Star Trek: Discovery

• USA Star Trek: Discovery
USA, (2017–2024), 54 h 10 min (Minutáž: 38–66 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, Shazad Latif, Michelle Yeoh, David Ajala, Blu del Barrio, Jason Isaacs, Anson Mount (více)

Série(5) / Epizody(65)

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Star Trek: Discovery. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů. Seriál Star Trek: Discovery zachycuje výpravy Hvězdné flotily během jejich misí za objevováním nových světů a nových forem života. Hlavní hrdinkou je důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnhamová (Sonequa Martin-Greenová), která musí přijít na to, že aby skutečně pochopila cokoli „mimozemského”, musí nejdříve porozumět sama sobě. Michael je lidského původu, a přesto se stala sestrou jednoho z nejslavnějších hrdinů ve „vesmíru” Star Treku. Vykonala něco strašného, a přesto má šlechetné srdce. A i když není neohroženou kapitánkou vesmírné lodi, i když o tom ještě neví, na tom, co udělá a jak se rozhodne, závisí osud celé galaxie. (TV Prima)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (18)

Star Trek: Discovery (2017)

Star Trek Discovery hrá na vážnejšiu nôtu. A funguje to. Aspoň pre mňa. Funkčnosť príbehu je determinovaná jednak neustálou podobnosťou so súčasným spoločenským statusom, jednak snaha o vytvorenie autonómneho vesmíru, pravidiel, tentoraz s eko rovinou a hlavne postavami, ktoré podobne ako v predchádzajúcich sériach sú funkčné, rozmanité a v mnohých aspektoch zapamätateľné. Výborné postavy Jasona Isaaca, Michelle Yeoh a Douga Jonesa, ktoré držia príbeh značne nad rovinou komfortnej zóny. Pararelné vesmíry, vojna, zradcovia, smrť a neustála snaha predvídať čo sa stane v rámci vyššieho komplexnejšieho celku robí z Discovery skvelú zábavu. Nie je to dokonalý seriál. Ale rozhodne som sa pri ňom nenudil. 1. séria - 80% ()

Návrat Klingonů (2017) (S01E01)

Okej.. som zvedavý. Star trek seriál som nevidel ani jeden. Zatiaľ ale veľmi fajn. Sonequa výborná a Doug Jones rovnako. Zatiaľ chytilo. Uvidíme či ma to udrží, alebo pustí. ()

Souboj (2017) (S01E02)

Drží si to úroveň a v zásade to krásne dokončuje zápletku z prvého dielu. Síce sa tu nenachádza nič výsostne pamätné a aj súboje sú veľmi televízne, ale úprimne? Som zvedavý ako to bude pokračovať, takže zostávam. ()

Nový začátek (2017) (S01E03)

Context is for Kings je veľmi dobrá veta. Isaacs ako kapitán správne tajomný a démonický. Väčší prienik do postáv. Nové postavy pribúdajú. A ide sa objavovať. Teším sa ako malé decko. ()

Bytost, nebo zbraň (2017) (S01E04)

Výborný diel s absolútne fantastickým presahom. Naozaj som strašne nadšený. Rozvíjajú sa tu simultánne rôzne dejové línie, postavy majú hlbšie a silnejšie väzby umocnené dobrodružstvami a hlavne je to stále rovnako zábavné. Koniec aj pekne dojímavý. ()

Zvol si svá muka (2017) (S01E05)

Funguje to stále viac a viac. Strašne sa mi páči svet Discovery. Od postáv, cez vizuál. Každý diel viac prehlbuje stavy, odkrýva veci z minulosti a núti nás zamilovať si každú jednu z postáv, hoci sú tak povahovo rozdielne. Doug Jones a Jason Isaacs kraľujú. ()

Léthé (2017) (S01E06)

Už ma to asi nemôže sklamať. Mám na tom rád úplne všetko. Vývoj postáv, to ako sa ich vzťahy prepletajú. Charaktery majú hĺbku, presah, je tu prepojenie s pôvodnou sériou. A samozrejme to má kopec skvelých scén. ()

Časová smyčka (2017) (S01E07)

Po dlhom čase krok vedľa. Čo je škoda. Časové paradoxy a línie zbožňujem. Ale zbytočná snaha o vytvorenie romantickej línie a veľmi rozprávkový koniec mi to dosť skazili. Čakal som väčšiu pecku. Zamrzí o to viac, že Rainn Wilson bol super záporák. ()

Chceš-li mír, chystej se na válku (2017) (S01E08)

Oproti predchádzajúcemu dielu zlepšenie. Prichádzame do centra veľkého konfliktu a úprimne som zvedavý ako to celé dopadne. Čo sa mi na tomto páčilo, bol meditatívny charakter. Hoci samozrejme žiadalo si to ešte trochu viac presahu. Inak dobré. ()

Do hloubi lesa vcházím (2017) (S01E09)

Po predchádzajúcom dieli výrazné zlepšenie. Rozhodne viac napätia. A v zásade končíme niekde inde, kde sme začínali. Je to schématické a očakávateľné, ale zároveň aj zábavné. Pre mňa spokojnosť. ()

Sám proti sobě (2018) (S01E10)

Po pauze prichádza super tempo. Discovery je temnou variáciou na medziplanetárne cestovanie. Páči sa mi rozvetvenosť, postavy aj dejové zvraty, ktoré sú zasadené do príbehu logicky. Tento diel je zábavný, nápaditý a načrtáva predzvesť problémov, ktoré prichádzajú. ()

Vlk v rouše beránčím (2018) (S01E11)

Stupňovanie, výraznejšie prepojenie, neustále posúvanie hraníc a vzťahov. Má to svoje chybičky o to pokoj. Ale je to výborná zábava. A každý ďalší diel, dodáva predchádzajúcim väčší zmysel. ()

Přehnané ambice (2018) (S01E12)

Joj výborný dejový zvrat. Čím bližšie sa to blíži ku koncu, tým viac to tlačí na pílu. ()

Co bylo, je jen předehrou (2018) (S01E13)

Škoda toho ústredného stretu. Star Trek je dobrý skoro vo všetkom až na akčné scény. Tie sú veľmi zle zvládnuté. A v rámci obrovskej konfrontácie aj bez nápaditosti. Ale už som namotaný na to ako prasa.. takže som to prepáčil. ()

Válka přede mnou, válka za mnou (2018) (S01E14)

Michelle Yeoh rules. Trochu som sa bál, aké to bude bez Jason Isaaca, ale seriál má natoľko pevne postavenú dejovú líniu, že uzatváranie vzťahových vecí je to, čím tento diel dominuje. A je to skvelé. Teším sa na finále. ()

Usmíření (2018) (S01E15)

Skvelé zakončenie série. Má to emócie, má to znova náznaky vecí, ktoré sa asi objavia v druhej sérií a tentoraz aj humor. Veľká spokojnosť. ()

Bratr (2019) (S02E01)

Skvelé intro a zaujímavý nový problém. Micheal je pre mňa stále slabou postavou, ktorá je nie len chladná ale zároveň pôsobí strašne toporne oproti ostatným, ale od akčných scén, cez prepojenie z pôvodnou sériou si časť drží tempo aj napriek hodinovej dĺžke. Tradičný štandard, ktorý ale navnadil na to, čo bude ďalej. ()

Nový Ráj (2019) (S02E02)

Veľmi dobrý diel. Má to tie správne presahy. Je to napínavé. Krásne to prepája prvú sériu z druhou aj navnaďuje na to, čo sa bude diať. Veľká spokojnosť. ()

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

19.04.2023

Tak se fanoušci Star Treku přece jen dočkají nového filmu. Místo návratu party okolo Chrise Pinea (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů) ale nakonec jako první dorazí snímek s názvem Star Trek:… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)