jeden z mála dobrých českých muzikálů se skvělou hudbou Ivana Hlase - soundtrack si klidně poslechnu i dnes..(24.3.2008)

Jeden z mála Hřebejků, na kterého se můžu podívat rád. Navíc v Internacionalu (respektive dnes Crown Plaza) jsem jeden čas brigádničil, což mi přidává na nostalgii a zřejmě i ovlivňuje hodnocení. Ale co.(14.7.2012)

Zábavný muzikál, kterému skvělé charisma Martina Dejdara propůjčilo jedno z jeho největších kouzel.(26.2.2009)

• - Poviedka, podľa ktorej sa muzikál sfilmoval, mala k režisérovi komplikovanú cestu. V roku 1986 vydal "Československý spisovateľ" Petrovi Šabachovi poviedkovú knihu "Ako potopiť Austráliu". Autorova priateľka venovala jeden výtlačok svojmu synovcovi, scenáristovi Petrovi Jarchovskému, kamarátovi a spolužiakovi Jana Hřebejka. Zhodou šťastných náhod tiež knižku niekto daroval. Poviedka mala pritom iba dvadsať strán. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

• - Rokenrolový zpěvák Pepa Pilař (který nazpíval i dvě písně na soundtrack) hraje ve filmu ruského velvyslance, jemuž pionýři recitují budovatelskou báseň. (cubajz)

• - V komparzu filmu tancovala tehdy 15letá herečka Lenka Krobotová. (Fenk)