Wolf Hall

Velká Británie, 2015, 6 h 30 min (Minutáž: 59–90 min)

Epizody(6)

Toto oblíbené sedmidílné historické drama popisuje nástup Thomase Cromwella, syna prostého kováře, k moci. Po pádu kardinála Wolseyho se Thomas Cromwell, který byl jeho sekretářem, ocitá ve středu zrad a pletichaření královského dvora Jindřicha VIII. Brzy se stane blízkým poradcem krále, což je ale pozice spojená s velkým nebezpečím. (Viasat)

fincik

Pěkně povedený seriál. Jelikož historii tohoto si myslím, že celkem znám, tak mě nic výrazně nepřekvapilo. Kostýmy pěkné. Zajímavé provedení vyprávění příběhu z pohledu Cromwella. S Tudorovcema to srovnávat nebudu, ti byli úplně jíní. ()

Lavinia

Vynikající seriál s historickým vizuálem, a to vskutku včetně účesů, oděvů a nemoderního chování. Tradičně výborné herectví, ač napohled neakční a se známým výsledkem, nesmírně napínavé. Srovnávání s Tudorovci, jak zde mnozí dělají, není na místě. Není to totiž historizující fantasy blábol pro romanticky pomatené. Vřele doporučuji a doufám v pokračování. ()

hazdrova

Celý seriál sa točí okolo Thomasa Cromwella, čo ma trošku sklamalo, pretože som čakala, že príbeh budú viesť ženské predstaviteľky/ka. Zaujímavé bolo koncové spracovanie príbehu (posledných 5 minút). Seriál ako taký hodnotím dosť negatívne, kedže som sa dosť nudila. Chýbalo napätie, gradácia príbehu. Oceniť musím výber hercov (Damian Lewis, Claire Foy) a hudbu. Seriál by som neodporučila. 3* ()

PaRi

Filmové zpracování TV témat vždy hodnotím podle toho, jak brzo mne tvůrci dokáží přenést do doby o které vypráví. U tohoto TV seriálu dávám nejvyšší hodnocení a to proto, že se to tvůrcům povedlo hned v prvním dílu a tendence není klesající. Vynikající režie, kamera, herecké výkony. Kdysi tyto konverzační historické série ČT také uměla, kdysi, to už je ale hodně dávno to se ještě psala jako ČST. Dnes je to tristní. Chybí Daněk a podobní tvůrci. Samozřejmě, že tato forma není pro milovníky nejrůznějších akčních pokleslých žánrů typu fantasi, nemající se skutečnou historií nic společného. Ti ať to ani nezkouší ať nemusí především o sobě vypovídat jako jakýsi nick mamrman. ()

adamix

Históriu mám rád ale toto ma fakt nebralo. Celý čas sa riešili nezaujímavé intrigy a okatá politika Henricha VIII. s jeho osobnými problémami, ktoré mali byť motorom celého seriálu, ale boli skôr jeho brzdou. Mark Rylance je dobrý herec, ktorého Spielberg vytiahol z diváckej nevedomosti, ale celý čas sa tvári tak isto a každú emóciu prejavuje tým istým zádumčivým pohľadom a časom to začne byť otravné. Oceňujem pekné kostými a melodickú hudbu, ale myslím že pre tento žáner je to taký zaužívaný štandard, ktorý by mal byť samozrejmosťou. Tretiu hviezdu prenechávam z úcty už len z dôvodu, že to vážne môže niekoho baviť. Mňa by tiež bavilo, keby som sa dokázal do toho naladiť. Slabé 2*. ()

Simo16

Krásne kostýmy, posobivé scenérie, výborné herecké výkony, ale miestami nudné, naťahované, ale história sa nezaprie.Myslím, že skvelý seriál, ktorý zaujal a vrelo doporučujem všetkým, ktorí majú radi históriu Anglicka. ()

Gig

Všichni Tudorovci a jiné seriálové pojetí doby jsou mi ukradeni. Tohle je to pravé ořechové. Má to jen jeden kaz. Pořád se nedaří zfilmovaní dalších řad podle knížek. Což  je velká škoda. Ale třeba se jednou dočkáme. ()

polyxena

Malý klenot pro náročného diváka. 1) Mark Rylance v hlavní roli aneb Už mě nikdy nikdo nepřesvědčí, že Cromwell byl jeden z největších padouchů britské historie. 2) Interiéry a exteriéry aneb Tohle BBC fakt umí. 3) Kostýmy aneb Historická věrnost postavená nad krásu potěší. 4) Tempo vyprávění aneb Jak využít moderní filmové prostředky a zároveň zachovat atmosféru. 5) Hudba aneb Jak napsat tu správnou hudbu k pomalu vyprávěnému příběhu. ()

hony23

Historický seriál ukazující politikaření a intrikaření u anglického dvora. Hybatelem toho všeho je králův právník Thomas Cromwell, kterého naprosto famózně zahrál Mark Rylance. Sledujeme jeho vzestup, který vyvrcholí zinscenovaným procesem s anglickou královnou, které se nedaří dát králi nástupce trůnu. Nečekejte ale žádnou akci či historické bitvy, jde vyloženě o konverzační drama. ()

Saxos

Tudorovská Anglie, Jindřich VIII., jeho stále měněné ženy, intrikující mocní muži i ženy využívající plebs, zrady a, boj o moc na královském dvoře a hlavně charismatický Cromwell a jeho pomsta. Seriál i obě knižní předlohy Hilary Mantelové /Wolf Hall, Bring Up the Bodies/ získávají jednu nominaci za druhou na všechny možné ocenění. Klady: obsazení  rolí poměrně velkým množstvím českých herců; škoda, že české hrady a zámky zůstávají mimo, ale je to pochopitelné. Závěr: i když cokoli z této doby mě moc nebere, tak určitě doporučuji. ()

La_Valette

Od Wolf Hall si hodně slibuji, vzhledem k tomu že jsem četl knihu. Doufám, že z toho nebude taková slátanina jakou udělali z Tudorovců. Z hlediska obsazení (Damian Lewis bude daleko lepší Jindřich než Jonathan Rhys Meyers), kostýmů, námětu (obzvlášť pokud se budou držet předlohy) to vypadá slibně, tak se těším na 21. ledna až bude první díl. ()

numan

Naprostý opak profláknutých Tudorovců - decentní (místy až nudná) televizní inscenace připomínající spíš legendární "Hříčky o královnách" české televize. Bez pompy, třpytek a prodejného sexu, ale zato s uvěřitelným obsazením a velmi solidními hereckými výkony. Fascinuje mě všeobecná posedlost obdobím, kdy vládl "britský Nero" Jindřich VIII. - mj. totiž dokonale naplňuje smutný fakt, že na dobré vládce lid moc nevzpomíná a pořád do kola se propírají tyranské zrůdy od Stalina po Caligulu. Téhle miliónté verze zrzounova vládnutí si ovšem vážím mnohem víc, než už zmiňované o 8 let starší americké erotické pohádky http://www.csfd.cz/film/229753-tudorovci/. ()

jarmil8

Když si občas říkám, jestlo to tak mohlo být ve skutečnosti, tak v tomto případě píši, že mohlo. A to proto, že vyprávění je intimní, až meditativní a empatické, věci se dějou zdánlivě přirozeně. A pojetí událostí kole Anne Boleynové se tak moc liší od "hlučných" Tudorovců. Vynikající kus! ()

Wartord

Ta hrozná ženská, co dělá z katolictví předpeklí a reformaci považuje za vývoj správným směrem, dala záminku pro vznik této úchvatné minisérie. Není tak úchvatná historickou výpravou (nechápu proč král nosí každý den to samý oblečení), jako spíš vynikajícími hereckými výkony! Rylance a jeho speciální talent vcítit se do postavy Cromwella, který prostě umí lidi dobře odhadnout a umí také rozdělit společnost na lidi co ho nenávidí za jeho původ a na lidi, co ho nenávidí za jeho postavení, společně s Claire Foy vytváří drama, které se sice vleče, zato ale baví svým ojedinělým šarmem. Doporučuji všem, kteří milují Tudorovce, protože právě tady si uvědomíme, jak je tohle to pravé historické vyobrazení a nikoliv telenovela dnešních dní na hradech a zámcích... Jedna hvězda přidána za ten neskutečný hoboj v úvodní témě. ()

Peršanka odpad!

Můžu to poslat do odpadu? Je to jen spousta divně nařasenejch hadrů na lidech, co hrajou, že hrajou. Zoufale nudné... A to drnkání na loutnu, či co! ()

maxi_tom

Mám rád anglickú históriu. Mám rád historické seriály. A viem, že ak sa do toho pustí BBC bude sa na čo pozerať. Ich najnovší historický prírastkok (nič novšie ma nenapadá) to len potvrdzuje. Wolf Hall vás predovšetkým zláka svojou historickou a dobovou precíznosťou. Atmosféra Anglicka v 16. storočí bude na vás dýchať zovšadiaľ. Či už kostýmami, exteriérmi alebo interíermi. Známy príbeh je podaný nie len hostoricky presne, ale je prezentovaný priamočiarým a pútavým spôsobom za čo sa treba poďakovať Straughanovmu scenáru (knižnú predlohu som nečítal). Herci na čele s Claire Foy, Rylancom a Lewisom sú výborní a zaujal ma aj ústredný hudobný motív, ktorý ma hneď v úvode prvej epizódy dokázal vtiahnuť do deja. Ak teda máte radi historické kúsky s pomalším tempom (tu to fakt nie je na škodu, ba práve naopak) a poznáte zbežne historické reálie vlády Henricha VIII určite spravíte dobre ak si túto minisériu pozriete. Vytkol by som akurát totálnu absenciu aspoň minimálnej historickej akcie (nejaký ten rytiersky súboj, ukážka lovu a pod.) Celkovo je to podľa mňa vydarený historický seriál a teším sa na druhú sériu (aj keď si nie som istý, či už je oficiálne potvrdená), ktorá vzhľadom na historické okolnosti sľubuje ešte výraznejšiu dramatickosť. 5* (9/10) ()

Jan00

...téměř jako v divadle. 5 dílů nuda, šestý díl měl spád. Jinak nutno podotknout, že Cromwell a nakonec i Jindřich VIII. byly hovada, bez svědomí!!! Vykonstruovali proces a odsoudili královnu... ( dějiny se opakuji, v jiném vykonstruovaném procesu byla komunisty, kteří mimo jiné sedí i dnes ve vládě ( mají stejný program jako v době popravy Horákové) odsouzena Milada Horáková...) ()

BranuliQ

Som študentom histórie a je to neuveriteľný balzam na dušu, keď nájdem seriál, ktorý sa len na historický nehraje. Wolf Hall je nielen historicky takmer úplne presný ale aj kvalitatívne na veľmi vysokej úrovni. Herecky presný (skvelý Rylance, no nezaostávajú ani Lewis a Foyová), hudobne vypilovaný a parádne atmosférický. A premena Cromwella je vďaka už spomínanému Rylancovi jednou z najlepších, aké som videl. Dúfať v druhú sériu je zrejme utópia, no snáď sa jej dočkám. 90% ()

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky