Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Acrobat

(Na Wyattovho Gamblera ani náhodou.) Ten nadhľad a gloriola, že podvodmi na ľuďoch -k peniazom a bezstarostnému životu. Tie svetlá, gýč, zhoda náhod, farby, telesná konštrukcia. Tá pohodička pri trestnej činnosti. Obdivovať charaktery chce riadnu dávku odvahy, lebo čo slovo, to podvod, klamstvo, ale nie v ilúzii ako Poe, ale vecnej argumentácii. Áno, scenár sa zdá byť šikovný a záver človeka ohúri, ale pozorný a zábavy chtivý divák ihneď vytasí s Maverickom - že tam to videl, spomínal a bavil sa. V opulentnosti podvodov sa zabudlo gradovať, a nudou sa dá uhrýzať aj hodinku. Mňa to nebavilo, lebo zdroj zábavy bol pochybný, bez zodpovednosti. (videné 23.06.2015,BDrip) ()

BDMarty007

Podvodnická krimi s přídechem komedie a romance, která ale možná romancí není. Protože v tomto filmu rychle zjistíte, že ve světě špičkových podvodníků spousta věcí není tím, čím se zdá být a spolehnout se nemůžete prakticky na nic. Začíná to dobře a celkem to funguje. Triky jsou neotřelé a dějové zvraty neočekávané. Líbí se mi, že film je založen na hře s divákem, který netuší stejně jako oběti podvodů. Nesnáším tento typ filmu v provedení, kdy divákovi je vše odkryto předem a má se jenom bavit tím, že polovina lidí na plátně ví a druhá neví. Mínusem je, že ve snaze o trochu té komediálnosti je to chvílemi trochu schválně přetažené a herci občas zbytečně přehrávají. Chvílemi zase pokusem o romanci, kdy je to zbytečně užvaněné. Někomu se to může líbit, má to přídech takových těch odlehčených kasovních trháků z žánru romance či komedie. Mě to ale akorát irituje. Naštěstí to ale není moc často. No a pak taky ve dvou případech je to s těmi triky už trochu za hranicí reálného či pravděpodobného (viz trik s číslem) a závěr patří do stejné kategorie. Je to taková nenáročná oddechovka, scénář funguje, celkově pobaví, ale dramaticky nenadchne. ()

netWoor

Na choreografii kapsářství se dívá moc pěkně, I black or white dvojice pobaví, ale někde v půlce (u Japonce či co to je) začínaj bejt ty kombinace na můj vkus až moc překombinovaný a konec je ... v úplně stejně absurdním duchu ... Podraz je klasika a todle se k němu ani neblíží ... ()

bearmeedek

Příjemná podfukařina, složená z několika ukázkových, zlodějských akcí. Will hraje spíš vážnější roli a bez zbytečného pitvoření je spíš nový herec se starým ksichtem. Margot Robbie je svým zjevem ozdobou filmu. Samozřejmě jsem už viděl lepší a hodnotnější podfukářské filmy, ale není každý den posvícení ani procházka tím rozjásaným městem. Lepší průměr bez nějakých mínusů. ()

ER

Romance mezi podvodníky? Proč ne,ale Arsen Lupin to zvládá přirozeněji a s větší grácií,než Will Smith. Filmy s různými fígly a podvody vždy přitahují pozornost a jsou zábavné,což se povedlo i ve Focusu,naštěstí. K tomu se přidává i špetka solidního humoru. Jenže ona výše zmíněná romance nějak nefunguje,ba ani herecky a spíše "podvodnickou"koncepci rozbourává,než naopak. Finále je pak "na draka" a v podstatě potvrzuje neschopnost zvládnout "zamilovanou" dějovou linku. A když k tomu přidám fakt,že v podvodu u Ferrari dojde k naprosté nelogičnosti (vydávání se za mechanika u stáje s "koněm"),pak musí i druhá hvězdička pryč. ()

E lan

Od začátku do konce napínavá, zábavná a originální podívaná. Jediné co trochu kazí celkový dojem ke překvapivě v hlavní roli Smith, který stárne a jeho charizma jaksi uvadá spolu s omezeným hereckým výkonem. Celkově to ale v tomto filmu nevadí. ()

waska

Vcelku zábavné, ale presto se cítím maličko ošizen. Dobřé zvládnuté, ne vždy předvídatelné zvraty, ale něco mi k úplnému uspokojení chybělo. Scénka, jak oškubat Číňana, byla famózní! ()

Kingjiri

Jako největší podfukáři se ukázali páni režiséři. Diváka nechávaj neustále čekat na chvíli, kdy se konečně začne dít něco zajímavýho. Je pěkný, že se jde v úvodu hned na věc - myšleno na podvod a následnou ukázku "kapsařiny", ale pak už začínaj romantický námluvy ústřední dvojice. Ty jsou sice podávaný stylem, že jsou z obou stran "hraný", ale i tak jsou všechny tyhle scény k uzoufání nudný (druhá polovina stopáže už je v tomhle směru fakt tragická) a každýmu je asi stejně jasný, jak všechno dopadne. Škoda, že neni obsaženo víc povedenejch podfukářskejch scén, jako byla ta na rugby stadionu. Zaujmout nemůže ani Will Smith, kterej nemá co hrát a je tim pádem dost nevýraznej. Jedinym zajímavějšim (a zároveň trochu děsivym) poznatkem z projekce je zjištění, že Margot Robbie vypadá s blond vlasama jako Lucka Borhyová (s podstatně menšíma dudama). ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Je to dobre zrezirovany, takze v jednotlivejch scenach funguje napeti a nekolikrat mne prekvapily svou pointou. Focus ma nekolik vylozene slabsich pasazi, ale celkove jde o fajn oddechovku. 4/5* ()

kwaicheng

Na Willa Smise rád koukám, mělo to drajf, karisma, tach na branku, seksepýl. Akce, luxus, hezký lidi, dobrý pokoukání. ()

markotter

Docela to šlo. Will Smith je charizmatický chlapík a jeho partnerka docela taky. Bylo to barevný, mělo to dobrej zvuk a netrvalo to dlouho. Americkej průměr. ()

Kritik.

Asi som už v tomto žánri príliš náročný, pretože film síce hodnotím pomerne vysoko, avšak v zápletkách či tajných plánoch a zradách som nemal vôbec chaos. Dokonca som čakal ešte niekoľko ďalších zvratov v zmysle "Nič nie je tak ako sa zdá; a keď máš pocit že už všetkému rozumieš, znovu sa mýliš!" Nevadí, zatiaľ u mňa stále vyhráva Swordfish. Samozrejme odporúčam pozrieť tiež Italian Job alebo Dannyho parťákov... ()

Wyrdas

Relativně klišovitý scénář zachránila hvězdná dvojce Willa s Margot. Na druhou stranu Focus dokázal pár scén vypíchnout a vrýt do paměrti - rozhodně scéna s Asiatem, která má problém se sázením. Rozsekal mě hamyžný fotr na konci filmu a několik dalších, originálně vtipných scén. Profesionální přípravu k autonehodě jsem ve filmu také viděl poprvé - zajímavé. Nestárnoucí Will a v pravdě sexy Margot následně, jak jsem již nastínil na začátku, vytáhli průměrné béčko do výšin mírně podprůměrného aáčka. Nicméně, tento film mě nenechal usnout ani po třetí dvanáctce a proto si své čtyři hvězdy zaslouží, děj je svižný a kupodivu dává smysl. ()

mira.l

To měla být nějaká variace na Dannyho parťáky nebo tak něco?? Mě tyhle "zlodějský" filmy, kde všechno do puntíku dokonale vychází za použití nejmodernější techniky, nějak neberou. Bylo to docela dlouhý a nudný. A zmrtvýchvstání 12 minut před koncem tomu nasadilo korunu. Ještě že na tu Margott se kouká pěkně, aspoň něco to zachránilo od odpadu. ()

rublik05

Začátek je opravdu prvotřídní, poctivá zlodějina s charismatickým Willem Smithem a neméně sympatickou Margot Robbie, poté se však snímek ubere do velice zvláštních romantických vod, začne být šíleně nezáživný, pak někde v půlce zase naservíruje perfektně vygradovanou zlodějskou scénu, následně se opět až do závěru nic zajímavého neděje. Jsem si naprosto jistý, že nebýt známých herců v hlavní roli, tak by film patrně nikdo ani nezaregistroval. Vizuálně pěkná, slušně natočená a zahraná, ale celkově čistě průměrná nudná podívaná. 5/10. ()

gemi

Brilantní krimikomedie s parádně vypointovanými zvraty, která královsky baví, pokud si je člověk nepamatuje. Jinými slovy, vidět to v krátké době znovu by prudce snížilo atraktivitu filmu, protože jeho hlavní síla tkví v momentu překvapení. Alzheimer tedy prudce zvyšuje potenciál znovuzhlédnutelnosti. (Druhé zhlédnutí, první 7. 11. 2015) ()

Amonasr

Zpočátku velká nuda ve stylu TV sitcomu. Postupně se to sice rozjede a dostane to jistý šmrnc, ovšem vše je jen barvotiskově nakašírované a víceméně o ničem. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith