Ave, Caesar!

• USA Hail, Caesar! (více)
Mysteriózní / Komedie
USA / Velká Británie / Japonsko, 2016, 106 min (Alternativní 102 min)

Scénář:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (více)

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Den „žehliče problémů" Eddieho (Josh Brolin) začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a do spárů policie. Hned nato smiřuje rozzuřené církevní představitele, které naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu. Režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí do hlavní role vnutit hvězdného představitele kovbojů, který sice umí házet lasem, zato neumí mluvit. A to není všechno. Problémy mu dělá i hvězdná plavkyně Anna (Scarlett Johansson), jež má choulostivé osobní trable, a slavný tanečník Burt (Channing Tatum), jenž se z ničeho nic začal chovat divně. A to pořád není všechno. Největší vrásky na čele mu vykloubila superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl unesen neznámou organizací, jež si říká Budoucnost, uprostřed natáčení velkofilmu Ave, Caesar! Pro ostříleného Eddieho ale sebevětší krize není problémem, nýbrž výzvou. (Cinemart)

KNTRFKT

Dokážu se ztotožnit s komentářem Helmutka. Tenhle film byl ale tak zvláštní, že ani nevim, jestli mu mám dát 5, nebo odpad!, takže volim zlatou střední cestu. Je ale jasný, že Coeni vypustili to, co měli na srdci a dávno dokázali, že nejsou tamten, ani on a že filmová scéna je jejich pani, ale oni nejsou jejím otrokem, tudíž si točej, co je baví a vždycky mi teda úspěšně zamotaj hlavu. ()

Rannveig

Silně nevyužitý potenciál epických rozměrů - tenhle film mohl být něco parádního... kdyby do něj přisipali špětku příběhu. Opravdu škoda, výborně zahrané (obsazené), s nádhernou výpravou... ale fakt že váš upoutávky nalákají v zásadě na crazy komedii o tom jak bude několik herců společně a na vlastní pěst pátrat po uneseném kolegovi... přináší nemilé zklamání v podobě krátké návšty patálií jednoho manažera... zbytečným dějovým (zdráhám se říct) "zvratem" v podobě emigrace slavného herce, který dějem nijak nezamává.... a, a... co vlastně a? Něco tu prostě setsakramentsky chybí. ()

owwidius

Tomuto filmu chyba nieco, ale nedokazem prist na to, ze co. Lebo je tu zapletka, zaujimave postavy, aj niektore vtipne epizodicke scenky, ktore su same o sebe zaujimave, ale ako celok ma to nedokazalo zaujat. Videl som tam ten potencial, sikovnost s akou to je natocene, no len co z toho, ked to nevyvola absolutne ziadne emocie. [#21/2016] ()

Rockerman

Mí dva oblíbenci mi připravili lehké zklamání. Možná nejhvězdněji obsazený film těchto bratrů nedopadl nejlépe. Vděčné téma, udělat si srandu z té " továrny na sny " a popíchnutí komunistických utopistů je fajn, ale mohlo se trochu šetřit na mlácení prázdné slámy. Zachraňuje to několik výborných fórů. Například hádka duchovních z různých církví byla skvělá a také pan Mannix, který vytahuje své hvězdy z různých průšvihů, aby se pak v kostele zpovídal, že porušil slib, že nebude kouřit, je úsměvný. No a pak je tu Hobie Doyle. Co naplat, úplný propadák to sice není, ale už jsem od této dvojice viděl takřka všechno a tak mohu klidně říci, že Ave, Caesar nepatří mezi jejich top filmy. ()

johnywalker

Asi jsem nepochytil ten větší význam. Snímek se snaží být něčím velkým, kultovním, skoro styl Pulp Fiction, ale nemá na to ani zdaleka. Coenovi posbírali hvězdy, co našli a řekli si "uděláme film o filmech", tím to asi skončilo, protože moc dalších nápadů v tom nevidím. Škoda, těšil sem se na to. ()

BOURQUE

Začiatok a koniec filmu je v poriadku ale medzi tým je to ... teraz mi nič nenapadá (ale pozitívne slovo to nebude). Škoda! Osobné hodnotenie: 53% (*) ()

sadlokan

Tenhle film je pro starý.A rozhodně to není to sandál čaje pro každého.Prostě jen další blbej únos made in Coen. ()

hazaba

Popravdě jsem od toho čekala mnohem víc. Komunistické spiknutí bylo absurdní, ale možná o to tvůrcům šlo. Ale párkrát jsem se zasmála, takže proč ne. V hlavě však z filmu utkví akorát tak Channing Tatum jako skrytý komunista a hlavně jeho estrádní číslo. ()

merigieren

komedie těžko, spíš takový zajímavý povídání o jednom starším chlapíkovi, který řídí studio. A třech hercích, dva chlápci jedna holka, holka si řeší dítě a hledá pro něj otce, kovboj neumí hrát a říman se ztratí u pochybných intelektuálů. Každý z těch tří sebou přitáhne odlišnou scénu, která je efektní ale v některých případech nudí a je přestřelená. Samostatně je tam výstup námořníků, který byl moc dlouhý a nechápu jeho smysl. Sekta komunistů by taky mohla být kratší a konec s ponorkou je zhovadilost. Ale jinak to končí šťastně a točili až do smrti... ()

RedDuck

Jelikož byl průměrně hodnocený Seriózní muž pro mě nejlepším americkým filmem posledních desíti let tak jsem se nenechal vyrušit ani podprůměrným hodnocení Ave Caesar. A nelitoval jsem, ani chvíli jsem se nenudil:) Kdo má rád poválečný Hollywood nemůže minout. Pravda je, že film trpí epizodností, řada hvězd se objeví jen na pár minut v jedné filmové scéně nebo dialogu. ()

GOREGASM

Tady míří Coeni vyloženě na tvrdé jádro nejen svých filmových fanoušků. Hail, Caesar! je příběhovou hříčkou, která si pohrává nejen s divákovým očekáváním, ale prakticky se vším, s čím může a pořád to drží pohromadě. Satirický pohled na starý dobrý Hollywood je jeden z mnoha, který vás při sledování napadne, ale je asi nejtrefnější. Na druhou stranu kdo Coeny nezná, bude potřebovat hodně trpělivosti, aby se prokousal, přes komplikovaný děj a mnoho postav, které v té nekonečné řadě známých tváří odvedou svůj nesmazatelný kousek, který do coenovic mozaiky vždy přesně zapadne. Nicméně díky místy vláčnému tempu a pár hluchým místům, nemůžu jít na u Coenů obvyklou stovku. 75% ()

helloween93

Moje rozdělení filmu je vcelku prosté, na scény s Brolinem a bez Brolina. První jmenované jsou zábavné, bohužel druhá skupina je horší, protože jak na scéně není Brolin, film hrozně nudí. Clooney je toporný a cca 1/3 filmu zabírají různé nicneříkající scénky z natáčení. Ve filmu je hodně dějových linek, které postrádají smysl. Překombinovaný děj o komunistickém spiknutí a pomalé tempo z tohoto filmu dělají asi nejvíc bizardní hollywoodský umělecký film pomýšlející na plešouny. No, Coenovi tady moc nezaváleli a v Universalu po velmi úspěšném roce 2015 museli hned zkraje roku 2016 zkousnout neúspěch. Druhou hvězdu dávám za velké množství známých tváří v cameo rolích. ()

xmy

Coenovka odehrávající se v padesátých letech ve filmařském prostředí. Ze zdejších tradičně divokých komentářů jsem se Ave Caesara „bál“ a vůbec se mi do něho nechtělo. Tentokrát měly jakž takž vypovídající hodnotu. Ano, bratři Coeni natočili mnohem lepší filmy jako třeba dokonalé Fargo nebo Tahle země není pro starý. Pokud ale toto dílo porovnáme s ostatními filmy, co v současnosti vznikají, není to ještě tak zlé. Clooney coby Caesar super. ;o)) 3*- ()

Torpid

Coeni jsou instituce, už dávno v učebnicích filmu a dnes pravděpodobně v takové pozici, že se nemusejí podřizovat a podbízet producentům ani divákům. Technicky dokonalá a vypiplaná pocta starému Hollywoodu, ve které pro svou uměleckou prestiž hrají velké hvězdy i malé role. Naprosto v úžasu, jak geniální talent může vnutit pravidla všemu okolo sebe a nedělat kompromisy. Tomuhle filmu vlastně to šedé hodnocení sluší - a to je taky trochu smutné. ()

Torgal

Jedna hviezda nie je objektívna, film by si už len za obsadenie a neurážajúce spracovanie zaslúžil tie dve, ale za to, že je to bezdejová nudná onania nad zlatou érou Hollywoodu idem s hodnotením nižšie. Sú tu napríklad veľmi dlhé pasáže z "dobových" filmov, pričom tieto nemajú s príbehom absolútne nič spoločné a ani neprehlbujú charaktery postáv. Vlastne si ani nie som celkom istý, či sa vo filme vôbec dáky príbeh nachádza. Celý film je totiž poskladaný z na seba nezávislých miniepizódiek, z ktorých ale na konci doslova NIČ nevyplynie. Výsledkom je divný spatlanec scén, na ktorý som zabudol hneď po jeho dopozeraní. 3/10 ()

FanKalEl

Pre nadšencov postarších filmov to možno bola slasť, čo sa týka niektorých sparodovaných scén. No ja som danej celistvosti filmu asi zjavne nepochopil a nie som si istý čo chceli bratia Coenovi týmto filmom povedať. Napriek tomu ma v tom niečo bavilo a udržiavalo od toho aby som ten film vypol, čo je pekné. No najhoršie je na tom asi to, že za jeden, max. dva dni, sa toto dielko vyšumí z mojej hlavy na dobro. (59%) ()

Whitebeard

Jejda. No nic, jede se dál. Do traileru se nacpalo prakticky to nejvtipnější, co film nabízel. A paradoxně to pak ve filmu už ani tak vtipně nepůsobilo. Takže jako největší klad filmu snad uvedu jenom stepujícího Tatuma :D Jinak nuda, nezajímavost. 2* ()

Biopler

Nepodarok, ktorý nám mal predstaviť zlatú éru Hollywoodu, len sa absolútne zabudlo na diváka. A strašenie s ruskou ponorkou, tak v tomto u mňa Coeni šliapli riadne vedľa. O humore v tomto kúsku nemôže byť ani reč. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (více)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů