Stejně jako literární předloha i filmové zpracování ve druhé části za tou první mírně pokulhává. To však nemění nic na faktu, že je tato "Gabinova" verze skutečně velmi dobrá. Víc než Javert je zde ale skutečným záporákem Bourvil jako Thenardier.(3.9.2009)

Precizní, výpravné, skvěle zahrané. Takové je v tomto případě převedení známého románu do filmové podoby.(4.6.2010)

Film, který mě okouzlil jako malé dítě, film, který patřil k mým oblíbeným v pubertě a film, který zůstane jednou pro vždy mým oblíbeným. Milující Jean Valjean, který našel nový smysl života v adoptované dceři, tragická Fantina, která pro ni zemřela, romanticky rozervaný Marius váhající mezi láskou a revolucí, nešťastná Eponina a nesmiřitelný Javert. Filmové adaptace knih mě jako čtenáře velmi často zklamou. Tady mě naopak film přivedl ke knize a nadšení jenom narostlo. Myslím, že Eponina věta: "Jak to bylo? Co mi dáte, pěknou pusu na Silvestra? Teprv máme červen!" je jedno z nejtragičtějších vyznání lásky, co kdy ve filmu zazněly.(31.8.2010)

Dodnes se mi vybavuje (volný citát): "Je úchvatné pozorovat moře. Úchvatnější je pozorovat oblohu. Ještě úchvatnější je pozorovat boj v duši člověka." Hej, souhlasím. Nejlepší Bídníci všech dob.(17.4.2009)

Gabin - chvili nic - Blier, Bourvil - dlouho nic - ostaní... Především díky výkonům tří zmiňovaných pánů dávám 4*. Pokud si je odmyslím, šlo by o průměr, trpící zejména v revolučních pasážích mnohdy značnou proklamativností a toporností. Nicméně třeba jen kvůli těm třem pánům to stojí za zhlédnutí.(12.4.2006)

• - V USA měl film premiéru až v roce 1989 u příležitosti oslav dvoustého výročí Francouzské revoluce. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Německé demokratické republice. (Terva)