Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (CinemArt)

J.e.r.e.c

Musím přiznat, že jsem to trochu proklikal, ale to podstatné jsem asi viděl. Je to fakt ryzí průměr, který ale nijak nenasere, což je pro současnou českou (rádoby)vztahovou (rádoby)komedii vlastně super hodnocení. Tetsuo a xxmartinxx to brutálně strhali jako příklad filmu, kde se muži chovají jako totální chcípáci bez koulí, co umí ženským jen lhát a utíkat před nima, já bych zase tak přísný nebyl. Podle mě je tenhle motiv třeba brát s nadhledem, protože právě ta až do démonična přehnaná ženská snaha všechno kontrolovat versus mužská snaha tu kontrolu nějak obejít zde měla být hlavním zdrojem humoru. Je teda fakt, že jsem se nesmál ani jednou, ale... rozhodně mě to neiritovalo tolik, jako třeba Láska nebeská, kterou mnozí berou jako vzor romantického filmu, a kde se polovina mužského osazenstva chová jako naprostí přichcanci bez špetky sebeúcty. ()

Maniik88

Viete prečo sa muži dožívajú menej ako ženy? Lebo majú často doma bosorku, ktorá im skráti život, či už priamo psychickým útlakom, nepriamo chlastaním a horšou životosprávou, aby ušli svojím bosorkám po prechode. Tí najšťastnejší majú zlatú ženu celý život, tí menej šťastní majú bosorku až po prechode a tí najsmutnejší z nás majú také ako v tomto filme celý život. Výborný, vtipný film, s nesmierne sympatickou hlavnou postavou. Ozaj sme sa všetci pekne bavili o hlášky nie je núdza. Proste ideálny oddychový film, ktorý pre staršie páry môže byť hodne poučný. Muž má detskú dušu a potrebuje občas voľnosť a čas pre svoje koníčky. Som rád, že som zatiaľ v tej prvej najšťastnejšej skupine, no okolo seba hlavne u starších párov to nevidím tak ružovo. Hláška na záver: "Ja kastrace nedelám. A prečo? Zo zásady" ()

MAAUZ

Teorie ze života. Chytit inspiraci v ordinaci veterináře je geniální nápad. Příjemně milá i smutná komedie doplněná dramatickými situacemi. Výborně obsazená. Zde můžeme vidět odstrašující příklad ženy, kterou my chlapi doma nechceme. Dojemná scéna je ta, při které Kohák své sestře u auta vysvětluje vizi štěstí se svou manželkou, ačkoliv dítě nemusí být jeho. ()

winstonik

Kameňákovský vtip o ženách, ktoré ovládajú mužov, previedol autor do ako-tak pozerateľnej podoby. Dôležité je neklásť si otázky nad nedotiahnutým scenárom, v ktorom nesedí logika nadväznosti udalostí a ich uveriteľnosť už vôbec nie. ()

hero_bk

Komentáře, které mluví o tom, jak moc je tento film "mysogynní", dokazují, jak moc je tento film potřeba, že by se měl pouštět i ve školách jako výukový materiál. ()

Dandy95

Tahle komedie ke mně prostě promlouvá neuvěřitelně hlubokým stylem. Brutálně parádní scénář a herecky na topu. Občasná až moc televizní kamera je někdy trošku otravná, ale pořád si říkám, že se to tady prostě z nějakýho důvodu hodí. Ještě jsem neviděl Bajgarovu Teroristku, ale těším se hodně! ()

ANTYCHRYST

Velké překvapení tenhle příběh.. Musím říci že chvílemi jsem si nebyl jistý zdali to Bartoška myslí vážně nebo to jen hraje.. To dámské čubčí.. Gestapacke.. osazenstvo.. Hnus největší.. Čůzy.. Bych je hnal.. 70% alespoň že Tatiana se nakonec umoudrila a začala chovat normálně ()

Knor

Jsem mile překvapen, že ještě někdo jako Radek Bajgar bere český film vážně. Takhle si představuju fajnovej film, má to nadhled, vtipný i smutný momenty, najde se tu i něco k zamyšlení a celkově působí prostě příjemně. Zkousnul jsem hereckýho břídila Koháka a i už dávno absolutně nezajímavou Vilhelmovou a velmi dobře jsem se bavil. Mám z toho dobrej pocit a to se mi u českýho filmu nestalo hodně dlouho. ()

Paichichi

Kdyby boomerský vtipy o tom, jak chlapi nenávidí svoje manželky dostaly podobu filmu, asi by to byl tenhle film. Chlapi jak chudinky po dvojitý lobotomii a ženský jako ultimativní, kondenzované, životvysávající zlo (pokud teda nejsou se vším cool a tak trochu manic pixie dream girls, to jsou pak bohyně), který tvoří karikatury něčeho, jako páru, ale spíš působí jako demonstrace košilatých vtipů o manželství, co se vyprávěly v hospodě v devadesátkách. Bartoška by mohl hrát jak pánbůh a stejně bych si před ním za tenhle film odplivla. ()

Kafemlejnek7

Film, který by bylo škoda minout. Komedie, kde se nikdo nepitvoří. Film s výbornými hereckými výkony, s chytrým humorem a jak je vidno v diskusích, tak i se schopností provokovat. ()

kedu odpad!

bohatě stačí přetrpět několik sekund traileru a je zcela jasné, že to Bajgar "vymýšlel" zase pod nějakou třešní, ale tentokrát nikoli s Líbou Šmuclerovou, ale s nějakou jinou inteligentní osobou:-) ()

siver

Na české poměry velice vybroušený skvost. Humor, který nelze přehlížet vám otevře oči mezi mužem a ženou. Za mě, po dlouhé době výborný český snímek. ()

Felisr

Příjemný český filmový počin na zde zveličené téma duševní kastrace mužů :o) Fajn vtipná, hořká komedie. ()

soviczka

Běda mužům, kterým žena vládne... Film nebyl ani k jednomu pohlaví zrovna dvakrát lichotivý a já se obávám, že mnoho vztahů takto v reálném životě "funguje". Jenže, dámy a pánové - jaké si to uděláte,... ;-) ()

strakoliber

Pro mě rozporuplný film. Jakoby se autoři nemohli rozhodnout, jak ho pojmout, jestli jako komedii, či jako drama. Začátek je čistě komediální a čím víc film postupuje, tím víc sklouzává k vážnosti. Čistě komediální varianta by mi sedla víc. Navíc měl až moc dlouhou stopáž, zkrácení o 15 minut by mu neuškodilo. V druhé části filmu se v podstatě vše několikrát opakuje a není zde žádný posun v ději. ()

thomasnikrs

Tak konečně se to někomu povedlo:-) Česká kinematografie se může zaradovat a pochlubit skvělým filmem. Nenásilný humor, opravdu vtipný příběh, dokonalé výkony herců - VŠECH (i Koháka, kterého nemám rád), velice vkusná hudba, žádná Troškova ubohá a trapná čur...vina, které se smějou jen vylízaný mentálně postižení jedinci (stále stejné publikum). Film jsme si moc užili a jediným slovem: DĚKUJEME. Děkujeme všem, kteří se na tomto díle podíleli... 1*;-) ()

fordhont

Čekal jsem něco hlubšího. Zobrazení vztahů je příliš černobílé a zjednodušené, i když vím, že to tak někteří skutečně mají. Někteří muži si tímto primitivně ospravedlní svou nanicovatost. Nicméně humor, připomínka toho, že manželství založené na majetnictví je průser, a Jiří Bartoška dělají z tohoto filmu dobrou podívanou. ()

lucky.loo

Za snahu se musí dát pět. Oddechovka příjemná, lehká ze života, která měla hlavu a patu. Herecké výkony skvělé. Je videt, že i v Českých luzích a hájích jde udělat dobrý film. Hodnocení: 80% ()

JosefTomas

Skvělý film s takovou kupou hlášek, že vás ani na chvíli nezachvátí nuda a skvělá ukázka, jak některé(skoro každé :D) ženy jsou semetriky a dokáží si chlapa omotat kolem prstu. Skvělá práce. 90% nedávám, že by to byl jeden z nejlepších českých ani celosvětových filmů, ale že je to po roce 2000 Český film, na který se dá koukat a bude vás bavit. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017