Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

Likan7

Tak trochu odstrčený bratříček a Conneroho loučení s rolí. S Bondem to nemá moc společného a spousta věcí je i na Bonda mimo (jen se podívá a ženy se svlékají). Naopak mi sedl odlehčený humor, u kterého si i sir ze sebe občas udělal legraci. Stále mu ale bylo "jen" 53. Bohužel vypadal na 60. ()

Ceberus

Connery je sice už postarší, ale úvodní delší bitka stojí za uznání, včetně zakončení nebezpečnou chemikálií. :-D Nechybí klasická potápěcí sekvence, tentokrát s povedeným naváděným žralokem. A vedle Rowana Atkinsona, který si střihnul nešiku (surprise, surprise) asi dvěma štěky za film, se samozřejmě po scénách promenáduje plno krásných dam. ()

donkocicak

Návrat Seana Conneryho do role agenta 007 ? Výborně, ale snad za jiných okolností a ne v "neoficiální bondovce". Pohled na stárnoucího Jamese Bonda mi nevadil, naopak, bylo to zajímavé. Connery stále ještě ve formě, opravdu věřím tomu, že by na něj letěly ženy třeba i o polovinu let mladší. Ostatně ty na něj nejspíš letí dodnes :) Kim Basinger jako Domino byla velice sexy, Barbara Carrera jako Fatima byla dokonalým ztělesněním zla. Stejně tak i záporáci Brandauer a Sydow se mi moc líbili. Za zmínku stojí i titulní písnička. A co se mi nelíbilo ? Mladý M, který měl na Bonda bůhví jakou pivku, popletený Q, který vypadal spíše jako bezdomovec a zkrachovalý vynálezce a divné efekty, např. když Bond prohlíží terén ze vzduchu v prapodivném vznášedle. I Bond sám zde působí poněkud nemotorně a ve filmu si skoro nevystřelí, pokud nepočítáme geniální scénu na život a na smrt mezi ním a Fatimou. Stopáž filmu je příliš dlouhá a děj občas pokulhává, nudí. Co je třeba ještě vypíchnout, je honička mezi žraloky a zápas v tělocvičně. Naopak finále nestojí ani za řeč, stejně tak český dabing. Co ještě potěší, je Rowan Atkinson. Suma sumárum průměr. Chybí hudba, typická pro všechny bondovky. Dalo se ale čekat, že v tomto případě nebude moci být využita, ale i tak je to pro mne handicap jako hrom. ()

john.h

Chybělo mi tu několik věcí. Maličkosti, které dělají Bonda Bondem, nabušená kára, hudba, zábavnost, rozmáchlejší výprava a různorodost prostředí, nějaká akce ve vzduchu, nebo alespoň proti vrtulníku, prostě je toho dost a nevynahradí mi to ani Sean Connery, jedinej pravej James Bond. Na druhou stranu tu bylo plno bondovských prvků, laserové hodinky, krásná bondgirl a povedená automobilová honička, u které jsem si na Bonda vzpomněl nejvíc. Průměr. Byl bych zvědavý, jak by lidé reagovali na tuto bondovku, kdyby byla oficiální. ()

Jacques1

Stejně jako je umaštěný hlavní záporák filmu tak umaštěným dojmem působí celý film.Styl 80.let a jejich okouzlení blikavými monitory prvních počítačových her, elektronickým 8bitovým zvukem.Vše působí dojmem, že Bond je režisérovi spíše na obtíž. ()

kyLuke

Dobrá bondovka. Jen je potřeba přistoupit na pravidly "hry", jen tak se budete opravdu bavit. Rozhodně nedoporučuji shlédnout jako první bondovku. ()

Kariya

Bylo hezké vrátit napodruhé Conneryho, tentokrát ale do neoficiální bondovky, ano. Connery jakoby zase od posledních Věčných diamantů omládl a výkon podal brilatní jako podával 20 let předtím! Bohužel se však jedná o nepravou bondovku, tudíž zde logicky je mnoho věcí vzhledem odlišných. Musíme se smířit s jinými prostory jako je kancelář Q, s jiným Blofeldem, atd. A mě se to prostě nelíbilo zdaleka tolik jako je to v pravých bondovkách. Námět sice velmi dobrý, ale divně fungující scénář. Ale obstojná alternativa bondovkám. 62% ()

TommyDiamond

Rok 1983 byl pro agenta Jejího veličenstva Jamese Bonda velice plodný. Povedlo se o něm natočit hned dva snímky. I když tato bondovka není oficiální jen proto, že nevzniklo pod záštitou MGM (Metro Goldwyn Mayer). Myslím, že je ale o chlup lepší než Chobotnička (1983). Connery nám zd mohl naposledy naplno ukázat svůj šarm po boku Kim Besinger. (+) padouch, akce,bondgirl..... Celkově 70% ()

Marty7CZ

TOHLE NEPATŘÍ MEZI SÉRII BONDA!!! Pořád mi neskutečně vadí, že je ten film v balíku Bondovek. Nepatří tam a nic s tím asi nenadělám.... ()

departed

Si uvědomili, že Moore z toho začal dělat pomalu parodii, tak tam obsadili starýho Conneryho a ten z toho udělal ještě větší parodii. Hezký. Kde je úvodní theme a průlet hlavní u pistole? Proč Connery působí směšně? Proč vlastně všechno působí směšně?! Záporák, co dosahuje charismatu bramborový kaše. Vedlejší postavy z nichž většina mluví špatnou angličtinou, nejde jim rozumět nebo jsou špatně nadabovány. Jediný, co mě drželo ke konci při smyslech byly easter eggy (= faily), kterých jsem si všímal - třeba když si Brandauer dal s Basinger pusu a po odlepení rtů z nich vylítla nechutně velká slina. A to nebyl jedinej fail. ()

Godhaj

,,Too many free radicals, that’s your problem.“ Poslední bondovka s Connerym vypadala, že se poveze na parodické vlně a já jako divák si užiju hodně legrace. Ale jak už to tak s bondovkama bývá, nápaditá je jen první půlhodina, po které následuje příběh tolikrát omletý, že mi splývá se všemi ostatními. V tomto případě se jedná více méně o klon Thunderballu se vším nudným, co k tomu patří. Na Connerym je aspoň vidět, že si roli užíval, pochválit musím i psychopatického záporáka Brandauera. Naopak Kim Basinger působí nemastně a neslaně. Celkově vzato, kdyby měla tato bondovka poloviční stopáž, hodnotil bych lépe, protože druhá hodina je už jen protahování nevyhnutelného. ()

Knor

Tak tohle byla jedna z nejhorších bondovek. Nezachránil to ani skvělej Connery a ani krásky Valerie Leon a Kim Basinger. Všechno ostatní nuda. ()

darthvader77

Velká prohra Kershnera i Conneryho. Nehchápu tak debilní scénář, který z Bonda udělal důchodnce někde v lázních, proč M zde nepůsobí jako profesionál ale nějaký buzerant, který jen vytýká jak je Bond neschopný, no a Rowan Atkinson, když jsem ho tam viděl, tak jsem si okamžitě vzpomněl na Johnyho Englishe. Především zde chybí veškerá elegance, šarm, kultivovanost a jistá kultura tak samozřejmá a známá ze všech ostatních filmech o agentovi. Před odpadem zachránil tenhle film akce a Ernst Stavro Blofeld. ()

Patches1984

Sean Connery tu i ve svém věku vypadá v akci i při balení bond girls uvěřitelněji, než Roger Moore ve svých začátcích o deset let dřív, je charismatičtější a jeho humor možná není tak suchý, ale o to víc břitký. Popravdě tedy moc nechápu kritiku jeho jednorázového neoficiálního návratu v některých komentářích. Pravda, scénář není o nic lepší než průměrná bondovka, ale ani v ničem horší (ostatně je to jenom trochu přepsaný Thunderball). Možná tu dojde vícekrát k probourání čtvrté stěny, ale to je jen dobře, po třinácti filmech takřka o tomtéž jednodušše musí dojít k parodii sama sebe. Rowan Atkinson v kameu je pak jen onou pověstnou třešničkou na dortu. Zkrátka u mě dobrý. 8/10 ()

kiros179

Po pravdě řečeno, kdyby v tomto Bondovi nehrála úchvatná Kim Basinger, asi bych se pral s tím abych film vůbec dokoukal. Většina scén působí až jako groteska (doslova), z dnešního pohledu jsem ochoten nad něčím přimhouřit oko (hra domino), ale věci jako vystřelující jetpack přímo z ponorky, nebo že někomu pod vodou strhnu brýle - on ji je prostě (opakuji, pod vodou) prostě nasadí zpět a jedeme dál, závěrečné vyřízení hlavního padoucha tomu nasadila korunu (je přece normální, že profesionální US jednotky přímo vede baletka., ex-partnerka hlavního světového padoucha - seriously???), to už je opravdu přes čáru. 40% ()

helrohir

Ťažko povedať, či Sean Connery urobil dobre, že sa predsa len do bondoviek ešte raz vrátil. Na jednej strane som jeho návratom potešený, pretože jeho Bond je jasne najlepší a napriek veku je stále plný charizmy a šarmu. Nanešťastie, celkový dej filmu je až na pár obmien v podstate taký istý ako v "Thunderballe", lenže je podstatne slabší. Záporák je veľmi nevýrazný, a tak to okrem Seana zachraňuje už len dámske osadenstvo. 50%. ()

subic

Neoficiální bobdoka z americké produkce, je potřeba se na ni dívat jako na PARODII všech předchozích bondovek - podobně jako o 19 let později na Dnes neumírej (2002). Ani Bond (53letý Sean Connery) už není nejmladší, nejpružnější a nejrychlejší. Proto je taky na dietě a ve výcviku, ale už chce do akce. 007 se tu opět setkává s organizací Spectre pod vedením Larga a jeho trochu ostřejší asistentky, ukradnou 2 jaderné střely a začnou vyhrožovat. Takže je tu opět zajímavá trocha potápění. Q má tentokrát jen omezený rozpočet, málo lidí a náhradních dílů, aspoň to říkal. Podařená je i honička aut s upravenou motorkou Jamese Bonda s tryskovým pohonem. Jako velmi šťastné považuji obsazení do jedné z vedlejších rolí 28letého a trochu roztržitého Rowana Atkinsona. Naproti tomu třicetiletá Kim Basinger tu hraje poupátko, kterým už dávno není. James Bond v bílém tílku na kole, no kde jinde se to dá vidět? Nová hudba přišla taky vhod. 7/10 ()

Gothard

Kdybych měl použít k hodnocení tohoto filmu jediné slovo, napsal bych, že je rozpačitý. Connery velmi stál o natočení filmu, mocně zasahoval do scénáře, ale výsledek je podivný. Rozpačitý scénář, některé nepříliš dotažené scény, řada poněkud hluchých míst. Film s odstupem času hodně zestárl, ale rozpačití byli (alespoň podle soudobého tisku) i recenzenti a dokonce i diváci při premiérovém promítání. Connery sice stále vypadá docela dobře a svou roli zvládá s přehledem, ostatní hvězdy však tvoří celkem nevýraznou vatu, i když to není jejich vina, protože scénář jim mnoho možností nedával. Kim Basinger je nevýrazná, to už spíše vyčnívá (ve špatném slova smyslu) Rowan Atkinson. Několik dobrých scén film nezachrání. Za zhlédnutí každopádně stojí, ale asi více než kdy jindy zde platí "jednou a dost." ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)