Ničím výjimečný muzikál předskakující prvnímu "skutečnému" Hřebejkovu filmu - Pelíškům. 65% Zajímavé komentáře: berg.12, Andreiko, Romario(15.6.2005)

Ale jo člověk by si trsnul, hudba fakt dobrá, ale ten příběh by byl na srazu slabejch docela za hvězdu. Díky sympaticky hrajícím hercům má u mně nakonec film tři hvězdy.(13.10.2013)

Doba zde ještě není tak detailně propracovaná jako v novějších Pelíšcích ale i tak velice zábavná podívaná s chytlavými písněmi a možná nejlepší rolí Martina Dejdara.(16.5.2007)

• viperblade

Na Šakalí léta jsem se opravdu těšil, hodně jsem o nich slyšel (např. že zde Dejdar stvořil legendární postavu "Bejby", která patří k jeho nejlepším) a výsledek mě… zklamal. A to dost. Zpočátku to vypadalo slibně, příchod Dejdara na scénu za to stál a já si říkal, že to vypadá na fajn film, ale potom se táhlo, táhlo a táhlo. Příhoda s pivem a písnička "Na kolena" - to jsou scény, které mě vytrhly z letargie, ale jinak to byla opravdu slabota a jedno z největších (českých) filmových zklamání. A ani ten Dejdar tam nedostává tolik prostoru, aby to mohl nějak zachránit. Možná jsem na film moc drsný, ale zkrátka a dobře, potom všem, co jsem o něm slyšel, jsem se těšil na jednu legendu. Bohužel z legendy se vyklubala pěkná blbost. 40 %.(31.1.2013)

Jeden z nejpodařenějších muzikálu co kdy v Česku vznikly. Šakalí léta se rychle stali legendou a rozhodně jsou startovní čarou pro (na české poměry) hvězdnou kariérou Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Po letech už se z filmu dříve opěvovaného stal spíše průměrný film, který nevyniká ani nešokuje.(14.5.2007)

• - Během titulků zpívá Kšanda (Jan Semotán) v kostýmu Bejbyho a použije taneční kreaci, které se říká "kačeří chůze". Tu však začal používat Angus Young, kytarista skupiny AC/DC, až v 70. letech. (Dinsberg)

• - Sylva Tománková (Bejbina) sa zúčastnila konkurzu iba tak, z túžby skúsiť si zas niečo ďalšie a nové, získať potrebné ďalšie vedomosti alebo skúsenosti. Až počas nakrúcania sa dozvedela, že ešte v druhom kole konkurzu bola favoritkou na rolu iného dievčaťa. Svoju rolu zvládla dobre aj preto, že účinkovala v tanečnej skupine Crazy Dance. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

• - V roku 1994 sa stala snímka najnavštevovanejším českým filmom. Ale nebola kasovým trhákom. Peniaze zarobila až v ďalších rokoch vďaka televíznym reprízam. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)