Plíživý děs

Michael Gornick

Předloha:

Stephen King (povídka)

Les Reed

Ďalšie výborné poviedky zo série Creepshow 2. Tentokrát to režíroval Michael Gornick ktorý režíroval aj Tales from the darkside tv seriál. Zahral si tu aj Tom Savini. Prvá poviedka je o indiánovi ktorý pomstí smrť svojich priatelov 75 percent. Druhá poviedka je už o parte mladých ludí ktorý sa rozhodnú ísť na jazierko a postupom čase zistujú že vo vode je nejaká škvrna 85 percent. Tretia poviedka je o stopárovi ktorý nenechá na pokoji jednú ženu a stále ju prenasleduje 80 percent. Takže keď si to zhrniem jedná sa o velmi kvalitné poviedkové béčko so všetkým čo má mať. Škoda že sú tu len 3 poviedky :(.(26.3.2008)

Tři, ....vlastně čtyři příběhy se scénářem od Georga A. Romera, podle námětu mistra hororu pana Stephena Kinga. Příběh první z názvem BILL je vlastně i příběh poslední a je jediný kreslený. Spojuje ostatní tři příběhy a dělá vlastně jakousi mezi hru. Příběh druhý nese název STARÝ NÁČELNÍK DŘEVĚNÁ HLAVA : je to smutný příběh a navozuje zdání, že ostatní budou podobné, leč nic není, jak se zdá. Přidám jen malý postřeh, když zemře první ze zlodějů, je na vteřinu vidět Edie, maskot skupiny Iron Maiden http://ironmaiden.rtyne.com/view.php?cisloclanku=2007020005 Druhý příběh má název PRÁM : DIALOG - RANDY ( Daniel Beer ) : Už jsi někdy viděl dokonale kulatou skvrnu ? DEKE ( Paul Satterfield ) : Já neviděl nikdy žádnou skvrnu. LAVERNE ( Jeremy Green ) : Sežralo to Rachel ( Page Hannah ). A bude i trocha erotiky. V jednom záběru je vidět kryt od zvukařského mikrofonu....to není ta erotika, ta je jindy. Příběh třetí je PŘÍBĚH STOPAŘE : CITÁT - Šest orgasmů za 150 dolarů, to je 25 za kus. Jo a jinak dík za svezení dámo !!! Velice veselý příběh z prvky černého humoru. Hudbu k příběhům složil Les Reed.(6.6.2010)

• JAn

Původní Creepshow si v lecčem zadal s geniálními Tales From the Crypt a bavil, kdežto jeho pokračování se jen neohrabaně vleče, osekané o veškeré gore, humor a bez romerovského šarmu. Nebýt povídky The Raft a několika zábavných cameí, nebylo by na něm zajímavé prakticky nic. To už raději někde vyhrabu svoje staré Eerie přečtu si je aspoň třikrát.(30.5.2009)

jo mě to hodně bavilo...(13.4.2009)

V porovnání s prvním dílem je to veliké zklamání.Serie příběhů,ze kterých mě pořádně neuchvátil ani jeden,ani jeden mě pořádně nevystrašil.Asi nejpovedenější mi tedy přišel příběh o zabijácké rašelině,či co to bylo,který by ale v prvním díle byla tím nejhorším.(27.5.2009)

• - Scénář napsala legenda zombie hororů George A. Romero. (facojurka)

• - Na začátku třetí povídky si je možné všimnout na polici za postelí s milenci, knihy "It" (česky vyšlo pod názvem "To"), jejíž autorem je sám autor literární předlohy Stephen King - ten se objeví ve třetí povídce v malé roli řidiče kamionu, který je svědkem nehody. (Scytale)

• - V prvej poviedke môžeme v karavane vidieť plagát "The Trooper" heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)