Pokud bych měl srovnávat tři premiérové pohádky (Princezna a písař, Kdyby byly ryby a Láska na vlásku), které na vánoční svátky 2014 připravila ČT, musím jednoznačně konstatovat, že "Láska na vlásku" má u mě jednoznačně nejlepší hodnocení. Vše co jsem psal zde na ČSFD ohledně těch prvních dvou, u této neplatí. Alespoň tedy vznikla jedna, která se dialogy nesnaží za každou cenu získat teenagery, princezna nebičuje své tělo aerobikem a hloupě akčně nešplhá po střechách. Dokonce ani král se přitrouble nechová a vše je jaksi normální a přirozené. Dialogy přiměřené současnosti a vkusně zapadající do historického prostředí, děj je zajímavý a opravdu vánočně pohádkový. LÁSKA NA VLÁSKU by měla být zařazena do vysílání na Štědrý večer. Ta jediná si to zasluhovala. Tu jedinou jsem s radostí shlédl a děkuji Marianě Čengelové-Solčanské za krásný scénář i režii, jakožto hercům za přirozené a mistrovské podání. Pravděpodobně jen a jen proto, že "Láska na vlásku" není původem česká, byla zařazena až na druhý svátek vánoční. Bohužel, dáváme přednost českým nevkusným produktům, před kvalitní zahraniční tvorbou.(27.12.2014)

Do třetice všeho dobrého, toho zlého bylo v této pohádce pomálu. Konečně klasická pohádka bez vele-vtipných glos a akčních hrátek. Pro děti natočeno bez jinotajů, dvojsmyslů a zbytečných vulgarit, za což tleskám. Pěkné kostýmy a nádherná krajina a prostředí Oravy. Dokonce mi nevadil T.Matonoha a to z důvodu, že jej režisér nechal nadabovat. Z ukázek jsem z hlavního hrdiny odvázaná nebyla, ale nakonec mi byl docela sympatický. A závěrečné vládnutí půl na půl mě pobavilo.(26.12.2014)

Zbytočne zlé prvé ohlasy. Pohodová rozprávka, lepšie zrežírovaná ako napísaná, ktorá sa stále drží tradície slovenskej rozprávky a je (našťastie) na hony vzdialená tej modernej českej. V českom dabingu sú odstránené nedostatky v artikulácii Celeste Buckingham. Príbeh je skôr o situácii zámeny dvoch ľudí (Princ a bedár) ako nejakom dejovom vývoji, ale film pekne odsýpa hlavne vďaka sympatickému výkonu mladého Spišáka. Prekvapivo funkčný mix známych motívov...(29.12.2014)

Není to špatné. Nevyužitý potenciál, ale na jedno shlédnutí to jde.(11.1.2015)

Popravdě řečeno mám radši pohádky, ve kterých dobro překonává překážky zla. Tady zlo bylo tak neschopné, že radši ani moc nepřekáželo, takže to bylo celé jen o dvou stejně vypadajících mladících, kteří chtěli žít jinak, než žili. A na to mi výsledný film zase připadal příliš dlouhý. Aspoň to bylo trochu výpravnější, než bývá ve zdejších krajích zvykem – takže tentokrát hodnocení průměrného filmu zaokrouhluji nahoru.(26.12.2014)

• - Niektoré kostýmy Celeste Buckingham (Beatrix) vážili aj viac ako 10 kg. (Zdroj: sme.sk) (classic)

• - Režisérka Mariana Čengelová-Solčanská sa inšpirovala románom Marka Twaina - "Princ a bedár". (Zdroj: refresher.sk) (classic)

• - Film sa nakrúcal 35 dní vo viacerých lokalitách - Oravský hrad, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, Nitriansky hrad, Kostolík sv. Michala v Dražovciach a v štúdiách RTVS. (figliar)