní, ba skôr s istou dávkou skepticizmu a pochybností (predsa len je to 5 rokov od vydania HP 7.2 - HP "hype" už dávno opadol - a vzhľadom na predlohu - fiktívna učebnica Fantastické zvery a ich výskyt, útla knižka bez deja s počtom 77 strán, som myslel, že sa bude variť z vaty), no môj dojem je skrz naskrz pozitívny. Na svet HP odkazuje len úsporne a snaží sa budovať takpovediac vlastný svet (iné prostredie, kúzelnícke orgány, mukel = nomág, ...) zakladajúc ho predovšetkým na vtipe ! (prehnaná temnota posledných dvoch dielov HP našťastie ustúpila humoru) a najviac priestoru dostávajú pochopiteľne fantastické zvery (aj keď konflikt dobro/zlo tu musí byť zastúpený tiež). Film je ťažšie kritizovať, narozdiel od HP, keďže tu chýba možnosť zrovnania s knižnou predlohou, no myslím, že návrat do kúzelníckeho sveta sa vydaril a záver naznačuje sľubný potenciál do ďalších dielov. P.S.1 určite lepší "prequel" než Hobbit 1 k LOTR. P.S.2 vidieť C. Farrella s prútikom v ruke /čarodejnícky svet by už dokázal nalákať snáď ktoréhokoľvek herca/, P.S.3 Mr. Redmayne, our new celebrity ... výborný, pre túto úlohu sa snáď, nechcem to povedať, .. ale hej, snáď narodil ... ()

Patrik256

Rozpočet_ 180 miliónov dolárov // Tržby_ 814 miliónov dolárov // Tržby v ČR_ 67 869 124 KČ // Diváci v ČR_ 473 857 // Tržby v USA_ 234 miliónov dolárov ()

xmatysekx

Název filmu by napovídal cosi o zvířatech. Ve skutečnosti je tam tahle dějová linie při nejlepším až sekundární. Což teda nemusí nutně znamenat, že je to špatně. Pak ale samotná zvířata; většina z nich vypadá úplně blbě. Jak z příšerek s.r.o. To teda ulplně do jinak celkem hezky potemnělého New Yorku nepatřilo. Spíš jako působilo kýčovitě. Ale třeba ten prototyp blbečka vlastně byl zpracován dost blbě a asi nejlepší mi přišlo to hlavní zlo! To jo. Jako nečekejte Harryho. Na ten svět to navazuje fakt málo. ()

marnold

Dalszy ze sympow. Bazyrujom na oswiedczonym zakladzie a nie wnoszajom nic nowego. Bitwy z wandkami a Colin som bomba, o tym zodno. Ale zbytecznie dlogi przibieh a az na sile zobrazony krasny obsah kufru ynym woli 3D efektom, kiere som spisz podprumierne a na koncu niepochopitelnej pol godziny z nazornym ukozanim tego, co stejnak kazdy tuszyl. Ale stejnak se na to asi podziwom eszcze rod roz :) ()

Warle

Ale jo, David Yates to má stále na pohodu v ruce. Po jistém zaváhání s Tarzanem je zpět ve světě čar a kouzel, což mu zřejmě prospělo, protože Fantastic Beasts jsou naprosto na pohodu filmem, u kterého se dost zasmějete a především díky pěknému chytlavému rádoby kouzelnickému soundtracku a fantastických animovaných zvířat přenesete zpátky na tu hype vlnu, kterou jste měli za HP. Čistých 80% a těším se na další díly. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)