Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  *****

  No konečně, kurva! Další naprosto jasná pětikule z voleje na sebe nechala čekat skoro měsíc a já už v tom utrpení s podivnýma sračkama málem ani nedoufal. A nedoufal jsem ani v momentě naprosto poctivého nákupu v mém oblíbeném éšopu Zátoka pirátů. Zrovna likvidují sklady, tak prý „daunloud, vole, máme akci“! No nekupte to za ty prachy, i když očekáváte unylou politickou kravinu o nahánění komančů v Holém údu padesátých let a ten Plej mačkáte jen ve snaze pomoci si od insomnie. Och, jak jsem se předjímavě mýlil! Ono se to nakonec zvrhlo v jedno z nejlepších životopisných dramat, na kterých kdy mé kritické oko spočinulo. Famózně zahrané, skvěle zrežírované, naprosto záživné, vtipné, strhující, charismatické, se Cíkej Lujím v roli, v jaké už ho asi neuvidíte, a úchvatně zmrdskou Helenkou Mirenovou, ani chvilku nudné, zajímavé, dokonale natočené včetně předělaných slavných filmových scén a famózně zahrané… Aha, tak to už jsem říkal, abych se z těch superlativů neposral, že! Samozřejmě režisér je zkurvený komunista, scénárista zasraný bolševik a všichni ti vynikající herci agenti KGB, ale i tak jsem si skoro přál, aby to neskončilo, a když už se stalo, bylo to jako bych se po dvou hodinách bezuzdných prasáren dokonale vycákal na katalogové kozy exkluzivní MILFky, měl jsem strašnou chuť na třešně, na dvojitého Brežněva s Husákem před vládním Antonovem, obnovit svůj pionýrský slib, nabít Auroru a vystřelit na Zimní palác. Opět by mě samozřejmě ani ve snu nenapadlo snižovat nesporné nekvality některých místních kolegů, ale svůj objektivní názor naštěstí pořád svobodně vyjádřit můžu. A ten zní, že kdo tomu dá méně než čtyři, je …….. ………! Za ty tečky si můžete dosadit kteroukoliv z následujících výstižných charakteristik v genderových variantách dle libosti – Hloupý buzerant, sebestředný pičus nebo zakomplexovaný kokot. Pokud by si některá nevěděla rady s tím kokotem, ať mi napíče nějakou milou zprávu.(27.2.2016)

 • luka4615
  ****

  Historie filmu a historie poválečné Ameriky, která se dokonale proplétá v nekonečné spirále broušených dialogů a hereckého koncertu Bryana Cranstona. Trumbo je dokonalou sondou do let, kdy byl každý, kdo nešel s davem podezřelý s kolaborace s komunisty. Ale někdy se někteří lidé postavili na odpor, lidé, kteří v Holywoodu něco znamenali, kteří chtěli pouze a jen spravedlivé jednání bez ohledu na to, jakého politického přesvědčení jsou. Tohle všechno a ještě mnohem více si v sobě snímek Trumbo nese, přičemž já zůstávám v němém úžasu, jak moc povedený filmový koktejl z toho vznikl. Na závěr jen dodám, že mě vcelku překvapila "záporná" role Helen Mirren – tento typ rolí je u ní z mého úhlu pohledu velice neobvyklý. „Who the hell has the luxury of friends? I've got allies and enemies. There's no room for anything else.“(25.2.2016)

 • kajas
  ***

  Týpek, který natočil blázniviny se Stillerem a Meyersem, se vrhnul na seriózní drama ze zákulisí filmového průmyslu a výsledek nedopadl vůbec špatně. Možná by neuškodilo trochu stříhat (politické debaty mě neberou), ale od chvíle, kdy Trumbo pod cizím jménem odevzdá "Prázdniny v Římě", nabere vyprávění ten správný směr. Asi si konečně seženu "Spartaka", Kirk Douglas byl docela sympaťák :).(3.2.2016)

 • Ant
  ****

  Vynikající a srdceryvný film o velké nespravedlnosti, ignorantsví a pokrytectví Hollywoodu. Film má své silné stránky ve skvělém vykreslení doby, působivém castingu, kde své místo najdou jedni z nejzajímavějších herců vedlejších rolí dneška. Scénář je neskutečně vybroušený a chtělo by se citovat každý druhý řádek. A nakonec je tu Bryan Cranston, který dokáže vystihnout nejen Trumbovu občasnou maniakálnost, ale taky jeho citlivou stránku. Nad 5* váhám jen kvůli klasické struktuře filmu, která mu nedává až tolik vyniknout. Nicméně na poli životopisných filmů se jedná o špičku. "He's trying to sell his soul but he can't find it."(31.12.2015)

 • campix
  ***

  Životopisné drama, jakých už tu bylo mnoho. Otázkou je, zda se dokáže Trumbo něčím vymanit, nabídnout něco neotřelého, co Vás výrazněji zaujme. V tomto slaví pouze částečné úspěchy. Jelikož pro mě jako filmového fanouška jsou osudy Daltona Trumba zajímavé, protože napsal několik zásadním scénářů k Hollywoodským velkofilmům 50. a 60. let, i přes to, že byl označen za komunistu a byl zapsán na tzv. blacklistu nežádoucích scénáristů. Na druhou stranu dokáži pochopit, že nezainteresované osoby shledají Trumba dlouhým a nudným. Jelikož zpracování je naprosto klasické a po celou stopáž asi nebude bavit. Nutno závěrem podotknout, že Bryan Cranston v hlavní roli je naprosto skvělý a kvůli němu se film vyplatí vidět.(18.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace