Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

taibrek

V pohode film, celkom dobre zahrané. Mohlo tam byť však viac detailov z vrážd. Toto mi prišla taká odľahčená verzia toho čo spravil. ()

Sunwheel

Film mapujúci život Teda Bundyho z pohľadu jeho ženských fanúšičiek a teda šarmantného, citlivého a hlavne okúzľujúceho podivína, ktorý zamával so súdnym systémom v Spojených štátoch amerických. Vskutku originálny námet s dobrými hercami. Aj keď moje očakávania vzhľadom na jeho pomerne bohatý životopis boli úplne iné. ()

sew810

Před shlédnutím je nutnost znát detaily života, například z režisérova čtyřdílného dokumentu o Tedovi Bundyovi. ()

Catella

Film o sériovým vrahounovi a ani jedna vražda? Ani jedna ukázaná mrtvola? Ani kapka krve? Jo! I tak to jde! A i přes to, je to stále dobře koukatelný a chvílema i dojemný dílečko, který si klidně pustím znovu. ()

zuzzz.man

Celý snímek je založen na Efronovi, na kterého by si před deseti leti nikdo nevsadil ani pětikorunu. A vida, překvapil již podruhé (the greatest showman), ale jak! To byla herecká etuda, nekecám. Nepředpokládám, že by ho někdo pasoval do role kandidáta na Oscara, ale minimálně mu to otevře dveře k hodně zajímavým projektům, protože dokazuje, že není jen mačo s nasládlým kukučem, ale do role se vžil až podmanivě - já bych mu snad i tu nevinu uvěřila.. ()

bonovox

Prekvapivo solídny herecký výkon Zaca Elfrona v úlohe masového vraha, ktorý dokonale dokázal manipulovať so svojím okolím a hlavne ženami. Toto bol ale námet hlavne pre seriál tam by celý príbeh vynikol oveľa viacej. ()

kokofek

Příběh ve kterém se nedovíme jak došlo ke zvratu v chování jedince,jenž vypadal velmi důvěryhodně až bezbranně.Údajně se ani v jeho dětství neodehrálo nic co by osobnost tak změnilo.No ale to se vlastně nedovíme a přesto je snímek zajímavý. ()

LencaN

Zhýčkala mě bohužel verze z roku 1986 s Markem Harmonem - Obezřetný cizinec. Zlo s lidskou tváří nemělo grády. Chybělo tomu napětí. Zac Efron se sice snažil a na roli se hodil, ale nedostal tolik prostoru, aby si mohl opravdu zahrát sériového vraha. Hlavně tam nebyl dostatek té brutality, takže chudáček akorát celou délku toho filmu vypadal jako největší andílek, který si akorát rád jde zatancovat s holkama, i když doma má milující partnerku a ještě ke všemu se dokáže obratně obhajovat u soudu a ještě si udělat tajtrlíky ze svého právníka. Takže nevidět již zmíněnou starou verzi, tak jsem asi spokojená víc. Nebylo to vyloženě špatné, zase to bylo takové civilnější, nepřeplácané. Ale postrádalo to větší mrazení v zádech. ()

ElisR

Velmi podařený snímek! Zac už několikrát dokázal, že je v něm více než v Troy Boltonovi z HSM a jako vrah, který snad ani sám nevěří svým vlastním činům byl fenomenální! Vůbec mi nevadí, že film nebyl o násilných činech jako takových a celkově násilí nebylo téměř vyobrazeno..možná ta citová linka byla mnohem zajímavější! Opravdu Teď Liz miloval? Dalo se věřit jeho “miluji tě” když lhal i sám sobě v mnohem závažnějších činech? Liz, která ale Teda milovala z celého srdce, snad v tomto snímku pochopí každá žena. Na jednu stranu podvědomě tušíte, že on je tím nechutným vrahem a na druhou stranu doufáte, máte naději a milujete. Konec naprostá pecka co se emocí týče! ()

Trilobajt

Tak volba Zaca Efrona je volbou správnou co se týče podobnosti vzhledu k Tedu Bundymu (nějaké dokumenty jsem viděl, takže neusuzuji jen s pár archivních záznamů z filmu) a jeho výkon je velice sympatický. Co se týče filmu samotného má dvě roviny - pokud je divák zvědavý a chce se něco dozvědět o Bundym bude asi zklamán a doporučil bych mu zhlédnout nějaký dokument, kde se souvislosti také dozví a to v rozumnější stopáži. Pokud divák očekává "romantické drama" ze života masového vraha, zřejmě si přijde na své. Já patřím k první zájmové skupině, takže pro mě osobně poněkud zklamání z celkového dojmu tohoto filmu... ()

moriero

Nemělo to takový tah na branku, jak jsem zprvu čekal. Ale pak mě to nějak chytlo a už nepustilo. Efron mi nikdy typově jako Bundy nepřipadal (proč taky?), ale precizně ovládl jeho pohyby a mimiku, čímž chybějící podobu dokonale vynahradil. A od toho záběru na jeho oči v psím útulku se na Zaca budu dívat fakt jinak - s mírným znepokojením. Lily tichou trpitelku zahrála fantasticky, ale do filmu se mi hodila nejméně. Už na začátku mi přišla na svobodnou matku mladá - a s přibývajícími léty snad vypadala ještě mladší. Závěrečné psaní na zrcadlo mělo neuvěřitelný drajv. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

paja_r

Čirá hybristofilie, aneb jak vzniká to, že patnáctky na tumblr veleběj sériový vrahy. Sice dobrý pokus, jak nastínit i druhou stranu příběhu, protože film se na Bundyho nedívá ze stránky monstra a ukazuje ho tak, jak opravdu působil na lidi ve svém okolí. Byl zkrátka šarmantní a celkem inteligentní. Ale kámen úrazu je, jestli je přesto všechno dobrý nápad dávat do hlavní role Zaca Efrona, idola nejedný puberťačky a jestli film nevzbuzuje až příliš soucitu s osobou Bundyho. Na můj vkus jo. Ok, je dobrý vědět, že vrah nemusí vypadat jen jako týpek z masakru motorovou pilou, ale udělat z něj přímo idola taky není zrovna dobrý nápad. Za mě má tenhle film promrhaný potenciál a koukla jsem se na něj jen proto, že mě zajímalo, jak si James Hetfield poradil s rolí šerifa. ()

nicolePavs

Jakožto zainteresovaná osoba do tématu sériových vrahů a jejich povah jsem viděla spousty dokumentů právě o vraždách Teda Bandyho a tak přišel na řadu i tento film s ohledem na téma. Zpracování bylo dobré, ale zaměřovalo se pouze na soudní proces a na obhajobu. Určitě by nebyla na škodu nějaká vizuální vsuvka naznačující jeho ohavné činy. ()