Pokud bych měl srovnávat tři premiérové pohádky (Princezna a písař, Kdyby byly ryby a Láska na vlásku), které na vánoční svátky 2014 připravila ČT, musím jednoznačně konstatovat, že "Láska na vlásku" má u mě jednoznačně nejlepší hodnocení. Vše co jsem psal zde na ČSFD ohledně těch prvních dvou, u této neplatí. Alespoň tedy vznikla jedna, která se dialogy nesnaží za každou cenu získat teenagery, princezna nebičuje své tělo aerobikem a hloupě akčně nešplhá po střechách. Dokonce ani král se přitrouble nechová a vše je jaksi normální a přirozené. Dialogy přiměřené současnosti a vkusně zapadající do historického prostředí, děj je zajímavý a opravdu vánočně pohádkový. LÁSKA NA VLÁSKU by měla být zařazena do vysílání na Štědrý večer. Ta jediná si to zasluhovala. Tu jedinou jsem s radostí shlédl a děkuji Marianě Čengelové-Solčanské za krásný scénář i režii, jakožto hercům za přirozené a mistrovské podání. Pravděpodobně jen a jen proto, že "Láska na vlásku" není původem česká, byla zařazena až na druhý svátek vánoční. Bohužel, dáváme přednost českým nevkusným produktům, před kvalitní zahraniční tvorbou.(27.12.2014)

Nejlepší vánoční TV pohádka letošního roku, akorát že příliš, příliš dlouhá. Bohužel. Přitom má téměř vše, co většině současných pohádek schází - sympatického hlavní hrdinu, který tentokrát umí hrát tak dobře, že dvojroli zvládne bez problémů, půvabnou princeznu (akorát se tedy mohla usmát dříve než po 80 minutách), charismatického krále (inu Tomáš Hanák), velkorysou výpravu, která si ale nehraje na Hollywood. Scénář vsadil na jistotu, příběh Prince a chuďase si poupravil podle potřeb a obešel se bez pokusů o humor, satiru a další věci, které jsou fajn jen tehdy, když se povedou. Dobré.(28.12.2014)

Pokud nemáme vlastní dobrou nosnou myšlenku, půjčíme si ji od klasika a na kmen jeho ideje naroubujeme vlastní, více či méně zdařilé, představy. Twaina si vzalo do parády víc tvůrců a já stále čekám na to, až se ke mně, jako divákovi, dostanou zfilmované povídky z knížky "Jak zahnat splín". Zatím tu máme, nevím ani kolikátou, variaci na Prince a chuďase, zasazenou do historizujících reálií. Zatímco děti netuší, dospělý divák si užije Tomáše Hanáka v roli Jánose Hunyadiho, havrana ve zlaté kleci i ten (ale vážně strašně šeredný) královský prsten jako odkazy na rodovou pověst Korvínů. Hlavní hrdina byl hezký chlapec, což můžeme (s bolavou vzpomínkou na včerejší českou pohádku na Boží hod vánoční o rybách) Slovákům jenom závidět, ženské hrdinky .... zatímco Hanina jemná, nenápadná krása do role i pohádky jako celku zapadala, Celeste mě nijak neoslnila a pokud ten hlas v závěrečné písni byl její, doporučila bych pojídat méně drátěnek. Z ženských postav nejsympatičtější byla malá Dorotka. Krásné kostýmy, krásné exteriéry, neokoukané tváře (což slovenští diváci mohou nahlížet radikálně jinak), spousta zvířat, což musí nadchnout každého. Z těch nových pohádek patří tahle k těm zdařilejším. Jen marně přemýšlím, kam vytěsnili Kateřinu z Poděbrad.(26.12.2014)

• Katarine

Nuda, nuda a nic než nuda. Ale že jsem viděla i horší věci, odpad! tomu nedám.(26.12.2014)

• MáŠa

Není to zlý, ale byla to trochu nuda. Proto to mé hodnocení. Prezentované je to jako pohádka, ale moc jí to ani nepřipomínalo(26.12.2014)