Sci-fi horor o automobilu poháněném lidskou krví. Začínající automobilová závodnice Mima má možnost jezdit s mimořádně kvalitním vozem, který však funguje na neobvyklé palivo - na lidskou krev. Jen její přítel dr. Marek si uvědomuje nebezpečí hriozící každému, kdo se zaplete s automobilkou Ferat... Režisér Juraj Herz použil jako námět filmu povídku Josefa Nesvadby "Upír po dvaceti letech". (oficiální text distributora)

moviefan4

Perfektný horor s mrte dobrou atmosférou, výborními hercami a strašidelným príbehom. Kamera bola super. Neskutočne som si užíval každý zaber. ()

Zoltar78

"Auto zabiják" po česku :-). Jako milovník hororů mám tenhle film rád ačkoliv se u něj nebudete třást hrůzou. Je mi velmi sympatický pokus o vážný béčkový horor s jeho typickými prvky (auto poháněné krví řidiče, snové sekvence, při kterých motor Feratu požírá něčí ruku, milování v lidské krvi, noční návštěva márnice nebo hřbitova, tajemná senilní babička na vozíku a v neposlední řadě stylové úvodní titulky a hudba Petra Hapky). Juraji Herzovi se podařilo stvořit ryzí béčko, které si na nic víc nehraje. Atmosféra let 80. z filmu silně dýchá a film mi dal vzpomenout jak jsem kdysi chodíval na starty rally, takže je v něm i kus nostalgie. Navíc se některé scény natáčely jen pár metrů od mého bydliště za což mu ještě nějaký ten bod navrch rád přihodím. ()

caMen

Hororvé prvky, nahota, upozaděná lesbická tématika a super kára s horním otvíráním celé střechy od Theodora Pištěka. Jen ten Menzel bohužel není Michael Knight. ()

Eire

ako parodia.... Hmm.... Nieco ako krizenec medzi *Knight Riderom, nosFERATu Upirom* s Jirim Menzlom, ktory bol vzdy viac Rejza ako Herec a kritikou Kapitalizmu navyse zNORMAlizovany.... Ani Dada Havlova Veskrnova prilis neoslnila... 35% skor B ako A film. ()

honzic

Zajímavý film, klasicky ve stylu Herze ponurý a se zajímavým tématem, jen škoda toho ne moc jasného závěru. Hodnocení: 60 % ()

brasek

Tento film bol veľký hit svojho času. Nabažený zahraničnými horormi som čakal o niečo viac, ale film je to zaujímavý a na dobu svojho vzniku aj odvážny. ()

till85

Jak už tady bylo několikrát napsáno nápad s autem co jezdí na krev se mi hodně líbil ale samotné provedení už tolik ne. I když se třeba po vzoru USA dočkáme nějakého remaku a ten třeba dopadne líp nebo taky hůř :) ()

Tuty

Je velká škoda, že tehdejší režim donutil Juraje Hertze nechat film sestříhat natolik, že sám režisér se chtěl filmu téměř až zříci. Nebude někdy vidět "plná" režisérská verze? Jinak ta Škodovka vypadala celkem zajímavě.. 5/10 ()

Kontryhelka

Určitě dobrý snímek,který jsem měla možnost shlédnout jako dítě. Tenkrát jsem spoustu věcí nechápala a připadal mi divný. Nedávno jsem se znova na film podívala a zjistila, že mi i po létech divný přijde pořád. Přeceňovaný Juraj Herz. ()

vooddoo

Film mi doporučil přítel jako jeden z mála českých hororů, na který se dá koukat. No, a koukat se opravdu dalo! Až na pár zdlouhavých scén není film na české poměry vůbec špatný. Škoda jen, že vhledem k tomu, že byl natočen v roce 1981, bylo spoustu scén vyškrtáno a zničeno. Kdybych byla v dětském věku, nejspíš bych nespala hrůzou. Takto si film vyslouží mírné pousmání, ale i tak se tu najdou docela krvavé scény. Když budou dávat Upíra z Feratu v televizi, rozhodně si jej nenechám ujít! ()

rigby

Není to tak špatný film. Pro mě má o to větší vzpomínkovou cenu, že jako boleslavák jsem si mohl auto přímo prohlédnout a byl jsem přítomen na natáčení startu a dojezdu u hotelu Auto Škoda, nedaleko kterého jsme tehdy bydleli. Každoroční rallye jsem jako malý kluk hrozně žral a s tátou jsme chodili i na noční dojezdy. ()

Salvator

Juraj Herz hororová témata zvládal velmi dobře. Škoda, že ne vše mu bylo dovoleno. Auto sající krev z řidičů tak příliš strachu nevyvolá. ()

fooggyy7

Myšlenka dobrá - provedení špatné. Pamatuji na tu chvíli, kdy jsem v tom autě seděl. Z půlky bylo auto z překližky, stejně jako ty ótéčka z Rakouska ()

jerrik7

Pěkný film! Je mi smutno z hodnocení velké části rádoby věci znalých a mondénních diskutujících. Výroky typu: „dobrý záměr, šílené zpracování“, „Tudy cesta očividně nevede“, „Jediný co za něco stojí je to auto. Jediný prototyp z továrny Škoda. Yeah!“ včetně shovívavých hodnocení jako: „Cesky pokus o kombinaci horror + sci-fi nedopadl zase az tak spatne jak by se dalo cekat.“ Podobní hodnotitelé by se měli aspoň naučit psát diakritiku. Cožpak nikdo nedokáže ocenit pěkné retro? ()

Fondak

Na tenhle film se vždycky rád podívám. Škoda 724 SuperSport byl jeden z nejkrásnějších prototypů boleslavské automobilky. Pro ty co to zajímá pár dat o něm: Dvoumístné kupé s odklopným středním dílem karosérie, motor uprostřed před zadní nápravou a pohon zadních kol. Laminátová karosérie s kovovými výztuhami. Řadový čtyřválec (Škoda 110L Rallye) s rozvodem OHV, objem 1107 cm³, vrtání 72 mm, zdvih 68 mm, komprese 10,4, karburátor Weber, výkon 55 kW (75 koní) při 6250 ot/min, točivý moment 81 Nm při 5250 ot/min. Čtyřstupňová převodovka, rozvor 2500 mm, rozchod 1310/1300 mm, vnější rozměry 4060x1640x1120 mm, hmotnost 898 kg, maximální rychlost 180 km/h, zrychlení na stovku za 15,3 s. Prototyp vozu Škoda Super Sport byl postaven ve vývojové konstrukci v Kvasinách. Původně bílý vůz byl v roce 1981 přelakován na černo, doplněn spojlery a zahrál si ve filmu Upír z Feratu závodní vůz Ferat Vampir RSR. ()

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel