Do třetice všeho dobrého, toho zlého bylo v této pohádce pomálu. Konečně klasická pohádka bez vele-vtipných glos a akčních hrátek. Pro děti natočeno bez jinotajů, dvojsmyslů a zbytečných vulgarit, za což tleskám. Pěkné kostýmy a nádherná krajina a prostředí Oravy. Dokonce mi nevadil T.Matonoha a to z důvodu, že jej režisér nechal nadabovat. Z ukázek jsem z hlavního hrdiny odvázaná nebyla, ale nakonec mi byl docela sympatický. A závěrečné vládnutí půl na půl mě pobavilo.(26.12.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $202,065▐ zlé obsadenie, skoro amatérsky prednes, dejovo suché a bez iskry, kamera odnikiaľ nikam fakt zle nasnímané, sklamanie /20%/(2.1.2015)

Pokud nemáme vlastní dobrou nosnou myšlenku, půjčíme si ji od klasika a na kmen jeho ideje naroubujeme vlastní, více či méně zdařilé, představy. Twaina si vzalo do parády víc tvůrců a já stále čekám na to, až se ke mně, jako divákovi, dostanou zfilmované povídky z knížky "Jak zahnat splín". Zatím tu máme, nevím ani kolikátou, variaci na Prince a chuďase, zasazenou do historizujících reálií. Zatímco děti netuší, dospělý divák si užije Tomáše Hanáka v roli Jánose Hunyadiho, havrana ve zlaté kleci i ten (ale vážně strašně šeredný) královský prsten jako odkazy na rodovou pověst Korvínů. Hlavní hrdina byl hezký chlapec, což můžeme (s bolavou vzpomínkou na včerejší českou pohádku na Boží hod vánoční o rybách) Slovákům jenom závidět, ženské hrdinky .... zatímco Hanina jemná, nenápadná krása do role i pohádky jako celku zapadala, Celeste mě nijak neoslnila a pokud ten hlas v závěrečné písni byl její, doporučila bych pojídat méně drátěnek. Z ženských postav nejsympatičtější byla malá Dorotka. Krásné kostýmy, krásné exteriéry, neokoukané tváře (což slovenští diváci mohou nahlížet radikálně jinak), spousta zvířat, což musí nadchnout každého. Z těch nových pohádek patří tahle k těm zdařilejším. Jen marně přemýšlím, kam vytěsnili Kateřinu z Poděbrad.(26.12.2014)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 24.12.2014+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 26.12.2014, réžia českého znenia (ČT 2014) = VLADIMÍR ŽĎÁNSKÝ- Pôvodná filmová rozprávka, ktorá ma ale ničím prevratným či povšimnutiahodným neoslovila. Bohužiaľ ani deti a to je asi dosť podstatné mínus. (26.12.2014)(26.12.2014)

Není to zase tak špatné, ale je to strašně zdlouhavé, být to o 20 minut kratší,úplně by to stačilo. Dcera se u toho dost nudila.(26.12.2014)