• stration
  *****

  Obsahově i formálně nejlepší zpracování Hugova románu. Pouze subjektivní věc: Gabin, ač hraje famózně, mi jako Valjean připadá starší, než bych si představoval. Lino Ventura byl jako typ pro tuto roli přesnější.(24.12.2008)

 • tahit
  *****

  Scénář filmu je skvěle napsaný, perfektní herecké obsazení, hovoří za vše. Postava Jeana Valjeana v podání legendárního herce Jeana Gabina v hlavní roli je pro mě nezapomenutelná, byť mu tato role nezískala mezinárodní věhlas, ale to nic nemění na tom, že byl film u nás divácky úspěšný, hrál se snad ve všech kinech v Československu. Také obsazení vedlejší role velké herečky malých rolí „Silvie Monfort v Eponine bylo velmi zajímavé. Pro historické velkofilmy mám slabost, určitě “Bídníci“ v historickém dramatu z doby Francouzské revoluce. potěší všechny, kdo mají v oblibě francouzskou kinematografii šedesátých let. Tedy závěrem dodám, je to dobře udělaný film, kterému ani dnešní čas neublížil.(1.11.2007)

 • golfista
  *****

  Dokonalé nepřekonatelné zpracování Bídníků. Jean Gabin ve své nejlepší formě (ale kdy měl slabou ? .-))(30.1.2003)

 • LiVentura
  *****

  Skvost filmové kultury.(17.3.2013)

 • higuain
  *****

  Především ve své první části naprosto geniální film, kde kromě Gabina září i Bourvil v roli Thenardiera. Hugovu předlohu jsem nečetl, ale jsem obeznámen s její rozsáhlostí, a tak se divím, že nějaká dvoudílná adaptace nevznikne i dnes, kdy každé pokračování něčeho slavného je k dobru a vydělá prachy. Viděl jsem Bídníky s Neesonem a v porovnání s nimi je znát, kde se muselo sekat a kde ne.(29.4.2013)

 • Jean Gabin

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace