Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

pierre9

Obsadenie sa prakticky vyrovnáva. Na jednej strane, samozrejme chýba "stará dobrá" Moneypenny a hlavne akýsi maskot bondoviek, Q, na druhej strane obsadenie ostatných vedľajších úloh je naozaj vynikajúce, predovšetkým Brandauer je azda najsympatickejší záporák vo filmoch o Bondovi, Kim Basinger je kočka a Rowan Atkinson bol už len takou čerešničkou. O Connerym je aj škoda hovoriť. Takže určite stojí za pozretie:) ()

Gynekolog007

Jestli se Seanovi návrat v roce 1971 nevyvedl, tak tenhle byl hotová katastrofa! :-( Škoda mluvit...Jediný co kvituju jsou krásky Basinger a Carrera. ()

Etherium

Nebyť Conneryho, tak je to veľmi slabé. Prekvapil ma svojou kondičkou po dlhej pauze, šedín má už dosť, ale tu to bolo jedno, bolo vidno, že má kondíciu a to práve bol ten problém, keďže do scenára sa to nehodilo, tam išlo skôr o starého už menej schopného Bonda, ktorý sa mal postupom filmu opäť vrátiť do formy... Ale on už v nej bol od začiatku, tak to ma tak mýlilo. Takže Connery +, potom aj ma potešil Atkinson +, Záporáčka +, no a k mínusom a to je hlavne kamera, a hlavne tá z výšky, to snáď mali kameramana čo to točil z helikoptéry rukami, otrasné... Toto ma zaskočilo, že ORION nemá akože na kamery do exteriéru?. Akcie minimum, dlho sa na ňu čaká, a keď aj príde, tak len tak troška, ako keby Bondovi priniesli martiny v umelohmotnom poháriku. A úvodná znelka? Načo meniť niečo, čo funguje už 10-ročia a charakterizuje Bondovky. Skyfall dosť prvkov berie práve z tohto filmu (teda aspoň mi to niektoré scénky pripomínali). ()

r007

Škoda že si někdo nedal tu práci a z těch jedinečných scén, které stojí za to , neposkládal trochu kratší a lepší film. I když po pravdě řečeno, když jsem se dočetla jak film vznikal a kolik lidí mluvilo do scénáře a měnilo ho, není se co divit. Tak především pro mě je Sean opět neodolatelný, i když už starší, nehraje si až tak na hrdinu jako dřív, Vtipné dialogy ( Then I shall cut white bread, sir. ) mu sedí, myslím že polovinu si jich beztak napsal sám...Ale já velmi velmi postrádám Moneypenny, teprve když zmizela z filmu, ukázalo se, jak byla kouzelná. Vůbec se mi nelíbí postava Felixe a ta francouzská agentka, no nechápu vůbec důvod výskytu této postavy v tomto filmu. Kim Basinger mi moc nesedí, ale odpuštěno kvůli jedné scéně - masáž falešného maséra. Postava Fiony je výtečně napsaná i zahraná, myslím že pouze ona a Sean podali bezchybný výkon. K.M Brandauer mi do filmu této kategorie moc nesedí, i když uznávám, že má své kvality. Je to prostě film s nešťastným osudem, spoustou dobrých scén, ale film jako celek je trochu slátanina. ()

easer07

Sean Coonery si vzpomněl na Bonda. On jako Bond je vyvedený, ale tahle bondovka je nudná. Nejhorší bondovka vůbec. Takže příště radši zavřít Cooneryho do sklepa a třikrát ho zamknout! ()

O_Peki

Takže jestli jsem to správně pochopil: Conery si vystřihnul parodii sebe sama v parodii na jednu z nejúspěšnějších bondovek Thunderball, v parodii na 80tá léta, která byla parodií na všechno co na světě do té doby existovalo. Beru-li to takto líbí se mi to. ()

bmx6

Docela slabý Bond a navíc Sean Connery není zrovna můj velký oblíbenec.Působí staře,ale má alespoň dobré hlášky a jako celek film působí dobře. ()

wray

Na to ze to nebol "naozajstny" Bond prekvapivo velmi dobre! Pan Connery uz ako starsi pan to stale zvlada a vobec nevadi ze tam chybaju niektore Bondovske motivy. Je tam stale bondgril, hlavny zloduch co chce znicit svet, gadgets (i ked veru pobiedne) happy end - je to Bond. A da sa to pozriet. A myslim ze asi aj lepsi ako niektore ine oficialne bondovky. ()

tomino28

James Bond ve formě, v jaké ho jeho obdivovatelé nevidí příliš rádi. Takový nemastný, neslaný, zkrátka nijak extra přesvědčivý. Celý film působí snad až moc rozvláčně a tak nějak se vleče od začátku do konce. Jsou zde i světlé momenty, ne že ne, ale není jich mnoho. Zkrátka a dobře - od agenta 007 se očekává vyšší standard. ()

ZetDaElO

Nevydarený experiment o remake Thunderball so Seanom Connerym v každej scéne s iným zafarbením vlasov, kde jediným zapamätateľným momentom bude už navždy obtiahnutý tanečný úbor Kim Basinger. ()

Naghavi

Pravděpodobně nejdivnější 007 film. Nejen proto, že v roce 83' vznikly dvě bondovky a tato je neoficiální, spíš jde vidět, že ačkoliv se Connery vrátil do své ikonické role, vůbec ho ta role nebaví a zřejmě mu šlo jen o peníze. ()

JesterKruger

Průměrný Bond, který vznikl naprosto zbytečně, ale dá se na něj dívat, a baví, ale ne natolik, že by jste si ho chtěli pustit znovu. Hodně mě překvapil Rowan Atkinson v malé roli. ()

PTuranyi

Sean Connery je späť v službe aj keď nie v regulérnej bondovke. Špičkové herecké obsadenie okrem Conneryho aj Kim Basinger, Rowan Atkinson alebo Klaus Maria Brandauer. Žiaľ scenár trpí B-čkovými neduhmi. Čo však nechýba je nadhľad a humor už od prvej scény Bonda na rehabilitácii. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)