Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

failik

Ukázkový příklad velkého fantasy příběhu a toho, jak správně zfilmovat knižní předlohu. Klasický příběh o dobru proti zlu plný přátelství a skvělých postav. Výborné zakončení nejlepší trilogie současnosti. "For Frodo." ()

Michal.Sikor

Hodnotím celou trilogii najednou z důvodu – protože to tak prostě má být. První díl neznamená nic bez dvou dalších, to samé jako třetí neznamená nic bez dvou předchozích. Vše je dokonalé a šlape jako švýcarské hodinky – herci, hudba, zvuk, kostýmy, vizuální efekty, scénář, střih a i dokonce neuvěřitelná režie. Peter Jackson stvořil uvěřitelný svět fantasy, na který budu vzpomínat do konce svého života. LOTR je opravdu mistrovské dílo a já tuto trilogii považuju mezi top v kinematografii. Pán prstenů mě nikdy nepřestane bavit a vždy když si pouštím jeden díl tak si musím pustit hned i ty dva další. Celá trilogie dostala tolik oskarů, že by si z nich mohl Jackson postavit vor a odplout na svůj ostrov Tol Eressëa , kde by mohl zaslouženě dožít a to jen potvrzuje jak je tato trilogie perfektní ve všech směrech. Díky prodloužené verzi filmy dostávají ještě větší rozměr, jen škoda, že tyto perfektní scény se už nevešli do kino verze. ()

PyroCitron

Třetí díl je nějakým zázrakem ještě lepší než dva předchozí. Vše co bylo postupně budováno zde vrcholí a velkolopě zakončuje celou trilogii. Některé momenty jsou i po letech nezapomenutelné ( Útok Rohanských, Aragornova řeč, zničení Prstenu a pád Saurona), dohromady to dává dokonalý film po všech stranách, který řadím mezi mých Top 5 filmů.100% ()

BStone

Velkolepé zakončení velkolepé ságy. Prodloužená verze s ohromnou stopáží stojí za to. Velký příběh přátelství na pozadí geniální fantasy. Celkově dechberoucí... 100% ()

eRGeBe

Nemá cenu psát co už bylo napsáno. Je to podle mě parádní film. Jen mě zajímá, jak někdo může napsat, že je to odpad. I kdyby se potkalo všechno co nemáš rád, tak to aspoň na tu jednu hvězdičku být musí. ()

Michal.Sever

Můj názor je takový, že lepší film/trilogii nikdo už nikdy nenatočí. Jenom ignorant, zakomplexovaný a zaujatý divák dá tomuhle filmovému pokladu odpad. ()

MiLuka

Toto je klenot kinematografie jako takové. Tolkien zůstane navždy nesmrtelný a stejně tak i Jackon. Postavy, které nelze nemilovat a přirostou vám k srdci. Frodo, Sam, Aragorn, Legolas, Gimli, Gandalf... Velice ráda a se slzou dojetí v oku jsem se nechala vtáhnout do jejich nádherného světa Středozemě se silným filmovým zážitkem okouzlující podívané. Takhle umět natočit tak výpravný film je opravdové umění. Konec byl velmi melodramatický - nechat navždy odjet Froda a Gandalfa s elfy.. - pukalo mi srdce. Amen. ()

EYO EYO

Film som si užil zo svojim 5.1 kanálovým domacim kinom s funkciou DTS ,dej na jednotku ,zase musím pochváliť prácu kameramana a strihu , koniec príjemný až mega rozplakajuci , 100% ()

Pedro72

Nenapadlo mě, že bych se mohl u filmu podle Tolkiena nudit. Stalo se. Když už nic, čekal jsem velké bitvy. Toho jsem se taky nedočkal. Bílé město vybílili duchové a u brány Mordoru se vlastně nic nestalo. ()

JankiCZ

Povedené zakončení zatím nejlepší trilogie všech dob. Epická bitva o Mins Tirith, grandiózní bitva dobra proti zlu u Černé brány, složitá situace Froda i složitá situace Aragorna, to vše je Návrat krále. Také zatím jediný film, u kterého jsem neudržel slzy v oku a pár mi jich při závěrečných scénách ukáplo. Jen ty záběry na Froda už se trošku za tu dobu okoukaly. 95% ()

Milonak

Strašlivě zdlouhavé - téměř každá scéna roztahaná a nuda, nuda, nuda.... Dvě hvězdy jen za bitvy. Navíc většina hlavních postav je výrazně nesympatická. ()

Jirkacek

Fantasy film Pán prstenů: Návrat krále z roku 2003 mi jako správnému filmovému fanouškovi nemohl uniknout, i když tento žánr není mým nejoblíbenějším šálkem kávy. Určité obavy ve mne budila také neuvěřitelná délka 201 minut, jelikož nemám rád uměle natahované příběhy a často se při těchto dlouhých stopážích vyskytnou zcela nezáživné děje. Také pohled na herecké obsazení plné pro mne neznámých jmen nevěštil nic dobrého, jen Cate Blancettová jako Galadriel a elfská paní Lórien, Christopher Lee v roli čaroděje Sarumana či Viggo Mortensen v roli Aragorna, hraničáře ze severu a dědice Gondorského trůnu mi něco říkaly. Nic moc jsem přes nadšení milionů jiných diváků od závěrečného dílu trilogie Pána prstenů neočekával, zvláště když jsem předtím viděl modernější trilogii Hobit, která sice pánu prstenů dějově předcházela, ale byla natočena později. V tomto mém rozpoložení se třetí díl Pán prstenů: Návrat krále rozběhl na obrazovce naší TV. Hned na počátku příběhu se putování jednotlivých členů Společenstva prstenu začalo dostávat do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchali s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolávala ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snažili dostat hluboko do země Mordor, kde museli v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak mohla být síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Byl jsem tedy zvědav, jestli se ušlechtilý záměr podaří mini výpravě dotáhnout do konce a zda při tom někdo zahyne. Když pak třetí díl skončil, musel jsem konstatovat, že mne ten příběh tak nebavil jako Hobit, když zde bylo mnoho zbytečných a příběh natahujících scén, vyplňujících dlouhé minuty jinak dobrého filmu. Jenže, zatímco hobit Bilbo si dokázal i sám poradit, Frodo byl skoro pořád zraněn, bojovat vůbec neuměl anebo měl pořád nějaké psychické problémy. Navíc drahnou chvíli trvala samotná bitva a mne skutečně tyhle neskutečně dlouhé bojůvky nebavily. Když se tak nad tím příběhem člověk zamyslel, v podstatě se stejně jako u Hobita jednalo o celkem jednoduchý příběh, když se výprava vydala na cestu, na ní zažili nějaká ty nebezpečenství a dobrodružství. Přesto se filmovému štábu za velké peníze podařilo zabalit do atraktivního obalu, jehož pomalým rozbalováním vznikla jedna z nejvýdělečnějších trilogií v celé historii filmového průmyslu. Právě ty fantastické světy a skvěle vypadající postavy a prostředí se mi asi líbily nejvíce, naopak všechny ty bojové scény mne nebavily vůbec. Podle mne však novější Hobit nabídl lepší světy a postavy, zatímco Pán prstenů byl méně vyumělkovaný. Třetí díl Pán prstenů: Návrat krále pro mne nebyl už tak zábavný jako Hobit, takže ode mne tento film získal tři zlaté hvězdy ***. ()

mistr97

Návrat krále je důstojným zakončením trilogie Pána prstenů. Třetí díl pevně pokračoval v kolejích předchozích dvou dílů, a tak se ani moje hodnocení nemůže od těch původních dvou příliš lišit. Celá série zaujme promyšleným příběhem a filmy se mohou pochlubit skvělou výpravou. Na mě jsou filmy příliš dlouhé, ale na škodu to bylo především u Společenstva prstenu, druhý a třetí film již měly tak nabitý děj, že jsem se ani chvíli nenudil. Do třetice si musím postěžovat na postavu Froda, který je mi velmi nesympatický. Stejně jako u druhého dílu dávám plnohodnotné čtyři hvězdičky (u prvního to byly slabší 4), protože ani u třetí části jsem neobjevil tu absolutní dokonalost této trilogie, kterou tolik lidí obdivuje. ()

72Nihlus

Veľkolepé zakončenie veľkolepej trilógie a výnimočné spracovanie jedného z najdôležitejších fantasy knižných diel histórie. Tu proste niet o čom. Tri hodiny a dvadsať minút toho najlepšieho fantasy, čo sa kedy v kinách ocitlo. ()

teekanee

Narozdíl od Harryho Pottera se i filmů Petera Jacksona nedá jednoznačně říct, že by předloha byla lepší. Jacksonovi filmy mají mnohem lepší gradaci a práci s napětím, než Tolkienovi geniální knihy. Změny opoti předloze jsou snadno obhájitelné a fungují velmi dobře. Na tomhle filmu se fakt dá pochválit opravdu všechno. Začal bych s dechberoucí audiovizuální stránku, která za těch 16 let nezestárla ani o den. Gollum vypadá pořád naprosto skvěle a hravě strčí do kapsy některé dnešní CGI postavy. Celkově Středozem vypadá naprosto úchvatně a vytvárnící kostýmů a kulis si zaslouží stejnou pochvalu, jako počítačový programátoři. Dále tu máme skvělou Shorovu hudbu, která se opravdu neoposlouchá, výborný cast herců, kteří působí, jako by se pro danou roli narodili,nejvíc se mí líbíli Mortensen, McKellen, Sean Austen a Andy Serkis, pravdou ale je, že slabý článek tu opravdu nenajdete. Skvělé na filmu je, že i přes ohromnou stopáž, film utíká jak voda a je tu jen minimum scén, terý by nudili. Dále nejde nezmínít dost naprostou epických momentů, zejmána bitva a proslovy před nimy, kdy vám vstávají chlupy až na prdeli, přes to, že jste to viděli už stokrát. Každý Oscar naprostou zasloužený. 97% ()

andy60

Tak jsem protrpěl i závěrečnou část téhle nesmyslné trilogie a nic mně nepřineslo větší úlevu, než závěrečné titulky. Už nikdy víc!!! ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert