Není to špatné. Nevyužitý potenciál, ale na jedno shlédnutí to jde.(11.1.2015)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Výprava 9/10/// PLUS: nerušivě obsazeno pro mě méně známými tvářemi, celé to působilo výpravně a dějově to pokrývalo celé království, které se žene do války, příběhově jsem v tom poznal pohádku Princ a chuďas s příměsí pohádky Na vlásku, závěr pohádky byl krásný MÍNUS: trochu razantnější střih, hlavně v závěru bych dal větší prostor jejich "prohození" a snažil se z toho vytěžit maximum a nebo přinést něco nového, o hereckém projevu hlavního představitele dvojrole by se dalo dlouze povídat, rozdíl tam byl, ale dokázal bych si představit i výraznější chování postav./// Shrnutí: Možná za to může předchozí televizní pohádka, kterou jsem viděl jen o pár dní dříve a s ohledem k této jsem ji asi nadhodnotil, ale pokud už se tak stalo, tak v podobném trendu hodnocení u pohádek budu pokračovat, protože laťka je dnes nastavena hodně nízko. Na druhou stranu, nejsem nikterak náročný divák a pokud mě děj, příběh a jiné momenty filmu dostanou a to tak že ho záhy hltám a přeji si aby ještě nebyl konec, tak to vypovídá o jisté a možná i velké kvalitě. Je jasné, že si dnešní moderní pohádka už těžko, velmi těžko získává status klasiky nebo dokonce legendy, ale proč se snažit za každou cenu dnešní pohádky srovnávat s tvorbou před 30 či 40 lety. Na dnešní možnosti a bez velkého očekávání jsem byl velice příjemně překvapen skloubením několika pohádkových motivů a musím říct, že se to povedlo. Láska na vlásku na mě udělala dojem pěkné, kvalitní pohádky./// Celkem 88%///(1.2.2015)

Nesnáším když předabovávají do češtiny slovenské herce ve dvouprodukčních filmech. Sice oficiálně se ČR na produkci nepodílela, ale je tam dost našich herců. No ale nejvíc mě dojalo, když jsem zjistila, že ve slovenské verzi předabovávali české so slovenštiny :D Já se teda koukla na tu slovenskou verzi, protože přece jen velká většina byli Slováci. Vím, že to má co dělat s nějakými nařízeními České televize a Slovenské televize, ale já myslela, že to se vztahuje jen na zahraniční filmy, že by se na Slovensku neměli pouštět třeba česky dabované americké snímky.. ale aby se to vztahovalo i na české a naopak.. kokotina. Velké mínus byl hlavní představitel prince/Tomáše. Tak - s prominutním - hnusného a nepřitažlivého prince jsem ještě neviděla. Další mínus - "hrozně inteligentní dialogy" - tohle bych dala snad do tří závorek, jak je to nadnesené. Další mínus - spousta naprosto do extrémní blbosti dovedených scén. Např. když utíkal Tomáš před strážema, tak nemohl běžet rovně a co nejrychleji, ale musel při tom smést snad každý stánek a zavadit o každého člověka, co tam po cestě byl a všechny je srážel k zemi. Nebo když tu Hanu honili vlci.. On ji zachránil tím, že řval "Běž rychleji." ehm... tím jí výýýýrazně pomohl a pak ještě lama hodil držku a jebl se do hlavy. No a když potom Hance říkal: "Ja niesom Tomáš. Volám sa Matěj a som kráľov syn. - Ma to nevadí." ... tak ještě aby ti to vadilo holka:D Ale jinak fajn... sice jsem na to teď snesla hodně kritiky, ale v závěru to byla hezká průměrná pohádka.(6.2.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $202,065▐ zlé obsadenie, skoro amatérsky prednes, dejovo suché a bez iskry, kamera odnikiaľ nikam fakt zle nasnímané, sklamanie /20%/(2.1.2015)

Samuel a Celeste, to bol skvelý výber, aj keď Celeste a tu veľmi neprejavila, čo je škoda. Rozprávka je na tie scény príliš málo zaujímavá, chýba tam viac humoru, viac pamätných scén, no záver bol skvelý. Tieto sviatky si prechádzam novodobé slovenské rozprávky a táto porazila u mňa tú novšiu Johankino tajomstvo. Čengelová-Solčanská vie točiť, to je badať, je to profesionálne, nerušivé a pritom to nie je jednoduché točiť trocha pozmenene takú klasiku od Twaina. Prostredie aj dej sú pekne skĺbené, nie je to trápne, nie veľmi klišoidné, úplná oddychovka, občas možno až príliš.(27.12.2015)