Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (CinemArt)

KraLuban

Nostalgická tragi-drama-komedie (?, největším problémem jinak slušného filmu je, že tvůrci se nějak nemohli rozhodnout, co z něj vlastně chtějí mít). Pár úžasně vtipných momentů prokládaných nostalgií stáří a úvahami na téma, jak jsou muži a ženy úplně odlišné druhy (svatá pravda, milé děti, nevěřte řečem o nějaké velké harmonii a kompatibilitě). Dobré herecké výkony (skvělý Bartoška, kterého jinak vůbec nemusím), pár hvězdných okamžiků...a jinak vlastně nic - příběh víceméně neplyne nikam. Extra body za "šťastnou cestu do Hamburku":), jeden z lepších českých filmů, ale žádná pecka to zase není. 60%. ()

Lovin

Velmi povedený film, vtipně ukazuje jaký jsou ženský s...ě. Výborné obsazení, podpantofláči Havelka s Bartoškou a výborný Kohák. Jeho scéna se svobodou a krávama je top.... ()

Truth_teller

Pěkný, jsem celkem potěšen. Za českou produkci zaokrouhluju nahoru na 4 *. :) Kohák dobrý, ženský horší. Atmosféra, scenérie, vtip, všechno tak nějak akorát. ()

Ivuska71

Jéžišmarjá, doufám, že se mi tohle nikdy nestane!!! Z postavy dokonale vykreslené Eliškou Balzerovou mám husí kůži až na zadku ještě teď. ()

kolikkulda

Konečně jsem se dočkal českého filmu, který má duši... Není to žádný hit, ale určitě mi jen tak nezmizí z hlavy jako ostatní slátaniny. Děkuji i za příběh, který musí potěšit každého chlapa a určitě doporučuji, je to takové chlapská romantická komedie o svobodě a životě :) ()

Milos74

Holky maj svoje filmy, my máme svoje. Tohle je prostě film pro kluky, jejichž drtivá většina se v něm v určitý životní etapě pozná. Ty, který ne, jsou buď slepí nebo tvoří mizivé promile šťastných. Bartoška mi v tomhle bijáku byl stejně blízkej jako Kevin Spacey v Americký kráse. Takže se nebojím sáhnout pro všech pět... ()

leto.sk

Ziaden prevratny namet, velke dejove zvraty, ani tazke herecke etudy. Skor zabavny pribeh o tom, kam az vie zaviest chlapska beznadej v podani velkych hereckych mien. Ak to ma dake posolstvo, tak to, ze chlapi su vecny snilkovia a zeny (ich)pragmaticke opatrovatelky. Cierny humor je zda sa liekom na vsetko, aspon tu to funguje! ()

Mistr119

Někdy byla feminizace veterinářovy rodiny až odporná, ale jinak jde vtipnou cestou o dobrou cestu, jak ukázat mužům, aby nezapomněli na své hodnoty. 65% ()

Sheemass

Jiří Bartoška bojující s ženami svého života, Eliška a Tatiana hrají fúrie takovým způsobem, že člověk snad musí jít gratulovat i Kohákovi co si to našel ze vyjímku mezi ženami. Teorie tygra má velmi dobré obsazení, ať už Bartoška nebo Balzerová, do toho Kohák (pro mě milým překvapením) či popřípadě Jiří Havelka. Příběh o tom jak ženy vše vedou pevnou rukou je hodně naivní, každá postava má přesně daný směr a jen zcela výjimečně ze své škatulky odskočí, ale i tak se nakonec jedná o velmi povedený český film roku 2016, kde humor i dialogy dávají smysl a netrhají uši. ()

wewrka

Po hodně dlouhé době český film na který se dá koukat a neskutečně jsem se pobavil. Nechápavost a samolibost zahraná Eliškou Balzerovou - až z toho tuhne, skvělý Jiří Bartoška, který si podle mě tu roli užíval, alespoň z něj zářila jiskra, jakou jsem dlouho neviděl. ()

Jara69

Dobrý film, určitě si i nějakého Lva zasloužil, pokud by se letos nejednalo jen o udílení cen filmu Masaryk. Jen mi tam nehrály ty léta. Janžurová byla vdaná 57 let, Balzerová říkala že je jí 60 a Bartoška že mu zkazila 40 let života....Navíc herečka Balzerová je jen o 8 let mladší než Janžurová....a hraje jí dceru. Což u filmu nemusí vadit, ale když je vidím jak spolu hráli v Nemocnici, tak mi to v tom filmu nesedlo..... ()

ABC1

Běda mužům, kterým vládnou ženy v tomto filmečku...!!! Prvních 15 minut dobrých, posledních 5 minut také, mezitím hrůza a děs...radši se nechám zavřít do blázince, než bych řekl manželce: Strč si ten svůj bylinkovej čaj někam!!! ()

Kivis

Viděno náhodou v televizi. Původně to měla být jen taková nedělní kulisa, ale nakonec zhlédnuto s plným zaujetím. Chytlavý film tak trochu svěrákovský, tak trochu Vratné lahve 2. Přesto je Teorie tygra svá a originální. Kvalitní herecké výkony i od okoukaných tváří a svěřit hudbu Muchowovi, to je sázka na jistotu. ()

PoprockCZ

Docela zajímavý námět na film. Teorie tygra pootvírá dveře k zamyšlení se nad některými věcmi. Přístup: ženy mohou vše a muži mají jen poslouchat, mi trochu připomíná situaci u našich příbuzných. Vztah má být oboustranný, pokud není, dobře to nedopadá. ()

OtaPlk

Musim se tej roby od Bartošky zastať. Byla syce semetryka, ale vyzkušať prvši manželstvi s takym cypem, jaky byl mlady Sova, toš to potem chlopum plusove body moc něpřyda. Motali se v takem šumnem kraju u Štěchovic, kaj pry byl kdysik zakopany ten poklad. Znam to tam, bo sem tam jel s robum na vylet. A jak šel Bartoška s tym čoklem po tej skale nad tum vodum, to sem poznal, bo je to taka vyhlidka. Hned sem to v tym kyně robě pravěl a i ona to tam poznala. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017