poster

Tři chlapi na cestách

Komedie

Československo, 1973, 98 min

 • Ruut
  **

  Tak i mistr komedií Oldřich Lipský to má taky na svém triku - tendenční podbízivý film o tom jak se máme za socialismu krásně. jedniné co jej jakž takž drží na hladině snesitelnosti je jeho bratr Lubomír v roli střeštěného dětka. "Teď slepice snášejí na 86% svých možností protože mají rožnuto a tím pádem den dlouhý 16 hodin, ale zvýšíme to na 90%, protože jím necháme svítit světla 20 hodin denně, soudruzi ..."(9.11.2008)

 • Kryton
  *

  Agitace až to bolí. Komouši na co šáhli to zk*rvili a do filmu kecat neměli!(10.1.2009)

 • kingik
  **

  Když se za socialismu točí socialistické komedie, nelze od nich očekávat zázraky, a to ani když za kamerou stojí zkušený režisér. Budování socialismu se nějak nutně muselo odrazit na výsledku veskrze fádního filmu, který si pluje na nevzrušivé vlně bez pořádné zápletky, ale za přítomnosti skvělých českých herců. Obyvatelé vesnice Ouplavice byli celkem sympatičtí burani. Z nich nejvíce do popředí vystoupili členové rodiny Potůčkovic, kteří zájezd chtěli pojat převážně v komediálním duchu. Moc se jim to nepodařilo. A hlavně ve své době se lidé snáze identifikovali (tedy ne všichni) s vymoženostmi, jako je JZD, lázně v Karlových Varech, nebo pivovarská chlouba z Plzně. V té době ani nic jiného nebylo, a tak se jelo na vlně euforie, jak se jim to budování daří alespoň ve filmu, když ve skutečnosti se to hroutilo.Takhle nějak dopadl i tenhle film. Jarda Dietl coby scenárista a Olda Lipský coby režisér, tuhle socialistickou káru "odšoférovali" hodně rutině. 40%(16.4.2012)

 • sud
  ***

  Celkem zábavná průměrná komedie. I když poplatná své době, přesto v ní vítezí nad propagandou spíše naivita a pohled na danou věc silnými růžovými brýlemi. 50%.(8.3.2005)

 • CaptainNor
  ***

  Oldřich Lipský neměl zapotřebí dopouštět se nějakých zvláštních úliteb režimu. Beru tedy vše o rodině Potůčků, jako slabší chvilku v jeho tvorbě. Že napsal tak prostinký scénář Jaroslav Dietl, pro to vysvětlení nemám. Ale přesto mi na filmu baví dvě věci: Že je to jakási ideologická road movie :-) a fakt, že tuto agitku vysílá třikrát do roka právě TV Nova hlásající ideologickou čistotu.(11.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace