Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

Milwa

Dokonalost leží v detailu a když Vás už v úvodních titulcích praští do oka jasná dobová nepřesnost tak je to blbý. Vysoké šampusky prostě ve 40.tých letech nepoužívali (Schválně mi ukažte jediný film ze 40.tých let kde mají vysoké sklenice), stejně jako Hitler asi nepil čaj ze servisu president. Jsou to detaily, ale mě na těchto drobnostech prostě záleží. Nebyl to úplně špatný film, ale k opravdu dobrému filmu mu schází lepší scénář, méně klišé a preciznost. ()

Danqo

Prepudrované. miestami príliš gýčové, extragýčová záverečná scéna, Táňa, ktorá mala najkrajší prízvuk v angličtine a príbeh, ktorý mi nič nedal. Škoda. ()

Camac

Začátek se skoro nedá vydržet. Všechno je tak pitvorné. Později už to tím příběhem, jaksi toporně drží pohromadě. Za dvacet let bych to dal do kina otrlého diváka jako nízkorozpočtovou parodii na historické drama. Ten 80 milionový rozpočet tomu nebude nikdo věřit. ()

vito_corle odpad!

Čekal jsem kus historie, kterou známe všichni z filmů i knih. Lída se mi fakt nelíbila! Baarovou mám rád, je to prostě dívka v modrém. Filmová Lída byla hodně slabá náhražka.Scéna s ministrem propagandy byly legrační a Adolf Šafránek doslova k pláči. Jestli film měl někoho pobavit šlo to ztuha-děj, herci, divné prostřihy, které měly asi přidat na napětí. ()

Chundys

Je mi líto, ale na české poměry, je to strašně hrozný snímek pro mne. Stěží a s nechutí jsem to dokoukal. ()

zdeny99

Výpravný retro film, na který by byli pyšni i v Hollywoodu. Těch 80 milionů je zde opravdu znát, i proto je Lída Baarová je podle mě filmem světového formátu. I když má v sobě řadu filmových chyb a jednu dozajista úmyslně natočenou, a to závěrečnou scénu ze dvora Pankrácké věznice. [13157. hodnocení, 828. komentář, 53%] ()

Mlle

Film mě velice příjemně překvapil. Čekala jsem opravdový propadák. Lída Baarová je ale překvapivě kvalitní film se slušnými výkony všech zúčastněných, s adekvátní výpovědní hodnotou a dobře vedeným syžetem od začátku až do tragických konců. Zdejší zpracování všeobecně známých faktů je věrné Baarové výpovědi a zachycuje částečně i sobectví všech v této divné rodině – to jediné mi snad ve filmu chybí – vykreslení reálné situace v rozhádaném, nepřátelském domově, kde psychická a emocionální nestabilita a zaměření na sebe sama vedla k důrazu na kariéru i ke katastrofickému vyústění. Nebyly to okolnosti, ale způsob, jakým je konkrétní lidé konkrétně zpracovali. V jiné rodině by stejné události probíhaly jinak. Herci se jich ve filmu ujali dobře, je to asi nejlepší filmové vystoupení Táni Pauhofové. K Lídě Baarové byli Renč a Hubač poměrně shovívaví. ()

ZorkaJ

Veliká škoda promarněného potencionálu. Lída Baarová má rozhodně co říci a klidně by se z jejího života  dal natočit i několikahodinový seriál. Film je pojat křečovitě. Postavy a jejich herecké výkony jsou odbyté a působí levným hereckým výkonem.. Ve filmu chybí cit k jednotlivým postavám a láska k osobě Lídy Baarové jako takové. ()

djfun

Když je na scéně Pauhofová, potažmo výbornej Markovics, drží to povětšinou aspoň obstojně nad vodou, vše kolem je bída. Kříž jako prskající karikatura Hitlera je vážně lacinej "džouk". Stašová nevhodně přehrává Pelíšky, líp nedopadají ani Mádl a bohužel i Procházková, Vágnerová pak úplná tragédie. Typická melodramaticky polokýčová Renčovina, která nedokáže jít syrově na dřeň, ale zas úplnej průser taky ne. Hodnotim jen filmové provedení, faktickou a lidskou stránku radši ne... ()

Ombak▼Penari

Tak včera večer viděno a raději až dnes okomentováno, protože jsem si fakt nebyl jistý jak se k tomu postavit. Asi hodně záleží, jakou optikou se na to budete dívat. Porovnám-li to prostě s tím, co se u nás obecně přes rok točí, tak je to relativně nadprůměrná podívaná, která stojí za to kino. Jenže to ještě neznamená, že to je dobrý film a snese srovnání s evropskou první ligou. Těžko pro mě to celé nějak jednoduše shrnout. Nejspíš jako promarněnou šanci na zpracování slavného českého příběhu do filmové pecky, která by v pohodě oslovila celou Evropu. Z tohoto pohledu bohužel asi zaplať pánbůh, že si atentát na Heydricha rozebrali zahraniční tvůrci místo tuzemských filmařů, třeba z toho spíš vyleze něco světového. Lída Baarová mě nezklamala až tak, jako asi většinu ostatních. Osobně bych řekl, že obsadit Táňu Pauhofovou byla trefa do černého i přes její nepodobnost skutečné Lídě. Jako filmová dáma a femme fatale mi přišla výborná. Rozhodně v kontrastu s příšerným Goebbelsem, který byl opravdu vyslovenou karikaturou svého reálného vzoru a k tomu naprosto mimo mísu namluvený Viktorem Preissem. Ostatní obsazení je tak půl napůl trefa a šlápnutí vedle, od skvělého Gedeona Burkharda a Simonu Stašovou až k asi nerozporuplnějšímu Pavlovi Křížovi, který podle mě ale Hitlera neztvárnil tak mizerně, jak se obecně rozhlašuje, pokud ho ale (stejně jako ostatní nacisty ve snímku) nebudeme srovnávat se skvostným obsazením Pádu třetí říše. Problémy snímku jsou někde úplně jinde a to především ve faktu, že snímek postrádá jakoukoliv dramatičnost či atmosféru. Nedaří se vybudovat Třetí říši tak, aby z ní aspoň minimálně mrazilo, vůdce, ze kterého by šel strach, okamžiky v životě, že kterých by čišelo zoufalství či radost z triumfu, jakoukoliv emoci, která by doprovodila to drahé divadlo. Dobré nápady jako příjezd Lídy do Berlína, natočený jak z dobového filmového materiálu, střídají jalovosti typu ohnivé erotické scény, všechno je to na hranici dobré a špatné filmařiny. Proklínaný televizní look je realitou minimálně ve větším než malém počtu scén. Celkově jsem si z toho odnesl rozporuplné pocity. Nemlátil jsem v kině hlavou o sedačku (ani si nedělal uzel na přirození jako dělá obvykle verbal), ale pocit promarněné šance na fakt velký český filmový flák prostě převládá. Místo toho přišla omalovánka, kterou strčí do kapsy Krev zmizelého, Je třeba zabít Sekala i Habermannův mlýn a mnozí další. ()

Majkak

V úvodu se již zestárlá Baarová ptá, zda je hříchem milovat zločince. Na otázku se velmi špatně odpovídá již z toho důvodu, že Táňa Pauhofová není schopna svým výkonem přesvědčit diváka o vášnivém citu ke Goebbelsovi. Sice deklaruje proklamace o jeho charismatu, ale to z Karla Markovicse příliš nečiší. A vše ještě podtrhuje nevydařený dabing. Křečovitý dojem umocňuje i vypjatá hudba zaznívající v některých důležitých okamžicích. Na plátně telenovela a k tomu buší wagnerovská témata. Rozhodně víc je to hraný komiks a občas i nechtěná komedii než drama nebo romantika. ()

HyneX

Ten film mě zpočátku vůbec nelákal, protože Renč už před delší dobou přestal patřit mezi mé oblíbené režiséry. Ale když vidím to rozporuplné hodnocení tady na Čsfd a vlastně i v médiích (kritici VS president), tak se na to snad podívám. Uvidíme, co bude lepší, jestli Lída Baarová, nebo Aljaška v plamenech. ()

Hopkins

4 hvězdičky jen z trucu jak to tady každý kritizuje. pro mě je to 75%, Netvrdím že je to něco z čeho jsem padnul na zadek, to rozhodně ne ALE taky jsem zase neviděl nic tak příšerného abych tomu musel dávat odpad jednu nebo dvě hvězdičky. Samozřejmě že raději bych 150,- ušetřil za kino a kouknul na to doma u televize ale to nemění nic na faktu, že pokud se odprostím od nějakého srovnávání s detailním knižním životopisem tak to úplně špatné nebylo. SAMOZŘEJMĚ PLUSY A MÍNUSY : Kříž jako Hitler mi překvapivě nevadil jako postava vylepali ho pěkně bohužel to odpálil jeho hlas, kdyby ho někdo předaboval nemuselo to být na škodu. Některé trapné scénky jako s popravou to si opravdu mohli odpustit s tím souhlasím ovšem, kostýmy auta celá ta výprava se mi líbila. Herecké výkony ? :-D no Mádl byl dobrej pošast ve své roli ale tak nějak bych tomu i věřil :-D Scény křišťálové noci byly natočený dobře, člověku to nahánělo husí kůži. Vyjímečně se mi i líbil ten Titanicovskej styl kdy stará paní vykládá svůj příběh a na konci si pro ní přijde "Její" dáběl. Věrohodnost příběhu, no ono to v tom filmu bylo řečeno vlastně pěkně , co když to bylo mé poslední herecké vystoupení a že v každém příběhu se něco ubere a něco přidá. Když to budou dávat v televizi asi se z novu na to podívám ovšem nevěřím že mi tento film utkví extra dlouho v hlavě do zlatého fondu bych ho asi nezařadil. ()

Evander

Pro mě zklamání. Blbě zrežírované, blbě zahrané a celkově dost odtažité, zejména s přihlédnutím k tomu, o jak silný příběh se jedná. A ten tak bohužel zůstává jediným pozitivem tohoto díla, byť jeho autentičnost dnes již pravděpodobně nelze nijak ověřit. 48% ()

Deratizer

Film je velmi kvalitně natočen, až na pár nepovedených aspektů, jako je např Hitler v podání Pavla Kříže. Jeho postava nebyla špatná, divák v záběrech z větší dálky skutečně vidí Hitlera, ale kámen úrazu byl jeho dabing, potažmo hlas Pavla Kříže. Nejtragičtěji to vyzní ve scéně, kdy se Hitler typicky rozčiluje a huláká. Hitlerův typicky rozvztekaný hlasitý projev Kříž svým hlasem zkrátka není schopen napodobit. Myslím, že vhodným řešením mohlo být Kříže předabovat, nejlépe do němčiny vhodně vybraným německým dabérem, který by Hitlera zvládl hlasově imitovat. Dále si tvůrci mohli odpustit neherce Mádla. Typického hňupa může hrát Mádl v mnoha jiných filmech, proč ho cpou sem? Jeho mluva působí trapně a dětsky, fakt si ho mohli odpustit. Toto není kvalitní herec! Ačkoliv jsem se o skutečnou herečku Lídu Baarovou nikdy nezajímal, tak mě film po některých negativních hodnoceních a komentářích zdejších rádoby odborníků nebo škodolibců velmi zaujal a kvalitativně překvapil. Pěkná kamera, střih, děj, kostýmy, prostě kvalitní film. ()

anavi.92

Komentáře k tomuto filmu mi spíš přijdou jako vyjádření osobních atipatií k režisérovi (ne, není to můj oblíbenec, je mi docela fuk). Pár lidí si zde také neuvědomuje, že to nemá být historický film, tedy nemá vykreslovat zrůdnosti té doby, ale je životopisný. Má tedy vypovídat o ženě, krásné mladé naivní herečce nezajímající se o politiku, která prostě v té době prožívala svůj život, sen, lásky. Samozřejmě film má své "mouchy". Některé scény zkreslené nebo přehnané (např. milost u šibenice), některé zbytečné (např. ztělesněné milování v plamenech), některé mi z jejího života chyběly. Ale celkově podle mého tento film povedeně zobrazuje nejdůležitější, osudové nebo zlomové okamžiky jejího života, jak ho známe jen z vyprávění v dokumentech. Herecké obsazení se mi líbilo. ()

Rockerman

Lída Baarová trpí typickými neduhy současného českého filmu a to je hlavně doslovnost. Nic se nenechává na divákovi, ale vše se nám do posledního detailu "vyoslí" v banálních debatách. Mluví se zbytečně moc a o věcech, které jsou zjevné a tedy lehce pochopitelné. Scénář je rozháraný a ke konci je to jen zkratka, jak už to konečně ukončit. Nemluvě o humorných scénách (a to někdy nechtěných), které do podobně zaměřených filmů prostě nepatří. Proč tedy mé nadprůměrné hodnocení? Kvůli hercům. Pavel Kříž bude navždy pro nás Štěpán Šafránek a tak jsem byl zvědavý, jak zvládne roli Hitlera. Když se člověk oprostí od Básníků (šlo to těžce), tak hlavně to jeho naštvatvání v Orlím hnízdě jsem mu věřil. Goebbelsův představitel je správně slizký a jeho žena (Lenka Vlasáková) je přesvědčivá. A pak je tu Tánička Pauhofová! Pro mne je v našem Česko-Slovenském "rybníčku" stejným fenoménem, jako je v celosvětovém měřítku Kate Winslet a proto kvůli ní přidávám jednu nadprůměrnou k jinak podprůměrnému filmu. ()

Faila

„Příběhy se nikdy nevykládají podle pravdy.“ Film, jaký by si Baarová jistě přála, ale jaký si možná nezasloužila. A tímto tvrzením vůbec nehodnotím její chování a vztahy, pouze film. Myslím, že je pro mnoho lidí snadné Baarovou odsoudit a oceňuji, že se tomuto stanovisku chtěli tvůrci vyhnout a nahlíželi na vyprávěné optikou Baarové. Četla jsem o rozhovoru s Baarovou, který byl pořízen několik let před její smrtí, z něhož bylo patrné, že se za své styky nestyděla a byla na ně naopak hrdá. A to zde vyobrazeno je, díky čemuž mě film ze začátku bavil. Pak ale nastoupil vztah s Goebbelsem a od té chvíle pro mě byl film spíše fraškou. Působil na mě jako nasládlá vášnivá love story téměř připomínající telenovelu. "Fašistické řádění" (vážně fašistické?) sledované Baarové vykulenýma očima na mě bohužel mělo efekt jistě opačný, než jaký byl autory zamýšlen, stejně tak celá ta poválečná tragika. A nedokáži říci, zda scény útěku Baarové působily tak komicky (pro mě zcela nemístně) jen kvůli Mádlovi. Osobně považuji osud Baarové (a její rodiny) za velmi tragický, ale za mě se právě ta jeho tragičnost v tomto filmu naprosto ztratila. Některé scény a záběry mi přišly nějak moc na efekt, až moc stylizované a přehnané. No a některé ty hemzy („Věci nejsou takový, jak na první pohled vypadaj,“ „Jsi v Čechách. Závist je nad vším a úspěch se neodpouští,“ „Myslím, že váš trest bude vždycky převyšovat vaši vinu“) si fakt mohli odpustit... Hlavní roli dle mě Pauhofová nezahrála vůbec špatně, ačkoliv charisma Baarové z ní na mě nečišelo. Velice mě překvapil Pavel Kříž, kterého bych si v roli vůdce nedokázala představit, ale on ji obstojně uhrál. Dvojku Alex Brandtner - Stockinger jsem si velice užila a pro Stašovou, Hubu a Malého mám slabost a jejich výkony, byť v malých rolích, pro mě byly z tohoto filmu rozhodně ty nejlepší. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady