American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

DarkRufus

Horory upřímně nesnášim, asi mam slabý srdce, ale tohle se mi zatim líbilo. Nevim o žadnym podobnym seriálu a jelikož teda horory nesnášim nemůžu posoudit jestli to neni vykrádačka filmů. Po prvnim díle nebudu hodnotit. Aktualizace: Po čtyřech dílech musim konstatovat, že to sakra dobrej seriál. Vyloženě se u něj nebojim, hororem bych to asi nenazval, ale mam z toho nepříjemný pocity, je tam spousta nesampatickejch postav a Jessica Lange je prostě skvělá. Nip/Tuck to nezapře hlavně díky jistý kontroverzi. 4* ()

pralinka_01

Pri pozeraní AHS mám taký divný pocit, ale v dobrom slova zmysle. Námet by sa mi síce viac hodil na film alebo minisériu, ale to nemení nič na tom, že je to fakt kvalitný počin skvelého Ryan(a) Murphy(ho). Som zvedavá či si seriál udrží také isto tempo aj v ďalších epizódach (2 posledné boli zatiaľ najlepšie), ale hlavne som zvedavá, čo nám ponúkne ďalšia séria, ktorá bola bleskovo obnovená. ()

LucyZ

To je prostě dobrý příběh. Režie, obsazení. Už dlouho se mi nestalo, abych se tak těšila na další díl. A díkybohu bude i další řada. Těším se. Opravdu. ()

zipS

od prvého dielu som sa stal verným "čumitelom" tohoto počinu ... vysoko-návyková VEC ! Gratulujem páni tvorcovia, po úbohosti od iných - Walking Dead, ste mi spravili radosť s Vašou AHS, thanks .. Edited: 4* prva sezona, 3* druha sezona, 2* tretia sezona.. Ide to do sračiek ()

fikee

Hodne zajimave a ma to je jen dve chybky: dela z True Blood pohadku pro deti a celkove je cely serial na muj vkus az prilis kruty. ()

ovi77

Po 11 castiach sa tesim na dalsie...niekedy je to ale ozaj pritiahnute za vlasy a pomaly stracam prehlad medzi realitou a fikciou a obavam sa, ci budu autori schopni vymysliet do dalsej serie nieco co zaujme. Zatial 4/5 ()

Flipko

Prvá Séria : Perfektné. Zo začiatku absurdné a vynárajú sa otázky typu : čože? Ale každým dielom sa závislosť stupňuje, výborny scenár, atmosféra na zožratie a Jessica Lange, ja by som jej bez mihnutia oka dal zlatý glóbus. Posledná časť bola už len takým doklepaním celej výbornej série. Milujem experimenty a tento sa vydaril. Plných 5 hviezdičiek! ()

VanThomass

Po pilotu jsem byl nadšen, to tu dlouho nebylo. Napínavý a tajemný seriál o strašidelném domu. Ovšem jak šly epizody dál, trochu nadšení opadalo. Bohužel výborný námět se začal utápět v místy nezajímavých dialozích, scénách, které mi přišly naprosto zbytečné a hlavně až v moc velkém sci-fi oparu... Bylo také znát, že po prosáknutí informace, že bude i druhá sezóna se seriál stal místy natahovaný. Závěr sice slibuje možná zajímavý námět na další řadu, ale uvidíme... ()

stepanvaj

Po posledním dílu 1. serie musím uznat, že tenhle seriál je opravdová pecka! A jednoznačně to nejlepší co letos na poli seriálů vzniklo. Vím, že námět a postavy nejsou zrovna synonymum slova originální, ale tvůrcům se podařilo na tom okoukaném prostředí, které prezentuje strašidelný dům vytvořit něco zcela nového co diváka prostě baví! Věřím, že 2, sezona v nastaveném tempu nepoleví... ()

jarmil8

Výborný rozjezd, ale nadšení postupně upadalo. Seriál sám se pravděpodobně stal obětí domu, horor se změnil v rodinné drama a poslední díl snad už ani neměl vzniknout. K tomu si ještě připočtěte absolutně otravnou Connie Britton, která tu hraje(?) totální krávu. ()

leopoldina

Po zhlédnutí první série dychtivě toužím po další a jsem velmi zvědavá, jak si s tím tvůrci poradí. Hororová duchařská atmosféra mi nedává spát a úvodní titulky musím jednoduše přeskočit, jinak bych vylítla z kůže. Postupné odkrývání tajemství strašidelného domu sleduji s napětím a vzdávám hold hereckým výkonům, především Jessice Lange. Evanu Petersovi (Tate) jsem uvěřila každé slovo. Za náhlé objevení mnoha postav a také jejich náhlé zmizení či nedosvětlení: "co vlastně dělám, když se neobjevuji" dávám "pouze" 4 hvězdičky. ()

Epco

Bizardné, predvídateľné, pohrávajúce sa s hororovými klišé v poslednej časti tupo opisné a dovysvetluvajúce no ako celok príjemné. Konečne uspel horor aj n televíznom poli. Druhá séria ohlásená, som zvedavý čo prinesie sľubovaný odklon a či sa nebude jednať iba o prácu s kopírom. ()

Cecilia Ann

Pro mě zpočátku trochu rozpačité, postupně mě ale příběh Murder hausu vtáhnul. Obzvlášť poslední díly jsou super. Za Throwing Muses bych dala klidně i šestou hvězdičku! Závěrečný díl je trochu slabší (scéna u stromečku je podle mě až moc patetická), ale ťápotky malých krvavých ručiček na konci to zase zvedly. Moc se mi tu líbila Jessica Lange. ()

zjs

Dost by mě zajímalo, jak to rozjedou v druhé sérii :-), protože už si nedovedu představit více nabušené díly, než v té první. Jako kdyby autoři nepotřebovali šetřit žádným nápadem ve scénáři, chrlí jednu hrůzu za druhou. Opravdu pekelný dům. --- Druhá série je také skvělá, ale někde uprostřed se už začíná ztrácet. Spojí ji až závěrečné díly. Třetí série je bohužel už něco naprosto jiného, nepovedeného, absolutní odpad. ()

DarkViper

Opravdu vynikající příběh, ze začátku se stísněnou atmosférou a člověk se furt bojí co bude za dalším rohem a nevědomost vytváří pro seriál výtečnou zbraň, k tomu si přidejte sympatické herce, plus příběh který se ze začátku jeví jako klišé, ale opravdu nakonec příjemně překvapil, vše do sebe zapadá, až na jednu věc okolo 8 dílu člověk pochopí ( do té doby si tím nemůže být jistý) Jak příběh funguje a pak ztrácí na jisté dramatičnosti a z příběhu se vytrácí strach který je pro horor tak důležitý, kdyby si napětí udrželi až dokonce, dal byl plný počet hvězdiček, protože horor, by měl být v první řadě o tom jestli se ho bojíte, to je hlavní pointa horroru a bez toho ztrácí razantně na kvalitě, ale musím říct, že jsem u filmů zvyklý jíst např, uvařím oběd a zapnu k tomu něco, ale už jen třeba z úvodního intra mě přecházela chuť, ale konečné rozhodnutí palec nahoru a víc takových seriálů !! ()

tomass1939

Jednoducho perfektný seriál, téma duchariny to ja mozem , aj ked som sa v prvých asi castiach zamotaval a nicim som si nebol istý do konca sa vsetko pekne rozuzlilo a davalo zmysel. Som fakt nadseny ze som narazil na tento serial a hned som si ho pridal k mojim oblubenym. Perfektná atmosféra, kamera herecké výkony a hlavne nápad niečo takéto stvoriť. Niekde som sa dopočul ze má byt aj druhá séria na ktorú sa neuveritelne tesím.... Tento seriál jednoznacne na 5*..a určite sai ho este niekedy porziem, určite na nanho nikdy nezabudem.....ODPORUCAM..... ()

Standey

Vedle Walking Dead suverénně nejlepší hororový seriál, který svou atmosférou předčí i celovečerní filmy s hororovou tématikou. Brilantní kamera, excelentní hudba a zvuk a mrazivě napínavé scény způsobí takové vtažení do děje, že nebudete mít klid dokud tu celou podívanou nedojedete do úplného konce. ()

macoslavek

neuvěřitelně příjemná změna v rámci seriálů.. třebaže je tam hromada klišé, je servírováno v neokoukané formě.. všechny tři série byly lahůdkovou záležitostí, jessica lange vstoupila do řad mých oblíbenců hodně rychle.. těším se na další. ()

kedd

1. série: naprostá lahůdka :-) ze začátku jsem si myslel, že se u toho budu bát, ale když jsem si zvykl na filosofii, tak si to nádherně užívám. těším se na rozuzlení! naprosto dokonalé herecké výkony. zatím jsem nenašel žádnou slabinu: 10/10 2. série: možná ještě lepší než ta první!!! :-) ()

tixi odpad!

Horor 0%,thriller 0%,napätie 0%,herci 0%,príbeh 0%,dráma 0%,atmosféra 0%=najväčšie seriálové sklamanie aké som zažil.Výsledok je jasný 0%. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly