Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

Pitryx

Tak abych napsal pravdu, očekával jsem romantickou krávovinu a nachystal si práci. Navíc já tu zubatou opici, co je idolem mužských srdcí vůbec nemusím. Čekal jsem spousty plácání a nudy. A byl jsem tedy hodně překvapen, že zde bylo snad jen jedno hluché místo. Pořád se něco dělo. Ve výsledku mne nakonec zaujala i Geena, se svým výstřihem v první polovině filmu. Prostě dobrá odreagovávačka pro celou rodinu, kde marně hledáte nějakou krev ačkoli se to mele jako ve mlýnici. Nevadila ani spousta chyb. Hlavně v Port Royalu, kde se to Union Jacky jen hemží. A tak, aniž si to přiznám, musím dát poctivě osmdesátku s tím, že podruhé to skutečně vidět nemusím. ()

ostravak30

Ostrov hrdlořezů nepůsobí na první pohled jako film, který by se měl stát největším propadákem. Těžko říct, zda Renny Harlin je opravdu tak špatný režisér, tohle je můj první film, který natočil. Co se týče kulis, kostýmů nebo i zápletky samotné, tak snímek prostě tak špatně nedopadl. Možná by působil svižněji, kdyby se stopáž zkrátila. Ale Geena Davis je prostě úlet. Ta se do hlavní role absolutně nehodila. Její drsňácký image jí lze jen těžko věřit. Obsazení vůbec je trochu slabé. A přestože v později mnohem slavnějších Pirátech z Karibiku je celá řada prvků, které byly použity zde, tato série je mnohem vtipnější a svižnější. Ostrov hrdlořezů postrádá úderný humor a občas je takový mátožný. ()

majk_n

Ale svoji dnes už bývalou manželku tam za každou cenu dávat nemusel. Jinak se na to dá docela dobře dívat ()

Idealista

Nic světoborného ale i tak solidní oddychovka která mě i po letech nenudí. Dokonce ani ta G.D tu příliš trapně nevypadá ( to bude tím že všichni herci zde jsou mizerní ). Rozhodně mě to bere víc než Piráti z cirkusu pardo z karibiku. ()

route60

Ostrov hrdlořezů stál 98 miliónu dolarů? neuvěřitelně trapná a těžce směšná Geena Davis v tomto příšerném filmu který snad vznikl bez scénaře, herci bez života a absolutně mizerná réžie Rennyho Harlina atd., ta jidiná hvězda je za krásne lodě, zcela zasloužený propadák. ()

Dixieboy

Nemůžu si pomoci, ale mě se to líbilo :) Myslím, že přišel v době, kdy svět nebyl připraven na piráty... dnes už by tržby byly asi vyšší. ()

sysyphus

Má to vtip, krásne karibské lokácie i čarovný soundtrack. Gina Davis velí svojej posádke hrdlorezov s veľkým šarmom a Frank Langanela je celkom solídny záporák. Čo na tom, že miestami sú badateľné kostrbaté dejové skratky, ťarbavé dialógy a rádoby epické súboje. U mňa tento guláš rôznych prapodivných chutí funguje lepšie ako Piráti z Karibiku. Nezameniteľným šarmom tiež pôsobí aj analógový duch konca 90. rokov. A keď k tomu pripočítame fakt, že prepalený rozpočet tejto podivuhodnéj filmovej krasotinky položil spoločnosť Carolco finančné na lopatky, začína celé dielko s odstupom času vyzerať ako predzvesť konca jednej neopakovateľnej filmovej éry. ()

the_doctor

Film je opravdu hroznej ale hudba je za plnych 5 hvezdicek. Posledni hrebicek do rakve piratskych filmu. Buh zehnej Piratum z Karibiku ()

Vlado_B

Nie je to dobrý film, ale nevidím dôvod, aby si neobhájil priemerné 3* ako iné popcornové filmy tejto úrovne. ()

AgentMarvel125

Tak troch western a lovestory, ale musim sa priznat, ze by som v jednej z roli v zivote nehladala Matthewa Modina co by "Spasitela Paula Freemana" ()

Riker

Zas tak úplně špatné to není. Díky ohromné výpravě je celý film na co koukat, hudba se vážně povedla a herecké výkony nejsou úplně nejhorší. Film na jedno "novácké" nedělní odpoledne jak dělaný. 55%. ()

brasek

Nie veľmi podarené pirátske dobrodružstvo... Geena Davis podľa mňa sa absolútne nehodí do príbehu, divná pirátka. ()

Misterioso

Ne tak strašný film, jak se povídá, vcelku příjemná oddychovka, které bych i rád dal o hvězdičku navíc, protože má moje sympatie (hudba, Geena, pirátská tématika), ale měl bych pocit, že by to bylo unfair. Filmů "s piráty" bohužel moc není a ani rádoby nejlepší příspěvky v téhle kategorii mi moc neříkají (ano, myslím tím ty z Karibiku), avšak já stále sním, že se jednou dočkám pirátského filmu na úrovni (dost možná nejlepší "pirátský" film, co jsem měl zatím možnost vidět, je adaptace knihy R. L. Stevensona Ostrov pokladů s Charltonem Hestonem), bohužel Ostrov hrdlořezů jako "na úrovni" označit nelze. Příběh je vcelku zábavný až na pár nudnějších míst, děj je lehce pitomoučký, a ano, opravdu tu takřka všechno vybuchuje :). Geenu Davis mám poměrně dost rád, avšak tady je v podstatě pouze jaksi "roztomilá" figurka, určitě se nedá hovořit o nějaké pirátce vzbuzující respekt, takovou polohu jí neuvěříte ani na vteřinu (na druhou stranu jen málo hereček by utáhlo takový part). Hlavně mě ale mrzí, že jí tahle role (neúspěch filmu) v podstatě zničila kariéru. Za zmínku (naštěstí v pozitivním slova smyslu) pak ještě stojí výtečná dobrodružná hudba Johna Debneyho, která je podle mnohých jeho nejlepší dílo vůbec. ()

Tomulka

Celkem vtipně pojatý příběh o pirátech. Geena Davis se svými nepřirozenými rty nic moc, ale Frank Langella jako dokonalý strejda Dawg je výborný. Nepřemýšlet jen se nechat unést zábavným dějem a jednoduchou zápletkou. ()

Pompeius

Ukázka, jak natáčet dobrodružný film (kulisy, výprava) a zároveň, jak tyhle plusy zazdít (otřesný scénář, nevěrohodný Modine s patkou a prkenná Davis). ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)