Docela určitě jde o zajímavý počin, hlavně ovšem z důvodu, že od Starců na chmelu byl tohle snad první "regulérní" muzikál u nás natočený (a jednoznačně první porevoluční). Dá se říci, že se vlastně vyvedl nad očekávání, jelikož z mladých tvůrců s tímto žánrem neměl vlastní zkušenost asi nikdo, tudíž lze Jana Hřebejka pochválit. Samozřejmě se nevyvaroval některých chyb, ale základní atributy muzikálů (jednoduchý příběh, líbivé melodie a zajímavé taneční scény) se mu podařilo poměrně dobře dodržet.(18.9.2003)

Snovy muzikal o detstvi z dob zapachajiciho socialismu. Ale ruku na srdce - na zacatku 90.let nas to bavilo.(21.9.2003)

• dobytek

Nemam rád muzikály. Navíc podle některejch těch týpků to vypadalo spíš na buzikál. Nicméně několik světlejších momentů se ve filmu našlo a Dejdar byl překvapivě celkem sympaťák (jinak ho moc v oblibě nemam). Jako celek je to ovšem naprosto o hovně. A písničky Ivana Hlase jsou otřesný. Ten by měl na tu kytaru mít snad zbrojní průkaz, protože poslouchat skoro 2 hodiny ty jeho sračky je snad horší, než dostat kulku do hlavy.(19.11.2006)

Myslím, že pojmout tento příběh jako muzikál byla chyba. Normálně mluvené scény jsou už velice slibné, ale nic naplat, ještě to není ONO.(20.4.2003)

Zábavný muzikál, kterému skvělé charisma Martina Dejdara propůjčilo jedno z jeho největších kouzel.(26.2.2009)