Ave, Caesar!

• USA Hail, Caesar! (více)
Mysteriózní / Komedie
USA / Velká Británie / Japonsko, 2016, 106 min (Alternativní 102 min)

Scénář:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (více)

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Den „žehliče problémů" Eddieho (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu. Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou. (Cinemart)

Scraffy

Obsadenie je výborné, ale dej je veľmi nezáživný. Keby tam nebolo pár pekných úsekov, tak neviem neviem. Takto aspoň za dve hviezdy. ()

Simi_Papi

Definitely not a movie for everybody. Though for me, it struck just the right weird note. There are only about five other directors in the world who could pull a movie like this. 83% ()

BardDeLune

Už mne dlouho tak nemrzelo dát ty šílené peníze za kino, jako u Hail Ceasar, ačkoliv to má skvělé obsazení, výpravu a Michael Gambon pohladí po duši, jako celek nic nefunguje. Ani střih, herci se nemůžou nijak předvést, protože prostě nemají kde. Film má rozjednaných na pět linií, ale ani jedna není hodnotná a dokončená, je to zkrátka nepovedený film. ()

zahris

Přijemná oddechová komedie z prostředí Hollywoodu padesátých let. Já se nenudil ani chvíli, zdejší komentáře i celkové hodnocení jsou mi vskutku záhadou. ()

Echoes

Furt rovně, za Andersnem doprava a uděláme si taky vlastní zmatek, který prostě fungovat bude. A ono to fakt funguje! Skoro dvě hodiny živých obrazů, které nějak i zapadají do sebe! ()

KaZbunda

Mám Coeny rád, ale toto se nepovedlo. Zaujal standardně dobrý Brolin, překvapivě dobrý Ehrenreich a pár vtípků. ()

JohnnyBoy

Nějak vlažně přijatý film a při tom mě se tak moc líbil. Coenovský dominantní únos (kolikátý už proboha?), epizodická strukura, vše nasáklé anekdotku po židovsku, takže bez nápovědy. Jasně Big Lebowski to není, protože ten je jaksi humorem sdílnější a místo komunistů jsou tam nihilisti, ale zpovědní hláška "Sbil jsem filmovou hvězdu" mě dostala do kolen. ()

Mamlas odpad!

Po asi 30 minutách jsem tuto slátaninu, která neobsahuje humor a ani cokoli jiného dobrého, vypnul. Nedívatelná idiocie. ()

mirkath1

Náhle jsem byla posunuta do 30.tých let minulého století a bylo to velmi milé :) Sice trochu chaotické a zbytečné obsazení slavnými herci-skoro mi to připadalo, že se tvůrci báli, že by jinak neuspěli. No možná měli pravdu :) Tatum tam byl docela trapný :( ()

boombang

Ta modrá barva zde je fakt ostuda. Co všichni tak remcáte? Já se bavil! Děj vem klidně čert. Je to strašně fajn, když známé herce baví hrát i malé role či blbce - a všichni si to (podobně jako u Andersona) evidentně užívají. Naprosto boží je ovšem Fiennes. Jo a taky nikdo neumřel... si myslím... ()

0verseer

"Would that it were so simple?" Také Vtedy v Hollywoode z 50. rokov a na coenovský spôsob. Joel & Ethan sa vždy vyznačovali svojou nekonvenčnou tvorbou, ktorá žiaľ v posledných snímkoch akosi postupne začína strácať svoje kúzlo. Príliš mnoho síce dobre obsadených a zahraných, ale z hľadiska deja nepríliš významných postáv pomixovaných do filmového koktejlu, ktorý po vzhliadnutí zanechal len prázdny dojem. ()

PlysovyMacko

Tvorcovia vysokých kvalít so slušným hereckým ansablom a taky suchý film. Dej je roztrieštený a vôbec nie je zaujímavý. Bavil ma len naivný kovboj Hobie. Ti komunisti s ponorkou mali byť asi vtipni, ale boli len trapni. ()

BradleyT

Tak si zase herci natocili neco pro sebe o sobe :-) Podobne jako Birdman... tentokrat vymenili zanr a je to komedie, opet nepovedena a trapna. Nicmene se an to dalo precijen trochu koukat, takze jedna hvezda. ()

zdenzo

Další skvělá práce pro zákazníky filmové továrny Coen & bratr a nebo intelektuálnější publikum rozeznající nadsázku. Běžným divákům z mainstreamového publika a sympatizantům senátora McCarthyho může snímek zvednout čemodan :). Super 85%! ()

IZFNP

Film musí dozrieť tak, ako v divákovi mnohé coenovské filmy musia, než ich skutočne docení. Príbeh nedrží pohromade tak, ako by som si po skvelých traileroch želala, v jednotlivostiach je však stále nadpiemerne čiernohumorný, absurdný a presný. Atmosféra filmového priemyslu polovice minulého storočia, retro farbičky i kvalitné herecké obsadenie podivných postavičiek opäť nechávajú zakúsiť ten zvláštny, pomaly sa šíriaci, no o to uhrančivejší feeling, ktorý do svojich filmov Coenovci vkladajú. 65% ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (více)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů