Pro hrst dolarů

Za hrst dolarů

• Itálie

Per un pugno di dollari

• Španělsko

Por un puñado de dólares

• Západní Německo

Für eine Handvoll Dollar

Za hrsť dolárov

Pre hrsť dolárov

A Fistful of Dollars

Western

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1964, 99 min

rozpočet : ? tržby americke : $14,500,000(13.12.2006)

Tohle ve své době musela bejt superbomba protože teď to BOMBA rozhodně je. Clint to zahrál skvěle není to ten klasickej naondulovanej Mirek Dušín ale cynickej chlápek kterýmu de jen vo prachy a tak to má bejt.(14.1.2005)

Miř na srdce, Ramóne! První část dolarové trilogie od mistra Sergia Leoneho, který tímto filmem dokonale rozbořil mýtus klasického westernu jako takového a napsal nový směr - oficiálně neuznaný SPAGHETTI WESTERN.(17.11.2009)

Remake Kurosawova Yojimba? Proč ne? Leone to zvládl rychleji a lépe. U Kurosawy jsem se místy výrazně nudil, tady ne. A dokonce jsem měl stále ponětí o tom, co se děje, kdo je kdo a proč to a to dělá zrovna teď, což se mi u Yojimba nepodařilo. Možná jsem trouba nebo to prostě opravdu Leone natočil líp.(13.4.2006)

Rozjezd.... Ale jaký! Když si Monco kove plát pod pončo a učí se zmrzačenýma rukama znovu střílet, běhá mi mráz po zádech - a mohou za to všichni tři pánové Eastwood, Leone a Morricone. Dík, chlapi. Závěrečný duel, který je v jedné chvíli úžasně nasnímaný jako souboj bot, to muselo být ve své době takové "něco", že všem režisérům westernů stoprocentně lezly oči z důlků. Dobře jim tak. Alespoň měli šanci připravit se na to, co přijde za pár let.(18.9.2007)