Asi nejslabší Craigův Bond... Především nedává smysl a ano je skvělé, že obsahuje tolik "pomrknutí" na starší bondovky, utajené indície a skryté významy, ale... nedává smysl a neodpovídá na otázky, které si divák během toho drahého spektáklu klade. Výborné herecké obsazení je degradováno, nelogickými změnami v chování postav, nedomyšlenými rádoby vtipy ve stylu Moorovského Bonda z let 70-tých, které obstojí ve večerníčku, ale v dramatickém akčním thrilleru se dnes vyjímají nepatřičně (padouch zahlásí "Kurva" než odporoučí vstříc nevyhnutelné smrti) a kazí celkový dojem z jinak fantasticky zrežírované scény. Nevím jestli se scénáristé utrhli z řetězu, nebo Sam Mendez chtěl už od značky pryč, protože už si své odtočil. Nemá to konzistenci, jen pár skvělých momentů nad kterými se nesmí moc přemýšlet. Smrdí z toho peníze.(8.11.2015)

James Bond jako kus šutru pohybující se ve vyprázdněných kulisách, odkaz jedné éry a svým způsobem i břemeno, s kterým se musí potýkat současní tvůrci. V jednotlivostech dechberoucí podívaná, která je ale ve svém celku neskutečně úmorná a spolehlivě funguje jenom jako showroom toho nejmodernějšího a nejluxusnějšího co se za poslední roky objevilo na trhu.(21.11.2015)

Tak nám to po čtvrté protřepali a místo elegantního nápoje naservírovali pěkný goulasch. Bond se bincá od rohu k rohu, máte z toho pocit, že si tvůrci jen plní povinnost dát poctu všem předchozím Bondovkám a potěšit akorát skalní fanoušky. Na diváky čekající další strhují nářez prostě tentokrát serou. Občas to i trikově působí jako tehdy s Connerym. A padouch Waltz je samozřejmě největším zklamáním. Strach z něj šel asi jako z babičinýho švestkovýho koláče. Prý největší padouch na světě. No, ha ha ha. To i ten Waltzův řádový nácek v Hanebných panchartech budil větší respekt. Směšné, opravdu. Dobře, je to jedna velká pocta a i já byl vlastně velmi potěšen, ale celkový dojem ze samostatného filmu není zrovna nejlepší. To už se mi víc líbilo Quantum of Poluce.(14.11.2015)

Obsahuje spoilery: "Jak se stane, že si muž vybere povolání zabijáka?" - "Protože jedninou jinou možností bylo žít v klášteře." Nejlepší novodobá bondovka! Otevírá to scéna z Mexika za zvuků výbušného soundtracku. Tam je i první akce, která nabízí demolici domu v rušné ulici. "Říkal jsem ať jej vrátíte v jenom kuse, ne jeden kus!" Příběh nás dál zanese do Londýna, Tibery či Říma, kde má náš hrdina krátký románek s Monica Bellucci. Takový Bond by prostě nebyl Bondem bez žen. "Neměl byste na mne tak zírat." - "No, neměla byste takhle vypadat." Tady nás ještě okouzlí Léa Seydoux. Scéna ve vlaku z jídelního vozu, kde právě s touto ženou v klidu popíjí, přičemž začne nečekaný boj s horou svalů v podání Dava Bautisty, je zde T O P ! Nejzábavnější scéna je pak ta, kde vyslýchá malou myšku na podlaze hotelu. Bond je tu jinak na stopě tajemné organizaci, která dala filmu název. Organizaci, která je vědomým strůjcem všech dosavadních, ničivě bolestných tragédií v životě Bonda ( Craiga ). Šéfa organizace Blofelda si zahrál Christoph Waltz. Tato postava už trápila Conneryho. Waltz už padoucha tvořil třeba ve filmu Hanebný pancharti či Zelený sršeň. Byl rozhodně skvělá volba. Bond tedy má kolem sebe opět krásné ženy, rychlá auta, hodinky od Q a ikonického záporáka. Blíží se to tomu, co v minulosti v roli vyváděl Pierce Brosnan. Perfektně stylově natočená Bondovka. - 100%.(9.4.2017)

Už Skyfall byl precizní reflektování naší doby a pocta současnému inteligentnímu vysokorozpočtovému blockbusteru. Neměl ten tah, emoce a vnitřní sílu jako Casino, nebo Quantum, ale je jasné proč. Tam o NĚCO šlo. Však odkazy Vesper jsou patrné velmi silně i v tomto čtvrtém košatění děje, který byl plně zužitkován právě v prvním Bondovi Daniela Craiga. Stal se však komplexním a plnohodnotným filmem, který příběh agenta 007 posunul ve filmovém průmyslu o level dál. Stal se svými výrazovými prostředky uchopitelným masou, nikoliv záležitostí pro fandy. Logicky není moc kam jít dál, aniž by se to nevzalo do rukou úplně jinak. Což se u následovníka Spectre nepodařilo a bohužel to tak ani nebylo zamýšleno. Fandové se budou snažit "najít to tam" celých 150 minut, avšak nenajdou. Těch pár ikonických scén které zahřejí u srdce, nebo oslní svojí instantní sofistikovaností jsou jen kopie z předešlých dílu (většina scén ve vlaku, základna v poušti). Je jasné, že když se dvakrát za sebou natočí totéž, není to totéž.(7.11.2015)

• - Muži, kteří v Rakousku unesli Madeleine (Léa Seydoux), řídili Range Rover Sport SVR. Jako další dvě doprovodná vozidla posloužil Land Rover Defender. Všechny vozy byly upraveny pro jízdu v terénu. (FIAT 500)

• - Zprvu nebylo jasné, jestli si Bonda opět zahraje Daniel Craig. Až později se herec rozhodl, že ano. Současně se také objevily zvěsti, že by hlavní roli mohl poprvé ztvárnit herec černé pleti, nejčastěji přitom bylo skloňováno jméno Idris Elba. (vyfuk)

• - Bond (Daniel Craig) střílel z československého samopalu vz. 58 compact, nosila ho většina záporáků v tajné pouštní základně. Tentýž samopal byl také k videní ve scénách z Tangiersu. (FullHaDes)