Začalo to docela dobře nápaditou a velkolepě pojatou akční scénou v Mexiku, ale někde v polovině to začalo drhnout a eskapády agenta 007 a jeho nepříliš atraktivní Bondgirl mě už tolik nebavily. Těšil jsem se na Christopha Waltze a i když zahrál dobře, jeho postava a celá ta spojitost s Bondem mi přišla celkem zbytečně vycucaná z prstu a nezajímala mě, taky mě zamrzelo minimum prostoru pro Davea Bautistu, protože jeho nástup na scénu byl super, ale pak uz se tam objevil asi jen dvakrát. Ale vyloženě průser to neni, jenom nejsem nějakej vyloženej fanoušek série a tenhle díl řadím na stejnou úroveň jako ostatní, tedy někde mezi 60-70%. Jako akční výplach to docela obstojí, do průraznosti a nápaditosti posledních dílů Mission: Impossible tomu ale něco chybí....Jo a Craig byl dobrej a ještě bych si s nim další film klidně dal, jen by z něj nemuseli tolik dělat takovou rozervanou trosku.(18.4.2016)

Dohromady úplně "normální craigovská bondovka", i když jasně, tentokráte s několika viditelně slabšíma chvilkama během psaní scénáře (houdiniovský útěk M, záchytná síť apod.). Mistr Mendes se ale každopádně ani napodruhé neutnul, furt z toho totiž cítím tu drsňáckou osudovost načrtnutou špinavým Skyfall, aneb 007 se dále vyvíjí skrze bolest a utrpení. Suma sumárum po kině velká spokojenost: kamerové přelety úžasné, akce patřičně syrová, hudba stylově rozmáchlá a gradující příběh zaujal. Teším se na druhou štaci. Hodně.(15.11.2015)

Je opravdu velmi lehké Spectre odstřelit. Oproti Skyfall je film méně důsledný ve vývoji děje (nejedna situace je divácky atraktivně pojatá, ale při bližším pohledu vlastně nedává moc smysl), razantně uhýbá od nastaveného konceptu předchozích dílů, mění důležitou událost série (na to jsou fanoušci vždy extrémně citliví) a jde zcela bez debat o příliš dlouhý film na to, že se v něm vlastně řeší poměrně triviální zápletka. Jenže jsou tu detaily, které rezonují a díky nimž si uvědomíte, že i v té rozpolcenosti Spectre nabízí víc, než průměrný akčňák. Jako když Bond pobaveně opilý mluví s myší, nebo stojí na mostě a váhá, jakým směrem se vydat. Není to nejlepší bondovka s Craigem, ale v určitých momentech mi přišla nejlidštější (i díky velmi dobré hudbě Thomase Newmana, který se tentokrát nespokojil s pouhou tupou akční výplní). A vůbec bych se nezlobil, kdyby šlo o poslední díl s Craigem, protože mu dokázal Mendes dopřát (pokud lze něčeho takového vůbec v nekonečné akční sérii dosáhnout) důstojné finále. A byla by škoda ho uměle natahovat.(6.11.2015)

Bondovky mě neberou a ani tato nijak nezměnia můj názor na ně. Je to solidní akční thriller, ale že bych si z toho nějak sednul na zadek? Tak to ani náhodou. Skyfall byl o něco lepší, pokračování moc neztrácí, ale jak říkám, Bond ani Craig se zřejmě nikdy nezařadí mezi mé oblíbence... 65%(7.1.2016)

Nejslabší bondovka a co víc, bohužel i Mendesův film všeobecně. Atmosféra se Skyfallu ani nepřibližuje, Monicy je tu pohříchu málo, angažování Christopha Waltze coby (hlavního!) padoucha absolutně nevyužité a 24 hodin po zhlédnutí si nejsem schopen vybavit ani jednu zajímavou akční scénu. Odešla spolu s "M" z bondovek i veškerá kreativita ? 55%.(9.11.2015)