Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

Greny

David Yates a jeho osvědčené režisréské vedení nezklamalo a divák za své peníze dostane přesně to, co očekává. Děj působí nekonzistentně a na konci filmu si pokládáte otázku, proč se děj odehrával, tak jak se odehrával a proč se neodehrával jinak - příběh nedávál úplně smysl, ale když to vezmu kolem a kolem, tak jsem si ty dvě hodiny v kině užil. Moc se mě líbila narážka na american vs. british english :-) ()

MatoFILM

Magic is back ! Ako veľký fanúšik HP som spokojný. Návrat do kúzelníckeho sveta, nové postavy, krásny vizuál, hudba a hlavne atmosféra ! Retro štýl tomu sadne. Zvery sú super a nebyť občas pokulhávaniu v dramaturgii a záverečného twistu bez dopadu, išiel by som na plnú paľbu. Natešenosť na ďalšie diely ale veľká. ()

Honzeek95

Redmayne stále hraje Hawkinga a Farrell mi sem absolutně nepasoval. Zápletky pochybné, tempo kolísavé, příběh nekonzistentní. Naopak kvalitní hudba, triky, kulisy a výborný výkon Foglera, který celý film jednoznačně táhne. S Harry Potterem to nemá, až na pár postav a tématiku, vůbec nic společného. Toto je daleko pohádkovitější, zaměřené na ty nejmladší diváky. ()

Hanes88

Upřímně? Nečekal jsem, že to bude až tak dobré. To, že efekty budou výborné jsem nepochyboval, ale mě nejvíce potěšilo propojení s Harrym Potterem. Po pomalém rozjezdu se to v druhé polovině filmu zlepšilo a mi se to celkově líbilo. 80%. ()

Milodar

Kufřík z Bradavic v rukou ženochlapa s našpulenými rtíky. Jo aha, je magickej, proto se tváří jak přiblblo. A ty zvířátka jsou rozkošné, nebo děsivé? To je asi jedno, hlavně že je tam hodně triků. Když už konečně pochopíme, že ta monstra ničící New York jsou vlastně neškodná a musí je chránit, tak je potřeba ještě přidat třešničku, nějaký překvapivý závěr. Něco, co všichni zbaští. No, všichni ne. ()

Lionheart

Byl jsem velmi příjemně překvapen, když jsem se na to podíval při hlídání neteře. Potterovy filmy jsem viděl, od 4tého dílu jsem se v nich už ale neorientoval a už zdaleka nevím, o čem byly, kdežto tento film se dá kouknout bez předchozí znalosti a má nádhernou atmosféru New Yorku 30. let. Navíc mi zde nevadil ani Eddie Redmayne, který mi ve většině rolí je absolutně nesympatický. Doufám, že to v dalších dílech nepohnojí a nepřekombinují to jako právě potterovky. ()

angloumene

Fantastická zvířata aneb další setkání se světem Harryho Pottera. Tentokrát dojde na seznámení se s New Yorkem někdy na počátku padesátých let. Proti utajenému světu mágů se začínají ozývat hlasité antičarodějnické protesty a odhalení je velice blízko. Do toho všeho přijede fantastický zoolog Scamander a nedopatřením mu pár zvířátek uteče. Ačkoliv tohle vše může znít jako celkem zajímavý výchozí bod pro magií nabitou honičku, nakonec je všechno docela jinak. Fantastická zvířata zvláštně balancují lehké (a často opravdu podařené) vtípky spolu s temnou atmosférou posledních dílů původní série, takže vzniká dost nesourodý pokus a dramatično. Vztahy mezi postavami působí prázdně a i následný děj není dvakrát těžké uhodnout. Škoda, ten kouzelnický kufřík se skrytou zoo zase předvedl hodně. ()

.baris.

Obrovský zklamání. I když - může vlastně člověk být zklamanej z něčeho, čeho se od začátku bál a od čeho raději nic moc nečekal? Ale asi jo. Nevhodné obsazení (absolutně do role nehodící se a od prvního momentu prokouknutelnej Farrell, to jako fakt né), hlavní směr příběhu přeskakující sem a tam a plytký a v první části filmu i velmi nudný příběh aspoň trochu zachraňují skvělé efekty a víc než slušná závěrečná pětačtyřicetiminutovka, která tu jednohvězdičkovou úvodní polovinu vytahuje aspoň na dvě. Hodně dlouho jsem se Fantastickým zvířatům vyhýbala. Teď už vím, proč. Nikdy jsem nečekala, že se od Rowling dočkám tolika logických nesmyslů v ději. Ona, která má svůj kouzelnický svět tak skvěle propracovaný... Chvílema se tam mihne svět, který tolik miluju, ale ty chvíle jsou příliš krátké a ne dostatečně silné. A emočně - až na upršenou scénu - jde u mě o jedno velké NIC. A to je průšvih, protože doteď to se mnou Rowling fakt uměla. Uf, achjo, jdu si honem pustit nějakýho Pottera... P.S.: Na nějaký nečary vám z vysoka kálim, trapáci! Prostě lidi, co nekouzlí, jsou mudlové a nazdar. Žádný blbý novoty v tomhle směru nepřijímám. ()

Prochy38

Vesele si tak hodnotím další díly a až mě zamrazilo, že tady jsem nějak hvězdičkovat pozapomněl. Chyba. Tato neskutečná vizuální pecka brzo vzpomínající na svět Harryho Pottera se vyklubala z tak malé knížky, které ani není beletrií v neskutečně krásný a poutavý film. Za mě 100% - příběh, postavy, vizuál. Paráda! ()

filipvrbik

Žádný zázrak jsem nečekal, a .........žádného se nedočkal- opravdu přirovnání, že je to HP pro dospělé je velmi trefné. Rozdělil bych to na dvě poloviny -zatímco první se mi líbila a všechny HP strčila snadno do kapsy, druhá polovila v tom udělala nejdříve guláš a pak to (patrně chtěné velkolepé) finále naprosto ubilo, jestli to bylo k smíchu nebo pláči si určete sami...viděno v kině ve 3D...50% ()

Camus

Překvapivě pěkná a zábavná pohádková fantasy. Ano, zasloužila by ucelený příběh místo epizodního chytání potvor. Ale tempo vyprávění, akční scény, hudba, vykreslení hrdinů, to vše je výborné. Yates (režie) je holt jiná liga než Rowling (scénář). ()

Esgalnor

Film stejně fantastický, jako jsou jeho zvířata. Jízda od začátku do konce... Návrat do světa čar a kouzel, který snad nemohl dopadnout lépe. Rowlingová roztáčí své mozkové závity naplno a vymýšlí komplexní příběh, který nabízí hned několik stejně zajímavých linií, které všechny disponují naprosto odlišnou atmosférou, avšak nakonec do sebe výborně zapadají. S výbornou Jo jako scénáristkou se do tohoto světa vrací humor, typický pro ni a pro její knihy, jenž filmy postrádaly - a vtipné situace, působí na plátně stejně skvěle, jako v knize. Její příjemný styl humoru musí sednout každému. Avšak Fantastická zvířata nejsou jen fantasy kouzelnou komedií. Skvěle zvládají střídat komediální scény s temnými, které mají takovou atmosféru, za kterou by se nemuselo stydět kdejaké fantasy s hororovým nádechem. Zvířata však staví pouze na velmi hutné atmosféře (stejně jako Yatesovy Potterovky), při níž mrazí, jiné hororové prvky tu nejsou a spíš než strach vyvolávají tyto atmosférické části spoustu napětí. Jediný problém, který jsem ve filmu našel nastává při střihu mezi jednou velmi šokující a překvapující scénou k další, která je zábavná a zpočátku vtipná - bohužel se při ní nedá smát. To je ale vše a Fantastická zvířata nemají větší negativa. Rowlingová vytahuje další ze svých několika es z rukávu a to je schopnost vytvořit perfektní charaktery a uvěřitelné postavy. Všechny jsou zajímavé, dokonce i ty vedlejší, které stráví na plátně minimum času, zvládají zaujmout - a není to jen herci, nýbrž právě postavami. Od Mloka, jehož historie, která je spojena se samotnými Lestrangovými, tu je načrtnuta tak umně, že v divákovi vyvolává spoustu otázek. Tina je postava velmi netradiční, mnoha lidem nemusí sednout, ale i její charakter je dost zajímavý. Nejlepšími postavami jsou ale kouzelná, flirtující a zábavná Queenie společně s nečarem Jacobem, jenž představuje most mezi divákem a filmem a skrz něj jsou divákovi vysvětleny všechny nové informace. Tahle dvojice okouzluje nejvíc a krade si většinu scén pro sebe. Casting je ale povedený ve všech směrech (i když stále nevím, co si myslet ohledně Johnny Deppa jako Grindelwalda). ------------------------ Abych to shrnul. Rowlingová odvádí skvělou práci jako scénáristka, kdy zvládá vytvářet zajímavý příběh, který je zároveň i povedeným a jasným úvodem do chystané série, přináší do kouzelnického světa humor, jenž tolik chyběl ve filmovém Harrym, zároveň nervy drásající atmosféru a navrch přináší výborné postavy. Stejně kvalitní práci odvádí i David Yates jako režisér, který je u kouzelnického světa nejsilnější. Herci jsou vybráni dobře, sedí svým postavám a hrají nadprůměrně. Triková stránka je i ve svých horších momentech zcela standardní, většinou ale velmi nadprůměrná. Hudba je sice nevyčnívající a bez nějakého zapamatovatelnějšího motivu, přesto však zatraceně kvalitní. A oceňuji i fakt, že Zvířata zvládnou obstát jako samostatná série, že k nim nepotřebujete znát Harryho - je tu pár poukázání, nic ale stěžejního (moje kamarádka byla nadšená a to ji HP naprosto minul). Rowlingová dokazuje, že je pořád skvělá, Yates, že Tarzan byl jen jeho slabší chvíle. Fantastická zvířata dávají upadající naději žánru fantasy a skvěle navnazují na další díly. A hlad po pokračování, který jsem měl mezi díly Harry Pottera je zpátky. A tentokrát ještě větší. 100 % (Poznámka: Jen mi oproti HP lehce vadilo, že zmizelo barevné rozlišení kouzel. Nevím, zda všichni používali ta samá, ale prostě Expelliarmus červeně, Avada Kedavra zeleně - to to tam nemohlo být aspoň jednou? :( Každopádně můj dojem to nijak neovlivňuje). () (méně) (více)

Marys

Ako úvod zaujímavej série to prekonalo moje očakávania. zaujímavý je aj postup z oskarového herca, ktorého napriek skvelým filmom, v ktorých účinkoval, stále pozná len málo ľudí, spraviť tzv. "nového Harryho" s tým, že táto rola mu určite teraz prischne na dlhú dobu. A tak, napriek tomu, že ide o čistý pokus vytrieskať čo najviac sa dá z látky, akou Harry Potter je, tak sa tvorcovia pekne pohrali s malou knižočkou od fiktívneho Newta Scamandera. A som zvedavý na pokračovania. ()

H4ku11

Úprimne som sa tešil na návrat do čarovného sveta pani Rowlingovej, ale Fantastické zvery mi neprišli až také fantastické. Skôr také fajn. Eddie mal hrať poloautistického čarodejníka alebo čo? Dúfam, že z tohto filmu nezíska permanentný sek v krku, keď ho tak stále nakláňal, či už kvôli dojmu hanblivého človiečika alebo aby mu ofina neodbiehala do zlej strany. Johnny Depp, to čo? Je mi ľúto, že v poslednej dobe sa nevie nejak dostať späť do formy. Najviac sa mi páčili Dan Fogler a Colin Farrell. Inak priemerné, bez poriadneho deja. ()

Mikeel

Fantastická zvířata v podstatě nemají jeden konzistentní děj a snaha o provázanost s Harry Potterem působí trochu šroubovaně. Když se od těchto aspektů však odkloníme, jedná se o povedený a hravý fantasy film se sympatickými postavami. Je ale jasné, že se touhle nevinnou zábavou s humornými prvky pouze připravila živná půda pro další čtyři pokračování, která se pravděpodobně budou už mnohem více soustředit na samotné dobře známé postavy a boj dobra se zlem. Jsem si tedy jist, že ta ojedinělá potterovská atmosféra, kterou mně osobně trochu narušovaly kulisy New Yorku, ještě dorazí v plné parádě. ()

Mikino00

Až překvapivě příjemný návrat do světa čar a kouzel. Zpět je ona magická neobyčejná atmosféra a nápaditý svět, kde je vše buď dobré nebo zlé. Dějově je to trochu slabší, vizuálně si to však film vynahrazuje. Jen ten Redmayne mi nesedl. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)