Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  O Spectre som stratil záujem hneď, ako bol obsadený Christopher Waltz. Vážne neviem, či poznám ešte nudnejšieho herca, než je on. A samotný film? Od začiatku je prehliadkou zbytočne vysokého rozpočtu. Jasné, bondovky sa nikdy nedržali pri zemi. Ale toto bolo moc (od prvých sekúnd s prehnanou akciou). Dobrý však nebol ani scenár, ktorý sa ťažkopádne snaží prepojiť Spectre s Casinom Royale, Quantum of Solace so Skyfallom a Skyfall so Spectre. Tvári, že udalosti z predchádzajúcich bondoviek boli súčasťou čohosi väčšieho. Neboli. Proste vznikli v takom poradí, v akom vznikli. Bola to, s prepáčením, obyčajná, blbá náhoda. Nijako spolu nesúviseli (až na detaily). A zrazu príde „nejaké“ Spectre a tvrdí, že v skutočnosti súviseli, len sme si to nevšimli. Aha. Trápne. Scenár proste stojí za vyžmýkanú, starú handru na umývanie zeme (polovica postáv zbytočná, Q sa trepal až do Rakúska len aby Bonda poprosil, aby sa vrátil?). Viaceré postavy evidentne nerozmýšľajú (kebyže na konci napochodujem na miesto činu a policajtovi poviem „som Mallory, sekcia 00“, aj mne by uveril?). Bonusom sú absurdné hlášky a kuriózne dialógy ("Ste drak, vznášajúci sa v hurikáne.“). Príšerne „pozliepane“ však pôsobí množstvo ďalších momentov. Napríklad fenomenálne odstrelenie vrtuľníka. Letiaceho. Z člna. Pohybujúceho sa. V noci. Revolverom (ak sa nemýlim). Škoda, že do toho Sam Mendes po famóznom Skyfalle išiel. Ak by nešiel, mohli sme si predstavovať, ako by to dopadlo, ak by neodolal a nakrútil by Spectre. Takto si to predstavovať nemusíme. Bohužiaľ.(21.11.2016)

 • Xmilden
  ***

  A konečně tady máme Spectre. Úvod v Mexiku je parádní, následující titulní písnička také hodně zajímavá a navíc podpořená hodně zajímavými obrázky člověka navnadí, že bude mít co do činění se skvělou Bondovkou. Jenže, tak snadné to nebude. Scénář rozhodně nepatří k tomu nejlepšího co Jamese potkalo a také vizuál má do Skyfall daleko. Sam Mendes si pro nás připraví ještě výborného Bautistu, kdy s Bondem vystřihne nezapomenutelnou bitku ve vlaku a víc už nic. Quantum tento díl raději ignoruje a pokud si tvůrci mysleli že si divák sedne z Waltze na prdel, tak se tak neděje. Jeho Blofeld mě přišel do příběhu natlačený hodně na sílu, protože , a to si klidně přiznejme, po Skyfall se těžko navazovalo...Celkově vůbec netuším kam se vlastně Bondovky dále pohnou, zda bude příští díl o útěku hlavního záporáka anebo se Bond vrhne do nové mise. Ale vlastně do které, když celé podsvětí ovládá Spectre. Tvůrci se tak dostali trošku do slepé uličky. Vše korunují hodně slabým závěrem spíše z kategorie náhodných alá poslední Smrtonosná past. Osudovost je ta tam a Fiennes není Dench. 65%(26.2.2016)

 • Tom Hardy
  ****

  Je opravdu velmi lehké Spectre odstřelit. Oproti Skyfall je film méně důsledný ve vývoji děje (nejedna situace je divácky atraktivně pojatá, ale při bližším pohledu vlastně nedává moc smysl), razantně uhýbá od nastaveného konceptu předchozích dílů, mění důležitou událost série (na to jsou fanoušci vždy extrémně citliví) a jde zcela bez debat o příliš dlouhý film na to, že se v něm vlastně řeší poměrně triviální zápletka. Jenže jsou tu detaily, které rezonují a díky nimž si uvědomíte, že i v té rozpolcenosti Spectre nabízí víc, než průměrný akčňák. Jako když Bond pobaveně opilý mluví s myší, nebo stojí na mostě a váhá, jakým směrem se vydat. Není to nejlepší bondovka s Craigem, ale v určitých momentech mi přišla nejlidštější (i díky velmi dobré hudbě Thomase Newmana, který se tentokrát nespokojil s pouhou tupou akční výplní). A vůbec bych se nezlobil, kdyby šlo o poslední díl s Craigem, protože mu dokázal Mendes dopřát (pokud lze něčeho takového vůbec v nekonečné akční sérii dosáhnout) důstojné finále. A byla by škoda ho uměle natahovat.(6.11.2015)

 • Marigold
  *****

  Jste prázdný, pane Bonde a žijete ve světě plném ruin. Tohle tuším někde někdy zaznělo a Mendes to zfilmoval. Spectre je letargický svým tempem, přitlumeným potemnělým vizuálem Hoyteho Van Hoytema. Jenom Newman má tendence hnát to dramaticky dopředu. Bondovka omotaná chobotnicí a zalitá inkoustem zmaru. V mnoha ohledech naivní, povrchní, ale podržela si mě spolehlivě 150 minut. Objektivně si plnou palbu nezaslouží, protože v podobném ranku letos nekompromisně vládne tematicky podobná MI V. Ale tahle klopýtavá procházka vylidněnými místy před demolicí důstojně uzavírá čtyřdílnou psychoterapii nejunavenějšího Bonda, který vlastně nechce být, tím kým je. Ale už nikým jiným být neumí... Kdyby tímhle celá série končila, jsem spokojený. Btw. props za ukrytou message, že Heineken je dobrej tak na zalévání myších děr.(5.11.2015)

 • Madsbender
  *****

  Jeden mohutný výbuch, a Bondov svet s narušenou naratívnou statikou sa začína vyprázdňovať a rozpadávať, kým do popredia vystupuje starostlivo utkaná pavučina 24-dielnej mozaiky vyše polstoročnej histórie identity agenta s povolením zabíjať (a tiež nezabíjať) na striebornom plátne. S trochou nadsádzky možno Spectre stranou réžie a štýlu označiť za A bout de souffle alebo Raging Bull medzi bondovkami, a jeho význam nie je vôbec malý. Niet sa čo diviť, že väčšina divákov (i vplyvom nedôkladnej znalosti univerza a série) nevie ako k tomu pristupovať. Dúfam, že v nasledujúcej časti bude Mendes ešte radikálnejší. Vecný komentár: Bluntman.(14.11.2015)

 • - Snímek vytvořil nový světový rekord pro největší filmovou explozi, přičemž při ní bylo použito 8418 litrů petroleje a 33 kilogramů práškové výbušniny, což je ekvivalent 68,47 tuny TNT. Výbuch trval více než 7,5 sekundy. Oficiálním držitelem rekordu v Guinessově knize je Chris Corbould, který měl na starosti speciální efekty. (Ainy)

 • - Představitel hlavní role Jamese Bonda (Daniel Craig) utrpěl v Mexiku při natáčení akčních scén zranění. Následně musel podstoupit operaci kolena. Na dotaz,  zda film dotočí, odpověděl: "Ano." (Lucasion)

 • - V hoteli si Madeleine Swann (Léa Seydoux) ľahne do postele oblečená v šatách a zaspí. V ďalšej scéne, keď sa prebudí, ma už na sebe nočnú košeľu. (Jayem)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace