I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

oLí odpad!

Predchozi dva dily byly docela slusny filmy, ale co tohle bylo proboha za debilitu ?! Cert vem nezajimavej nudnej dej, na prvni pohled lacinejsi zpracovani.. ale to, jak na me naprosta vetsina scen pusobila, rozhovory mezi herci vcele s tou hlavni kund*u ( omlouvam se, ale ja bych ji kop do hlavy jak me ty jeji ksichty co hazela sraly !! )... to bych radsi zamichal pindourem Mad Doga nez tohle videt znova !!! Dlooouho me nejakej film neiritoval jako tenhle hnusnej vopruz !!! 0/10 ()

castor

Násilnické povyražení bandy vidláků s ní zacloumalo a uložilo se tak hluboko, jak jen mohlo. Angie na každém rohu vidí hrozbu, má trošku drastické představy, jak někoho seřezává, návštěvy u odborníků nepomáhají, na skupinové terapii pozná alespoň takovou menší neřízenou střelu, jejíž tragický osud ovšem rozpohybuje několik následných událostí. Sarah Butler pochopila, že mezi prvním a třetím dílem uplynulo pět let a nic moc se toho v její herecké kariéře neudálo, sáhla tak znovu po látce, která ji kdysi „představila“ širšímu publiku. Navrch to bylo v látce drsné a znepokojivé, která těžila z velmi působivé atmosféry. Jenže všechno je pryč, zbyl jen poměrně odfláknutý kus, na který nebude až takový problém zapomenout. Krok stranou. ()

JASON_X

Dlouho jsem přemýšlel, jestli scénář k tomuhle filmu nenapsal pan scénárista tehdy, když na něj jednoho rána přišlo trochu delší sraní než obvykle - aby se na hajzlu nenudil, vzal tužku a za půl hoďky mohl mít hrubý koncept hozený na hajzlpapír. Neboli děj filmu mi přišel nejen pitomý (vždyť to se u podobných filmů přece očekává ba žádá), ale i hrozně odfláknutý, většina scén absurdních, většina postav i jejich dialogů jakbysmet. Co chvíli jsem v pobaveném úžasu otvíral hubu a říkal si: "Opravdu je tohle myšleno vážně"? Až v průběhu filmu mi došlo, že I Spit on Your Grave 3 je přesně ten druh odlehčených brakových béček jaká mám rád, a na která je třeba hledět s jistým nadhledem. A v závěru se mi to definitivně potvrdilo - posledních asi deset minut filmu je totiž tak nádherně bizarní a fantasmagorický úlet, že jsem šel do kolen, rozkoší hýkal a chvilku i uvažoval o čtvrté hvězdě. Ale kvůli jistým drobnostem nemůžu... Například při (jinak hodně zábavné) scéně destrukce penisu čouhá hrdince několik nekonečných vteřin z huby nějaký kus plastiku, pravděpodobně prázdný obal od kapsle s umělou krví. Tak příšerná amatérština se věru ve filmu často nevidí... Na druhou stranu ale chaotičnost a absurdita děje přispívá k vydatné zábavnosti snímku - nenudil jsem se ani minutu a naopak zvědavě vyčkával, jaké další šílenosti budu v příštím okamžiku svědkem. Hodně mě pobavila nejen už zmíněná penisová "operace", ale i narážení na trubku, při kterém by jistě zaplesalo srdce Vlada Tepeše. A připočtu-li k tomu fakt, že Sarah Butler, tedy Angela Jitrenka ("džytrenka", džýzys), má hezkou vysportovanou postavičku i pěknou tvářičku, musím téhle klauniádě dát i silnou třetí hvězdu. Bavil jsem se. A doufám v pokračování, ve kterém to Jennifer/Angela teprve pořádně rozbalí! / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

maddy

Zatiaľ čo prvé pokračovanie s prvým I Spit On Your Grave, resp. jeho remakom nijako nesúviselo a na rozdiel od prvého filmu už ani nebolo určená kinám sa v ňom mohol Steven R. Monroe vyblázniť v oveľa väčšej miere a priniesť poriadne drsný a zlovestný rape & revenge. Druhé pokračovanie, čiže I Spit On Your Grave 3 už neponúka do tretice to isté, akurát s obmenou prostredia, ale priamo nadväzuje na prvý film, čo by nemusel byť vôbec zlý nápad ... keby tu však nejaký nápad bol. Síce sa vracia titulná postava z prvého filmu, ale celé je to akurát tak o tom, že po udalostiach ktoré sa jej stali navštevuje psychiatra, no a keď jej zabijú kamarátku rozhodne sa pomstiť. Ako základná premisa pre rape & revenge, prípadne exploitation snímok by to aj postačovalo, keby tu však k nejakej skutočnej revenge alebo nejakému exploitatoin došlo. Nevrátil sa totiž režisér Monroe a gore je tu tak úplne minimum, pokiaľ nepočítam zbytočné scény z prvej polovice kedy si naštvaná titulná hrdinka predstavuje ako niekoho zabije, tak v tej druhej zastupuje gore jeden useknutý penis a jedna pálka v zadku (uznávam, že v druhom menovanom prípade dosť nechutné), ale inak sa iba hrdinka bezcieľne potáca odniekiaľ niekam. Nemá to žiadnu atmosféru, napätie, pocit znepokojenia, je to mále drsné, za celú dobu sa tam nič zaujímavé nestane a celkovo úplne zbytočné pokračovanie príbehu, ktorý žiadne pokračovanie nepotreboval. Nie je to síce vyslovene otravné, ale iba nuda a jedno z najzbytočnejších pokračovaní. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

George Stobbart

Pre mňa to bol taký rozporuplný sequel. Ono sa dalo trochu čakať, že to bude o niečom inom, keďže ide už o štvrtý zárez (resp. piaty, ak by som rátal aj shitovku "Savage Vengeance") do série ISOYG. Možno by bolo lepšie, keby na režisérskej stolici ostal béčkar Steven R. Monroe, ktorý so cťou ukočíroval remake i jeho pokračovanie a nebál sa do známej značky prispieť práve tou jeho béčkovou odvahou, zábavnosťou a drzosťou. Toto sa už vyvíja trochu iným smerom, zľahka mimo ISOYG rámec, ale spracovaním, vizuálom i atmosférou mi to do (novodobej) série vlastne zapadalo, takže by som to určite nepovažoval za zlé pokračovanie, i keď to už nebolo celkom ono. Ale pri pohľade na to, že už je pásovo naplánovaný ďalší sequel, sa začínam obávať, že táto značka bude nakoniec vyžmýkaná až do samej zbytočnosti. ()

• To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)