Těžko popsatelné zpracování toho monumentálního románu. Ohromující výkon Jeana Gabina snad ani nemusím připomínat.(5.11.2010)

Stejně jako literární předloha i filmové zpracování ve druhé části za tou první mírně pokulhává. To však nemění nic na faktu, že je tato "Gabinova" verze skutečně velmi dobrá. Víc než Javert je zde ale skutečným záporákem Bourvil jako Thenardier.(3.9.2009)

Scénář filmu je skvěle napsaný, perfektní herecké obsazení, hovoří za vše. Postava Jeana Valjeana v podání legendárního herce Jeana Gabina v hlavní roli je pro mě nezapomenutelná, byť mu tato role nezískala mezinárodní věhlas, ale to nic nemění na tom, že byl film u nás divácky úspěšný, hrál se snad ve všech kinech v Československu. Také obsazení vedlejší role velké herečky malých rolí „Silvie Monfort v Eponine bylo velmi zajímavé. Pro historické velkofilmy mám slabost, určitě “Bídníci“ v historickém dramatu z doby Francouzské revoluce. potěší všechny, kdo mají v oblibě francouzskou kinematografii šedesátých let. Tedy závěrem dodám, je to dobře udělaný film, kterému ani dnešní čas neublížil.(1.11.2007)

Sice velmi dobrá, ale dnes již poněkud zastaralá verze slavného příběhu. Plusem je určitě výkon Jeana Gabina, který pro mě je (a asi navždy zůstane) nejlepším Valjeanem, to ale nemůže úplně přehlušit několik záporů. Zaprvé je to pomalé tempo vyprávění a celkově staromódní styl zpracování příběhu. Zadruhé, a to mě asi vadilo nejvíce, se mi absolutně nelíbil mdlý a až příliš nenápadný představitel Javerta. A protože celý příběh je vlastně o souboji mezi Valjeanem a Javertem (ať už tom skutečném, nebo morálním), tak toto mi požitek z filmu dost pokazilo. Jedná se určitě o dobrý film, který ani přes obří stopáž nenudí, ale pro mě je nejlepší verze Bídníků TAHLE, i když s tímto názorem budu v jasné menšině. 60 %(5.11.2015)

Vážení, dovolte mi použít slova, která ve čtvrtém ročníku střední školy vyslovil před tabulí jeden z mých více nadaných třídních spolubojovníků. Podotýkám, že se vždy pyšnil faktem, že jediná literatura, která mu omylem zkřížila jeho životní cesty, byl jeden díl čtyřlístku a dramatický příběh Coura a Courka. - ,,Jako takhle - Sou to Chudáci, to napsal Francouz, ten Hugo, a je to drámo. Se tam vyskytuje Žánžán, kerej docela má hlad, tak votočí nějaký housky. Prosím? Aha. No, prostě pečivo. A voni ho vodvezou do krimu...co? Na gajeje? No, tak tam, jo, a von nějak veme roha asi. A najde si tu....Klozetu? (vyděšený pohled do davu napovídajících) Co? Jo, hehe, Kazetu. Co že je jeho? Asi stará, ne? Né, si nedělám prd...legraci. Je to jeho to....(co? cože?) jo, strouhanka. To je asi blbost, co? Skovanka, jo. A von je honí ten, fízl. Aha. Tak pardon, policejní inspektor. Jak se jmenoval, jo? Éééé Jarda. (co?) Javrda teda. No a ten Javrda je docela vostrej hajzl, do toho se nějak zamotaj ňáký němý barikády......." Zde došla vyučujícímu míra decentnosti, definitivně nasadil šílený úsměv a poslal jej se čtyřkou směrem k židličce. Díky čemuž byl můj velevážený kolega připuštěn k maturitě, kterou absolvoval v podobném dechberoucím stylu. Dnes se vyskytuje v několika dozorčích radách....To nic, jen taková vsuvka o dávno padlých hrdinech. Tato verze Ubožáků je klasická, nostalgická a nejlepší. A ten starý dědek s vizáží pomuchlaného citronu byl skutečně famózní herec!(3.2.2013)