Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

helloween93

Musím uznat, že z filmu mě zaujala krátká, leč zajímavá honička feministky Fatimy v Renaultu 5 Turbo a jejích noshledů s Bondem na motorce. Jinak akce vesměs nudná a opět pod mořem, originální nápad s videohrou vyzněl spíš trapně. Překvapilo mě, že na roli Connery kývnul, když to místy působí jako parodie na Bondovky. I přes cameo von Sydowa a Atkinsona to bylo takové mdlé. 2* ()

RedDuck

Connery věkem charisma získává, parodie, hlavně v zotavovně mu svědčí. Záporáci realističtí a přitom charismatičtí. Dál už je to však průměrná bondovka. ()

kkarx

1983 Prý souboj Bondů, Chobotnička proti Nikdy neříkej nikdy. Moore byl sice už starej a nebyl ve formě jako Connery tady, ale Chobotnička byla zatraceně zábavná vtipná akční jízda a tohle je nuda a šeď. Ironicky ta nejstupidnější scéna je nejlepší. Videosouboj Larga a Bonda. Tak blbé to je, že jsem si to pamatoval dvě dekády a je to jedna z mála zábavných věcí na filmu. Když vidím Conneryho otřesné tupé, tak si vždycky vzpomenu na hlášku z Hale&Pace "Ty Tupe s tupé." :=) Měli mu nechat pleš, alespoň něco zajímavého by na tom bylo. ()

Barak

Neoficiální bondovka, které kazí reputaci nepřítomnost hudebního motivu a totálně překopané osazenstvo. Connery se vrací ke své "vystřelovací" roli - je s ním zábavá a furt mu to dobře kope -, aby nakopal prdel celkem povedenému a správně ulítlému záporákovi, ale nemá to ten bondovský "feeling".. pohlížel jsem na to jako na film s Jamesem Bondem, ale byl jsem tak trochu v rozpacích, co že to vlastně sleduju. Rowan Atkinson ve své malé roličce je parádní.... 7/10 ()

GlamourCat odpad!

Mám pocit, že už dlouho jsem neviděla film, co by zasloužil odpad tolik co tento. James Bond je pro mě esence blbosti, ale pro možnost vidět Rowana Atkinsona není žádná hora příliš vysoká a řeka příliš hluboká, tak jsem si s nechutí pustila první a asi i poslední Bondovku. A to jen, aby se mi potvrdilo následující: Bond je panák bez morálky a vtipu, který stačí vyhladit půl národa už při začátečních titulcích. Z nepochopitelných důvodů má každých deset minut novou ženu v posteli. Děj je podlejzavý, neoriginální a vyskytuje se v něm prezident. Ale potvrdilo se též, že dříve se alespoň snažili aby kráska byla opravdu krásná. Také se mi líbilo to málo, že řešili věci, které by ve skutečnosti skutečně musely být řešeny, viz Bondova demolice Wellness hotelu, kdy se k tomu - v následující scéně - vrátí Edward Fox s tím, kdo to bude platit... :-D Toto už dneska neuvidíme, přestože se hromadně ničí mrakodrapy, nemocnice, obchodní centra, části New Yorku... nějaké škody/finance nikdo neřeší. Takže asi tak to mě potěšilo a zbytek je...Bond. ()

PEZ

Viac ako film samotný, sú zaujímavé detaily okolo neho. Irvin Kershner je doteraz jediným Američanom, ktorý režíroval (hoc neoficiálneho) James Bonda. Klaus Maria Brandauer je v Bondovskej sérii prvým rakúskym hercom hrajúcim záporáka. Tým druhým je samozrejme Christoph Waltz v Spectre. Sean Connery je jediným predstaviteľom Bonda, ktorý hral v origináli a aj v remaku toho istého námetu. Dnes je úsmevná príhoda, ako Connerymu zlomil pri tréningu zápästie jeho osobný tréner - nebol ním nik iný ako Steven Seagal. :) Vtipný je aj samotný názov filmu, ako referencia na vlastné slová Conneryho, ktorý sa po Diamonds Are Forever zaprisahal, že Bonda už nikdy hrať nebude. No a rovnako bolo pre mňa zaujimavé vidieť vo vedľajšej roli Kim Basinger a na filmovom plátne debutujúceho Rowana Atkinsona. :) Film má pár vydarených vtípkov, ale inak je to nuda k uzúfaniu. 5/10 ()

Kingjiri

Průměrná bondovka, který je k dobru hlavně nadhled ze strany Conneryho i tvůrců nebo obstojnej Brandauerův záporák. Občas bylo znát, že je tahle bondovka tak trochu navíc. Typický bondovský titulkový ántré se nekoná, žádný nápaditý akční scény taky ne a triky uplně nenadchly. Oproti tehdy aktuálnim bondovkám s Moorem měla tahle výhodu v podobě Conneryho charismatu a jeho mnohem většího elánu. ()

Henry Morgan

Musím uznat, že connerymu napsali naprosto vtipnej scénář i dialogy a jeho pojetí nemělo chybu. Už dlouho jsem neslyšel Jamese tak perlit. Sice Moore je borec, ale tohle byly pecky. Dějově průměrné, bond girl opět žádná hitparáda, za to se mi líbil padouch a eliminace volných radikálů :D V porovnání s tímhle musím uznat, že Craigovi díly ztrácí poněkud nadhled a ironii, za to jsou asi blyštivější. No on se Craig stejně tváří jako seriovej vrah, tak to ani nelze dělat jinak. ()

FireTight

Sean Connery je zpátky a pravý Bond taky! Tenhle díl řadím zatím mezi ty nejlepší a vůbec mi nevadí, že je Connery postarší pán a začátek až do příchodu do lázní je docela úlet (M jako ječivý pruďas mi fakt nesedí). Jinak je to totiž vysoce nadprůměrná podívaná, která mne nechala vydechnout opravdu jenom občas. Neoficiální Bondovka? Někdo s tím může mít problém, ale pokud se od všeho odprostí a pojme film pouze jako takovou akční podívanou, bude (stejně jako já) určitě spokojen. Navíc jsem si definitivně uvědomil, že hlášky z úst Conneryho znějí daleko lépe než třeba Moora, tak nějak víc uvěřitelněji, sušeji a neplánovaně. Když k tomu připočítám epizodní roli Rowana Atkinsona, jsou to jasné čtyři hvězdičky. ()

krizi

Nejsem ani fanoušek a ani odpůrce Bonda, a tak se na něj podívám docela rád. Ale tady mám trochu smíšené pocity. Film to není špatný, ale proč proboha Connery musel šprtat do něčeho, co už v jeho případě mělo být ukončeno? Vždyť stačilo jen změnit jméno hlavního hrdiny, Connery nemá zapotřebí vykrádat sám sebe... ()

Psycho.R odpad!

Kdyby nešlo o Bonda, dal bych třeba dvě hvězdy. Ale tahle utahaná, a šíleně nudná taškařice, že je přepracování klasiky??? Za prvé tu cítím dost vliv americké produkce, za druhé styl osmdesátých let se nikdy na oficiálních filmech nepodepsal, za třetí scénář je absolutně špatnej, prostě jsem tu neshledal nic, co by mohlo být pro Bonda a jeho anglickej styl to pravé bondovské. Connery měl odejít s úctou po "Diamantech". Všem, co se film líbí se omlouvám, ale já nemůžu jinak. ()

Lorge

Sean se vrátil a s naprostou elegancí všem ukázal, že Bond, je jenom jeden. Jen věčná škoda, že to bylo nejspíš skutečně naposledy. But, never say never again :-D ()

007.

Connery ve srovnání s Moorem ve stejným věku = nesrovnatelné. Moore by dostal v posilovně minimálně infarkt. 66% 4* za Conneryho a Atkinsona. ()

Martensson35

Až příliš okatě vybraný Thunderball. Není tam původní Moneypenny ani Q, a místo toho roztržitý Edward Fox jako hlava MI6 a Johnny English jako bondův podržtaška. Na druhé straně celkem povedená akce, pár vtipných momentů, slušný hlavní záporák a skutečně výborná sekvence se žralokem. ()

diodoros

Zošedivený a mierne zvráskavený Connery sa predsa len po 12 rokoch vrátil v neoficiálnej bondovke, ktorú natočil režisér Impéria vracia úder na motívy pôvodného Thunderballu, od ktorého sa film našťastie diametrálne odlišuje, takže sa nepozeráme iba na okopírovanú verziu toho istého filmu. Celkovo sa film základným režijným a technickým prístupom (typickejším pre Hollywood) odlišuje od všetkých ostatných bondoviek, ale to určite nie je na škodu. Connery je už síce "vyzrelejší", ale o šarm neprišiel a akčné scény zvláda tiež, film je zábavný a spočiatku aj pútavý, nevýhodou je, že je prehnane dlhý a v druhej polovici stráca tempo, čo je jeho najväčšou slabinou - spolu s Rowanom Atkinsonom, ktorého úloha je aj na bondovku príliš veľký úlet a Edwardom Foxom, ktorú rolu M zobral príliš afektovane. Inak je to ale celkom podarený príspevok, ktorý sérii (ani Connerymu) určite hanbu neurobil. ()

danny_21

Je třeba uznat, že Connery má opravdu charisma a já se na jeho návrat těšil, ne že by ovšem byl Moore špatněj, jen kvalitou bondovky s ním jsou slabší. Sice kolem a kolem tenhle neoficiální kus série převratný není, přesto mě potěšilo nasmínání scényse zřaloky v potopeném vraku, to bylo moc dobrodrůžo, Rowan ve své skoro typické úloze no a ta Kim - na druhou stranu ukrutná délka, akce slabá, takže pane rozlužka Conneryho u mě za 55 % ()

Armin82

Přemýšlím v čem je tohle vlastně bondovka. Bez hudby, bez pořádného protivníka a Bond již příliš starý. I přesto, že Conneryho považuju za Bonda nejlepšího, tak čas člověk nezastaví. Nudné, nezábavné, neakční, bez napětí. Nejvetší akční scénou je defakto na úvod filmu bitka v sanatoriu a v té době velmi elastická Kim Basinger, to taky zachránit nemohla. Pro mě velké zklámání a comeback Conneryho v roli Bonda se nepovedl. 50% za jeho charisma, které nezmizelo a krásnou Basinger. Filmařsky těžkej podprůměr ()

BigBang

Mám o něco raději p. Moorea v roli 007, ale p. Connery působil svěžeji. Film je celkově divácké utrpení. Kdo má dobrou vůli, může najít nějaké pozitivní jednotlivosti, ale není jich moc. Třeba ta představa, že videohry budou společenskou zábavou smetánky ve fracích v nóbl kasínech. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)