Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

Jiu

Celkom podarený epilóg Conneryho ako Jamesa Bonda, jediné čo mi na filme strašne vadilo bol absolútne necharizmatický hlavný zloduch a to že celý film bol nechutne nasiaknutý atmosférou nevkusných 80tych rokov. Klasická éra Jamesa "Conneryho" Bonda sa podľa mňa skončila s filmom Diamonds are forever. ()

Aldanar

Teda tak todle bylo utrpení. Že je potřeba Bondovky brát s nadhledem vím a i proto je mám rád, ale u tohodle jsem krvácel předlouhé více než dvě hodiny. ()

Lilloos

Sean Connery si i po letech dokáže udržet bondovské image lépe než Roger Moore, takže se jedná jen o další pokračování mnou nepochopené klasiky. ()

Bozvav

Musím se přiznat, že ačkoli jsem velkým fanouškem Jamese Bonda v podání Conneryho, tak toto filmové dílko, jenž hraničí s parodií mne nijak neuchvátilo. To, že jde o parodii na Bonda by mi tak nevadilo, jako fakt, že film se bere vážně. Navíc "M" je opravdu děsný ostatní taky nic moc. Conery to neměl šanci zachránit. Dvě * za snahu. ()

vito_corle

Nikdy neříkej nikdy-Není oficiální Bondovka, ale můžu říct jen jedno Connery se vrátil a za to mu dávám 4 hvězdy i když to není oficiální Bondovka. ()

Chundys

Jen z úcty k Bondovi to nebude úplný odpad, ale i když pominu to, že se to neřadí mezi Bondy, tak furt ho tak oslovují a tak, takže pro mne to prostě Bond je a je to katastrofa! Naprosto šílená k poblití hudba, ta akce byla mizerná a celý to prostě byla komedie. Opět se opakuji, alespoň že na Bond girls si dávají záležet! Jo a skok Šemíka? To jako vážně! ()

bobrux

"Nebondovská" bondovka se zrovna dvakrát nepovedla. Remake skvělého Thunderballu mohl být oproštěn od trapných hlášek a nepovedených akčních scén. Jediné, co drží film nad vodou je opět skvělý Connery... ()

strikeman

Nejde o špatné dílko - je souměřitelné s průměrnějšími kousky oficiální bondovské filmové ságy. Ovšem co mi opravdu chybělo byl tradiční bondovský hudební motiv (hudba byla vůbec slabší stránkou snímku) a nenadchla mne úvodní akce, která se odehrávala "za titulky" - to se "007ičce" nedělá! ()

sadlokan

Ten padouch je tak slaboučkej a jeho cíle tak málo ambiciozní,že by s nim zamet i Lazenby...Ovšem hlášky nebetyčný! ()

rekkky

Na bondovské poměry až příliš naivní a vlivem jednoduché zápletky nudné. Neustále opakující se konflikt spojeneckých tajných služeb s šílenými zločinci, kteří se snaží ovládnout svět, zde naprosto nefunguje ba naopak působí jako odrazující prvek při sledování. Kult osobnosti Jamese Bonda jako agenta 007 nedokáže zachránit dějovou prázdnotu a proto pokládám tento film jako jeden s nejméně povedených v rámci bondovek. ()

MickeyStuma

Sean Connery se vrátil ke své nejslavnější   roli a to mimo oficiální sérii. Nějak ale   nechápu proč. Že by z trucu? Návrat je pojat   humorně, což je i trochu přínosné. Connerymu   už nějak nejde výcvik a tak je nucen se   rehabilitovat. To samozřejmě zvládne na   výbornou, takže tu máme opět Bonda jak za   starých časů. Překvapením je postava Blofelda   v podání Max Von Sydowa. Přesně takhle měl   původně vypadat s tváří Jana Wericha. Co za   tím stálo? Bond girl si střihla Kim Basinger a   ne zrovna špatně. Až jsem si řekl, že je   škoda, že se neobjevila už dříve v   oficiální sérii. Dále je tu Rowan Atkinson v   pro něj typické komické roli. Řekl bych však   že zbytečné. Přínos v ději to nemá   žádný. Akčních scén v podobě honosných   přestřelek a honiček tu pochopitelně moc   není. Zaujme snad jen rvačka v rehabilitačním   středisku jak ze staré školy okořeněná   humorem. Ne, rozhodně se nejedná o špatný   film. Bond rapidně zestárnul, ale no a co?   Normální biologický proces. Snímek má úplně   stejnou atmosféru jako Conneryho předešlé   bondovky, takže je to vlastně taková obyčejná   milá vzpomínka. ()

Nerd4Dreaming

Bavilo mě to víc než původní Thunderball... z toho filmu si pamatuju jen trapnej konec. Vlastně bych ani nepoznal že se jedná o remake. Je to celkem klasická bondovka, akorát škoda hudebního motivu a pár vedlejších rolí. Klasika je klasika. ()

BeranSon

Výrazně slabý Bond, když je porovnáván s ostatními šperky. Ńevím v čem právě tento díl zklamal, ale mě snímek prostě neseděl. Možná, že mu škodí ta dvouhodinová délka, ve které se situace musí hodně vařit z vody. Celý film se doslova a do písmene táhne a já jsem se od první půl hodiny nemohl dočkat konce, ještě že Sean Connery je klasa a i dějovou labilitu tahá na svých bedrech. - 5/10 - ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)