Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

windows

Naprosté selhání v obsazování rolí. Samozřejmě, že antisemitismus je jen záležitostí Nacistů podle Renče. Místy komediální. Videomontáže otřesné. Děj docela nudný. Ateliéry a kulisy místama z osmdesátých let... ()

SurbPsycho

Vizuálne pekné...na český film až veľmi pekné. A však čo povedať na Táňu Pauhofovú, ty Tánička máš od Baarovej na 100 honkov ďaleko, vzhľadom na to, že som videla dokument Skaza krásou, zobrazený charakter Lídy v tomto snímku sa podľa mňa nezhoduje s charakterom Lídy Baarovej. Lída mi prišla viac naivná vo svojej podstate až nahlúpla a zasnená, vedená víziami svojej matky - vôbec mi neprišla až tak ctižiadostivá, prefíkaná líška so záludným úsmevom a so svojimi rozhodnutiami až moc prvoplánová ako ju zobrazila (škaredá) Táňa. A už vôbec podľa mňa nebola taká odvážna, aby si šla od Geobblesa pýtať povolenie, aby uvoľnil ďalšie peniaze na film a dovolil židovke, aby v ňom napriek zákazu hrala - na to by nemala gule (aj keď ktovie haha). Nerozumela som prečo sa počas skúšky/ nahrávania s Fröhlichom len jediný krát rozprávali nemecky a pán Hitler so svojím čiernym gestapom zrazu mumlali po česky, absolútne to stratilo autentickosť...a zrazu príde zaprdený režisér z halivúdu a ten mele anglicky a Lída tiež anglicky (mimochodom mám pocit, že v dokumente Baarova povedala, že nešla za veľkú mláku i kvôlu tomu, že nevedela dobre anglicky, jáááááj. Ale dávam (zatiaľ) 3* lebo som sa vyslovene nenudila ani som nezaspala, len som pi*ovala. ()

TommyDiamond

Renč tímto snímkem jen zpečetil jak slabým režisérem je a víc než filmu by se měl spíš věnovat svému chlastu a porotcování v tanečních soutěžích. Příběh slečny Baarové ať je jaký je, je ideálním podhoubím pro filmový trhák, ale podle mě nedokázal Renč proměnit klíčové situace snímku a přechody napříč časovou linií. Navíc na tak drahý snímek mi dost scén přišlo laciných a bez úrovně. Smutné je i to, že hlavním trumfem není příběh slečny Baarové, ale samotné postavy Gobelse a Hitlera. Snad se někdy najde někdo, kdo přetočí celý příběh do důstojné podoby. Dvě hvězdy ()

Stanix

Klasický případ vraždy nadprůměrného českého filmu zde na CSFD, zejména od samozvaných expertů co celý boží rok obrážejí kinoblokbástry s tituly jako supermaník, spajdrgay a seXman. Tohle opravdu není akční film o záchraně světa, popravě desítek nacistů a šťastným koncem s fekálně legračním humorem. Mě osobně se snímek líbil, protože jsem v něm hledal to, co logicky nabízet měl, tj. biografie Lídy. Jako fanoušek životopisů o zajímavých lidech jsem po tom hmátl všema deseti a věřte nebo ne osud Lídy Baarové je sakra zajímavej. Rozhodně doporučuju všem co mají rádi biografii a zajímají se o historii. ()

Marty7CZ

Kritika je tady myslím až z ranku fanatismu!!!! Mohlo bejt lepší, ale zas tam ty prachy vidět teda rozhodně jsou, takže 75% zaslouženejch... ()

ANTYCHRYST

Hmmmm... obrovské Halooooo a spousty povyku .... Výsledek ... Nudnej táhlej.. nezajímavej.... film.. Velké zklamání.. Takovej námět a takhle ho promarnit... Dvě hvězdy - ze slušnosti.. a kostýmy pro ženy. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Možná to bylo tématem a nebo scénařem, ale mě to prostě nebavilo. Jinak na české poměry je to celkem dobře natočeno. ()

Alan_Shearer

Filipe, Filipe, Filipe ... Fiiilipe, Filipe, Filipe. Drahý Zemanův rektální kolíku, víš o tom, že jsi béčko? Nebylo by lepší, kdyby jsi zůstal u klipů Hanky Zaňákový nebo se svým kámošem Hubačem křísily Sanitku? Je ti známo, že jsi za 80 mega natočil sračku? A ještě mluv o tom, kolik let jsi nad Lídou Baarovou strávil. Kurva Filipe, tys dostal od státu, respektive od nás všech, pěkně tučnej příspěvek, a pak předvedeš tohle? Fakt jsi mě nasral. Spousta českých historických nebo životopisných dramat s menším rozpočtem si tě namazala na chleba ... ale tak co, hlavně že se to líbilo prezidentovi a Mirce. Mirka, která by tomuhle normálně dala 30%, s vámi hovady drží basu. Vždyť ten film měl potenciál jako kráva. Mně osobně Lída Baarová moc nezajímá a krom základních informací o jejím životě nic moc nevim, ale vzhledem k její tehdejší popularitě a proniknutí mezi náckovskou garnituru, to mohlo bejt moc pěkný drama. Já ani nevím, co mám pochválit. Asi akorát Martina Hubu, kterej jako jedinej působil důvěryhodně a Rexovýho páníčka. A teď trocha negativ (opravdu jen málo, protože nehodlám sepisovat všechno, co mě sralo - by vznikla esej na 10 normostran). Štěpán Šafránek, básník využívající rýmy k prznění různejch Borůvek a Píšťalek, jako Adolf Hitler? Really? Takhle směšnýho Hitlera, ještě s Pavlovým hlasem, jsem nikdy neviděl. Goebbels? Chlápek nahánějící hrůzu a pak ho hraje tenhle strejda? Na základě představitelského tandemu říšských pohlavárů jsem usoudil. že bych s nima snad šel i na pivo. Co ta Stašová? Bylo nutný, aby ze sebe dělala přehrávající krávu? Hlavní hrdince chybělo hodně do pověstného šarmu a kouzlu Lídy. Táňa naprosto bez emocí, plytká, trapná, ...chápu, že za to třeba nemůže, ale nežral jsem ji to. Obsazení Mádla nebo Révaie, to ani radši nebudu řešit. Co to přeskakování času, zpívání německy a pak mluvení česky, scéna příjezdu Lídy s mámou do Berlína, šílená milostná scéna, trapný provedení Křišťálové noci, Preissův a Stránského dabing ...? Kde nechaly emoce a vážnost? Proč se tomu filmu nedá vůbec věřit, proč to nudí? Hroznej propadák. Šovinisticky dám 2*, respektive 30%. ()

Caa odpad!

Pitomé dialogy, prázdný patos, ani na tu Táňu se tentokrát nedá koukat. Pokud se chcete dozvědět něco o životě Baarové, doporučuji Zkázu krásou od Třeštíkové. Renče si tímto jednou pro vždy řadím do škatulky NEBRAT. ()

darthhokro odpad!

Nečekal jsem od tohohle filmu žádné zázraky, ale že to bude taková žumpa, to jsem fakt nečekal. Hnusnější herečku do hlavní role snad ani sehnat nemohli, Tánička asi dobře fajčí ftáky, jinak to snad ani není možný, procpat neherecké dřevo se dvěma výrazy, do role české legendy. Šafránkův pokus o parodii na Hitlera, byl vyloženě k pláči, nebo to měl být Charlie Chaplin? Zbytek osazenstva ala růžová ulice, nemá cenu ani komentovat. Historický fakta neřeším, bo opravdu netuším jak tomu bylo doopravdy. Suma sumárum, odpad jak vyšije a lituji lidi co za tohle platili lístek do kina. ()

TornadoETA

Prvorepublikové filmy nejsou mým šálkem a jméno Baarová pro mě dlouho byla Španělská vesnice. Ale jak jsem se začal zajímat detailněji o tuto část naší historie, tak o to víc jsem se těšil, jak ztvárnění právě této historické sekce dopadne. Mrzí mě hodnocení, které tu momentálně je .. tipoval bych tomu alespoň 70%, ale chápu, že tam jsou věci, které se nedají jen tak překousnout, navíc laťka je tradičně u českých filmů vždy vysoko. Nicméně za sebe chválím kostýmy, námět a snahu udělat velký film. ()

Scraffy

Natočiť film o štetke, ktorá sa zamiluje do nacistického vodcu Goebbelsa je strašne tupé. Vidno, že ten film točili češi zo slovákmi, pretože takto odfláknuť film dokážeme len my. Jediným plusom je tu Táňa Pauhofová, ktorá je prekvapivo dobrá. Asi jediná slovenská herečka, ktorá to dotiahne ďaleko. A preto mám pre ňu jednu radu: Choď rýchlo preč zo Slovenska, pokým ešte môžeš! ()

Rattlehead

Koukám, že jdu opět proti proudu. Neříkám, že je to veledílo, ale v dnešní době plné stupidních a úchylných snímků je Lída Baarová jasně nadprůměrným filmem o jednom velice zajímavém osudu. Část negativních hodnocení samozřejmě tvoří dementní antizemanovci, kteří všemu, co natočí Renč, dávají odpad. Jejich smůla. Zpočátku jsem to viděl tak na tři hvězdy, ale závěr byl docela silný, takže jednu přidávám. A i to herecké obsazení nakonec docela ušlo (potěšil mě bývalý Semírův parťák z Kobry 11; naopak Mádl jako vždy tragický). ()

Shanen29

Je pouze škoda,že příběh filmu nešel hlouběji do života Lídy Baarové,jelikož by chom se dozvěděli daleko více pikantností a dalších excesů z doby její slávy a hlavně jejího dospívání.Bohužel hodně materiálu k natočení tohoto filmu použito nebylo a nelze se ani divit proč. ()

Emafera

Renči, Renči, co jsi to zase natočil. Takovou přehlídku trapnosti, aby jeden pohledal. Naštěstí je to trapnost alespoň občas úsměvná (vzdychání v ohni, pád Goebbelse na pláži). Táňa Pauhofová vzhledově ani herecky nepřesvědčila, Pavel Kříž v roli Hitlera tragikomický. Renč - prvorepublikový prznitel. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady