Z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie musí čelit vážné krizi. Všichni tajní agenti britské tajné služby byli zabiti. Zbyl pouze Johnny English, který vždy snil o práci agenta. Teď dostává svou šanci. Johnny se ujímá pátrání, která vede vskutku neotřelými a svéráznými způsoby. Podezřelým č. 1 se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage. Tento nejcennější symbol moci ostrovního království nemá ale obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho hlavu. Pokud se Sauvage stane králem, chce zemi, které bude vládnout, změnit v největší vězení na světě. Podaří se Johnnymu Englishovi a záhadné agentce Lorně zabránit korunovaci? (TV Nova)

blazma

Miluju filmy co parodují, ale zároveň se snaží jít vlastní cestou. Docela očividná parodie na Jamese Bonda je tady vidět a přesto se snaží Johnny English jít vlastní cestou. Rowan je rozený komik, vidět ho v mírné akční záležitosti je takový zvláštní pocit, ale on to prostě umí podat vážně vtipně a mě to sakra bavilo. ()

M_Bery

Mr. Bean jako detektiv, takhle na mě působil tenhle film. Stejný herec (Rowan Atkinson), a stejný humor, s tím rozdílem, že film Johny English je tak trapnej, až je vtipnej. Upřímě já to moc nemám rád, když se cítím trapně za tu danou filmovou postavu, cítím se jako kdybych tu situaci, která je šíleně faux pas způsobil já... Jinak je to šílená komedie, kterou doporučuji. ()

kridlo

film je plny vtipkov, ktore sa stale neustale furt opakuju. Johnny E. chce nieco urobit a nepodari sa mu to = "vtipna situacia". O malu chvilu je to tu opat a tak stale dokola a tak sa 90% vtipov stava lahko predvidatelnymi cim stracaju znacne na svojej zabavnosti. Ale ak Vam nevadi vidiet jeden vtip v 10 variaciach v ramci jedneho filmu tak prosim... ()

_Irbe_

Dobry vyber hercu Atkinson - primerene vtipny ,Malkovich - hezky prehrava , Imbruglia - no krasna :).Ovsem naprosta vetsina foru je jasna davno dopredu.Opravdu jsem zasmal asi 2 - 3x..ale ten Johnyho videoklip k ABBE je nejlepsi :).Suma sumarum tak 2,5 * ()

Simon@

Když vezmu v úvahu to, jak moc miluji Velkou Británii,zejména pak Anglii a také její úchvatné památky jako Tower, Big Ben a jiné, uznávám, že tento film má fakt něco do sebe a nepostrádá ani to své britské kouzlo. Vtipné, chytré, akční, tajemné a zajímavé, se smyslem pro povinost zachránit svou vlast. Nemluvě o, jako vždy, skvělém Rowanu Atkinsonovi. ()

aannemer

"James Bond" dle mého gusta. A Malkovich je démonický - pozor, zvuk pouštět jen v originále. Johnův francouzský přízvuk je fantastický! Do dnešního dne shlédnuto už 10x a nemyslím, že naposled. ()

vasek.raul

Tenhle film byl pro mě poměrně zklamáním, avšak je zde pár scén, co to přebily, a to např. jak si Johnny splete mrakodrap a přistane u toho špatného, pak "zachrání" pacienta a hláška: "copak to proboha s vámi prováděli..."...celkově to tedy vyznívá tak půl na půl... ()

Mufi315

Slušná ztřeštěnost, u které se dobře bavíte. Bohužel kvalita filmu je opravdu slabá. Nikdo neočekává, že Johnny English sklidí ovace za samotnou podstatu filmu - protože ta je, přiznejmesi to, podprůměrná. Herecké výkony (snad kromě Rowana Atkinson, tedy spíše Mr. Beana) jsou ubohé. Technické zpracování filmu je nijaké, nicméně alespoň nám podsouvá, jistou zábavnou atmosféru na tajných misích Johnnyho. U některých vtipů se člověk zasměje pravým nefalšovaným smýchem, ale většinou scénář a dialogy pokulhávají na hranici trapnosti (obzvlášť závěr). Jako obyčejná přitroublá komedie, která má tak jednoduchý děj, že můžete vypnout mozek a poslouchat jen vtipy to uspělo na výbornou, ale jako FILM obohacující kinematografii o nový produkt ne! Parodie na Jamese Bonda, agenta 007 lze v tomto případě aplikovat pouze na filmy Pierce Brosmana, kde má rakety v autě, vžycky ví, co má dělat a nepostrádá galantnost k ženám. Na Daniela Craiga už šáhnout nemohou, za což jsem vděčný. z jinéhu úhlu pohledu pořád lepší parodie, než jaké můžeme vidět na "letní popcornový block blastry" (viz Meet the Spartens, Disaster movie apod.) Dávám ** a + za to, že zas tolik se nelze nudit a dále za jedinečnou Atkinsonovu mimiku obličeje. (49 %) ()

da-a

Má práci Jamese Bonda, elán Franka Drebina a šarm Mr. Beana. Stará dobrá Anglie je opět kompletně v bezpečí – pokud ji nezničí sám Johnny English, pak nikdo jiný nemá šanci. Rowan Atkinson možná od Největší filmové katastrofy pana Beana nedostával tolik lákavých nabídek, kolik by si byl přál, ale nakonec se vrátil a to ve velkém stylu: v roli superagenta, který zápasí s vlastní smůlou a nešikovností v zájmu své drahé, o kolonie dávno ochuzené vlasti. S nonšalancí pochodující katastrofy se vrhá do extrémních situací, často proti přesile, ozbrojen jen svou chabě sestavenou handy pistolkou, navíc bez kohoutku. Je za každých okolností smrtelně vážný, ačkoliv publikum už dávno prská smíchy. Kde už jsme to jen viděli? Johnny English těží z dlouholeté tradice vyvažovat stylové Bondovy případy parodující verzí téhož, přičemž tentokrát má na své straně britskou legendu stand-up comedy a dvacetiminutových kraťasů, pro níž není problém utáhnou celý film jen svými propracovanými mimickými a motorickými těky (nejen při dočasném ochrnutí). Nelze si ovšem nepovšimnout, že Atkinson si ze své postavy nedělá ultimátní srandu, neboť nebýt přehnané sebestřednosti a namyšlenosti, snad by svůj první velký připad od katastrof odprostil. Na snímku je vidět, že si ze zavedeného žánru bere to nejlepší, netlačí zbytečně na pilu, s jedinou výjimkou není nikterak fekální, jeho akční scény snesou srovnání s obvyklým akčním průměrem a že Frank Drebin má zdatnou konkurenci, co se drbání obnažených zadnic před veřejností týče. O půvabnou stránku věci se postarala Natalie Imbruglia, chladně aristokratického zloducha si střihnul John Malkovich, k němuž dodám jediné – více takových odpudivých Frantíků. Johnny English je povedenou komedií, která připomíná dobu, kdy podobní frajeři okupovali filmová plátna a publikum se dobře bavilo. Není to úplně stejná liga, ale když už jsou osmdesátá léta dávno minulostí, tak se vyplatí mít na své straně geniální nešiky nového tisíciletí. ()

brasek

Miestami úbohé, na iných miestach tiež úbohé ale trocha smiechu sa tam nájde. Nepodarená paródia na špionážne filmy. ()

VUCAKO

Vzpamatujte se, vždyť je to parodie! Malkovich božskej, Rowan jako vždycky taky. A líbilo se mi, že to tvůrci drželi až do konce, nepovolili. Asi si spousta lidí neuvědomí, jaký v GB mají vztah ke královně a korunovaci - a třeba ten moment s jednou nejmenovanou švédskou skupinou. To asi našinec nepochopí, jak na tohle nahlížejí Angličani.. :-) "I'm into ultrasonic." ()

zodiak217

Mr. Bean opäť na filmových plátnach v celovečernej snímke a ako partnerku dostal skvelú a jemnú Natalie Imbrugliu, č viac si môže človek priať. Tento herec Rowan Atkinson je tak legendárny ako jeho postava. V podstate si už pozriem jeho filmy len z toho dôvodu ako dokáže opäť a netradične zabaviť. Agent, ktorý bol skoro najhorší sa zhodou okolností zapletie do super tajnej akcie a nakoniec sa to všetko zamotá v jeho prospech a on z toho výjde ako hrdina. Za normálnych okolností by to bol už 100x opozeraný brak na ten istý štýl, ale pri Atkinsonovi je to ďalšia príležitosť ukázať niečo z jeho originálneho umenia. Veď akého herca už len viac vystihujú trápne scénky na pľaci ak nie jeho? Divák si opäť raz zaspomína na jeho hrané seriály z 90. rokov a dobre sa určite pobaví. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce