poster

Šakalí léta

 • anglický

  Big Beat

Muzikál / Komedie

Česko, 1993, 110 min

 • Oskar
  ***

  Myslím, že pojmout tento příběh jako muzikál byla chyba. Normálně mluvené scény jsou už velice slibné, ale nic naplat, ještě to není ONO.(20.4.2003)

 • Radyo
  ***

  Docela určitě jde o zajímavý počin, hlavně ovšem z důvodu, že od Starců na chmelu byl tohle snad první "regulérní" muzikál u nás natočený (a jednoznačně první porevoluční). Dá se říci, že se vlastně vyvedl nad očekávání, jelikož z mladých tvůrců s tímto žánrem neměl vlastní zkušenost asi nikdo, tudíž lze Jana Hřebejka pochválit. Samozřejmě se nevyvaroval některých chyb, ale základní atributy muzikálů (jednoduchý příběh, líbivé melodie a zajímavé taneční scény) se mu podařilo poměrně dobře dodržet.(18.9.2003)

 • igi B.
  ***

  ...Zavilí Šakali... Promarněná šance na postkomunistický muzikál o komunistické době ranně rokenrólové... Jó nakolenanakolena... Tři a půl hvězdičky by bylo poctivé hodnocení - ale s odřenejma kolenama... Tak tedy tři šakaly...(21.1.2006)

 • sud
  ****

  Písničky Ivana Hlase jsou fajn, humorných scének je habaděj (mlejnek, džbán s tajemným obsahem :-)) a dobová atmosféra velmi přesná. V závěrečné čtvrthodině se to sice trochu zvrhlo, ale já jsem to ochoten tvůrcům po těch letech odpustit. 70%.(28.7.2005)

 • EdaS
  ***

  Příliš dlouhé a místy docela nuda. Ale talent (Hřebejkův) už probleskuje. Přesto docela přeceňovaná záležitost.(16.6.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace