Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

Michelle75

Prvních dvacet minut mě moc nebavilo, čekala jsem něco jiného a chvíli mi trvalo, než jsem přijala fakt, že tenhle film bude o Bundovi, ale trochu jinak, než ten z roku 2002. V tom předešlém jsou popsány zločiny, Bundova nenasytnost a ukrutnost, tady je to naopak sympaťák s opravdu lidskou tváří. Zac Efron mě nepřekvapil, už dávno se mi líbil (nejen v Reportérovi) a do role se opravdu hodil, i když ten reálný na mě působil více vyšinutě. Manipulátor, lhář, vrah se kterým nechci více ztrácet čas,ale na druhou stranu mi dává jistotu, že člověk ani nepozná, že třeba potkal psychopata a to není vůbec příjemné. ()

Loki_Six

"People don't realize that murderers do not come out in the dark with long teeth and saliva dripping off their chin. People don't realize that there are killers among them. People they liked, loved, lived with, work with and admired could the next day turn out to be the most demonic people imaginable." ()

Torako.chan odpad!

Jelikož Efron jako Bundy vypadal skvěle, myslela jsem si, že to bude stát za to. Místo toho jsem shlédla snímek postrádající 90% informací a v podstatě snažící se přesvědčit diváka o Bundyho nevinně. Což se jim možná i u lidí, kteří nejsou s jeho případem obeznámeni povedlo. Tím hůř. O to větší sračkou to pro mě je. Možná bych Efronovi tu jednu * i dala, ale to prostě nejde. ()

MareT.

Film, co se snazi o portet vraha z pohledu tehdejsiho sveta. Zac paradni, ale bez vetsi znalosti celeho pribehu je to nekdy matouci. ()

Hanys_

Dost schopně vystavený thriller o nechvalně známém Tedu Bundym. Až tak dobře, že jsem si docela dlouho myslel, že to je fakt nějaká konspirace a platí tady to známé "ve špatnou dobu, na špatném místě". Efron skvělý. Ten už definitivně není tou Disney tvářičkou, za kterou ho ještě spousta lidí má. ()

HonzysKISS

Je to moc pěkně natočený, má to výborné herce, nadprůměrnou atmosféru, supr výběr písniček, ale nebavilo mě to. Bude to tím, protože mě naprosto nevyhovuje ten styl vyprávění, že se v tom kombinují scény s přítomností a minulostí. Kdyby to bylo chronologicky, tak by mě to bavilo trojnásobně víc. A úplně nejvíc mě zamrzelo, že tu nebyly vidět ty vraždy. Dokonce ani ten soudní proces mě moc neoslovil, a to mám rád soudy ve filmech. Naštěstí tu máme o Tedym lahůdku z roku 2002. Celkově 60/100 ()

tterez

Efron v hlavní roli velmi překvapil. Pěkný, nevinně vyhlížející a přitom s podivným pohledem, nad kterým se pozastavíte. Obzvlášť detailní záběry Bundyho výrazů (především očí) filmu dodaly na dramatičnosti - to víte, v kině jsou takové oči několikametrové. :-) Přesto všechno, co víte, mu stejně budete fandit. Nechcete. Jste si jistí, že to pro něj nedopadne dobře a nemůžete si pomoci. 70% ()

Prochy38

Za mě zatím vrchol kariéry Z. Efrona. Vynikající, opravdu vynikající v této roli. Já mu věřil každý pohled. Celkově herecky hodně vysoká laťka. Milé vidět L. Collins i ve vážné roli. Za mě ji ale herecky trumfla moje oblíbenkyně, kóča K. Scodelario. Příběh brutální, škoda, že je už od názvu jasné, jak to je. Ale historii neutajíš. Za mě moc milé překvapení hraničící s nadšením. ()

woodsman

velmy dobre natocene herceke obsadenie top Lily je jak princezna v tej amerike to bol masaker tam bolo kopu sériových vrahov teraz toho uz je menej vsade kameri uz si tak nedovolia boha akurát citam ze mozno az 100 obeti ti jebe tak to je iny masake fuj a este zaujimave preco nezabil aj ju ()

orkadimenza

Ano, tenhle film je kvalitně zpracovaný a zobrazuje nesmírně zajímavé téma. To ovšem nic nemění na faktu, že mohl mnohem lépe a úderněji naplnit svůj potenciál. Sledujeme postavu Teda Bundyho, o kterém (pokud jsme si dříve o skutečných událostech nic nečetli) nevíme, zda spáchal spousty těch ohavných činů, o nichž taky do posledních momentů mnoho nevíme. Je to velmi netradiční způsob vyprávění, kdy režisér nechává diváka v konstantním napětí a obestřeného záhadou. Což je na jednu stranu výhoda, protože tenhle styl kompozice je vcelku originální, na druhou stranu nevýhoda, která neumožňuje příliš mnoho gradace, práce s postavami a divák se tak upíná pouze na konec namísto toho aby proplouval dějem s husí kůží, jako například u Zodiaca. Celkově se tak motiv natočení celovečeráku se známými herci mohl odehrát na základě věty: "Ok, máme dokumentární sérii, ale pojďme udělat i celovečerní film, kde přehrajeme zdokumentované scény z případu." Ve výsledku to probíhá tak, že Bundy je na neznámém místě, někde ho zase chytí a on z vězení opakuje pořád to stejné do svých několika přítelkyň - bez bližší specifikace místa, času a návaznosti děje - což je dle mého něco, co by ve filmu alespoň částečně životopisném nemělo chybět (a obzvlášť to platí pro krimi, kde jsou ty investigativní návaznosti fakt důležitý). Zac Efron ovšem hraje Bundyho výborně a dokázal působit takovým dojmem, jaký si režisér Berlinger určitě představoval. Kéž by šlo vyzdvihnout i Lily Collins, která nehraje vůbec špatně, ale dostala tak proklatě málo prostoru, až začínám podezírat pracovníky Bontonfilmu, že snímek před napsáním místního obsahu s velkou pravděpodobností neviděli. Což je druhou podstatnou devízou filmu a za mě to byla hlavně postava Liz, která bránila, aby z "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" byl snímek hodný svého potenciálu. Rozhodně ale nebyl natolik špatný, abych teď neměl chuť zmíněnou dokumentární minisérii zhlédnout. Právě naopak. P.S. Po zhlédnutí The Boys začínám mít pocit, že nenaplněný potenciál z dětských rolí Haley Joel Osmenta ho předurčil k samým rolím zoufalých a nedůstojných postav. ()

janesX

Takto vyrozprávaný film o Bundym, teda z pohľadu jeho frajerky, ma zaujal možno ešte ďaleko viac, ako keby mal byť film podaný z objektívneho pohľadu. Bolo to také zvláštne, pozerať na milú ženskú, ktorá je nadovšetko zaľúbená do vraha a pritom chudák nevie že ten človek je vrah a ak je, tak ako je to všetko len možné. Nečakal som teda, že tu uvidím nejaké vraždy, keďže ani ona ich nevidela, no čakal som z jej strany nejakú indíciu, nejaké tušenie, veď boli spolu päť rokov. A dočkal som sa? Aj áno, aj nie. Originálne, sugestívne a výborne zahrané. Asi o pol hviezdy prižmúrim oko. ()

bobstock

Dva různé pohledy tvůrců a diváka např. mě, dělí krůček od lepšího hodnocení. Zlá doba, divák si přeje být znechucen a šokován. Příběh lidské zrůdy zneužívající hezký ksichtíček s umem psychologicky-hereckým jsem doposud neznal. Joe Berlinger s Werwiem se rozhodli jít cestou hrané etýdy sériového vraha a neustálého vymetání soudních řízení a věznic, z kterých se nápaditým způsobem dostane. Film jede nervózní strunu falešného rodinného štěstí a snaží se držet diváka na hraně nevědomí a dohadů, co že vlastně ten pohledný chlapec v roli Zaca Efrona provedl tak strašného? K úctě pozůstalých od zavražděných dívek se film chová velmi slušně a nedává šanci na krvavou podívanou, z pohledu diváka, který čekal děs a zhnusení..bohužel. Nakonec se množství originálního materiálu tiskovek u soudu samo nabízí k opravdu věrně natočené kopii hrůzné americké tragédie. 65% ()

Kejf.

Takhle sproste zahodit takovy tema! Kdyz jsem zjistila, ze se to ma tocit a ze Teda bude hrat Zac, fakt jsem se tesila, o to vic jsem ted nasrana, ze film je jedna velka uzivana nuda. Jedna hvezda Zacovi a druha vtiravymu Osmentovi. ()

Garch

Ted Bundy, usměvavý démon zla. Film neukazuje žádný zločin, a o to víc působí Bundy jako rozdvojená osobnost, jako Jekyll, o kterém ale dnes víme, že je i Hyde. Joe Berlinger záměrně ukazuje jen tu veřejnou, "lidskou" tvář bestie. Myšlenka dobrá, Beringer ví o Bundym maximum (je autorem skvělého dokumentu Bundy tapes), film ale příliš nefunguje. ..PS Nepamatuji, kdy naposledy byl distributorem zvolený název filmu tak přiléhavý. ()

ac3r

Natočit film o jednom z nejznámějších sériových vrahů a neukázat pomale jedinou vraždu, za to 100x za film vidět jak se snaží volat snoubence a vlastně neukázat ani tu popravu, to je prostě úžasný omyl :-) Čekal jsem teda jiný a hlavně lepší zpracování, tohle je naprostá ztráta času co vám neřekne a neukáže absolutně nic. Přečtěte si odstavec na wiki a dozvíte se více než z tohohle dvou hodinového utahaného nic... ()

mira007

Na jednu stranu natočit film o jednom z nejznámějších sériových vrahů, kde není ani jedna vražda, je celkem odvaha a mně se líbila ta poloha tohoto případu z pohledu jeho ženy a společnosti, která věřila v nevinu takového šarmantního slušného dobře vypadajícího chlapce, ale na celovečerní film to bylo nějak málo ikdyž Efron byl dokonalý. Čekal bych něco víc strhujícího a asi drsnějšího. ()