poster

Plíživý děs

 • český

  Creepshow - Plíživý děs

 • český

  Creepshow 2: Plíživý děs

 • anglický

  Creepshow 2

Horor / Komedie / Fantasy / Povídkový

USA, 1987, 92 min

Režie:

Michael Gornick

Předloha:

Stephen King (povídka)

Hudba:

Les Reed
(další profese)
 • JAn
  **

  Původní Creepshow si v lecčem zadal s geniálními Tales From the Crypt a bavil, kdežto jeho pokračování se jen neohrabaně vleče, osekané o veškeré gore, humor a bez romerovského šarmu. Nebýt povídky The Raft a několika zábavných cameí, nebylo by na něm zajímavé prakticky nic. To už raději někde vyhrabu svoje staré Eerie přečtu si je aspoň třikrát.(30.5.2009)

 • Pilda17
  ***

  Horší než jednička, ale stále snesitelná podívaná, bohužel jen už lehce nadprůměrná.. 5/10 = 55%(29.8.2011)

 • tron
  *

  „Z toho plynie poučenie, aby ste nikdy nebrali stopárov. Predkom svojho auta.“ V roku 1982 nakrútil George A. Romero mozaikový horor CREEPSHOW podľa poviedok svojho kamaráta Stephena Kinga, ktorý si v jednom príbehu aj zahral a napísal scenár resp. adaptoval vlastné poviedky. Druhý diel King už opustil (ak nerátame cameo rasistického kamionistu) a Romero zostal „len“ ako scenárista (zasa podľa Kingových poviedok), pričom „roznášača novín“ si zahral kamarát, maskér Tom Savini. Bohužiaľ, je to zlé. Projekt stál málo (najslávnejšou tvárou je George Kennedy z FRAJERA LUKEA, vražedná „škvrna“ vyzerá ako plachta a rozhodne nefosforeskuje a nikoho nehypnotizuje tak, ako v poviedke, trikovo náročnejšie sekvencie sú dokonca kreslené) a príbehy sú slabé. Prvý o soche dreveného Indiána o ničom, tretí o ničom (a už aj bez pointy), jedine prostredný za niečo stojí, ale atmosféra jesenného jazera (v ktorom niečo pláva) bola oveľa lepšia v poviedke (v Čechách vyšla v zbierke „Hmla“).(28.5.2011)

 • choze
  **

  Další tři Kingovy povídky, z nichž za zmínku stojí jen ta prostřední, jednoduchý a výborný Raft.(6.10.2007)

 • Terva
  ****

  Tři, ....vlastně čtyři příběhy se scénářem od Georga A. Romera, podle námětu mistra hororu pana Stephena Kinga. Příběh první z názvem BILL je vlastně i příběh poslední a je jediný kreslený. Spojuje ostatní tři příběhy a dělá vlastně jakousi mezi hru. Příběh druhý nese název STARÝ NÁČELNÍK DŘEVĚNÁ HLAVA : je to smutný příběh a navozuje zdání, že ostatní budou podobné, leč nic není, jak se zdá. Přidám jen malý postřeh, když zemře první ze zlodějů, je na vteřinu vidět Edie, maskot skupiny Iron Maiden http://ironmaiden.rtyne.com/view.php?cisloclanku=2007020005 Druhý příběh má název PRÁM : DIALOG - RANDY ( Daniel Beer ) : Už jsi někdy viděl dokonale kulatou skvrnu ? DEKE ( Paul Satterfield ) : Já neviděl nikdy žádnou skvrnu. LAVERNE ( Jeremy Green ) : Sežralo to Rachel ( Page Hannah ). A bude i trocha erotiky. V jednom záběru je vidět kryt od zvukařského mikrofonu....to není ta erotika, ta je jindy. Příběh třetí je PŘÍBĚH STOPAŘE : CITÁT - Šest orgasmů za 150 dolarů, to je 25 za kus. Jo a jinak dík za svezení dámo !!! Velice veselý příběh z prvky černého humoru. Hudbu k příběhům složil Les Reed.(6.6.2010)

 • - Scénář napsala legenda zombie hororů George A. Romero. (facojurka)

 • - V prvej poviedke môžeme v karavane vidieť plagát "The Trooper" heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)

 • - Na začátku třetí povídky si je možné všimnout na polici za postelí s milenci, knihy "It" (česky vyšlo pod názvem "To"), jejíž autorem je sám autor literární předlohy Stephen King - ten se objeví ve třetí povídce v malé roli řidiče kamionu, který je svědkem nehody. (Scytale)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace