Šakalí léta

Big Beat

Muzikál / Komedie

Česko, 1993, 110 min

Slabší herecké výkony v některý vedlejších rolích tentokráte dokonale zastínila forma filmu. Výborný muzikál, u kterého jsem se stále usmíval - odpouštím mu ty nedokonalosti.(7.2.2011)

Za tří výborné pány dávám tři hvězdy. První pro skvělý výkon Josefa Abraháma, druhá za stylovou jízdu Martina Dejdara a třetí za parádní muziku Ivana Hlase. Jenže příběh je prostě jakžtakž seplácán a o hlavních hrdinech se stejně za 110 minut nedozvíte skoro nic až na to jací rebelové to byli.(7.9.2008)

Písničky Ivana Hlase jsou fajn, humorných scének je habaděj (mlejnek, džbán s tajemným obsahem :-)) a dobová atmosféra velmi přesná. V závěrečné čtvrthodině se to sice trochu zvrhlo, ale já jsem to ochoten tvůrcům po těch letech odpustit. 70%.(28.7.2005)

Muzikál mého mládí. Píseň Na kolena patří mezi moje nejoblíbenější české písničky a mám rád rock & roll. Navíc jsou tu pan Abrhám a chuligán Martin Dejdar. To vše jsou důvody, proč dávám 4*.(16.12.2007)

Příliš dlouhé a místy docela nuda. Ale talent (Hřebejkův) už probleskuje. Přesto docela přeceňovaná záležitost.(16.6.2002)

• - Gramofónovú platňu prehrávajú na kľukovom mechanickom gramofóne (bez elektriny), zákonite by sa hudba z neho dunivo neozývala po bytovke. Navyše sa počas hrania nepohne ihla zo zavádzacej drážky platne. (BlueNeon81)

• - Zábava, na kterou přijede Bejby (Martin Dejdar) s ostatními, byla natáčena v sokolovně ve Vraném nad Vltavou. Dále se filmovalo v pražských Dejvicích. (colin70366)

• - Během titulků zpívá Kšanda (Jan Semotán) v kostýmu Bejbyho a použije taneční kreaci, které se říká "kačeří chůze". Tu však začal používat Angus Young, kytarista skupiny AC/DC, až v 70. letech. (Dinsberg)