Obsahově i formálně nejlepší zpracování Hugova románu. Pouze subjektivní věc: Gabin, ač hraje famózně, mi jako Valjean připadá starší, než bych si představoval. Lino Ventura byl jako typ pro tuto roli přesnější.(24.12.2008)

Scénář filmu je skvěle napsaný, perfektní herecké obsazení, hovoří za vše. Postava Jeana Valjeana v podání legendárního herce Jeana Gabina v hlavní roli je pro mě nezapomenutelná, byť mu tato role nezískala mezinárodní věhlas, ale to nic nemění na tom, že byl film u nás divácky úspěšný, hrál se snad ve všech kinech v Československu. Také obsazení vedlejší role velké herečky malých rolí „Silvie Monfort v Eponine bylo velmi zajímavé. Pro historické velkofilmy mám slabost, určitě “Bídníci“ v historickém dramatu z doby Francouzské revoluce. potěší všechny, kdo mají v oblibě francouzskou kinematografii šedesátých let. Tedy závěrem dodám, je to dobře udělaný film, kterému ani dnešní čas neublížil.(1.11.2007)

Dokonalé nepřekonatelné zpracování Bídníků. Jean Gabin ve své nejlepší formě (ale kdy měl slabou ? .-))(30.1.2003)

Skvost filmové kultury.(17.3.2013)

Především ve své první části naprosto geniální film, kde kromě Gabina září i Bourvil v roli Thenardiera. Hugovu předlohu jsem nečetl, ale jsem obeznámen s její rozsáhlostí, a tak se divím, že nějaká dvoudílná adaptace nevznikne i dnes, kdy každé pokračování něčeho slavného je k dobru a vydělá prachy. Viděl jsem Bídníky s Neesonem a v porovnání s nimi je znát, kde se muselo sekat a kde ne.(29.4.2013)

• Jean Gabin