No tak tohle me teda zrovna dvakrat nechytlo. Par scen je sice fajn, obcas padne nakej slusnej vtipek a az na vyjimky jsou pisnicky chytlavy, ale jako celek se o nic extra nejedna. Obcas to na sebe moc nenavazuje, chvilema je film zmatenej, takze sem obcas vubec nevedel, co se to zrovna deje a navic slyset skoro ode vsech zpivat Ivana Hlase taky neni idealni. Navic docela slusnej Dejdar ma dost malo prostoru. Ale potesil me Abrham, jeho postava ma fakt hodne velkej vtipnej potencial. Ne, ze by to bylo vylozene spatny, jen jsem cekal vic. Lepsi 3*.(16.2.2008)

Výborný Josef Abrhám(17.3.2003)

V roce 1993 to byl rozhodně velmi nadprůměrný a zajímavý počin a v kontextu doby je potřeba vnímat mé 4 hvětdičky. Příběh z 50. let je fajn, herci jsou fajn (a to včetně dětských!), Hlasova hudba je taky docela fajn a Abrhám jako policajt bez chuti a čichu je naprosto úžasný.(8.8.2007)

Muzikaly mam rad, ale ty cesky mi proste k srdci neprirostly - zplacany pribeh, hudba sice uchazejici, ale na filmovem platne jako celek pusobi film velmi slabe.(25.7.2002)

Dle mého názoru místy nekonzistentní muzikál, který jako by se snažil podat zprávu o boomu rock 'n' rollu v Praze (respektive Československu), ale většinu času se tančí a pláče na obyčejný pop / rock dnešní doby. Když už dojde na "rokec", tak se jedná o dvě taneční čísla někde v tělocvičně, která úplně zmrazí tok příběhu. Navíc nemají příliš dobrý střih a kamera je většinu filmu také nezajímavá. Dále bych viděl menší trhlinu v logice, kdy ústřední pár má nějaké zásnuby, drží se za ruce, načeš o 3 minuty později Jakub Špalek zpívá "Stratil jsem holku, kterou mám rád...". Na druhou stranu je Na kolena perfektní tečkou filmu. Ale i přes mé výhrady se mi Šakalí léta líbí. Je v nich několik pěkných scén a Josef Abrhám.(23.5.2003)