• route60

Tato pohádka je asi tak příjemná jako se drbat ocelovým kartáčem, Andersena jsem nikdy nemusel a Císařovy nové šaty nejsou výjimkou.(23.2.2014)

Císař je nahý, elita má ráda pochlebování a to, jak se žije spodní vrstvě obyvatelstva je vládě více méně fuk. Je tohle ještě vůbec pohádka? Je, tady to dobře dopadne.(28.12.2010)

• cherita

Neuvěřitelně nudná a natahovaná pohádka, která vznikla zřejmě jenom proto, aby do ní mohl Herz obsadit celou svoji rodinu - včetně sebe.(11.4.2010)

• - Jan Kalous hrál ve filmu sirotka, který pomáha královskému návrháři v podáni německého herce Carstena Voigta. Dvojice si při filmováni nerozuměla, každý repliky odříkaval ve svém jazyce. (IZFNP)

• - Jedna z hereček ve filmu Tereza Pokorná-Herzová je manželkou režiséra. Ve filmu si zahrála i dcera režiséra Annélie Herzová, pro kterou byl snímek debutem. (M.B)

• - Natáčení probíhalo v Českém Krumlově a na zámku Vranov nad Dyjí. (Janek2002)