• NinonL
  *****

  Moji nejoblíbenější Bídníci s úžasným Jeanem Gabinem v hlavní roli. Rozvážný, moudrý, statečný. Přesně takhle si Jeana Valjeana představuji.(21.8.2012)

 • stration
  *****

  Obsahově i formálně nejlepší zpracování Hugova románu. Pouze subjektivní věc: Gabin, ač hraje famózně, mi jako Valjean připadá starší, než bych si představoval. Lino Ventura byl jako typ pro tuto roli přesnější.(24.12.2008)

 • Orlau32
  *****

  Jsou filmy, na které nezapomenete ani po 50.letech, jsou filmy o kterých za týden nic nevíte. Bídnici z r.1958 s famózním Jeanem GABINEM rozhodně patří do té první kategorie. Viděla jsem snad všechny Bídníky, které kdy byly natočené, ale ON mi tam prostě chyběl ... Jean Valjean... je jenom jeden. Též se musím zmínit o Bernardu BLIEROVI, který hrál urputného policejního inspektora. Také jednička : buď to bylo tím, že tam byl Gabin nebo mu prostě ta role též sedla. Víte, už jsem to myslím, někde psala : dovedete si představit v roli Old Shatterhanda někoho jiného než Lexe BARKERA ? Já ne...a to jsem hodně ze svých představ slevila.(1.11.2007)

 • Aky
  *****

  Jako by Victor Hugo psal Bídníky pro Jean Gabina. Nebo možná spíše podle Jean Gabina. Pro mne je to jeden z absolutních vrcholů a jeden z těch velice řídkých případů, kdy po shlédnutí filmu se již těžko vracím ke knize. Jsem nad ní, ať se bráním jak bráním, zklamáván. Nádherný film, který mne nadchl už před mnoha lety a při každé další repríze mé pocity znovu potvrzuje,.(28.2.2006)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Film, který mě okouzlil jako malé dítě, film, který patřil k mým oblíbeným v pubertě a film, který zůstane jednou pro vždy mým oblíbeným. Milující Jean Valjean, který našel nový smysl života v adoptované dceři, tragická Fantina, která pro ni zemřela, romanticky rozervaný Marius váhající mezi láskou a revolucí, nešťastná Eponina a nesmiřitelný Javert. Filmové adaptace knih mě jako čtenáře velmi často zklamou. Tady mě naopak film přivedl ke knize a nadšení jenom narostlo. Myslím, že Eponina věta: "Jak to bylo? Co mi dáte, pěknou pusu na Silvestra? Teprv máme červen!" je jedno z nejtragičtějších vyznání lásky, co kdy ve filmu zazněly.(31.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace