Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

salahadin

Depp není bukanýr, ale buznýr. Film hollywoodsky prostoduchý, s rádoby vtipy (scénárista zrovna vyšel základní školu?) a plný imbecilních postav (a jejich xichty jsou všude - novinové stánky, plakáty, školní brašny, čepice a trička, penály, slipy, tužky atd...). Muzika je příšerná - splácanec toho nejlevnějšího od asi 9 lidí včetně Badelta. K hercům - Depp alias ředitel travesty show je největší omyl, Bloom taky v maskérně trávil dost času, Keira ještě víc (holt nemůžu čekat, že by z filmařů někdo přemýšlel a nedejbože by mu došlo, že piráti měli obličeje zjizvené a rozežrané od soli), ti dva tupí kreténi (pardon - extra drsní vojáci), co na začátku hlídali loď, ti mi lezli na nervy, jak jen mohli (a to lezení jim fakt šlo), do toho posádka složená z liliputána, bezjazykáče a černošky - snad nejstupidnější sebranka pirátských filmů všech dob. Tohle je výsměch pirátským filmům. Škoda peněz, času a každého kritického slova, které padne vedle. Ovšem tohle se nedá nazvat pirátským filmem (krom toho že postavy nosí pirátský oblečení). Na vysokém hodnocení se podepsala všudepřítomná reklama a další nechutnej marketing. Tohle si piráti nezasloužili, kde jsou ti hrdlořezi, ze kterých jde strach už při vyslovení jejich jména? Sparrowa by se nebál ani vrabec na stromě (záměrná paralela). ()

Stegr

95% - Prvotřídní zábava, kterou táhne neuvěřitelný kapitán Jack Sparrow. (Johnny měl dostat Oscara)... ()

Rosaviva

"You will always remember this as the day you almost caught Captain Jack Sparrow." Když jsem se na tenhle film poprvé dívala, nevěděla jsem pořádně kdo to nějáký Johnny Depp je, a tenhle film jsem brala prostě jen, že se na to teda podívám, když je to tak populární, i když jsem nechápala proč. Ale hned po prvním zhlédnutí jsem se totálně zamilovala. Jak do filmu (a to mě pirátské filmy opravdu moc neberou), tak do Jacka Sparrowa, který je dodneška jeden z mých nejmilovanějších filmových postav a hlavně, díky tomuhle filmu jsem si zamilovala Johnnyho Deppa, zařadila jsem se do jeho fanklubu a dodneška je to můj nejoblíbenější herec. Tenhle film jsem od té doby viděla nesčetněkrát a nikdy mě zatím nenudil. A krom toho, podle mě má tenhle film nejlepší filmový soundtrack, který kdy kdo vyvtořil. Nevadí, že jsem ten film viděla stokrát, pokaždé, když slyším tu "titulní" písničku, těším se jako kdybych ten film neznala na zpaměť. 5* ()

-OverLord-

Pirátský tématiky jsem se nikdy nenabažil do sytosti a pak přišel tenhle film, kterej měl úplně všechno a nabídnul maximum. Vrchol v žánru. Žádnej odvárek, ale stoprocentní dobrodružnej film o pirátech, kterej nenudí ani jedinou vteřinu. Viděno nespočetněkrát a pořád baví. Výprava, hudba, obsazení, režie, humor, akce.. plná palba. [v rámci série 100%] ()

Allien.9

Už ani nevím, kolikrát jsem tuhle dobrodružnou pirátskou taškařici s příchutí tajemna a ikonickým kapitánem viděla. Delší komentář nemá smysl, stejně by to byly samé superlativy. Líbivé a cool! ()

HAL

Hajhou piráti! Vítejte na palubě kocábky kterou nikdo nepotopí, na palubě ohromující Černé Perly vedené nesmrtelným kapitánem Barbossou. Budeme drancovat a krást kde se nám zlíbí, žádný přístav před námi nezůstan v bezpečí, pít a bojovat, milovat krásné ženy a vůbec se bohapustě bavit je přece to jediné co chceme, dokud nás nesežerou červi. Plavit se po širých oceánech a rozbíjet ty nejlepší hospody na Tortuze je přece ta nejlepší zábava pod sluncem a když bude vítr foukat z té správné strany tak možná přivane i toho šíleného kapitána Jacka Sparrowa co vypadá jak cikánska šlapka a nikdy nemá pro další bláznivý nápad daleko. A nebo ho radši postrčíme po ráhně a protáhnem pod kýlem, tu jednu věčně ožralou nečestnou krysu, jen ať se naloká slané vody a možná nám tam najde nějaké prokleté zlato, cha cháá. Tak na co ještě čekáte vy mořští psi, hurá do lanoví a napněte plachty, ať nám ta cesta rychle utíká. Jo ho hó, a ať teče rum! 9/10 ()

ChewieDC

Senzační akce, senzační zábava. Skvěle načasované vtipné scény, nepříliš natempovaný děj. Příběh bez přílišné invence a nekladoucí si velké emoční cíle, přesto entertainment jak má být. A jestli se Johnny Depp narodil pro nějakou roli, je to Jack Sparrow. ()

Satan

S černým humorem a akčním nasazením za vámi připlouvá jeden z nejlepších filmů s Johnny Deppem bez Tima Burtona. Blockbuster pro náctileté jako vyšitý. Jen škoda, že celá série postupně nabobtná do obludných rozměrů (rozpočtem a stopáží) a vytrácí se čím dál tím víc to instantní dobrodružství, které zase pobláznilo celou jednu generaci stejně jako před 20 lety Indiana Jones. ()

Adam Bernau

(spam) Ještě jsem to neviděl a po přečtení obsahu zjišťuji, že toho ani nebude třeba. Znám totiž mnohem úspornější adaptaci příslušného dílu Čtyřlístku: (Čočka 2003, Větry luštěnin, píseň Plavba, slyš zde: http://cocka.smoula.net/ v rubrice "Co čočka hraje"). Jak vidno, rok 2003 byl na tuto tématiku celosvětově plodný. Až budou potomci řešit spor o prvenství, silným argumentem bude píseň Silver (Čočka 1996, Děti luštěnin, tamtéž). ()

mzss1

(73%) Dlouhá léta mi tato série byla vcelku dost ukradená. Jedničku jsem kdysi dávno snad jednou či dvakrát částečně viděl, ale už si to moc nepamatuji. Trojku tu jsem dost zaspával při autobuse po cestě na školu v přírodě, sakra to už je let. xD No, tak jsem se rozhodl, že si tuto slavnou ságu dám hezky znova, díl po dílu. Bez nějakých okecávání je toto Prokletí Černé perly solidní filmový počin. Na tu dobu to byla žhavá novinka. Máme tu zajímavé lokace, dobrou akci, skvělý soundtrack, skvělé herecké duo O.Bloom a J.Depp. Dějem to není moc zajímavé, záporný pirát mě též moc nebavil a určitě bych to ještě více vyladil, obohatil scénář atd. Zdlouhavé mi to jak někteří píší, rozhodně nepřipadá. No, dál to okecávat nebudu, já se bavil od začátku do konce, nadprůměr je to ve všech ohledech, ty 4* dávám zaslouženě. ()

k212

Ač se Johny Depp zdá být vtipným a zábavným, film, který je postaven hlavně na vizuálních efektech, zachránit nemůže. Děj je slabý, pustý překvapení, záporák Geoffreye Rushe je spíše politovánihodný, tedy naštěstí potvrdil, že hrát pouze černobílé postavy by mu moc neslušelo. Takže zbývá jen ta akční zábava, která moje srdce naplnit opravdu nedokáže, zato vizuální receptory značně přetíží, takže výsledkem je bolest hlavy. ()

kingik

Asi nejlepší díl. Vše zde solidně fungovalo. Kapitán Sparrow Johnnyho Deppa vnesl na plátno postavu, která tady dlouho nebyla, a celkem spolu s režií Gore Verbinskeho oživila dobrodružný žánr o pirátech. Ve vedlejších rolích září Keira Knightley, Geoffrey Rush nebo Orlando Bloom a nápady se rozhodně nešetří. Prokletí piráti vypadají dobře a celé to vytváří kompaktní celek, který má spád, dynamiku i romantiku. Kvalitních dobrodružství není nikdy dost. 70% ()

Payushka

Pro nekoho vrchol zabavy, pro me trapna podivana, prokladana Deppem s celkem vtipnyma hlaskama. Jelikoz me ale jeho vizaz transvestity nerajcuje, moje hodnoceni se sklani k horsimu. Hudba kvalitni, ustredni "virgin" dvojice nemozna. ()

Legas

Johny Depp je asi největší atrakcí celého filmu. Jeho Jack Sparow je opravdu kouzelný (nevím, jestli jsem tohle slovo v nějakém komentáři použil, ale teď mi sem pasuje na 100%). Zhruba prvních 30 minut jsem se bavil královsky (*****). Skvělý humor (díky Deppovi samozřejmě), svěží šermovačka s Orlandem Bloomem, ale potom... POZOR, ZDE PO OPĚTOVNÉM SHLÉDNUTÍ MĚNÍM KOMENTÁŘ: ...potom jsou Piráti také celkem zábavní, ale jejich délka je na obyčejný popkornový blockbuster příliš natahovaná. Ne že bych se vyloženě nudil, ale mohlo to být kratší. A ještě ten příliš pohádkově pohádkovitý konec se mi nelíbil. 70% ()

Šakal

Popcornová zábava (pro celou rodinu) se všemi klady i neduhy co k ní neodmyslitelně patří. Nicméně zatímco pokračování už víceméně vaří z vody a snaží se vytřískat na lesku 1-čky co se dá, tak prvorozený bratříček jede na vlně originality, slušně odsejpá, nenudí a jako eso z rukávu vytahuje (a může se 100% spolehnout) na neodolatelnou (zde ještě neokoukanou) kreaci J. Deppa (coby kapitána Jacka Sparrowa) a jako (divácký) bonus vynikající J. Rush (coby kapitán Barbossa), který je (v mých očích) Johnnymu více než jen rovnocenným (hereckým) protivníkem. Naopak to pro změnu „vyvažuje“ zcela mdlý a bez špetky charisma, O. Bloom (coby kovář W. Turner). p.s. za největší devizu snímku (vyjma představitele hl. hrdiny) jsem ještě donedávna považoval průvodní hudební motiv K. Badelta a vždy jsem (v těchto pasážích) otáčel „kolečkem“ volume doprava. Ve světle posledních dvou měsíců, kdy „můj“ instruktor cyclingu mě „nutí“ po 85 min dřiny vyždímat v závěrečných 2min ze sebe maximum, zátěž z 80 vylézá na 95%, tepovka nabývá obřích výšin, nohy „zálévá“ kyselina mléčná a „do rytmu“ mi křičí právě Badeltova průvodní melodie, pomalu „obracím“ a nevím, jestli nenávidět víc svého instruktora nebo právě Badelta. ANO, já vím (už mlčím), potřebuju to jako prase drbání :-) A jelikož film je v tom nevinně…….75% ()

HoneyBunny

Na Pirátech není nic špatného, ale - inu, jsou i lepší filmy. Potěší úchvatná výprava a krásy Karibiku, kreace Johnnyho Deppa (troufám si tvrdit, že odvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry), povedené vtipy, herectví Jacka Davenporta a Jonathana Pryce a oddechová atmosféra filmu. Tři hvězdičky dávám za už tolik omílanou přehnanou stopáž a plytký příběh (neplést si s dialogy, které jsou dobře vypointované): proč se například hrdinové musejí dvakrát vracet na stejné místo? PS: Po čtyřech letech a dvou pokračováních zvedám hodnocení. Překvapivě mi tenhle popkorn při každém dalším zhlédnutí chutná o něco víc. ()

Socrates

Můj zřejmě nejoblíbenější herec v hlavní roli a k tomu režisér jednoho z mých nejoblíbenějších filmů (Kruh) - tahle kombinace mě nezklamala, snad až na to, že by dílku slušela trošku skromnější stopáž. ()

Anderton

Keď na začiatku Jack Sparrow začal klesať so svojou loďou ku dnu a nakoniec vystúpil sebavedomo na breh, myslel som, že ma čaká nepretržitá kadencia vizuálnych a slovných fórikov. Oni prišli, ale boli prekladané nesúrodým príbehom, občas nudou a mnohými pokusmi o vtip, ktoré som nepochopil. Dĺžka filmu je navyše na nezáväznú zábavu prepálená, ako 110 minútová zábava by boli Piráti akceptovateľnejší. Verbinski s Deppom sa ešte len rozbiehali. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert