Bryan Cranston předvádí naprosto neskutečný výkon ve filmu, který ukazuje, jak je Amerika paranoidní a jak je schopna se obrátit i proti svým nejlepším, a to čistě jen na základě nepodloženého strachu a předsudkům. Lidská nenávist je skutečně jen za rohem a je možné ji vyvolat snadno. Stačí jen něco špatně říct a mít "špatné" názory. Tohle je odporný svět, ale skvělý film.(28.2.2016)

Vážně to je jeden z nejlepších herců současnosti... A pořád si to dle mého myslí příliš málo lidí! Díky Trumbovi jsem se dozvěděl spoustu věcí o filmovém průmyslu 40 - 60 let, je to mnohem důležitější snímek než by se mohlo na první pohled zdát.(30.4.2016)

Zaujímavý životopis, ktorý ma ale nestrhol. Cranston dobrý, ale vedľajšie postavy ho občas prevýšili. Na môj vkus a prevedenie trochu pridlhé s prázdnymi pasážami. Na druhej strane, bolo cítiť to, že je to čistá Oskarovka, ktorá sa vyhrala so všetkým a dáva vám najavo, že tento film nebol lacný, v žiadnom ohľade. Ale malo to skvelú atmosféru a niekoľko zaujímavých a poučných myšlienok. Slabšie 4 z 5(27.2.2016)

Asi povinnost pro nás filmové fanoušky shlédnout tento hold pro jednoho z nejlepších scénáristů, autora mnoha hitů. Je to takové shrnutí toho nejdůležitějšího v jeho kariéře a velmi precizně odvyprávěný příběh, kdy hrdina musí překonávat překážky ve svém životě. Podle tématu bych na první pohled čekal pikantnější příběh, ale možná pro film dobře, že se to neneslo jen v politické hašteření. Tvůrci asi udělali maximum, co mohli, ale nebyl to úplně jeden z těch strhujících životopisů, který by dokázal vyvolat nějaké emoce. Prostě velmi dobře odvedená rutina......7/10(6.12.2016)

Bryan Cranston byl určitě úchvatný, pravý Trumbo určitě ještě víc, doba, ve které se to odehrávalo, strašná, film je určitě dobře natočený, ale nevím proč, když všechno skončilo, měla jsem pocit, že jsem něco nedostala, jako bych přeskočila nějakou scénu, která by to pro mě všechno završila. Možná že tenhle pocit přejde, až si pustím Trumbův životopis (tedy ten „neumělecký“).(4.1.2017)

• - John Goodman si zahral tvorcu béčkových filmov už v snímke Matinee (1993). (LaserGun)

• - V kině jsou vidět ukázky filmů, na kterých Dalton Trumbo jako scenárista pracoval. Těmi jsou Spartakus (1960) a Prázdniny v Římě (1953). (hansel97)

• - Na předávání Oscarů roku 1954 používá moderátor větu" "And the Oscar goes to..." ("A Oscara získává..."), ta se však používá až od 90. let. Do té doby se říkalo obyčejné: "And the winner is..." ("A vítězem se stává..."). (hansel97)