Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kimon
  ****

  Pokud bych měl srovnávat tři premiérové pohádky (Princezna a písař, Kdyby byly ryby a Láska na vlásku), které na vánoční svátky 2014 připravila ČT, musím jednoznačně konstatovat, že "Láska na vlásku" má u mě jednoznačně nejlepší hodnocení. Vše co jsem psal zde na ČSFD ohledně těch prvních dvou, u této neplatí. Alespoň tedy vznikla jedna, která se dialogy nesnaží za každou cenu získat teenagery, princezna nebičuje své tělo aerobikem a hloupě akčně nešplhá po střechách. Dokonce ani král se přitrouble nechová a vše je jaksi normální a přirozené. Dialogy přiměřené současnosti a vkusně zapadající do historického prostředí, děj je zajímavý a opravdu vánočně pohádkový. LÁSKA NA VLÁSKU by měla být zařazena do vysílání na Štědrý večer. Ta jediná si to zasluhovala. Tu jedinou jsem s radostí shlédl a děkuji Marianě Čengelové-Solčanské za krásný scénář i režii, jakožto hercům za přirozené a mistrovské podání. Pravděpodobně jen a jen proto, že "Láska na vlásku" není původem česká, byla zařazena až na druhý svátek vánoční. Bohužel, dáváme přednost českým nevkusným produktům, před kvalitní zahraniční tvorbou.(27.12.2014)

 • rt12
  ****

  Do třetice všeho dobrého, toho zlého bylo v této pohádce pomálu. Konečně klasická pohádka bez vele-vtipných glos a akčních hrátek. Pro děti natočeno bez jinotajů, dvojsmyslů a zbytečných vulgarit, za což tleskám. Pěkné kostýmy a nádherná krajina a prostředí Oravy. Dokonce mi nevadil T.Matonoha a to z důvodu, že jej režisér nechal nadabovat. Z ukázek jsem z hlavního hrdiny odvázaná nebyla, ale nakonec mi byl docela sympatický. A závěrečné vládnutí půl na půl mě pobavilo.(26.12.2014)

 • klerik
  ***

  Zbytočne zlé prvé ohlasy. Pohodová rozprávka, lepšie zrežírovaná ako napísaná, ktorá sa stále drží tradície slovenskej rozprávky a je (našťastie) na hony vzdialená tej modernej českej. V českom dabingu sú odstránené nedostatky v artikulácii Celeste Buckingham. Príbeh je skôr o situácii zámeny dvoch ľudí (Princ a bedár) ako nejakom dejovom vývoji, ale film pekne odsýpa hlavne vďaka sympatickému výkonu mladého Spišáka. Prekvapivo funkčný mix známych motívov...(29.12.2014)

 • Tony.cs
  ***

  Není to špatné. Nevyužitý potenciál, ale na jedno shlédnutí to jde.(11.1.2015)

 • Slarque
  ***

  Popravdě řečeno mám radši pohádky, ve kterých dobro překonává překážky zla. Tady zlo bylo tak neschopné, že radši ani moc nepřekáželo, takže to bylo celé jen o dvou stejně vypadajících mladících, kteří chtěli žít jinak, než žili. A na to mi výsledný film zase připadal příliš dlouhý. Aspoň to bylo trochu výpravnější, než bývá ve zdejších krajích zvykem – takže tentokrát hodnocení průměrného filmu zaokrouhluji nahoru.(26.12.2014)

 • - Niektoré kostýmy Celeste Buckingham (Beatrix) vážili aj viac ako 10 kg. (Zdroj: sme.sk) (classic)

 • - Režisérka Mariana Čengelová-Solčanská sa inšpirovala románom Marka Twaina - "Princ a bedár". (Zdroj: refresher.sk) (classic)

 • - Film sa nakrúcal 35 dní vo viacerých lokalitách - Oravský hrad, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, Nitriansky hrad, Kostolík sv. Michala v Dražovciach a v štúdiách RTVS. (figliar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace