Konec je korunou všeho. Nebýt toho jednalo se by se po delší době o klasicky vyprávěnou pohádku s klasickými postavami, klasickým rozvržením dobra a zla, v klasických kulisách (mimochodem, nádherné exteriérové záběry). Pohádkám klasika sluší.(26.12.2014)

Není to zase tak špatné, ale je to strašně zdlouhavé, být to o 20 minut kratší,úplně by to stačilo. Dcera se u toho dost nudila.(26.12.2014)

• honajz

Hodně slabé, zdlouhavé, nudné a nevtipné. Takové řemeslně odvedené, ale bez špetky něčeho navíc, nějaké invence nebo filmařského nadšení. Zajímavé lokace, středověký look, ale postavy absolutně nezajímavé a celkově nijaké, nanicovaté. K tomu ještě taková ta instantní režie, mizerný střih, zbytečně zdlouhavé záběry (celé to má 111 minut!, nikoliv 97, jak je zde uvedeno), takže se z toho časem stává nezáživná manýra, na kterou je utrpení koukat.(26.12.2014)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Výprava 9/10/// PLUS: nerušivě obsazeno pro mě méně známými tvářemi, celé to působilo výpravně a dějově to pokrývalo celé království, které se žene do války, příběhově jsem v tom poznal pohádku Princ a chuďas s příměsí pohádky Na vlásku, závěr pohádky byl krásný MÍNUS: trochu razantnější střih, hlavně v závěru bych dal větší prostor jejich "prohození" a snažil se z toho vytěžit maximum a nebo přinést něco nového, o hereckém projevu hlavního představitele dvojrole by se dalo dlouze povídat, rozdíl tam byl, ale dokázal bych si představit i výraznější chování postav./// Shrnutí: Možná za to může předchozí televizní pohádka, kterou jsem viděl jen o pár dní dříve a s ohledem k této jsem ji asi nadhodnotil, ale pokud už se tak stalo, tak v podobném trendu hodnocení u pohádek budu pokračovat, protože laťka je dnes nastavena hodně nízko. Na druhou stranu, nejsem nikterak náročný divák a pokud mě děj, příběh a jiné momenty filmu dostanou a to tak že ho záhy hltám a přeji si aby ještě nebyl konec, tak to vypovídá o jisté a možná i velké kvalitě. Je jasné, že si dnešní moderní pohádka už těžko, velmi těžko získává status klasiky nebo dokonce legendy, ale proč se snažit za každou cenu dnešní pohádky srovnávat s tvorbou před 30 či 40 lety. Na dnešní možnosti a bez velkého očekávání jsem byl velice příjemně překvapen skloubením několika pohádkových motivů a musím říct, že se to povedlo. Láska na vlásku na mě udělala dojem pěkné, kvalitní pohádky./// Celkem 88%///(1.2.2015)

Za mě je to takový průměr - rozhodně jsem se nějak extra nenudila, byl to celkem fajn příběh. Herecké výkony... no, takové na hraně. Jen to předabování, uf uf.(3.1.2016)