poster

Braindead - Živí mrtví

 • Nový Zéland

  Braindead

 • slovenský

  Braindead - Živí mŕtvi

 • anglický

  Dead Alive

Komedie / Horor

Nový Zéland, 1992, 103 min (Director's cut: 97 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • woody
  *****

  Navždy mi bude záhadou, který producent, nota bene filmové studio, mohlo po Braindead Jacksonovi svěřit Pána prstenů... A pak, že zázraky se nedějí...(17.2.2003)

 • ORIN
  *****

  Dramatický příběh o vztahu matky a syna. BTW nad takovým počtem zombíků by se možná i Chuck Norris zapotil.(15.5.2007)

 • igi B.
  ****

  Hihi, když jsem tohle dílko viděl - jsa nepoučen - poprvé, nevycházel jsem z údivu :-) Tiše mám rád. Úchylné! Skvěle úchylné...(8.1.2006)

 • Fr
  ****

  ,,LIONELI... OBKLOPUJE TĚ SMRT. ČEKÁ TĚ TRÝZEŇ A UTRPENÍ. JSI PROKLETÝ!"... /// Směsice hnusu a smíchu (tomu říkám bašta!). Morbidní fantasie a touha po nekorektní filmařině (ty vole, ty seš vzdělanej!), která drtivě převálcuje to ostatní. I po 20ti letech! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě mrtvolnej humor. 2.) Mám doma zombí mimonko. 3.) Thx za titule ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ *(1.9.2014)

 • tron
  ****

  „Nikto ťa nebude milovať tak, ako tvoja mama.“ No, Bergman to práve nie je, ale komu to prekáža? Priznám sa, že ako u jeho žánrového splatter konkurenta Sama Raimiho, i u Novozélanďana Petra Jacksona mi sedia skôr jeho vážnejšie a civilnejšie projekty á la TAKMER DOKONALÝ ZLOČIN (alebo PÁN PRSTEŇOV), ale BRAINDEAD – ŽIVÍ MŔTVI je tiež výborný počin. Brutálne rozčvachtaný krvák, ktorý vás už v pôsobivom prológu z ostrova lebiek (viď. Petrov milovaný KING KONG) pripraví na ťažkú tonáž humus, ktorá vás zaplaví neskôr. A je to dobre, pretože ak nevydržíte už tento úvod, mali by ste to vzdať, lebo režisérovi nie je nič cudzie a rozmixované zombícke batoľa patrí ešte k tým slabším nápadom. Jackson našťastie zvláda ukočírovať brutálne komediálne scény s brutálnymi hororovými (len trápneho karate kňaza nezvládol) a hoci mi kombinácia hororu a bláznivej komédie veľa nehovorí, toto je klasika. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/149236/Braindead-Zivi-mrtvi-80.html(4.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace